Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát akarok hisztero- és laparoszkópiai után! fórum

Babát akarok hisztero- és laparoszkópiai után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. okt. 9. 15:16

Sziasztok!

Én is laparoszkópia előtt állok, bár egyenlőre kivizsgálás. Aztán ki tudja mi derül ki ott. Voltam februárban átjárhatóságin, akkor nem találtak semmit. Április óta 3 sikertelen inszeminációm volt. :( Holnap megyek Debrecenbe vérvételre, akkor derül ki, hogy mikor lesz a lapar. Szerintem hét elején. Eléggé félek tőle.... Jobban mondva nem a műtéttől, hanem előtte az infúziótól meg az alatatástól. A műtét nem érdekel, meg esetleg a fájdalom, hiszek ezzel jár a dolog, azt el tudom rendezni magamban. A vérvételtől viszont mindig viszolyogtam (nem vagyok ájulós, de nem szeretem), szóval az infúzió gondolata is lesokkol... :)

Esetleg van itt valaki, akinek Debrecenben csinálták? Valami bátorító ötlet jól jönne! :)

51. kismacskák (válaszként erre: 50. - Szandra1111)
2013. okt. 9. 15:03
Hú te jó ég, szegénykém! Ez nagyon durva kórházi baki!!! De nem az orvosod mondta meg hogy mikor menjél?! Nekem a ciklus 9. napján volt a műtét a peteérés (azaz a 14.nap) előtt csinálják csak meg. Utána már nem szabad, mert ha baba van a dologban....Huh és most ráadásul várhatsz megint jó sokat:( De amúgy a beöntés is kibírható nem?
50. Szandra1111 (válaszként erre: 49. - Kismacskák)
2013. okt. 9. 14:25

Szia,

én hétfőn (okt. 7.) bevonultam a kórházba, azzal, hogy kedden (okt. 8.) műtét. Végigcsináltam a műtéti előkészületeket, nem evés, beöntés stb., végül tegnap, műtét előtt egy órával, hazaküldtek. Utolsó menstruáció túl régen volt, kifutottunk az időből. Pedig én akkor mentem, amikor ők mondták. Mint kiderült, aki a műtéti beosztást csinálta, az hibázott. Ha minden igaz, október 28-án vonulok be ismét és október 29-én műtét. Nagyon elegem van. 2 napot a kórházban töltöttem a semmiért. Munkáról is kiesett 3 nap.

2013. okt. 9. 09:18
Sziasztok Lányok! Tudtok már valamit az időpontot illetően? Huh nagyon rohan az idő, már csüt lesz 2 hete!!! hogy műtöttek. Jövő héten szeritnem megjön, aztán nagyon nagy izgalommal vágunk bele a baba projektbe!:))))
48. primosten (válaszként erre: 47. - Kismacskák)
2013. okt. 5. 10:49
Volt hormonsoros vizsgalatom meg januarban, amikor meg volt peteeresem. Most is volt par honapja, de ott csak a fullikularis fazisban volt nezve. Azota nalam kiderült az inzulinrezisztencia, szoval elsösorban ezt kell most kezelni. Nalad ha van peteeres es nincs ir-ed biztos hamar összejön a baba, en drukkolok :-)
47. kismacskák (válaszként erre: 46. - Primosten)
2013. okt. 3. 13:43
Szia, nem feltétlen gátolja az endrometrózis a peteérést, mert nekem pl. van peteérésem. Hát magától sajnos nem áll helyre az egyensúly. A műtét egy adott időpontbeli megoldás csak, utána vigyázni kell hogy ne alakuljon ki újra a betegség. A megoldás a ch diéta és a rengeteg mozgás. A cisztám nem a petefészekben volt, hanem azon volt rajta, és sajna olyan helyen amit uh-gal nem lehetett látni. Ezért is jó ez a laparoszkópia bármennyire is fél tőle az embert, mert ott minden kiderül és azonnal orvosolni tudják a problémát. Neked volt már teljes hormonsoros vizsgálatod?
46. primosten (válaszként erre: 45. - Kismacskák)
2013. okt. 1. 18:03

Szia, köszi a batoritast, szüksegem is van ra. Meg nem tudom a mütet idöpontjat, okt. vegen megyek vissza a dokihoz az eredmenyekkel.

Hat nekem is alacsony a progim kb 15 volt januarban neztek, azota meg peteeresem sincs es valoszinü a progi meg rosszabb lehet.

Tudsz valamit arrol hogy az endometriozis esetleg gatolja a peteerest? Mütet utan helyreall a hormonegyensuly? A petefeszkedben a cisztat nem vettek eszre korabban UH-val?

45. kismacskák (válaszként erre: 44. - Primosten)
2013. szept. 29. 21:54
Szia, de aggódj nem fogod magad kiszolgáltatva érezni, kapni fogsz előző este plusz reggel is altatót. És mikor bemész a műtőbe már tök nyugodt leszel, és azt fogok érezni, hogy már úgyis mindegy, csak legyél rajta túl:) És hidd el kedvesek lesznek ott is veled, hogy ne izgulj! Attól se félj, hogy miket fognak találni, mert a lényeg hogyha találnak is ezt-azt mint nálam, hogy laparral mindent meg tudnak oldani. Átjárható vagyok igen szerencsére. Egyébként simán polip miatt műtöttek, viszont laparral átnézték az egész méhet és környékét, mivel nem jön a baba:( És így derült fény arra, hogy II. fázisú endrometrózisom volt, illetve a bal ováriumba volt egy 2 centis ciszta. Nincs inzulinrezisztenciám, ezeken a vizsgálatokon már túl vagyok. Ösztrogéndominanciám van, ez okazza hogy a progeszteron még a 23. napon sem érte a 20 ng/ML-et (állítólag 20 felett kell lenni, nekem 16 volt) tehát valamivel alacsonyabb a kelleténél. Illetve ez az ösztr.dominancia vezet az endometrózishoz is, illetve az pedig a cisztához. Szóval eléggé kapcsolatban vannak ezek. Ha van még kérdésed szíves válaszolok, illetve majd írj hogy mikor mész.
44. primosten (válaszként erre: 42. - Kismacskák)
2013. szept. 28. 13:04
Szia, örülök hogy jol vagy és hogy ilyen hamar megy a felépülés. Bokor doktor fog majd müteni, az egyik méhtartoszalagon már tuti van egy csomo, mert azt már kitapintotta és persze máshol is lehetnek, majd a mütét során kiderül. Félek azért a kiszolgáltatott helyzettöl és a mütét utáni állapottol is, hogy milyen gyorsan fogok gyogyulni, és hogy miket fognak találni. Ezek szerint Neked a petevezetök is minden épen maradt hogy tudtok később természetesen probálkozni. Milyen stádiumu volt az endod és hol találtak. Inzulinrezisztenciád nincs véletlenül? Mert az is sokszor együtt jár az endoval. Volt a mütét elött valami endora utalo tüneted?
43. kismacskák (válaszként erre: 40. - Szandra1111)
2013. szept. 28. 12:13
Szia, köszi a jókívánságokat, és persze csak pozitívan:) Drukkolok Neked, hogy te is gyorsan túl legyél rajta. Amúgy tényleg nagy megkönnyebbülés, de a jövőben teljesen új életet akarok kezdeni, mert oda akarok nagyon figyelni,hogy ez a betegség ne újuljon ki. Sokat kellene mozognom is, mert ahhoz eddig nagyon lusta voltam:) Majd jelentkezz hogy mik történnek Veled:)
42. kismacskák (válaszként erre: 39. - Primosten)
2013. szept. 28. 12:10
Szia, engem Rigó professzor műtött. Téged ki fog? Amúgy ne aggódj, nagyon gyorsan el fogsz aludni, és nagyon kedvesek ott a nővérkék. Engem csüt. műtöttek és mondhatni,hogy már kutya bajom:)
41. Szandra1111 (válaszként erre: 40. - Szandra1111)
2013. szept. 27. 21:13
Ja és 6 hét múlva mindent bele. :))) Drukkolok majd nektek. :))
40. Szandra1111 (válaszként erre: 38. - Kismacskák)
2013. szept. 27. 21:12

Örülök, hogy túl estél a műtéten. Hű, nem semmi mennyi mindent megoldottak rögtön. Gondolom megkönnyebbültél. Most már biztos jó lesz minden! Csak pozitívan! :)


Tegnap megkaptam a laboreredményeket. Mivel a vizeletben baktériumokat találtak, nem mehetek műtétre. Antibiotikumot szedek. Kedden megyek ismét vizeletvizsgálatra. Ha addig a gyógyszerrel sikerül helyrehozni a baktérium szintet, akkor talán október 10-én vállalnak műtétre. Félek, hogy antibiotikumtól előjön a hüvelygomba, így probiotikumot is szedek. Tegnap padló alatt voltam. Nem számítottam erre az egészre. Szerettem volna már túl lenni az operáción. Nehéz, de igyekszek pozitív maradni. Remélem ebben a ciklusban még összejön.


Gyors felépülést kívánok neked!!!

39. primosten (válaszként erre: 38. - Kismacskák)
2013. szept. 27. 16:47
Szia! Megkérdezhetem hogy ki mütött? Engem a Sote I-en fognak müteni endometriozissal,az idöpontot még nem tudom, de utána mi is babát szeretnénk.
2013. szept. 27. 16:19
Szia, jelentem túléltem a műtétet:) Olyan gyorsan elaludtam a műtőben,hogy hihetetlen. Minden rendben ment, viszont nem csak polipom volt,hanem a műtét közben derült fény arra, hogy cisztám is plusz endometrózisom is volt. Így két órásra sikeredett a műtét. Utána négy óra az intenzíven, de ott gyakorlatilag csak aludtam. Aztán minden rendben volt, tudtam enni, inni, pisilni. Nehéz mozogni, mert feszül a hasam, de semmi egyéb kellemetlenség nem is volt, és most sincs. Kb 6 hét múlva próbálkozhatunk:) Neked megvan már az időpont? Ne aggódj, Te is simán ki fogod bírni:)
37. kismacskák (válaszként erre: 36. - Szandra1111)
2013. szept. 24. 14:08
Köszi, jelentkezek majd a tapasztalatokkal. Remélem túlélem:)
36. Szandra1111 (válaszként erre: 35. - Kismacskák)
2013. szept. 23. 20:49

Megjött :)) 33 napra. Holnap reggel megyek vérvételekre, amik a műtéthez szükségesek. 2-3 nap múlva vizelet vizsgálat. Gondolom pénteken meglesznek a műtéthez szükséges laborvizsgálatok eredményei és akkor hívom a kórházat, hogy mikor mehetek.

Bárcsak már túl lennék rajta.


Nagyon szorítok neked!!

Várom, hogy jelentkezz.

35. kismacskák (válaszként erre: 34. - Szandra1111)
2013. szept. 23. 09:24
Szia, persze utána jelentkezek! És Veled mi újság? Megjött vagy lehet hogy már nem is lesz szükséged a műtétre?:)
34. Szandra1111 (válaszként erre: 33. - Kismacskák)
2013. szept. 19. 19:32

Szia,

szóval megvan az időpontod. Én még továbbra sem tudok semmi konkrétat. Ma vagyok a 31. napon, de menstruáció sehol. Csak görcsölgetek.

Várom majd, hogy jelentkezz, minden rendben volt-e. Fogom a csipiszt!

33. kismacskák (válaszként erre: 12. - Szandra1111)
2013. szept. 12. 15:38
Szia, én ma kaptam meg az időpontot, 26-án lesz a műtétem. Ha már tudod, hogy Neked mikor lesz, majd írj!
32. zkaty27 (válaszként erre: 24. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 16:12
Én nem kaptam beöntést. Végül nem vágtak, de hogy melyik eljárással sikerült átjárhatóvá tenni a petevezetékeim nem tudom. De laparhoz szükséges vágásaim vannak. :-)
2013. szept. 6. 13:28
Szept. végén indulnak a hormoninjekciók. Remélem már nem jön közbe más...
30. kismacskák (válaszként erre: 29. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 12:47
Na az már mindjárt itt van. Szept. végén lesz a beültetés, vagy akkor indulnak az előkészületek?
29. mkacca2 (válaszként erre: 28. - Kismacskák)
2013. szept. 6. 11:20

Ú, ez nem egyszerű. Van IR-em és PCOS-em, emiatt nincs peteérés. Amikor elkezdetm szedni az erre való gyógyszert, kétszer is teherbe estem, de elvetéltem. Sok vizsgálat következett. Kiderült, hogy a vetélések hátterében alloimmun probléma van. Meddőségi Központba jelentkeztünk IVF kezelésre. Ott mondták, hogy a vetélés miatt kell a histeroscopia. Gondoltuk, biztosan negatív lesz, mert már tudjuk mi az oka. Erre ébredés után közölte az orvos, hogy van egy szép nagy sövényem, amit műteni kell.

Már nagyon vártam a szeptembert, mert úgy volt, hogy most lesz a beültetés, erre elhalasztotta a doki egy hónappal, mert magas volt az LH értékem. De szeptember legvégén már tényleg indul... Nagyon várom!

28. kismacskák (válaszként erre: 27. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 11:00
És neked akkor a méhsövény volt "csak" az akadály? Ha júliusban műtöttek, akkor már lassan próbálkozhattok, nem?
27. mkacca2 (válaszként erre: 26. - Kismacskák)
2013. szept. 6. 10:53
Abszolút megértelek. Engem is nagyon flusztrálnak ezek a dolgok. Beöntést még nem kaptam szerencsére, de a júliusi volt a 3. altatásos nőgyógyászati beavatkozásom, és nem is az utolsó. Én először a sima nőgyógyászati vizsgálattól is tartottam. Kellementenül éreztem magam, szinte menekültem a rendelőből. És tessék három éve egyfolytában vizsgálgatnak, járunk orvosról-orvosra. Azt is mondhatom, hogy nekem ezt dobta a gép.
26. kismacskák (válaszként erre: 25. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 10:43
nem magától a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy lelkileg hogy fogom feldolgozni. Én szörnyen fogom érezni magam ebben a kiszolgáltatott és megalázó helyzetben. A beöntés számomra nagyon gusztustalan, plusz az is hogy ott aludva a lábam között fognak turkálni:(
25. mkacca2 (válaszként erre: 23. - Kismacskák)
2013. szept. 6. 10:39
Hidd el gyorsan túl leszel a dolgon! Ebből gyorsan fel lehet épülni. Gondolj arra, hogy mi a célja, és máris könnyebben elviselhető lesz.
24. mkacca2 (válaszként erre: 22. - Zkaty27)
2013. szept. 6. 10:36

A laparosok már előtte nap délutántól nem ehettek és valóban kaptak beöntést, de nálunk őket vették előbbre a műtéti sorban.

Neked végül csak sima hysteroscopiád volt, ha jól értem, tehát nem vágtak a méhben? Ebben az esetben természetes, hogy próbálkozhattatok, sőt sikerrel! :)

23. kismacskák (válaszként erre: 21. - Mkacca2)
2013. szept. 6. 10:26
Na remek, akkor nekem lesz beöntés:( És du. 4-ig nem ehettél...huh ez olyan kiszolgáltatott..én már mmost rosszul vagyok az egész szitutól.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook