Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az Ikrek iskolába mennek fórum

Az Ikrek iskolába mennek (beszélgetős fórum)


2013. okt. 17. 13:02
Sziasztok!6,5 éves ikreim jövőre mennek iskolába!Teljesen kétségbe vagyok esve!Kisfiam lelkileg nagyon ragaszkodik lány ikertesójához,ő bizonytalan,nagyon lelkis,érzékeny,ő nem nagyon mond verset tesója nélkül,nem nagyon szerepel,nehezen fogadja el az új helyzeteket,de kívűlről magabiztosnak,nagyhangúnak tűnik,a kislányom ő igazi színésznő az ovónők szerint,színdarabra szerepel,énekel,fellép mindenhol imád központban lenni szereti az új dolgokat!Domi figyelem és koncentráció zavarokkal küdz,ami annyit tesz ki h két feladattól elfárad,nem terhelhető,ha több mindenre kell figyelnie belezavarodik ezért őt az óvónők és fejlesztő pedagógusok A-osztályba ami gyengébb javasolják,Lilit pedig erősebbe C-be mert ő nagyon érdeklődő,kválóan teljesít mindenhol.Nem tudom mit csináljak!Mivel teszek jót!Beszélgettem Domival arról mi lenne ha külön mennének,hallani se akar róla hiszen neki Lili a támasza!De ha meg Beíratom erősebb osztályba félek kudarcot vall tesólya mellett,és nem foglya bírni,ha Lilit a gyengébbe vele szúrok ki!Ráadásul Domi kis barátai is C-be mennek!Nem tudom mivel teszek jót mindkettőnek!Ha v.ki volt ilyen helyzetben kérem adjon tanácsot!Köszönöm
2009. júl. 28. 18:56
Sziasztok. Nekem nyolc éves ikerfiaim vannak és külön osztályba járnak. Szerintem és a férjem szerint is jó döntés volt. Mivel nagyon hasonlítanak már nagyon kicsi koruktól különböző ruhába öltöztettük hogy bárki meg tudja különböztetni őket. Az oviba egy csoportba jártak de már kiscsoportban, a mi kérésünkre, ha egyszer lehetett mindig különböző tevékenységen vettek részt. Így korán megszokták mások társaságát. Hat éves korukban velük együtt düntöttük el a külön osztályt. El voltak ragadtatva a kétszer annyi baráttól, szülinapozástól, stb. Persze sokat számított hogy a két tanítónő ugyanazt a módszert használja és szerveznek közös tevékenységeket. Hátrány a külön szülői értekezlet, sokszor ugyanabban az időben, és hogy külön kell tanulni a gyerekekkel.
24. 18ba5935e0 (válaszként erre: 23. - Mandy78)
2009. jún. 20. 01:54

Hogyan alakult végül a dolog?

Remélem, most már minden jól működik! :-)


Az én ikerlányaim most mennek oviba, egy csoportba fognak járni és úgy tervezem, hogy ez általánosban is így lesz még, de alsóban biztosan.

2008. okt. 13. 10:22
Na elkezdődött a tanév,elkezdődtek a gondok a suliban:-(A fiúk egymást húzkodják a hülyeségbe.Mivel mégis szépszedték az osztályt a tanárok azt javasolták így az első hónap után,hogy rakjuk külön osztályba őket.Ők Tiltakoznak és semmi pénzért sem akarnak külön lenni.Na most légy okos..:-(
2008. júl. 13. 12:23
Szia , nekem lány ikreim vannak . Egy osztályba mennek , de külön ültetem őket . Hasonlóan voltak az óviba . Igy nem befolyásolják egymást . De az iskola új hely elég megszokni , ha meg szétválasztod , akkor egymás nélkül is szokatlan lesz . Szerintem az sok lenne nekik . Nálam nagyon kötödnek egymáshoz,főlleg érzelmileg . Ha nálad nem igy van lehet , hogy külön -külön se lesz velük gond . Sok szerencsét hozzá .
21. mady
2007. nov. 23. 23:40
Nekem az egypetéjű iker fiaim most lesznek 13 évesek. Az alsó tagozatot egy osztályban járták. Nem volt a legszerencsésebb megoldás, mivel ha az egyik csinált valami hülyeséget, akkor az a másikra is kihaott. A tanárok szemében ők csak az "ikrek" voltak. Nem alakult ki a saját én tudatuk, mivel mindig mindent együtt csináltak és éltek át. Délután ment a harc, hogy ki mondja el először, hogy mi történt vele ill. velük. Nem volt olyan saját élménye egyiknek sem, amit csak ő tudott volna elmondani nekem. 5. osztályban aztán mind a kettő külön új iskolába ment. Azóta sokkal jobb a helyzet. Suli után el tudják mesélni egymás élményeit, egymással is türelmesebbek. Vannak új barátok a suliban, akiket kölcsönösen bemutattak egymásnak és hétvégén szoktak közös programot szervezni. Szóval én azóta is úgy érzem, hogy ez jó döntés volt. Persze ez azért nagyon egyén függő is. De én azt érzem, hogy sokszor inkább a felnőttek sukolják bele a gyerekekbe, hogy nem jó, ha külön iskolában vannak. Attól, hogy ikrek még két külön személyiség.
20. mandy78 (válaszként erre: 18. - HusiNyuszi)
2007. nov. 6. 16:33
Szia!Sajna nálunk ez nem megoldható,mert vegyes csoportok vannak,a kicsitől a nagyig mind együtt.Csak a foglalkozásokon "szedik" szét a csoportot ,a szerint kinek mikor van foglalkozása.Mint kiderült az iskolában, ami a legközelebb van hozzánk ,csak egy osztályt indítanak(közel 30 fővel).A gondom megoldódott:-)Egy osztályban lesznek.De nem is baj,mert idővel a fiaimnak ujabb barátaik is akadnak,és nem csak egymással játszanak:-)
2007. okt. 9. 05:54

Nekem is iker unokáim vannak, ugyan nem egypetéjűek. Az anyukájuk épp a napokban említette nekem, hogy iskolába majd feltétlenül külön osztályba fogja őket beiratni, olvasta valahol, hogy így helyes.

Mindenesetre elmesélem neki az itt olasottakat.

2007. okt. 9. 00:52
Az én egypetéjű ikerfiaim most 9 évesek, harmadikosok. Óvoda középsőben azt mondták az óvónők, rakjuk őket külön a nagycsoportban, mert folyton csak egymással játszanak, és nem alakul ki náluk a többi gyerekkel a rendes kommunikáció, meg vissza is húzzák egymást, és így legalább kipróbálhatjuk, hogy hogyan viselik a külön-létet. Így is tettünk. Azt leszámítva, hogy milyen macerás volt egyszerre két szülőire járni (most is az, mert van egy egy évvel idősebb fiam is, és persze az iskolában is mindig egyszerre van a szülői) meg hogy kétféle követelménynek kellett eleget tenni, a fiaim, amint kimehettek az udvarra, rögtön megint csak egymással akartak játszani. Békés természetűek, nem okozott nekik igazán gondot, hogy külön csoportban vannak evéskor meg alváskor, a játék idején úgyis együtt voltak, de amikor az iskoláról kezdtünk el beszélgetni, és dönteni kellett, mindketten határozottan azt mondták, hogy ilyen vacak évük még sosem volt, és többet ilyet ne csináljak, hogy szétválasztom őket. Úgyhogy most egy osztályba járnak, viszont a tanító nénijük mindig a terem két végébe ülteti őket, mert ha egymás közelében lennének, akkor nem figyelnének oda (még annyira se, mint most :-) Szóval ha gondolod, próbáld ki nagycsoportban (ha az óvoda segít ebben) a különválasztásukat, ott még nem annyira fájdalmas és könnyebben módosítható is, mint iskolában. Viszont kérdezd meg az ő véleményüket is. Hétévesen már van nekik. Mármint véleményük.
17. Evi94
2007. szept. 8. 12:09
Persze!!De én ismerek olyan ikreket akik közül az egyikük a-s a másikuk c-s!!De végül is kétmás személy két más lélek!!Én biztos h egy osztályba irátnám őket!!
2007. aug. 2. 08:38
Szia Klaresz!Nagyon jó ezt hallani:-)Remélem nálunk is ilyen összetartóak lesznek:-)
15. klaresz (válaszként erre: 1. - Mandy78)
2007. júl. 3. 22:47
Az én ikerlányaim most 21 évesek és eszembe se jutott, hogy ne egy osztályba járjanak. A középiskolába is egy osztályba jártak, sőt most egy cégnél is dolgoznak. Nagyon öszze vannak nőve annak ellenére, hogy rengeteget veszekednek, de borzalmasan tudnak hiányozni egymásnak.
2007. júl. 3. 21:34

Szia Dömike!Nagyon szépen köszi!Én pont ebben reménykedtem,hogy lesznek páran akiknek már nagyobbak a gyerekeik,és elmondják a tapasztalataikat!Nekem is kétségeim voltak e felől,hogy tényleg szét kellene e szedni őket!

Köszi ez a választ ez nekem, elég megnyugtató!mivel te már ebben tapasztaltabb vagy:-)Ha esetleg kérdésem lenne akkor hozzád fordulok:-)Köszi még1X !!!Mandy

2007. jún. 30. 13:06

Szia!Nekem 13éves iker fiaim vannak, és egy pillanatig sem gondolkodtam hogy szétszedjem őket!!!!

Az igaz hogy a két emberke két külön egyéniség ,de ez így a jó és természetes is!!!

Úgyis kiforrja magát hogy milyenek lesznek, egyáltalán nem tartom helyesnek hogy szét kell szedni őket... amikor az enyémek még kicsik voltak és külön játszottak is mindig szemmel tartották egymást!Most is sokmindent eggyütt csinálnak...de már vannak külön utjaik is :-))))

És ez így a jó! Saját tapasztalatom szerint nem érdemes szétszedni őket!

Ha kérdésed lenne mandy nagyon szivesen

választolok!

12. mandy78 (válaszként erre: 9. - Erás)
2007. jún. 27. 12:04
Szia Erás!köszi előre is:-)
2007. jún. 27. 11:59
Sziasztok!Én végülis nem akarom külön osztályba rakni őket!Csak az ovó mondta ,hogy a gyerekeknek teljesen más a beálítottságuk,és hogy az egyik fiam mindig a másik után megy(Mármint ha butaságot csinál)Ezért mondta az Ovónő lehet,hogy jobb lenne "szétszedni"őket!Pl ha a Máté nem mondja el a veset akkor, a Matyi sem.Ha az Máté verekszig akkor a Matyi is!Mindig a Máté a vezér a Matyi megy utánna,és az ovónő szerint "lehúzza" a Máté a Matyit a Bűnbe.Vagy valami ilyesmi
2007. máj. 30. 12:17
Nekem osztálytársaim voltak ikrek, tök jól megvoltak. Miért akarod külön iratni őket?
2007. máj. 30. 12:12

Szia Mandy!


Az én lányaim most mennek első osztályba és bár nem egypetéjű ikrek, de annyira ragaszkodnak egymáshoz, ismerik a másik minden rezdülését. Nekem nem lenne (lett volna) szívem külön osztályba íratni őket.

Ha bekerülnek ősztől az iskolába, majd megírom a tapasztalataimat.:)

8. mandy78 (válaszként erre: 7. - Almato)
2007. máj. 26. 23:15
Pontosan ez a baj az ember nem tudja,hogy mivel tesz jót!azért gondoltam vannak itt esetleg olyanok akik már ezen túl vannak, és elmondanák náluk,hogy volt és jó volt e ez a döntés...
2007. máj. 21. 17:40

Ja újságok is témáztak erről.

Az egyik azt irta, hogy nyugodtan szét lehet őket választani.

A másik azt tanácsolta, hogy majd talán felsőbb osztályba érdemes őket külön osztályba járatni.

És ilyenkor ez a szerencsétlen szülő próbáljon meg jól dönteni...

2007. máj. 21. 17:37

Nekem is ikreim vannak.

A nevelési tanácsadó és a gyerekek egyik óvónénije nindenképp azt akarták, hogy a lány menjen, a fiú pedig maradjon. Ahány ember, mindenki mást mondott.

Úgy döntöttem, hogy mind a ketten maradnak.

Remélem jól tettem.

2007. máj. 21. 16:59

Szia!

A lányom osztályában is vannak ikrek, és semmi gond velük. de Te ismered őket, mi vállik a hasznukra.

2007. máj. 21. 16:01
Miért kellene külön osztlyába menniük? Amikor én általános suliba jártam,ott is voltak egypetéjü ikrek és egy osztályba jártak.
2007. máj. 21. 15:55

Szia Mandy!

Engen is érdekelne ez a téma,úgy látom nem írtak semmit.Hátha még be néznek hogy van ilyen fórum.

Szia

2007. máj. 18. 14:45
hmm,senki nem mondd semmit?:-(Senkinek nincsenek ekkora ikrei?Ha igen ott akkor ott ,hogy van?Ott egyforma az érdeklődési körük,vagy egyik ügyesebb mint a másik?
2007. máj. 15. 20:07
Sziasztok!Fiaim az idén közésősök,jövőre iskolába mennek.Az lenne a kérdésem,mi jobb nekik ha egyosztályba kerülnek vagy ha inkább külön külön vannak?köszi előre is Mandy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook