Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az önszuggesztió - Gyógyító mondatok fórum

Az önszuggesztió - Gyógyító mondatok (beszélgetős fórum)


2011. jan. 10. 09:33
Köszönöm a bátorítást.
15. 0490ce3abb (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2011. jan. 10. 09:20
Akkor az ilyen boldog napok után igyekezz bátor lenni, és még egy meg még egy napig szárnyalni! Ne hidd, hogy rossz történik! Ha meg igen, az is az élet része, tanulópénz. Mindenkit érnek kudarcok, de tanulni kell belőlük és menni tovább.
14. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - 0490ce3abb)
2011. jan. 10. 09:12

Néha sikerül, és olyankor nagyon jó. Olyankor igazán boldognak érzem magam. Csak aztán megijedek, hogy valami rossz fog történni, és vissza minden.

Pedig muszáj lesz megtennem, mert így egyszerűen NEM LEHET élni.

13. 0490ce3abb (válaszként erre: 8. - Csipkerózsika)
2011. jan. 10. 09:07
Próbáld ki, hogy egyetlen napot arra szánsz, hogy igenis elengeded azt a sziklát, amibe kapaszkodsz, és szárnyalsz! Csak 1 napra! Aztán meglátod, hogy menni fog később is, egyre jobban! :)
2011. jan. 10. 09:01

Hát igen, Csernus is nagyon jó, a Titok is, meg a pozitív gondolkodás is.

Csak más olvasni róla, meg más szembenézni önmagunkkal, a legmélyebb félelmeinkkel.

11. 0490ce3abb (válaszként erre: 10. - Kmeli)
2011. jan. 10. 08:31
Ez pontosan így van. Csernus is sokat taglalja ezt a témát a könyveiben. Csak ajánlani tudom!
10. Kmeli
2011. jan. 10. 00:28
Én rájöttem hogy nem másokat kell hibáztatnunk a saját hülyeségeinkért,meg a kudarcainkért.de magunknak is meg kell tudni bocsátani,de azért be kell vallani önmagunknak is és a külvilágnak is a hibáinkat. és változtatni rajtuk.mert a felismerés nem elég.
9. 0490ce3abb (válaszként erre: 8. - Csipkerózsika)
2011. jan. 9. 15:29
Én is ilyen voltam régebben. Nekem rengeteget segített a Titok c. film. Sokat foglalkozom az abban elhangzottakkal, a pozitív gondolkodással, a hálával stb. Azóta más lettem.
2011. jan. 9. 15:25

Tudom, hogy így én magam teszem pokollá az életemet, de egyszerűen képtelen vagyok elengedni magamat.

Néha olyan, mintha egy szakadék szélén lógnék, és görcsösen kapaszkodom miközben a mélybe nézek. Ha elengedném, rájönnék, hogy képes vagyok szárnyalni. De nem merem magam elengedni.

7. Csipkerózsika (válaszként erre: 4. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 9. 15:23

Az a baj, hogy nehezen érem tetten a félelmet. Folyton dolgozik bennem, de ritkán tudatosul, hogy ez most ettől vagy attól való félelem éppen, hogy igazából mitől szorongok. Talán mindentől.

Az egyik ilyen tetten érhető dolog, ha mindenre nemet akarok mondani, az mindig valamitől való félelem.

A félelem valóban a rosszban való hit, és sajnos nem alaptalan, mert velem rengeteg rossz, megrázó dolog történt, egész kis koromtól kezdve. Ezek után nehéz bizakodónak lenni, nehéz bíni.

Én nem a haláltól, hanem pont az élettől félek...

2011. jan. 9. 11:13
Pozitív gondolkodás és kiiktatni a "nem" szót az életünkből. Ez sokat segít.
2011. jan. 9. 10:47
Nekem inkább a gondolatok átfordítása ami segít, ha észreveszem, hogy negatív vagyok, vagy aggódó.
4. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2011. jan. 9. 10:34

A félelmet magunkban kell legyűrni. Tudatosítanunk kell magunkban. A félelemmel is teremtünk. A félelem a rosszban való hit.

Halálfélelem. Félelem a ráktól. A kiújulástól. A vizsgálatoktól. A változásoktól. A jövőtől…


"Micsoda képtelenség olyan dolgok miatt aggódni, amelyek egyáltalán nem is léteznek. Jövő? Tudod, mi a jövő? Olyan események összessége, amelyek még nem következtek be. Miért veszed el a saját életkedved nem létező dolgok miatt? A jelenlegi helyzeted egyáltalán nem rossz. Örülj az életednek, akkor arra is több kilátásod lesz, hogy meggyógyulj." Elizabeth Haich Beavatás


"A félelem nem mond igazat."


Ha jön a félelem, imádkozz, beszélgess róla valakivel, akiben megbízol és szereted. Például számodra megnyugtató, pozitív dolgokra gondolni, a negatív gondolatot így átfordítani.

3. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2011. jan. 9. 10:29
A pánikomat azzal szoktam legyőzni, hogy azt hajtogatom magamban: "Minden rendben van."
2011. jan. 9. 10:28
A félelem legyőzésére - nem konkrét, hanem általánosan jelen lévő súlyos szorongás - milyen mondatot lehetne alkalmazni?
2011. jan. 9. 10:20

"Ha egy súlyos beteget megszáll, azaz betölt az a gondolat, mely szerint nem lehet segíteni állapotán, akkor elveszett. De újból és újból megtapasztaltam, hogy olyan emberek, akikről lemondtak, ismét meggyógyultak, mert hitték, hogy egészségesek lehetnek." Coué Elméd gyógyító hatalma


"Micsoda képtelenség olyan dolgok miatt aggódni, amelyek egyáltalán nem is léteznek. Jövő? Tudod, mi a jövő? Olyan események összessége, amelyek még nem következtek be. Miért veszed el a saját életkedved nem létező dolgok miatt? A jelenlegi helyzeted egyáltalán nem rossz. Örülj az életednek, akkor arra is több kilátásod lesz, hogy meggyógyulj." Elizabeth Haich Beavatás


Alapmondat:

"Minden nappal, minden szempontból egyre jobban és jobban vagyok."

A minden szempontból segít, hogy az élet minden területén pozitív változás következhessen be.


Léteznek szervgyógyító mondatok és a különböző daganatfajtákra is más és más gyógyító mondatok alkalmazhatóak.


Pl:

Bélrák: "Életemben a problémák feladatokká alakulnak, amelyeket nagy-nagy örömmel végzek."


Leukémia: "Szeretettel engedem, hogy új gondolataim úgy áramoljanak bennem, mint az egészséges vér."


Mellrák: "Gondolataimmal, ötleteimmel testem melegével szeretettel táplálom partneremet."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook