Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babák, akik várattak magukra minden látható ok nélkül fórum

Babák, akik várattak magukra minden látható ok nélkül (beszélgetős fórum)


14. rinike (válaszként erre: 1. - Gliese)
2015. dec. 12. 21:32
Nekem 22-23 évesen, mikor fél év után azt hittem, hogy terhes vagyok, kiderült, hogy petefészek-gyulladásom volt csak, és még pár hónapot kellett várni a teherbeesésre. Aztán 38 évesen 8 hónap után csináltattam petevezeték átjárhatóságit, és abban a ciklusban lettem terhes, aztán 40 után még többet (éveket) kellett várni, már több inszem és 6 sikertelen lombik is volt, végül spontán fogant és 43 éves koromban született a kislányom.
13. Gliese
2015. nov. 10. 12:01
Még valakinek van tapasztalata esetleg?
12. Gliese
2015. nov. 10. 08:37
Köszi Lányok a bíztatást!
11. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Gliese)
2015. nov. 9. 22:20

Azért mondják az egy évet, mert annyira soktényezős dolog a fogantatás, hogy valójában hatalmas mázli kell ahhoz, hogy minden klappoljon.

Ha türelmetlen vagy már, javaslom, először a férjed vizsgálatával kezdjetek. AZ ugyanis a legegyzserűbb, leggyorsabb, azonnali eredménnyel, s így az egyik fél már ki is van vizsgálva.

Amúgy meg ez a "minden látható ok nélkül" : nagyon komplex, bonyolult folyamat a fogantatás , ezer meg egy dolognak kell egyszerre passzolnia. Van, aki sokáig vár, de ismerek olyat, akinek mindhárom baba elsőre összejött.

Adj a férjednek minden maásnapra pihenőnapot :) Hajrá :)

10. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Gliese)
2015. nov. 9. 21:35

Szia!


Eletszeru. Az elso a 9. honapban fogant. A masodiknak surgos volt a dolga, o a 2. honapban. Mi is meglepodtunk :)

Allitolag a szervezet masodik alkalomra mar "emlekszik" a terhessegre, terhes allapotra, igy konnyebben osszejon. Bar sok az ellenpelda, ugyhogy valoszinuleg ez csak mitosz.


Nyugi, 8 honap meg nem ido.

2015. nov. 9. 18:30

Szia! Átérzem a helyzeted.


Mi az 1. babára 11 hónapot vártunk.

A 2. gyorsan jött a 2. hónapban. Meg is lepődtünk.

3. terhességemre 1 évet vártunk. De sajna nem maradt velünk.

Terveztük és azt hittük könnyen jön majd, de vmiért nem akart gyorsan jönni. A doki azt mondta a ciklusdiagram alapján hogy nincs minden hónapban peteérésem, sőt volt hónap amikor cisztám volt. Az első terhességem előtt is ilyen problémáim voltak. Olyankor erős görcseim voltak sajnos.

8. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Gliese)
2015. nov. 9. 18:17

Szia!


Nekem ilyen tapasztalatom nincs, csak olyan, hogy "jött magától"


De őszintén sok sikert kívánok, kivételesen irónia és smiley nélkül!


Bolimekurac

7. Kuszkusz3 (válaszként erre: 2. - Gliese)
2015. nov. 9. 16:51
Szia!Nekünk a hetedik hónapban fogant az első gyerkőc,én is így gondolkodtam,mint te,h fél év után jöhetnek a nem fájdalmas vizsgálatok.Mire az eredmények megjöttek,pozitív volt a teszt.Pedig nekem azt mondták középidős uh-on,hogy nincs is peteérésem..de a hőmérőzés plusz egyéb jelek mást mutattak.Furcsa,mert én mindig úgy éreztem,hogy nem görcsölök a témán,mégis utólag visszagondolva,akkor megnyugodtam,hogy na már meg is van a probléma,kapok vmi gyógyszert és minden rendben.Lehet h ez is kellett hozzá.
6. SophieAnne (válaszként erre: 5. - Gliese)
2015. nov. 9. 15:37
Elvileg statisztika alapján mondják ezt az egy évet.
5. Gliese (válaszként erre: 4. - SophieAnne)
2015. nov. 9. 15:32
Köszi! Mindenképpen előbb elkezdem, a nem fájdalmas vizsgálatokat legalább is. Csak kíváncsi lennék, hogy az orvosok azért mondják az évet, mert amúgy is túlterheltek, meg drágák a vizsgálatok, vagy van olyan hogy tényleg amelett hogy minden rendben van, közel egy év kell hogy összejöjjön.
4. SophieAnne (válaszként erre: 2. - Gliese)
2015. nov. 9. 15:22
Bármikor elmehetsz orvoshoz ha az Téged nyugtat. Nem kell egy évet várni, mert ha látható a probléma azt most is látni fogja. Maximum megnyugtat, hogy minden rendben és hajrá! :)
3. SophieAnne (válaszként erre: 1. - Gliese)
2015. nov. 9. 15:21

Hidd el, a 6-7-8 hónap nem is sok idő, csak annak tűnik. Vannak akiknek évekig nem sikerül, hiába nincs probléma. :\ Mennyi esetet hallani, hogy kivizsgálások hadát kezdik el, aztán végül spontán teherbe esik idő közben. :)


Nekem az első fiam az 5. hónapban sikerült, a második az 1. hónapban, a harmadik a 2. hónapban.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tudom mit érzel, mert az elsővel az 5. hónapban már teljes kétségbeesés volt úrrá rajtam és le is mondtam az egészről, de utólag nem volt sok idő, legalábbis mások történeteihez képest.


Ti mióta próbálkoztok?

2015. nov. 9. 15:18
Tudom, hogy az orvosok szerint 1 évet kell várni a kivizsgálással. De azt nem értem ha pl. 8 hónap alatt nem fogant meg, akkor a kilencedikben vajon életszerű, hogy meg fog?
2015. nov. 9. 15:13

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki több mint 6-7-8 hónap után maradt egyszer csak állapotos, pedig folyamatosan próbálkoztak? Olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy nem volt semmi baja egyik szülőnek sem, de mégsem jött a baba, csak több mint fél év, egy év múlva, de akkor magától.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook