Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az exek és a velük örökölt gondok! fórum

Az exek és a velük örökölt gondok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. febr. 11. 18:34
Bocsi nem 3-an hanem 4-en.
2011. febr. 11. 18:33

Hát mi sem fizetünk sokkal többet papíron, viszont mindig jön a telefon a gyerektől, hogy ez meg az kell.De azóta már kiderült hogy akármit kér a gyerek azt mondja az anyja kérjed apádtól.Én most akarom megemeltetni, hogy ne ez legyen.De volt rá példa hogy többet fizettünk, akkor is ugyanez volt.

Igen a gyerekek nem tehetnek a dologról,de anyuka is szégyelheti magát, ha azt hiszi, hogy csak a férjtől kapott pénzt kell a gyerekre költeni.És igen ő fizeti ott a rezsit meg a kaját, ahol a gyerek lakik, de biztos belerokkan egy tányér levessel többe és hogy nem 3-an vannak a meleg lakásba, hanem 3-an.

A mi válásunkkor nézték hogy 2 gyerek van amikor én kértem a gyt-t.Akkor azt mondták nem is kérhetek többet 15 enél, mert 2 gyerek van.Nem mintha akartam volna, egyébként is először 10e-t akartam kérni, csak páran szóltak, hogy normális vagyok e.Pedig nekem akkor még pelenkás volt.

De az én véleményem ez:Nekem is hozzá kell adnom annyit amennyit apa és a családit is rá kell költenem.A gyerek nálam van, akármilyen anyagi helyzetben vagyok nekem jobb, mert én akkor látom, amikor akarom, nincs papírhoz kötve, nem kell mástól engedélyt kérni, hogy más időpontban vele legyek.Amikor beteg ott lehetek mellette ha csak egy kis lázról legyen is szó.

Ha el akarom vinni valahová nem kell engedélyt kérnem arra sem.Én választottam a válást és ezzel azt hogy a gyereket egyedül nevelem, (anyagi segítséggel, ami meg van határozva, nem én szabom meg)náluk is az ex lépett ki.Én nem mondom hogy tűrni kell, meg ilyenek, de ha eldöntök valamit, vagy valakinek az életéről döntök vállaljam a felelősséget.

Ahogy álltam a dolgokhoz válás után:Kellett valami, megvettem, nem azt vártam hogy majd apa.Gyt-t 3 hónapig nem kaptam mégsem halt éhen a gyerek.Nem mondta a gyerek folyamatosan az apjának hogy ezt meg azt vegyél.Ünnepekkor azért hívtam fel az apját, hgy mit vesz hogy nehogy egyformát vegyünk.Ha tudtam hogy a gyerek szeretne 2 fajta ajándékot, kiválasztottam a drágábbat és én vettem meg.Az apja nem tudott minden 2.héten jönni sz10-v6-ig és a gyerek még nem aludt nélkülem, ezért amikor jött havonta kéthavonta egy hétre akkor minden nap odaadtam neki reggeltől estig, mondtam ha dolga van vagy a gyerek aludni szeretne délben hozza bármikor.Amikor a gyereket orvoshoz kellett vinni mert beteg volt, pont előtte nap telefonált, felajánlotta hagytam hogy elvigyen minket.Nem kellett nálunk csapot szerelni, engem furikázni, nem követelőztem.Pedig a szüleimmel éltem gyes-ből

46. anyucika3 (válaszként erre: 45. - 945808a1d0)
2011. febr. 11. 17:20

Már 3 gyereknél módosítják a gyt-t elosztását.

Úgy,hogy 17-17-16%.Ha több a agyerek,akkor arányosan oszlik.A fizetés 50%át lehet tartásdíjra levonni.De azért amelyik apa 11000-ft-ot fizet egy gyerek után,az szégyellje nagyon magát!A gyerekek nem tehetnek semmiről,Őket mindkét szülő kötelessége eltartani egy válás után is.Semmi közük a szülők közti cirkuszhoz.

2011. febr. 11. 09:23
Nem tudom Carrey az férjemnek az ex-étől három gyerek van tőlem egy,még sem változtatták meg a gyerektartást mert van egy olyan törvény,vagy rendelet? Nem tudom hogy csak öt gyerek után változtatják meg. Hidd el ezen én is ki voltam akadva mert én sem értettem miért nem számít az én gyerekem csak az előző három. De nem változtatják meg csak bizonyos szám felett. De ha ti másképpen tudjátok akkor írjatok mert én pont emiatt voltam évekig kiakadva miután megszületett a lányom.Ráadásul nálunk a férje fizetésének a 33-százalékát vonják,de minimum gyerekenként 11-ezer forintot.Abban viszont igazad van hogy be kell mutatni ha tudják igazolni azt hogy elküldték a pénzt. tényleg mocsok ex-ek vannak még egyszer tisztelet a kivételnek de eszméletlenül gusztustalanok tudnak lenni.
44. 474687f420 (válaszként erre: 42. - Vicus12)
2011. febr. 11. 08:41

Én tudok tanácsot adni, forduljatok bírósághoz mutassátok be hogy már egyszer elutaltátok neki az összeget.Azonkívül, ha bemutatod, hogy a férjednek van még egy gyerek a nevén, akkor nem vonhatnak annyi gyerektartást, mint eddig, mert én úgy tudom, hogy a fizu 40%-át vonhatják le összesen.Ez ugyebár ha két gyerek van, akkor csak 20% mehet a másik gyereknek.Nagyon sajnállak.A férjed nemtudom, hogy hogy van de attól, hogy ők pár éve megállapodtak egy összegben, azt meg lehet változtatni(csökkenteni), mert már több gyerekről kell gondoskodnia.

Ezek az exek nagyon szemtelenek, finoman szólva.Megcsalják, megalázzák a férfit, aztán meg tartsa el őket egész életükben, mert még ha a gyerekre költenék, akkor talán, de általában nem rá megy a pénz.És a bíróságon az is fel tudjátok hozni, hogy a gyerekre rá van e költve az a pénnz plussz az anya felől ugyanennyi és még a családi is.Gondolom nem költ 80 e ft-ot egy hónapban rá.

43. 945808a1d0 (válaszként erre: 42. - Vicus12)
2011. febr. 10. 10:43
Huh nem semmi ami írtál de sajnos semmi jóval nem tudlak vigasztalni bár csak tudnálak. De nálunk detto ez a helyzet csak nálunk az ex-nek három gyereke van a férjemtől de a történet ugyan ez hogy bele szeretett valaki másba és elváltak. Sajnos a bíróság nem veszi figyelembe azt hogy neked otthon a közös gyereknek tudsz-e adni enni vagy sem.A bíróságot csak az érdekli hogy a válásban foglaltakat betartsák. sajnos nálunk ugyan ez van hogy az ex-e volt idő amikor többet kapott mint az én gyerekem kaphatna valaha is. Csak egy dologban tudsz bele szólni úgy mond ebbe az egészbe ha a férjed találna egy olyan munkát ahol minimálbérét dolgozna papíron a többit meg kézbe kapná meg.Amúgy amíg csak fel nem nő a gyerek ezt fogod végig csinálni. Sajnos írnék jobbat is de nem tudok mert én már öt éve ebben élek és nagyon rossz érzés hogy az ex-e viszi haza a fizetését ,az élettársa is haza viszi és a férjem is küldi a gyerektartást ami volt hogy 83-ezer forint volt egy hónapban. Ez gusztustalan hogy csak azért mert egyszer volt közük egymáshoz három fizetésből él mi meg itt csak egyből éltünk valahogy. Ugyan ebben a cipőben jártunk mi is vagyis vagyunk a mai napig a hitelekkel és mindennel.sajnálom mert ezek az elvált nők az ex-ek "tisztelet a kivételnek2 nagyon gusztustalanok tudnak lenni főleg ha a gyerekről van szó mert az az egy dolog van amivel vissza üthet a volt férjének. Abban tudok segíteni hogy ha van valami gondod megpróbálok tanácsot adni vagy lelkierőt,és írhatsz priviben is ha gondolod és válaszolsz megadom az e-mail címemet is és sok mindenben tudok segíteni remélem. Nagyon egyforma a gondunk és sajnálom hogy másnak is pont ilyen gondjai vannak. Várom a válaszodat jó?puszi
2011. febr. 9. 18:38
Tanácsot szeretnék kérni. Férjem előző házasságából van egy kilencéves fia, akihez természetesen nagyon ragaszkodik, hetente nálunk van, rendszeres a kapcsolattartás és fizeti a megállapodás szerinti 30.000 Ft-os tartásdíjat. A megismerkedésünket követően az ex próbálkozott klb. módon a kapcsolatunknak ártani - folyamatosan ellenünk hangolja a gyereket, pl. a kapcsolattartást próbálta úgy alakítani, hogy csak mi alkalmazkodjunk, üzengetett nekem, hogy ha a férjem dolgozik, akkor miért nem vigyázok én a gyerekre, a férjem aludjon a gyerekkel ha nálunk tölti az éjszakát :)))) -utólag kiderült, hogy az anyjánál is rosszul alszik-, visszaküldte a gyerek ajándékát, mert az szerinte "nem jó játék", sorolhatnám... Én próbálok elzárkózni az extől -eddig szerencsére csak egyszer kellett vele találkoznom- és semmit sem szólok, hogy ne bántsam a gyereket se, de legfőképpen a férjemnek ne ártsak vele, de nagyon nehéz. A volt neje akarta a válást, utólag megtudtuk, hogy beleszeretett v.kibe, a férjem szüleitől kapott lakás felét a nevére iratta majd kis idővel később bejelentette neki, hogy el akar válni. A férjem padlón volt jó ideig, nehezen kezdte újra az életét szinte a nulláról, 25 évre szóló svájci frank alapú hitelt volt kénytelen felvenni egy panellakásra, amiben jelenleg nemrég született gyermekünkkel élünk. Elég szűkösek a lakáskörülményeink, az én jövedelmem sajnos nem volt sok -jelenleg meg gyed,plussz a CSP-, szinte mindet a gyerekünkre költöm, mindenből akciósat próbálok beszereni..., mert férjem hiába keres viszonylag jól -túlórázik, hogy nekünk jobb legyen- , de a rezsi-lakáskölcsön-tartásdíj stb. teljesen felemészti a fizetését, így a közös gyermekünkre már nem tud annyit szánni, mint amennyit az elsőszülött gyermekre ki kell fizetni. Mert persze a gyerek nem látja a tartásdíjat, csak amit az apjától természetben kap, meg a kapcsolattartás egyéb költségekkel -étkezés,ajándékok,benzin...- is jár természetesen. Az ex is újraházasodott, egy idősebb vezető beosztású férje van, aki persze magasabb szinvonalat biztosít. A gyerek persze nem érti, hogy mi miért élünk alacsonyabb szinvonalon, miért nem megyünk -és visszük őt is- nyaralni, miért nincs olyan autónk és lakásunk, mint nekik, ill. miért nem kap nagyobb értékü ajándékokat, mint az anyjáéktól. Nagyon rossz nézni a párom szégyenkezését, pedig érzelmileg a maximálisat nyújtja a gyereknek. Viszont azt is nehéz elviselni, hogy a mi közös gyerekünknek nemcsak hogy osztoznia kell az apjával eltöltött időn, de anyagilag is hátrányt szenved. Nemrég ugyanis tudtunkon kívül az ex bírósági letiltást kért, ezért férjem februárban csak a fizetésének a 60 százalékát kapta meg, levonták neki visszamenőlegesen a decemberi fizetés 20%-át is, pedig ő arra a hónapra átutalta neki a váláskor megállapodott összeget, tehát kétszeresen fizetett ezáltal tartásdíjat. A bíróság ezekszerint nem veszi figyelembe ilyen esetben a körülményeket, csak a kérelem alapján dönt. Én megértem, hogy ez jogosan jár a gyereknek és az ő érdekét nézik, de hogy lehet előbbre helyezni az egyik gyerek érdekét a másiknál? Hiába túlórázik a férjem, hogy új életet kezdhessünk, mindenből levonják a 20 %-ot, ami az exnek egyébként nem sokat jelent, csak tudja, hogy nekünk meg igen. Ha én is elkérném a férjem fizetéséből csupán a 20 %-ot -és mást nem- a gyerekünkre, akkor nem tudna megélni a maradékból, elsősorban a lakáskölcsön miatt. Perelni a kétszeresen kifizetett tartásdíj miatt nem fogunk, a perköltség miatt, meg amivel még járna, egyszerüen nem éri meg. Van ill. volt valaki hasonló helyzetben? Azon kívül, hogy az apa minimálbéren van és mellette feketén dolgozik, nincs akkor más megoldás?
2011. febr. 3. 16:44
Pedig én visszamentem a volt férjemhez, úgyhogy követelőzhettem volna, mert utána is úgyis közös kasszán voltunk és azóta is.De úgy gondoltam akkor hogyha külön, akkor külön, azzal, hogyha kitolok vele, mert pl nem adom oda a gyereket, nem vele tolok ki hanem a saját fiammal.Úgyhogy én örültem ha jön érte és viszi, mert hiányzott neki az apja.És soha nemcsak én hanem másnak sem engedtem hogy rosszat mondjon a gyerek előtt róla
40. 945808a1d0 (válaszként erre: 39. - 474687f420)
2011. febr. 3. 08:52
Persze tudom vannak olyan ex-ek is mint amilyen te vagy,hogy korrekt módon csinálod végig,de az igazság az, hogy legtöbb ex-nek a válással az étvágya is nő a pénzéhsége és mindent akar. Persze a férj nem volt neki jó de úgy fizessen hogy még csak el sem tudja viselni. Nagyon ritka az olyan elvált nő amilyen te vagy tudod? Érdekes mert a férjem ex-e együtt élt 8-évig egy férfival aki fiatalabb volt nála és 8-évig fizetett a gyerekeknek mindent eltartotta a csajt mert kb három éve dolgozni a nő,és felépített egy házat és látod eltelt 8-év és egy idősebb pasival megcsalta ,azt is. A srác nem volt a férje és nincs közös gyerek de úgy tartotta el a gyerekeket ahogy egy édes apának is dicséretére vállt volna. És mi kapott érte? a gyerekek most utálják mert az anyjuk annyira tele beszélte a fejüket, és gyűlölik annyira hogy már nem is élnek együtt. Az ilyen nő mit érdemel? Semmit azt hogy egyedül öregedjen meg.
2011. febr. 2. 18:19

Hát igen, tudom mire gondolsz én kb fél évente járok fodrászhoz, de anyós szerint az exnek meg kell mutatni, hogy miliomosok vagyunk.Egyébként érdekes mert én is voltam ex, mert elváltam a páromtól, de ez egy másik történet és míg minden hónapban az az első hgy feladjuk a gyt-t, addig én 3 hónapig egy fillért nem kaptam.Szóval papíron én is ex vagyok,csak újra együtt élünk,és akkor én megelégedtem a gyerektartással, én nem akartam többet, megvettem a gyereknek mindent, amit tudtam és nem volt hiánya semmiben.Rengeteg ruhája volt,édesség mindig, jutott pelenkára, mindenre.Soha nem mondtam hogy mi kell a gyereknek, max karácsonykor megkérdeztem mit akar venni nehogy egyformát vegyünk.És nem hurcolászott a volt férjem sehová, mert hiába ki akart békülni én akkor még nem és úgy éreztem nem lenne igazságos.Ja és én nem az a típus vagyok aki kihasznál embereket.

Hát igen akkor azért kiakadtam hogy megtudtam bepróbálkozott a páromnál a konfirmáláson pedig ott volt a mostani férje.Persze burkoltan:mellé akart ülni, dícsérgette folyamatosan, hogy milyen jól néz ki milyen jól tartja magát, semmit nem változott, stb.A párom ezt elmondta és igen meglepett.

38. 945808a1d0 (válaszként erre: 36. - 474687f420)
2011. febr. 2. 17:05
Nálunk is 10-évesek és egy 13-éves voltak akik eleve fenntartással álltak hozzám. Azóta eltel öt év és pontosan tudják hogy az anyjuk mennyi mindenben hazudott nekik és amikor itt vannak akkor midig nevetnek az anyjuk hülyeségein. Na ez a ciki pedig évekig azon volt az ex hogy ne legyen tekintélyem és ne szeressenek. és látod ez nem jött be mert én is türelmes voltam. Szóval hihetetlen mennyire egy a történetünk.
37. 945808a1d0 (válaszként erre: 35. - 474687f420)
2011. febr. 2. 17:02

Pontosan erről beszélek én is mint ha az én írásomat olvastam volna. igazságtalan hogy mi is fizettük a gyerektartást,plusz a hosszú utat ami két hetente 5000 forint benzinpénz ,plusz amiről te is írsz pár ruha mert itt sírtak nekünk hogy ez sincs meg az sincs,és a kajáltatásról még nem is beszéltem. igen így van. És amíg én a lányom mellett nem jutottam el már három éve fodrászhoz érdeke az a nő mindig fodrászólja magát és a legújabb cuccok vannak rajta hát ez az ami bánt engem is. Látom más is van ebben a cipőben csak az baj hogy ezzel rohadtul vissza élnek az ex-ek és ha jó indulatú vagy akkor megveszed a gyerekeinek azt amit ő nem vesz meg abból a pénzből amit a gyereknek küldünk.Érdekes nem?

Ráadásul ott van egy nagymama meg egy nagypapa akik állandóan költenek a gyerekekre itt viszont úgy vagyunk a férjemmel mint az ujjam,ha nem tudjuk előteremteni a kaját senki nem hoz egy tál ételt hogy essék segítünk. Erről persze senki nem tehet de csak azért mert mi nem vagyunk "ex-ek" nem érdemlünk semmit?

2011. febr. 2. 11:14

Ha én nem gondolom át a dolgokat mára már utálnám a gyereket is mert nem egyszer volt felbíztatva ellenem, és az apját is csak a pénz miatt viseli el de ezt ő rontotta el mert drága ajándékokkal akarta megvenni a szeretetét, közben mert lány nemigen tudott mit kezdeni vele.

Amikor utoljára nálunk volt a kislány(14), elijjesztették az apját hogy nem lehet vele komoly dolgokról beszélgetni, mert még az anyja elől is bezárkózik a szobájába olyankor.Ehhez képes, velem órákat beszélgetett a pasiügyeiről, női dolgokról, stb.Én elmagyaráztam neki hogy nem akarok anyja lenni, de barátok lehetünk ha ő is akarja, és ha bármikor baja van amit nem tud vagy akar megbeszélni mással hívhat.

Mi 10 éve vagyunk együtt az elején nagyon felbíztatták ellenem akkor egy ideig hagytam nem közeledtem és nemrég igen és bevállt.

2011. febr. 2. 11:09

Kedves Zonga, úgy látom te is "gonosz mostoha" lettél.:)Nekem is főleg az anyagi részével van gondom, amikor például az én gyerekemnek nem jutott pelenkára is alig, de a másik gyerek kitalálta a 13 e ft-os babaházat, ha nem állítom le anyósommal együtt, akkor megveszik neki.

Engem is az bánt, hogy mi fizetjük a gyt-t és a gyereknek ezen felül mi vesszük szinte minden ruhát, mert sír hogy ez neg az kell, anyuka meg hetente kozmetikus, fodrász meg ilyenek.Ha odaadom akkor költse rá, nem pedig magára.És én azt magyaráztam egy másik fórumban ha mi adunk x összeget, az anyukának is ugyanannyit és még a családit is rá kellene költeni a gyerekre.Kellene!De akkor a gyerekre nem kéne ezen felül nekünk minden hónapban a gyt sokszorosát költeni.

Tudom a férjem is hibás, mert magára kapta hagyni.Nálunk most jött egy olyan szívességkérés, hogy mivel nem ismeri a várost, vidéken él hozza fel a másik gyerekét egy gyógyszerért a párom fuvarozza.Könyörgöm én sajnálom a gyerekét persze, de nekünk mi közünk hozzá?És nem is egyedül jön,nem a csicskái vagyunk.És most gonosz vagyok mások szemében mert ezen kiakadtam, de ha megcsalta anno a páromat, megalázta, akkot most jó a szívesség?Mert ha a közös gyerekükről lenne szó oké.

34. 945808a1d0 (válaszként erre: 33. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 11:05

Nem,nem bántottál meg sőt. Én olyan ember vagyok aki ha kritizálják is megpróbálom átgondolni mi az igaz belőle. De te egyáltalán nem bántottál meg csak tisztán és higgadtan megírtad hogy gondolod a dolgokat és tényleg így van-.Két 15- éves és egy 18-éves. Tudod azt hiszem megfogadom amit írtál kicsit megpróbálom nem meghallani ha a gyerekek az anyjukról beszélnek főleg azért mert imádnak nálunk lenni pontosan amiatt amit írtál hogy bár mi is történt én mindig csak őket néztem. Imádják a húgukat ,és oda vannak érte.

Tudod kicsit az zavar hogy amikor mentek a cirkuszok akkor mindkettőnket leszóltak mindennek most meg hogy az anyuka dobja a mostani élettársát most meg mennek a telefonok és a férjem megint csak azért beszél az ex-ével mert a gyerek miatt. Nehogy a gyerek sérüljenek. Persze a férjem sem örül neki csak meddig fog a nő vissza élni azzal hogy közös a gyerek. De a gondjaink nem közösek. Persze igyekszem csak a gyerekre koncentrálni lassan úgyis leválnak rólunk.

33. anyucika3 (válaszként erre: 32. - 945808a1d0)
2011. febr. 2. 10:53

Értem én,hogy mi bánt,és nem mondom,hogy nem jogos.(Remélem nem bántottalak meg a válaszommal,nem állt szándékomban.)De hidd el,hogy idővel a gyerekek is látni fogják a különbséget ahogy eszesednek.Nem írtad mekkorák.

Látják,hogy az anyjuk akár milyen alpárian viselkedik veletek,bármit mond rólatok,Te Ti mégsem süllyedtek arra a szintre.És ezt értékelik hidd el,nem véletlen az,hogy szeretnek nálatok lenni.A tartásdíjat ha nem a gyerekekre költi,lehet a bíróságon kérni,hogy valami minimum összeget fizessetek,és úgy vásároljatok nekik.Fizessétek a különórák a suli felét,stb.

Számlákkal lehet mindent bizonyítani.

A rezsihez hozzá kell járulni,ez is a tartásdíj része.Hiszen a gyerekek is élnek melegszenek valahol,fürdenek,villanyt használnak...stb.Ezek sincsenek ingyen,és a két szülő dolga fedezni.

Próbáljátok meg ne nagyon utálni,nektek is könnyebb lesz.Viszont iktassátok ki a magánéletetekből amennyire lehet.Tényleg korlátozzátok a kommunikációt kizárólag a gyerekekkel kapcsolatos ügyekre.

2011. febr. 2. 10:24

Igen igazad van pont ilyen válaszra volt szükségem aki higgadtan mondja meg és látja át a dolgokat.Köszönöm hogy válaszoltál (anyucika3)és pont erre lett volna szükségem mert tudom hogy mit kellene tennem és azt is tudom hogy szeretnek minket nagyon a gyerekek, csak az utálatom azért van mert ott az anyuka nem egyszer mondott rám olyan csúnya jelzőket amiket nem érdemeltem meg ráadásul a gyerekek előtt. Ami viszont igaz a gyerekek nem tehetnek erről. És nem véletlenül szeretnek nálunk lenni hiszen bármennyire is gusztustalan volt velünk az anyjuk, előttük mindig nyitott volt az ajtónk és mindig próbáltunk segíteni nekik lelkileg. Tudod a gyerektartás is csak azért érint olyan érzékenyen mert a gyerekekre szinte semmi nincs belőle költve és volt idő amikor havi 83-ezer forintot ment havonta. Az anyjuk a lakást mindent abból fizetett de a gyerekre meg nem költött soha. Na ez a bosszantó. Sajnos a bíróság nem tudja hogy melyik anyuka érdemli meg aki tényleg a gyerekére költené és melyik az akinek nem lenne szabad pénzt adni mert felesleges. Persze ezt senkiről nem lehet tudni igaz.

Köszönöm még egyszer a választ igazad van!

31. anyucika3 (válaszként erre: 26. - 945808a1d0)
2011. febr. 2. 09:52
Nincs ez hülyén megoldva,bár minden esetben a gyerekek érdekeit vennék figyelembe.Mert azt el lehet dönteni,hogy tudunk e még gyereket vállalni a jövőben egy új kapcsolatban,de a meglévőket el kell tartani minden képen.Nem lehet Őket félre dobni,mert ős egy másik nőtől szeretne gyereket.És ez igenis a fér felelőssége is!
30. anyucika3 (válaszként erre: 20. - 945808a1d0)
2011. febr. 2. 09:48

Hát nem lehet egyszerű.De sajnos azt szerintem is tudomásul kell venned,hogy a gyerekei a gyerekei,és azok is maradnak mindig.Nem addig amíg tartásdíj jár utánuk,hanem élete végéig(jó esetben).Gondolom a tiéteket sem tagadja ki ha elmúlik 18,vagy már nem tanul.Az ember segíti a gyerekét ahol ahogy tudja mindig.Ennek nem lesz vége.

Elhiszem,hogy nehezen viseled el Őket,mert tényleg nem vagyunk egyformák.De tolerálni kell valahogy,ki kell alakítani a lehető legnormálisabb kapcsolatot.Természetes,hogy beszélnek az anyjukról,hiszen a legfontosabb személy a gyerekek életében.Ezt is el kellene fogadni valahogy,és nem rossz néven venni,mert ezt érzik a gyerekek,és ellenségesek lesznek.A férjednek kell kezelni az exet,normális viszonyt fenntartani.Én nem tartom helyesnek az utálkozást sem,ráadásul a gyerekekre nézve ártó.Egyszerűen meg kell húzni a határokat.Az ex és a párod közt csak a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban legyen kapcsolat,ennyi.

Nem kell szeretni,de utálni is felesleges.Ráadásul magát minősíti vele az ember,és megfordulna a fejemben,hogy esetleg velem is így viselkedne ha úgy adódna.Persze tudom,hogy vannak akik nem bírják elviselni,ha az exük boldog egy másik kapcsolatban,és fúrni szeretnék azt.De ennek elejét lehet venni,ha időben le van állítva,ha ki van iktatva a magán életetekből,mert ahhoz semmi köze.

29. 945808a1d0 (válaszként erre: 28. - Dina2)
2011. febr. 2. 09:35
Persze igazad van és ezért kértem tanácsot hogy mások ezeket a dolgokat hogy dolgozzák fel. Mert sok mindenben igazatok van és sok minden van amin nem lehet változtatni nem is ez a kérdés hanem az hogy ezt mások hogy élik meg? Mert lehet hogy csak velem van a gond hogy ezt az egészet egyre nehezebben viselem el hogy mindig ott van a múltja a férjemnek.Én is tudom ezeket a dolgokat amiket leírtál csak nehéz feldolgozni ha bele sodor az élet egy ilyen helyzetbe,és kell legyen egy olyan megoldás amitől nekem is könnyebb lesz ezt feldolgoznom.
28. Dina2
2011. febr. 2. 08:03

egy: nem lehet megoldani, hogy a párodnak fix összegben, és ne a jövedelme bizonyos %-ában legyen meghatározva a gyerektartás összege?

lehet kérni az előző ítélet módosítását.

kettő: egyébként pedig a pároddal kellene beszélgetni ezekről az érzéseidről, és közösen megoldást találni.

három: igen, a gyerekek érdekében igenis nagyon sok mindent el kell viselni és tűrni, mert nem ők tehetnek arról sem, hogy élnek, arról sem, hogy milyen az anyjuk és hogy számukra mégis fontos, és arról sem hogy az apjuk esetleg ugyanúgy szereti őket is, mint a közös gyereketeket.

bár van egy olyan érzésem, hogy itt lényegében az anyagi oldala fáj a dolognak...

27. 3e93527c5b (válaszként erre: 25. - 945808a1d0)
2011. febr. 2. 07:41
Ha fontosabb, az baj. Pont az lenne a lényeg, hogy minden gyereke egyformán fontos legyen. Az is, aki a mostani kapcsolatából született, de azok is, akik az előzőből.
2011. febr. 2. 07:27
És itt nem a férj felelősségéről beszélek hanem az államról aki ilyen hülyén oldotta meg ezt az elválásos dolgot hogy abban amiben él az nem fontos de a múltjának legyen pénz leadva mert akkor megy a botrány.
25. 945808a1d0 (válaszként erre: 23. - 3e93527c5b)
2011. febr. 2. 07:26
Persze igazad van csak volt olyan idő amikor a férjem munkanélkülin volt és tusos három havonta kevesebbet kapott hozott haza. és volt az utolsó három hónapban amikor csak az ex-ének ment a pénz de haza egy fillért nem hozott. Én tudom hogy az ottani gyerekek is fontosak ,de az nem számít hogy itt is él egy kisgyerek,és hogy annak is kell a pénz a kaja minden? Csak azt tartom igazságtalannak hogy az elvált feleség és gyerekek miért fontosabbak mint az akivel a férj együtt él és létezik.
24. 945808a1d0 (válaszként erre: 17. - 474687f420)
2011. febr. 2. 07:23
Erről és az ilyen dolgokról beszélek látod?mint ha magamat olvasnám vissza a gyereknek megy "címszóval" és a gyerekekért van minden "jelige" alatt mindent el kell viselni?
23. 3e93527c5b (válaszként erre: 20. - 945808a1d0)
2011. febr. 2. 07:21

Sok dologban igazat kell, hogy adjak Neked, nem is részletezem, de van egy kivétel: a gyerektartás!

Ne haragudj, de a gyerekei a gyerekei, és az a minimum, hogy segíti őket. És bizony igen, még nagyon sokáig így lesz.

Gondolj bele, ha nem ezt tenné, Te magad ábrándulnál ki belőle, hiszen milyen ember az, aki egy válás után hátat fordít a sajátjainak?

22. 945808a1d0 (válaszként erre: 10. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 07:21
Igazad van de mi van akkor ha ez a téma otthon állandóan téma és ha egyszer csak észre veszed hogy már nem a saját családodat éled,vagyis nem a családod életét éled hanem az ő múltjában élsz. Mert igen ezt tudjuk hogy mit kellene csinálni csak ha az ember szereti a másikat akkor kompromisszumokra is képes ami annyit jelent hogy néha el kell fogadni hogy az ex-is van. Mi eleinte jó kapcsolatban voltunk csak aztán az ex telefonszámláját mivel közös számlán voltak elkezdték levonni a férjemtől.Na és innentől kezdődött gondok de annyira hogy az ex teljesen ellenünk hangolta a gyerekeket úgy hogy két évbe telt mire a gyerekek is rájöttek és elég nagyon lettek ahhoz hogy felfogják ki is a jó. És hogy mi miért történt.
21. 945808a1d0 (válaszként erre: 9. - 474687f420)
2011. febr. 2. 07:15
Pont erről beszélek hogy hát van van aki ugyan ebben a cipőben jár és esetleg tud pár dologban segíteni. Köszönöm megnézem:)
2011. febr. 2. 07:14

Köszönöm sok választ!


Sajnos az én férjemnek van három gyerekeke aki az anyjukkal él és nekünk van egy közös. A baj csak az hogy nehéz megemészteni azt ha a férjem elkezd keresni ,minél jobban keres ő annál többet kap. Tudom hogy jár neki is ezt fel tudom fogni de amikor havi 83-ezer forint ment oda,az kicsit kiakasztott,hiszen oda abba a családba így már három kereset ment míg haza csak másfél.

Ráadásul a gyerek téma is ott van ,hogy nem hittem volna hogy néha annyira nehéz elviselni más gyerekét ,mert más a neveltetése, és más a mentalitása is.Nálunk hál istennek a férjem utálja az ex-ét és imádja a gyerekit,és ezt nehéz elviselni amikor idejönnek,és folyamosan az anyjukról esik a szó.Az ilyen és az ehhez hasonló dolgokra lennék kíváncsi hogy ti hogy kezelitek,mert benne élni,és beszélni róla is más dolog.ja és azért mentek anno szét mert a drága feleség a három gyerek mellett romantikára is vágyott amit a férje nem tudott megadni neki mert gürizett mint az állat.

Tudom hogy ezt mindenki maga dönti el hogy elvált gyerekes emberrel jön-e össze vagy nem de amikor szerelmes az ember nem lát a dolgok mögé hogy mit kell elviselni egy kapcsolatban. És azért kértem tőletek tanácsot mert lehet hogy nekem kellene sok mindent elfogadnom ,és lehet hogy tanulok tőletek ,mert néha az ,az érzésem hogy sosem lesz ennek a gyerektartásnak sem vége.

19. anyucika3 (válaszként erre: 17. - 474687f420)
2011. febr. 1. 23:24

Igen van,velünk él.

De miért tesz neki szívességeket,és miért viselkedik szívélyesen vele?Elhiszem,hogy ez neked rosszul esik.Kérjen az ex mástól szívességet,vissza kell utasítani.Csakis a gyerekkel kapcsolatos dolgokban kell beszélni vele.A véleményére meg magasról....

Mennyi idős a gyerkőc?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook