Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az exek és a velük örökölt gondok! fórum

Az exek és a velük örökölt gondok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
78. anyucika3 (válaszként erre: 76. - Alidamolnar)
2011. febr. 14. 12:43
Hát ti lesüllyedtetek már jó mélyre....
77. anyucika3 (válaszként erre: 75. - Alidamolnar)
2011. febr. 14. 12:43

Ha nem tűnt volna fel,itt 33000ft gyerektartásról van szó,és ebből még az exnek is jut!

Érdekes,biztos egy művész...

Meg a másik,mi köze van az új nőnek/férfinak a párja régi életéhez,az exel közös dolgaihoz,anyagi javaihoz?Az párja exe talán számon kéri rajta,hogy neki kivel mije volt közös?Mert kb neki is pont annyi köze van hozzá!

76. alidamolnar (válaszként erre: 74. - Anyucika3)
2011. febr. 14. 12:40

Szerintem jobb, ha visszafogod magad, ez a topic lassan lesüllyed a te szintedre. Förtelmes butaságról teszel tanúbizonyságot.

Aki boldog, kiegyensúlyozott (mint te azt állítod magadról), az nem fröcsög a rosszindulattól:))))

75. alidamolnar (válaszként erre: 72. - Anyucika3)
2011. febr. 14. 12:39

Amúgy én is így vagyok, mint ahogy Geranna írja. Nem kellett volna Zongát bántanod. Miért kell minden témának kicsinyes személyeskedésbe átmenni, és miért nem lehet kulturáltan körüljárni egy témát, nem tudom.


Amúgy én tudom, miről beszél Zonga. Nem vagyok benne szerencsére, de a legjobb barátnőm igen. 80 ezer gyerektartást fizet a férje az egyszem lányukra. Az az ex (aki nem dolgozik), egy az egybe magára költi. Utána pedig jön a rinya, hogy még a fogszabályzóra, még az osztálykirándulásra, még a nyelviskolára adjon a volt férj.

Ja, állást ajánlottak az exnek (a helyi önkormányzat), és ő azzal utasította vissza (egy 4 órás állást), hogy "marha lennék dolgozni, ha az exem eltart". (Amúgy van új férje.)

74. anyucika3 (válaszként erre: 73. - Geranna7)
2011. febr. 14. 12:37
Engem nem a véleménye érdekel a hozzátok hasonlóknak,hanem leírtam,hogy szerintem a gyerekeket a 2 szülőjük kötelessége 50-50%-ban eltartani,gondoskodni róluk,megfelelő otthont teremteni a számukra.Tudom,hogy ez az új nőcskéknek általában nem tetszik.És az is tudom,hogy általában rosszindulatúak,irigyek az exre és a párjuk gyerekeire,ahogy itt is kiderül.....
73. geranna7 (válaszként erre: 72. - Anyucika3)
2011. febr. 14. 12:25

Csak el ne kiabáld!!!!!

Láttam én már ilyet...

De mint kívülállónak ...az én véleményem is rossz lett rólad.

72. anyucika3 (válaszként erre: 70. - 945808a1d0)
2011. febr. 14. 12:19

Fáj az igazság?Nem is tudom ki a "bekeseredett":-)))(Egyébként felénk nincs ilyen szó:D)

A te férjed ugrál az exének nem az enyém,te vagy irigy és rosszindulatú feléjük nem én.Ezt nem tudod elviselni.De csak,hogy megnyugodj,én a válásom óta már 14 éve boldog kapcsolatban élek,több mint 10 éve házasságban 3 gyönyörű gyerekkel.És tudom mennyibe kerül gondoskodni róluk,és szerencsére az én férjem lelkiismeretes jó apa és férj.Nem kell sosem figyelmeztetni mik a kötelességei,és tudja mi mennyibe kerül.A ti helyzetetekben meg csak azért nem vagyok,mert nem érdekelt,hogy nem fizet az exem.De harcolhattam volna én is a gyerekem jogaiért.Csak nekem többet ért a gyerek nyugalma,és,hogy semmi közünk az apjához végre,mintsem egy sz@rházi alakkal civakodjak.De sok ismerősöm van,ahol az elvált apuka szívesen feledkezik meg a kötelességeiről,az új macájával együtt,aki még a levegőt is sajnálja a gyerekektől.De ez a rossz duma,hogy még az ex is a 33000 ft-os gyt-ból él...azt bizonygasd a hozzád hasonlóknak ők szívesen elhiszik!

71. geranna7 (válaszként erre: 70. - 945808a1d0)
2011. febr. 14. 12:04

Ne huzd fel magad!!Egy eset: Én vittem el a barátnőm férjét az exhez a gyerkőcért ,mert a kocsija elromlott...de nem akarta a láthatást lemondani..

Képzeld a nő le......nevezett...és üvöltötte,hogy nem adja a gyereket ..mert k-val nem lehet a gyerek.

Addig azt hittem ilyen nincs...és ugye én teljesen kívülálló voltam.

Szóval ahogy mondják...köpni ,nyelni nem tudtam.

Nem könnyű a helyzeted..de a sors majd megsegít...

Én hiszek ilyesmiben.

2011. febr. 14. 11:53
Én meg úgy látom neked semmi közöd ahhoz a tényhez mi az egy elvált férjjel együtt élni így nem is igazán tudsz reálisan véleményt írni.és mivel csak a saját dolgaidat hajtogatod nem igazán van értelme többet veled vitatkozni mert te is bekeseredett elvált nő vagy én viszont nem. És én tudom az ex-ek mennyire gusztustalanul vissza élnek azzal hogy ha elválnak.És azt is tudom hogy itt hiába mondod azt hogy a gyerekek miről tehetnek és miről nem. Ha az a szerencsétlen apa hiába ad többet haza az asszonyka magára költi.De te ebben nem tudsz tisztán látni mert nem vagy benne ebbe a problémába érted? Én tisztességesen nevelem a lányomat és a férjem gyerekeit is ha itt vannak nem hiába szeretnek nálunk lenni.Azt hiszem ezzel a témát be is fejeztem. Csak akkor kellene ilyen témába bele szólnod ha te is pont ilyen cipőben jársz.
69. anyucika3 (válaszként erre: 67. - 945808a1d0)
2011. febr. 14. 10:03

Az becsülendő,hogy a férjed amikor tud többet ad a gyerekeinek,csakhogy a létük nem függhet bizonytalanul.Nekik is havi fix összeg kell a megélhetésükhöz.Ha az ex nem rájuk költötte,miért adott többet?Miért nem tette el a gyerekeinek,és akkor adta oda,amikor nem tudott rendesen fizetni?

Vagy miért nem vette meg amit nekik szánt?Vagy miért nem ti neveltétek fel Őket,és az ex fizetett?Több lehetőség is van.

Én nem azt mondom,hogy az exet is el kellene tartani,de a gyerekek havi költségének a felét mindig minden körülmény között állni kellene.És természetesen joga van mindenkinek úgy élni ahogy szeretne,a meglévő kötelességei letudása után!És bizony a gyerekek otthonának megteremtése is közös feladat.Egyébként én úgy látom te vagy az,aki nem látsz reálisan a férjed exe iránt érzett gyűlölettől.

68. anyucika3 (válaszként erre: 66. - 945808a1d0)
2011. febr. 14. 09:53

Mint már írtam a gyerekeknek semmi köze sem a válás okához,sem a szülők megélhetési gondjaihoz.

Hogy van 3 fizetése az exnek,3 helyen dolgozik?Mert azt nem gondolom,hogy akár az új párjának vagy bárki másnak lenne kötelessége teljesíteni azt,ami az apa kötelessége.Ahhoz senkinek semmi köze,a gyerek a szülők gondja 50-50%-ban.Vagy legalábbis így kellene legyen.Ha máshonnan is kapnak a gyerekek,azt meg lehet köszönni,hálás lehet érte anyuka és apuka is(Mi is azok vagyunk a férjemnek,mert kiskora óta Ő az apja a gyerekemnek minden tekintetben),mert másnak nem kötelessége ez,így nem is kérheti senki azt számon.Lehet,hogy a 84000 ft az túlzás,de szerintem gyerekenként jelenleg a havi 20-25000 kb a reális költség gyt-nak.Az üdítő,édesség és a többi pedig nem luxus,ezt szerintem minden gyerek kaphat a hétköznapokban is mértékkel.Egy elvált embernek meg fel kell tudni mérnie,hogy mi az amit még be tud vállalni a válása után,milyen életet élhet úgy,hogy a meglévő gyerekei ne szenvedjenek hiányt.A kérdésedre meg már válaszoltam,de leírom még egyszer.Az én exem egy sz@r senkiházi alak,aki soha nem gondoskodott a gyerekéről.Az ilyet még embernek sem nagyon lehet nevezni,nemhogy apának.Én meg nem foglalkozok vele,a válásunk után sem tettem.Nekem az volt a lényeg,hogy megszabaduljak tőle,kitakarítsam az életemből,és éljük az életünket külön ki,hogy látja jónak.Csakhogy én nem feledkeztem meg közben arról,hogy van egy gyerekem,akit fel kell nevelnem,vagyis közös feladat lett volna,ha ő apának érezte volna magát.De nem az.

Az élete pedig onnantól nem érdekelt,úgy gondolom semmi közünk egymáséhoz a válás óta.Az egyetlen kapocs a agyerek lett volna,de ő nem teljesítette feléje a kötelességeit.Én meg hagytam,de nem gondolom,hogy ez a normális,hogy ez elfogadható.

2011. febr. 13. 18:42
Amúgy én azt hiszem itt nagy bajok vannak felfogás terén,mert tudom hogy a gyerekeknek semmi közük ahhoz hogy mért mennek szét. De mért van az hogy sok sok rnedes férfi megnyomordik egész életre mert próbál a gyerkeei felés is teljesíteni és azért benne van a pakliban hogy szeretne egy új családot is mert ő is ember vagy szerinted nem ,csak azért mert elvált? Hidd el az amilyen a te exférjed sajnálatos dolog de nem általános. És azt nem tudod amikor így vagdalkozol hogy volt idő amikor a férjem havi 150-ezreket küldött pluszban haza hogy a gyerekek ne érezzék a változást ami az anyjuk elkurvulása miatt történt. Igen volt idő amikor nem tudott többet csak annyit amennyit levontak trőle de mindig kaptak egy kis pluszt.Komolyan érdekelne hogy mennyi az amennyivel egy nő feltudná nevelni tisztességesen a gyerekeit úgy hogy nem magára költi elsősorban hanem tényleg a gyerekeire. Mert szerinted ehhez semmi közünk,de ahhoz van hogy ami a gyerekeknek járna, azt a drága asszonyka magára fordítja és a gyerekektől csak azt halljuk hogy nincs nekik sem ez.,sem az. Ez szerinted normális? Hát persze hogy nem: És onnantól kezdve hogy nekünk is van egy közös gyerekünk szerinted nekünk nincs jogunk élni vagy minden pénzünket az ex-nek kellene oda adni? vagy hogy gondolod mégis?Érdekelne mert nagyon nem értem amiket írsz. És nagyon az,az érzésem hogy be vagy keseredve csak azért mert neked az ex-férjed tojik nagy ívben a fejetekre. De hidd el nem minden elvált pasi ilyen. És van amikor a jóindulat megvan és abban is látszik hogy egy ember aki felépített egy házat azt ott hagyta a gyerekeknek és egy fillért sem kért belőle.De gondolom ezt nem olvastad ugye? Vagy szerinted ez is normális? És ha igen nálatok mért nem történt meg ez? Hát ez az, itt van a legnagyobb gond látod?
66. 945808a1d0 (válaszként erre: 64. - Anyucika3)
2011. febr. 13. 18:31
Mint már írtam neked náluk három fizetés van és mi sem mindig 33-ezer forintot fizettünk volt hogy 84-ezer forint volt a gyerektartás ez nem volt túlzás? A kaja meg azért volt ennyi mert mi nem tésztát tésztával adtunk nekik hanem édességtől kezdve az üdítőig mindenük meg volt.Én nem tudom te hol élsz és mennyit visz haza a férjed de nem értek veled egyet ne haragudj mert attól hogy egy nő megcsalja a férjét és ettől elválnak nem csak a férfinak kell viselni a terheket. Szerinted mennyi pénz lenne az amiből egy ex-feleség eltudná tartani a gyerekeket? írd meg kérlek hagy legyek felvilágosult? Vagy szerinted minden elvált férfinak annyi lenne kötelessége hogy egyedül éljen és fizessen az elvált feleségének? Komolyan érdekelne te mennyi gyerektartást tartanál normális dolognak úgy hogy mellette még annyi költség van amennyit írtam. És ha így van a te ex-férjed mért nem fizet a 17-éves gyereked után?
65. anyucika3 (válaszként erre: 53. - 945808a1d0)
2011. febr. 13. 15:55

Ez meg a másik amit úgy gondolok,hogy semmi köze az elvált férjnek és párjának hozzá:Az új férj keresete,hogy az ex mikor mire mennyit költ...stb,vagyis az Ő anyagi helyzetük.Miért gondolod,hogy el kellene felétek ezekkel a dolgokkal számolni?Ti mikor számoltok be arról neki,mire mennyit költetek?A gyerekeket a 2 szülő dolga eltartani,és nem az új páré!Ha Ő mégis költ rájuk,azért csak hálásnak lehet lenni.

Én nem a múltról a váló okokról beszélek,ahhoz semmi köze a gyerekeknek!Az a 2 fél dolga egymásközt lerendezni.Akármi volt a múltban,attól a gyerekeknek még nem jár kevesebb semmiből!

Én meg azért nem pereltem sosem az exem,mert egy sz@r alak,aki tojik a gyerekére.Elég volt mire tudomásul vette,hogy akkor is elválok tőle ha a feje tetejére áll.A gyerek azután már nem érdekelte.Én meg úgy gondoltam,hogy le van tojva,csak hagyjon minket békén.Utálja is a gyerekem rendesen,pedig soha nem mondtam semmit róla.De van neki esze,és már régóta felfogja,hogy mi lenne egy apa dolga kötelessége,felelőssége.Én csak szánni és sajnálni tudom azt a szerencsétlent,mert nem szeretnék ilyen lelki ismerettel élni.De ő alakította magának így.Egyébként az évek alatt nagyon lezüllött,volt egy párja pár éve,gyerek is van,de Ő is otthagyta,és arról a gyerekről sem gondoskodik.Hát nem hiszem,hogy ez a normális,hogy csak gyártja a gyerekeket,eltartani felnevelni meg nem akarja vagy tudja,vagyis nem veszi ki a részét belőle.

64. anyucika3 (válaszként erre: 52. - 945808a1d0)
2011. febr. 13. 15:41

Csakhogy ezektől a tényektől,és attól,hogy az apuka nem keres sokat még nem csökken az összeg amiből a gyerekek élnek.Nevetségesnek találom,hogy a 3 gyerekre 33ezer ft-ból még magára is jutna az exnek.Vagy azok a gyerekek nem esznek,isznak,fürdenek,melegszenek,sötét van a lakásban,nem tanulnak,nincs ruhájuk,nem szórakoznak...stb?Nálunk ez az összeg elég kb a 3 gyerekre a havi suli,és rezsi felére talán szűkösen.És a többi hol van még?Az csak az anya dolga lenne?Érdekes,hogy ehhez képest nálatok havi 2 alkalommal csak az etetésük 15-2000ft.Nem irreális kicsit ez?!A láthatás megoldása pedig a külön élő szülő dolga terhe!Ahhoz a gyerekekkel együtt élő szülőnek semmi köze:Ő adja a saját részét természetben,mint gondoskodás,a gyerekek ellátása,ápolása ha szükséges...stb.Legalábbis normális esetben.Én nem védeni akarom mert nem ismerem,csak reálisan logikusan a gyerekek szemszögéből gondolkodok....

Új család:Na erre írtam,hogy ezt már a meglévő kötelességek letudása után kell meggondolni,hogy be lehet e vállalni úgy,hogy az új család se szenvedjen hiányt.Ha igen az nagyin jó,de semmiképpen nem a meglévő gyerekek kárára!

2011. febr. 13. 10:14
Nálunk ugyanez, a párom dolgozik látástól mikulásig, hogy meg legyen mindenünk.Igen és rendszeres, ha adunk neki pénzt még el sem veszi és már kérdezi, csak ennyi, meg hogy mikor adunk még, meg remélem még adsz.Holott a papíron annyi van és még többet is adunk.
62. 945808a1d0 (válaszként erre: 61. - 474687f420)
2011. febr. 12. 18:52

Én is ezt nem értem Carrey,mert én összeraknám a két kezemet ha a férjem most haza hozna havi 500 ezer forintot,de sajnos nem tud és ez nem az ő hibája ráadásul ha haza is hozna abból is rengeteg menne az ex-nek úgy hogy meg sem érdemelné.

És ha hiszed ha nem nálunk sincs pont emiatt romantika de ha itthon van szeretjük egymást és én próbálom nyugtatni és ellazítani hogy a sok munka után kicsit jó kedve legyen.Nem várom el tőle hogy körbeugráljon 16-óra munka után.

2011. febr. 12. 18:42
Zonga, akkor amig írtál most én is hagyjam el a férjemet, mert állandóan dolgozik?És ez ugye már azért is van mert a másik családot is el kell tartania.Érted?Nálunk sincs sok idő a romantikára a munka miatt.De én hálás vagyok neki, hogy azért megy hogy nekünk legyen.Nemhogy elhagynám.Egyébként van egy olyan ismerősöm, aki szintén ezért hagyta ott a párját, mert sokat dolgozott,mondjuk náluk milliók voltak letéve.Nálunk sajnos nem.
2011. febr. 12. 18:34
Persze nálunk is az ex talált magának egy jobbat, vagyis először 5 jobbat.És már 3 éve voltunk együtt amikor kitalálta hogy ő bizony nem adja oda a gyereket, mert azt hallotta, hogy mi már akkor együtt voltunk, amikor még ők is.Pedig egyáltalán nem így volt, mert már fél éve külön voltak.Engem meg akart verni, meg ilyenek amikor megtudta, hogy vagyok.Szóval nehogy már boldog legyen az aki neki nem kellett.Akivel anno együtt maradt azért mert pénzes volt, arról kiderült, hogy apuka volt pénzes és ő a lagzin azt mondta hogy ha elvetted tartsd is el fiam.Így a páromat akarja lehúzni mindig.Amikor a szüleimnél laktuk, akkor megállította őket az utcán, hogy mióta ott élünk sokkal többet kap a gyerek, persze mert több pénzünk lett.De volt hogy az én gyerekemnek pelenkára is alig volt, és nekik akkor is mindent megkellett a gyt-on kívül, na ez a felháborító.
59. 945808a1d0 (válaszként erre: 58. - 474687f420)
2011. febr. 12. 18:12

Persze arról nem is beszélve hogy a még a drága ex-nek az elkurvulását is a férjemtől vonták mert anno öt éve csinált egy 250-ezres telefonszámlát amit nem fizetett ki amit a szeretőjével telefonált el,és amit a f érjem fizetéséből a gyerektartás mellet havi 40-ezrével vontak. Csak ott számolta magát el az ex-hogy a férjem beperelte és bebizonyította hogy az ex-e telefonálta el azt a pénzt ő saját magát védte a bíróságin és ott is hazudozott össze vissza mire kihozták az öt évvel ezelőtti telefonszámláját és ott az ő telefonjáról mentek ki a hívások.Megnyertük a pert de így is csak felét fizette vissza és mi nem őrjöngtünk ahogy az ex,mégis ő mondta oda nekem hogy cig..kur.. vagyok,pedig egyik sem vagyok érted? Akkor most ilyenkor mi van? Még milyen terhet cipeljen magán asz a szerencsétlen elvált férfi?

És most mi van? a gyereke rájöttek milyen az anyjuk ide imádnak járni de az anyjukra nem hallgatnak egyáltalán és most állandóan hívogatja az ex-a férjemet hogy csináljon valamit. de anno a tanácsainkat nem fogadta el hát erről ennyit. A gyerekek sem hülyék és előbb vagy utóbb felnőnek és tisztán látnak.

58. 474687f420 (válaszként erre: 56. - 945808a1d0)
2011. febr. 12. 18:05
Igen adja meg a romantikát, közben meg még keresse magát hülyére is.Gondolom a gyerekekre is már csak azért is a szakadt ruhát adja, hogy minél többet vegyetek neki.Komolyan együtt érzek veled
2011. febr. 12. 18:03
Ja igen nekem akkor ezek szerint, hogy a más gyerekét ellátva lássam a saját gyerekemtől kellene sajnálnom a levegőt is, vagy akkor ugye miért szültem, hiszen a páromnak konkrétan még egy családot el kell tartania, mert az exnek már annyi pénzt adunk oda, mintha feleségtartást is fizetnénk.És a férjem is biztos hülye, mert nem akarja hogy a gyereken csapódjon le a dolog.És igen támogassuk a pénzéhes exeket, hogy mégjobban húzzák le a volt férjüket és ha már egyszer megalázták, sárbatiporták azt az embert, akit most jó kifacsarni, akkor hogy rendesen tejeljen, örök életére maradjon egyedül, mert párnak nem volt jó de fejőstehénnek igen
56. 945808a1d0 (válaszként erre: 55. - 474687f420)
2011. febr. 12. 18:03
Pontosan erről beszélek én is. Az ex nálunk is műkörmöshöz jár rendszeresen fodrászhoz és minden hónapban új ruhát vesz magának amíg a gyerekei állandóan szakadtam jönnek hozzánk. Igen a gyerekek nem tehetnek semmiről de az is igaz hogy azért mert elválik egy férfi sajnos nem mindig a férfi hibájából azért élete végig neki kell fizetni? És minden költséget neki kell állni? Szerintem azt is mérlegelni kellene hogy kinek a hibájából jött össze a válás bár ezt igen nehéz mert az ex is arra hivatkozott hogy nem kapta meg a romantikát.n Ja igen és a férjem már akkor is napi 16-órákat dolgozott hogy mindent megadjon a családnak.
55. 474687f420 (válaszként erre: 49. - Anyucika3)
2011. febr. 12. 17:56
A gyerek nem tehet semmiről, nem ő akart megszületni.De ha az anyjának tellik kozmetikus, fodrász, stb. igen gyakran, akkor a gyerek miért csak akkor kap vmit, amikor az apja vesz?Vagy ez természetes, mivel az anyánál lakik, az apának kell mindent fizetnie?Én el is zavarnám, ha elfelejtené az első gyerekét, egyáltalán nem örülnék neki.Tudom, hogy a egy gyereket nem lehet eltartani a semmiből, én is voltam ex.Mégsem szálltam rá a volt férjemre, hogy a gyerek miatt úgyis mident megtesz.Úgyhogy én nemcsak újasszonyka, de ex is vagyok.Tudom, mivel jár.A férjem meg a gyereket sajnálja és próbáljuk úgy hogy jó legyen, de ő ne sérüljön.Bíróság, mivel bizonyítsam hogy ő nem vesz neki semmit?Azt tudom persze hogy mi mennyit, bár nemsok számla van meg.De fogad egy jó ügyvédet és egyből nekem kell azt is hogy ő semmit.Szóval értelmetlen.A te példád nem követendő, de te miért nem zsákmányoltad ki a gyerekre hivatkozva?Sokan ezt teszik hidd el.És nekem olyan ismerősöm is van aki ugyanilyen ex és el is szoktam mondani neki a véleményemet, mert az én életemet is egy ilyen teszi tönkre
2011. febr. 12. 17:25

Higgyétek el nem azért mert öntelt vagyok de mi mindig azon voltunk hogy a gyerekek szeressenek nálunk lenni és hál istennek mind a három gyerek imádja a féltestvérüket de nekünk sem volt egyszerű idáig jutni.És az is igaz hogy sokkal többet is adnánk nekik ha lenne nekünk is de ha a férjem keres havi nettó 150-ezret amiből nekünk is meg kell élni akkor mennyi gyerektartást fizessünk?

Mi most havi 44.ezret adunk mert annyi a 33-százalék amit levonnak és hidd el nem olyan egyszerű megélni a többiből és fizetni a hitelt meg mindent. De ami röhej amíg nekem nincs kocsim most mert nem tudunk venni addig az ex-pöffeszkedik egy szép kocsiban és tudja fizetni a lakástörlesztőt is hiszen ott három fizetésből kell azt megoldani amit mi itt másfélből oldunk meg. ja és arról ne is beszéljünk hogy ott a lakás is abból van hogy a férjem több mint az 50 százalékát ott hagyta mondván a gyerekekre gondolt. át azt hiszem ezzel mindent elmondtam-. Igen van akinek nem fizet a férje de ez nem általános. És nem lenne szabad annyiban sem hagyni.

53. 945808a1d0 (válaszként erre: 49. - Anyucika3)
2011. febr. 12. 17:17

Nem tudom neked azért van ilyen véleményed mert neked is van egy gyereked akire nem fizet az ex-férjed de hidd el ez nem igaz amit írsz hogy mi akik ilyen férjet kaptunk azok szemetek vagyunk és azt akarjuk hogy eltartsa az ex-feleség egyedül a gyereket.Tudod ott az ex-feleség kap fizetést ,és élettársa is van aki dsolgozik áés haza viszi apénzt plusz még a férjem is küldte nekik a pénzt és egyszernem mnozdúlt meg az asszonyka hogy elhozza a gyerkeit hanem mindig a férjem metn és hozta meg vitte a gyerekekt érted? és még egyszer hangsúlyozom nálunk az asszonya ment félre mert nem volt elég a havi 500-eze forintos pénz amit anno a férjem haza vitt neki még romanitka is kellett pedig a férjem felépített egy nagy házat és mindent megadott nekik., Akkor ne haragudj de ha az asszony miatt megy szét és lesz cukorbeteg egy gyerek akkor ne sajnáljam a nőút jó? Mert legtöbb esetben a nő nem bír magával és megy félre. És aztán azt hiszi hogy mindent ki lehet a férjéből passzírozni amit csak lehet és meg is teszi mindegyik ahogy nálunk is megette az ex-. Szóval nem tudom a te exférjed mennyit keres és mennyit lenne szerinted normális dolog pénzt leadni de havi 83-ezer forint gondolom nem kevés igaz?

Azt meg végképp nem értem ha neked is járna a gyerektartás akkor mért nem teszel valamit ha ennyire konkrétan meg tudod írni másnak mit kellene tenni. De szerintem az sem korrekt dolog hogy az a gyerek meg semmit nem kap aki közösen születik mert ekkora gyerektartás után már nem jut.

52. 945808a1d0 (válaszként erre: 46. - Anyucika3)
2011. febr. 12. 17:07

Szia! valami félreértettél mert igen most a férjem gyerekenémkt 11-ezret fizet ami 33-ezer forint,így is. De nem számolod bele azt hogy két hetente 5000 forint abenzin pént ami egy hónapban 10-ezer forint az hogy eltudjuk őket hozni mert laknak közel,és hétvégenként kb,. 15-20-ezer forint ráment a kajáltatásukra mert igyekeztünk kényeztetni őket amikor itt voltak. Ráadásul mindig kaptak tőlünk zsebpénzt és tudjuk hogy a drága anyucika akinek ment a gyerektartás az a lakásra fizette be amire ő vette fel a hitelt az élettársával. Nem tudom mennyit kellene még fizetni egy gyerekre ha nem elég ennyi?

Arról nem is beszélek hogy a férjem is ott hagyta a gyereke miatt a házat amit ő épített fel és többet adott haza amikor elvált hogy a gyerekek ne érezzék azt hogy szét ment a család: Meglepett amit írtál mert hidd el az elvált férjnek is kell egy új család akit ugyan úgy eltart és akire fizet és szerinted mennyit kellene fizetnie egy gyerekre főleg ha három gyerekről van szó?És mennyit kellene keresnie hozzá? És csak említésképpen írom hogy nálunk is az ex-lépett félre mert nem volt neki elég romantika otthon .

51. vicus12 (válaszként erre: 44. - 474687f420)
2011. febr. 12. 14:58
Köszi, de inkább úgy döntöttünk, hogy nem pereskedünk , a gyerekkel való kapcsolattartás inná meg a levét. Mi jelenleg még jól állunk, mert annó kéthetente hétvégében határozta meg a bíróság a láthatást, de mivel a férjem váltott müszakban dolgozik egyenlőre még engedi az exe hozzánk heti egyszer -amikor a férjem szabinapos- a gyereket. Bár már az ex pedzegette, hogy miért nem oldjuk meg a kéthetente hétvégét -ezért is üzengetett nekem, hogy legyek bébysitter :)-, mert neki persze ez lenne az ideális, mondjuk én is jobban örülnék neki, de nem én vagyok az apja, nem az a cél, hogy a láthatáson velem legyen a gyerek. Ahogy olvasgattam, vannak nálunk sokkal nehezebb helyzetben lévők is, sajnos... Nekem tényleg nem az a gondom, hogy van az előző házasságából gyereke a férjemnek és arra költeni kell, ezzel tisztában voltam, amikor belevágtam ebbe a kapcsolatba, csak az ilyenfajta támadásokra -és bírósági eljárásra- nem voltam felkészülve, főleg azok után, hogy a válást az ex kezdeményezte és ő került ki minden szempontból győztesen. Én is nevetségesnek tartom a havi 25-30.000. ft/gyerek alatti -persze ez is jövedelem függő, de egyébként én is úgy tudom és normálisnak is tartom, hogy 50 %-nál többet nem vonnak- tartásdíj fizetését, de ezen felül meg szerintem az állam ne határozza meg az összeget -százalékot-, hanem bízza a tartásra kötelezett szülőre, hogy ő is adhasson természetben, mert hangsúlyozom: a gyerek csak ezt látja és a közösen eltöltött időt! Nehéz lehet a bíróságnak is, de ez övön aluli volt, hogy nem értesítettek minket időben, hogy az ex beadta a kérelmét a tartásdíj letiltására. Persze volt benne fellebbezési idő, de akkor még nem tudtuk, hogy a már megfizetett tartásdíjat, decemberben kapott fizetésből is visszamenőleg le fogják vonni. A férjem munkahelyén közölte az ügyintéző, hogy sajnos nemcsak mi jártunk így, nem lehet mit tenni, csak legfeljebb perelni. Ami még nagyon rosszul érintett minket, hogy kiderült akitől tartásdíjat vonnak munkabérből, az fizetéselőleget sem kaphat. Még jó, hogy alapban spórolós vagyok és félretettem a karácsonykor rokonságtól kapott ajándékpénzt :(... Megjegyz.: idén volt a közös babánk első karácsonya és mivel úgy gondoltuk neki még nem fontos és a karácsonyfának is nagyon fog örülni -ami úgy is volt :)- , ezért csak az elsőszülöttnek vettünk ajándékot, nem is kis értékű ajándékot. Hülye döntés volt... Nem tudom, hogy müködik ez a fizetésletiltás, de valószínüleg már régóta beadhatta az ex. Aki adott már be ilyen letiltási kérelmet, elmondaná, hogy is van a menete? A bíróságról még annyit, hogy bárcsak a bünözők/gyilkosokkal szemben is ilyen gyorsan hozna rögtön végrehajtandó ítéletet, kb. ez olyan mint ha én feljelenteném a szomszédot v.miért és csak az én elmondásom alapján egyből elítélnék. Nem kellene mindkét felet meghallgatni, mielőtt még döntés születne? Gondolom az ex kérelmében leírtak és a férjem jövedelme alapján döntött. Mint alperes egyébként a kétszeres levonáson kívül a bírósági eljárás díját is nekünk kellett kifizetni, bár szerencsére csak 5.000. Ft volt :) -már ennek is örülünk, hogy nem több-. Környezettanulmány, ártatlanság vélelme, mint olyan???... Persze mondhatnátok, hogy fellebbezhettünk volna, de végül is tudtuk ehhez joga és lehetősége volt az exnek. De legalább a túlórák után ne vonnák le a 20 %-ot, nekünk már az is sokat jelentene. Az ne mondja nekem senki, hogy egy gyerek -ha mindkét szülő havi 25-30.000 ezer ft-ot összetesz- többe kerül -a rendkívüli helyzeteket ide nem értve-, mert rengeteg olyan anyukáról tudok, aki a nettó 100.000. körüli -vagy kevesebb- jövedelméből ezt úgy ahogy, de meg tudja oldani. Nekem volt egy ismerősöm, akinek havi 5.000-et fizetett a volt férje -aki kb. 200.000. körül keresett- és azt emeltette fel 30.000-re, nem ragaszkodott a százalékhoz, nem ez volt a célja.
50. vicus12 (válaszként erre: 43. - 945808a1d0)
2011. febr. 12. 13:43
bocs, hogy csak most reagálok, de majd írok még neked privit.
49. anyucika3 (válaszként erre: 47. - 474687f420)
2011. febr. 11. 18:52
Csakhogy a gyerekek szempontjából az is mindegy mi vagy ki volt a válóok.Őket akkor is a 2 szülő kötelessége eltartani.Nem az anyáé csak!Mert ahogy anyuka nem rokkan bele,úgy apuka sem.Ha igen,azt magának köszönheti.Ugyanis azt el lehet dönteni tud e még gyereket vállalni a meglévők után,de akik már meg voltak,róluk gondoskodni kell.Ha nem megy,nem kell újabb gyereket vállalni.Nem utólag kell sírni,hogy az újabb gyerekre nem jut pénz.Aki olyan társat választ magának,akinek olyan múltja van amibe gyerekek is vannak,az számoljon ezzel!Nekem az exem a 17 éves gyerekemre még 1 ft-ot nem költött soha.De nem hinném,hogy ez példa értékű lenne,követendő,és ez lenne a normális.Aki gyereket vállal,abban legyen annyi felelősség kötelességtudat,hogy fel kell őket tisztességesen nevelni.A gyerektartás pedig a gyereké,és nem az anyáé.Nem értem miért hiszi sok új asszonyka,hogy az ex gyerekeket a semmiből is el lehet tartani,vagy az csak az anyjuk dolga,csak nekik több maradjon?!Ha meg az anya valóban nem rájuk költi,azt is el lehet intézni bírósági úton.Mi is 3 gyereket nevelünk a férjemmel,tudom mibe kerülnek ha tisztességesen el vannak látva.A másik,miért ne szólhatna az apjának a gyerek ha kell neki valami?Miért csak az anyja kötelessége teljesíteni az óhajait,amik nem a létszükségleteihez kellenek?Én nem mondom,hogy nincsenek szemét ex feleségek,de én többet ismerek ilyet,ahol fordítva van,ahol az új nő még a levegőt is sajnálná a párja gyerekeitől.Az ilyen miért nem függetlennel kezd?Az meg,hogy ki milyen kapcsolatban van az exével,csakis magán az emberen múlik.Ugráltasson engem valaki ha én azt nem akarom!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook