Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az egy hónapos lányom 4-5 órákat alszik. Felkeltsem 3 óránként enni vagy hagyjam aludni? fórum

Az egy hónapos lányom 4-5 órákat alszik. Felkeltsem 3 óránként enni vagy hagyjam aludni? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 20. 16:42

mostmár biztosan fog kelni hamarosan

ha nincs a hízásával gond akkor ne keltegesd

Nekem annyit mondtak annó, hogyha sárga, ha 4 kg alatt van, vagy ha gond van a hízással

csak ekkor ébresszem

Nálunk csak a sárgasággal volt baj, de ott is 4 óra után ébresztettem csak fel és akkor is csak amikor nagyon sárga volt még

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Ani2)
2012. szept. 20. 16:27
ha nagyon aggódsz, keltsd fel. de ilyen szerintem minden gyereknél előfordul egyszer-egyszer. szerintem ez az idö közrejátszik (szívem szerint én is csak aludnék;) )
18. Ani2
2012. szept. 20. 16:06

Sziasztok!


szerintetek most se keltsem föl? 10kor evett utoljára és még mindig alszik, mondjuk fél 1felé aludt el!

17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Kneseva)
2012. szept. 12. 06:56

Én is hármat neveltem, a legnagyobb 36 éves.

Tőlem megkövetelte volna a védőnő a három órás rendet, de csak bólogattam rá.

A két nagyobb között nálunk majdnem két év volt, mire a kicsike megszületett, a nagyobbik már elég nagy volt ahhoz, hogy egyedül egyen és megbízhatóan átaludja az éjszakát. Sőt nagyjából már a mi étrendünket követve evett. Ha nem olyat főztem magunknak, akkor mást tettem elé, és ha a kishúga is akkor volt éhes, akkor kicsit nagyobb volt a maszatolás, mert egyedül evett, csak egy-egy mozdulattal tudtam segíteni.

Abban az időben még az első férjemmel éltem, aki fölöslegesnek tartotta a mosógépet (meg az anyja is), úgyhogy kézzel mostam...

Amikor válni kezdtünk, Anyuhoz mentem a gyerekekkel, de napközben ott sem volt segítség, mert Anyu még dolgozott. Mondjuk mosógép azért volt...:D

Soha semmiféle étkezési szabályt nem követtem, egyedül csak azt, hogy egy falattal se egyen többet annál, ami jólesik.

Engem rossz evőnek tartottak, amióta felnőttem, semmilyen étkezési előírást nem fogadok el. Egyike a legrémesebb dolgoknak, amivel gyereket gyötörni lehet.

16. Nagynéedina (válaszként erre: 15. - Kneseva)
2012. szept. 11. 22:21
Szia! Igen érdekes a kérdésed, hogy hogyan oldjuk meg napirend szerint. Van napirend, csak másképpen. :) De gondolom nem egyedül vagyok vele így. Az én lányom már 2,5 éves, de én is hagytam aludni, nem ébresztettem fel enni, ettől még volt napirendünk. Megvolt a fürdés ideje is. 1 hónaposan 2x ébredt fel éjszaka enni, 3 hónaposan vizet kezdtem el adni neki éjjel, kb. 3 éjszaka ébredt fel. Rájött, hogy vízért nem érdemes... inkább aludt reggelig.
2012. szept. 11. 18:35
Mennyit változik a világ. Három gyereket neveltem fel, s bizony mi az ellenkezője szerint jártunk el, mint amit Ti itt írtok.Pontosan betartottam az étkezés, az alvás, a fürdés rendjét. Nem derül ki, hogy a válaszadóknak hány gyerekük van és mennyi idősek. El se tudom képzelni, hogy az egy hónaposhoz éjjel 2-3 felkelek, az egy esztendőshöz egyszer, és másnap hajnalban kezdem ugyan ezt. Közben ellátok egy öt fős családot és még élek is. Ti hogy oldjátok meg ezt a kérdést ma, ha nincs szigorú rend. Hozzáteszem, normális, egészséges felnőttek lettek a gyerekeim
14. abeni
2012. szept. 9. 20:29
Hagyd aludni. Ha éhes úgyis felébred.
2012. szept. 9. 20:16
Én azért azt írom, hogyha besárgult akkor igen, szerintem ébreszteni kell, ha nem akkor nem kell, majd ébred magától.
2012. szept. 9. 20:09
Hagy aludni, ha éhes , akkor felébred. Tápszeres baba, megeszi ő ami kell neki biztos. Ha túleteted, akkor felborul az emésztése, az sem lenne jó.
2012. szept. 9. 20:05
Hagyd aludni!
2012. szept. 9. 16:50

Ha jóllakott, miért keltenéd fel?

Te tudnál enni, ha álmodból felzavarnak?


A késő esti etetéskor (is) lakasd jól. Hogy nem alussza végig az éjszakát, az egy hónaposan még teljesen normális. Ilyen pici korban még nagyon ritka baba, aki átalussza az éjszakát.

2012. szept. 9. 16:47
Hagyd aludni, ha éhes lesz úgyis felkel. Én elkövettem azt a hibát, hogy 3óránként keltettem, és borzasztó nyűgös volt utána. Nem hogy enni nem akart a kisfiam, de ordított utána még egy darabig:(
8. 3640c42151 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2012. szept. 9. 16:44
Szia!Már bocs hogy ezt írom,de én akkora baromságnak tartom ezt,hogy keltsük fel a gyereket 3 óránként.Nem tudo ki volt az a hülye aki ezt kitalálta.Ha éhes lesz felkel magától.
2012. szept. 9. 16:43
szerintem akkor is hagyd. attól, hogy tàpszeres, ugyan ùgy sajàt ritmusa van.
6. Ani2
2012. szept. 9. 16:40
Azt elfelejtettem , hogy tápszeresek vagyunk!
2012. szept. 9. 16:39
Szerintem is hagyd aludni, ha igény szerint eteted. Hamar rendeződik, és tényleg beáll neki magától.
2012. szept. 9. 16:38
Fel ne keltsd,én is hagytam,volt hogy 6-7 órát is ennyi idősen.Mégis a 4 kilós babából két hónap alatt 8 kilós lett! :))
2012. szept. 9. 16:38
Hagyd aludni!
2012. szept. 9. 16:37
Hagyd aludni, majd beáll magától, ha elég érdekes lesz neki a nappal.
1. Ani2
2012. szept. 9. 16:35
Eddig mindig 3 óránként kelt, de most van, hogy 5 órát is alszik napközbe, de igy sokszor éjjel kelünk többször!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook