Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyának mindenhez joga van? A gyereknek nincs joga semmihez? Neki mindent el kell tűrnie? fórum

Az anyának mindenhez joga van? A gyereknek nincs joga semmihez? Neki mindent el kell tűrnie? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
57. 76c87e32e1 (válaszként erre: 55. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 30. 12:41

Azért nem minden eset egyforma, nyilván más, ha például egyedülálló szülő marad két gyerekkel, segítség nélkül.


A fórumindítónál szerintem az az igazság, hogy fogalma sincs a gyerekekről, egy család működésére, a 13 éves pedig panaszkodott neki, hogy mindig rásózzák a gyereket.


Egy kis utána számolással: a 13 éves 1-ig, 2-ig van suliban, az oviba elég 4-5 körül menni. tehát van 3-4 órája is akár a suli után magára, a barátaira. A szülők nyilván nem 18 órát dolgoznak egy nap, legrosszabb esetben is este 7-8 körül hazaérnek, utána megint szabadság van. Azt sem hiszem, hogy heti 7 napot dolgoznak, az 5 nap lehet eltérő beosztású, de a hétből van 2 nap, amikor nem kell vigyáznia a tesójára. Két szülő van, nyilván nem egyszerre jönnek-mennek, tehát még ennél is több ideje marad a 13 éveskének. Hogy nyáron nem lóghat 2 és fél hónapot magában, és van, hogy a tesóra kell vigyázni, az biztos rosszabb, na de most 13 éves, mégis mit akar, egyedül csavarogni egész nyáron az utcán?

2015. okt. 30. 12:38
Ja és, szerintem a gyerek azért gyerek, hogy gyerekként viselkedjen, éljen. Nem az a dolga, hogy anyai teendőket lásson el folyamatos jelleggel. Majd megteszi 20 év múlva, ha anyaságra adja a fejét... Én nem tartom szép dolognak valakitől ezeket az éveket önzőségből elvenni.
2015. okt. 30. 12:36
Hát meglepődtem azért a véleményeken. :) Nekem a közvetlen környezetemben van hasonló eset sajnos. 13 éves leányzó szabályosan maga neveli a két öccsét... Furcsa számomra, ha valaki szerint ez normális dolog. Mindenki magának szül, és nem a gyerekének. De látom, sokan nem így gondolják ezt.
54. 76c87e32e1 (válaszként erre: 51. - Pzm3)
2015. okt. 30. 12:28
Pont hogy bőven lenne ideje tanulni, amikor a tesójára vigyáz. Az nem azt jelenti, hogy megállás nélkül fognia kell a kezét. És egy 13 éves ne akarjon elmászkálni mindennap barátnőzni, mozizni. A barátnő bármikor átmehetne hozzá, a lány is azt nehezményezi, hogy nem tud mindig elmenni, amikor hívják a többiek. Na puff. Más meg nem azért nem tud vagy mehet el, mert gyerekre vigyáz, hanem mert nem engedik hétközben csavarogni ennyi idősen.
53. forrest2010 (válaszként erre: 50. - K_nm)
2015. okt. 30. 12:26
Volt hajdanán 1 kedves kolleganőm , 8-an voltak testvérek / ez még a háború után volt / a kisebbek ellátása már az ő dolguk volt , hát nem voltak oda a kicsikért ! szegények ! nem ők tehettek róla ! jó , megtanulta a felnőtt életére mi lesz a dolga ?! de nem mindeni vágyott rá gyerekként ! Nem igazán volt még születés szabályozás , de ne azért szüljön valaki , h majd a gyereke .... !!!
52. pzm3 (válaszként erre: 37. - Globus)
2015. okt. 30. 12:24
Tök mindegy...a családnál akikről írtam ez mindig így lesz!
51. pzm3 (válaszként erre: 49. - Globus)
2015. okt. 30. 12:23
Na igen!Ha folyton a tesójára vigyáz mikor tanul?Meg írják itt többen,hogy egy 13 évesnek milyen magánélete lenne?!Hát bocs de egy ilyen idős lánynak már kell a barátnőzés,egy mozi,vagy csak egy kis egyedüllét amikor olvas,chatel a barátaival ilyesmi.
50. k_nm
2015. okt. 30. 12:08
Elolvasva a hozzaszolasokat en azt latom, van fekete es van feher...en csak annyit tudok ehhez hozzafuzni, hogy a noverem es koztem 9 ev van, es bizony nagyon sokszor a tesomnak kellett ram vigyaznia, amig anyukam dolgozott, vagy a baratnoivel beszelgetett. Epp ezert a noveremnek a hazimunkat is hamar felnott szinten el kellett latnia, ugyhogy alig varta, hogy egyetemre keruljon. Neki se szabadott elmenni a barataival, jatszani, szorakozni, mert ha dolog volt, akkor dolog volt, mese nincs....es valami mindig volt (en mar sokkal lazabban voltam fogva, de 5-6 evesen engem is odatettek egy lada borsonak, hogy szabad kifejteni, aztan mehetek jatszani...az a mennyiseg napokig eltartott). Szoval egy szo, mknt szaz, tesom nagyon sokat vigyazott ram, ennek az lett az eredmenye, hogy o 18 evesen elkerult otthonrol egyetemre, en akkor 9 voltam, legkozelebb 26 eves koromban beszeltunk egymassal, akkor bevallotta, hogy nagyon utalt, es eddig tartott, mig rajott, nem en tehetek rola, hogy a nyakaba akasztottak...
49. globus (válaszként erre: 23. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 12:03
Szörnyű lesz, amit mondok, de sajnos reális. Pesztráláson kívül a hétközbeni tanulással is meg kell erőltetnie magát, mert a mostani bizonyítványa számít leginkább továbbtanuláshoz. Ha nem vigyáz, egész életében bébiszitterkedni fog.
48. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 11:48

Az osztálytársai nem mehetnek át hozzájuk? Vagy a csajos programok mind arról szólnak, hogy csavarogni kell?


Ne érts félre, én pl kulcsos gyerek voltam, oda mehettünk volna, ahova akarunk, amíg a felnőttek dolgoztak. Mégis mi nem mentünk állandóan csavarogni, hanem átmentünk más kulcsos gyerek barátnőkhöz és ott lógtunk, nem az utcán.

47. anya4005 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 11:44

Semmiképp nem nevezném a nagylány kötelezettségének a kicsire való vigyázást! Igaz,egy 13 évesnek már kell tudnia,mik a feladatai,de az nem a bébisintérkedés.

A húgom 13 évvel fiatalabb nálam. Én spec. szerettem vele tölteni az időm (otthon,játszón,bárhol),de lehet,csak azért,mert mellette hagytak élni is,voltak külön programjaim.

Ha máshogy nem tudják megoldani,és téged ez ennyire zavar,néha váltsd le a nagylányt! Beszélj a szülőkkel,hogy úgy látod,a lánynak nem nagyon van szabadideje így,és szívesen segítesz!

2015. okt. 30. 11:34
A fórumcímet látva meg valami súlyosabbra gondoltam, pl hogy valaki veri a gyerekét. Fellélegeztem, hogy csak arról van szó, hogy vigyázzon a kistesóra!
45. 388b941089 (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2015. okt. 30. 11:31

Aranyos :)

Igen, már nagyon várják ő és a barátnői, hogy vigyázhassanak majd a kicsire. :) Tele lesz velük sztem a fészbuk, hogy ők mennyire menőn vigyáznak rá. :D :D


Ez így van rendjén sztem is.:) Bár én láttam a másik végletet is. Mikor a nagyobb lánytestvérnek a két kicsire kellett állandóan vigyáznia, besegítenie otthon. De állandóan. Kamaszkora nem volt szerencsétlennek, soha nem jöhetett velünk sehova. Én ezt nem szeretném.

44. gribedli*** (válaszként erre: 40. - 388b941089)
2015. okt. 30. 11:28

Lefogadom, hogy szívesen teszi majd, sőt, el tudom képzelni, hogy akár a "saját élete rovására is" megteszi, hiszen a tesók ilyenek. Pont ez az, hogy én azt találom furának, ha ez teher. Soha nem erőszakoltam én sem az enyémekre, de igaz, hogy régen ez normális volt, nem kérdezték a nagyobb gyereket, hogy akar-e vigyázni a kicsikre, hanem vigyázott. Mert egy család így működik. A felnőttek meg dolgoznak. De tényleg, szeretetből is, nem hiszem, hogy ez akkora probléma egy tininek, amióta világ a világ, ezt csináljàk egy családban, nem?



Persze, amikor itthon vagyok, a nagy bezárkózik a szobájába simán és nem zavarja senki, megvan a kis birodalma, de ha nem vagyok itthon mert el kell szaladnom, akkor szívesen van a húgaival, ő a boss:D

43. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 11:25

Had kérdezzem így: egy nagyszülőnek, egy nyugdíjasnak aki ledolgozta a fél életét felnevelte a gyerekeit és végre élvezheti a mindennapjait azzal és akkor amikor ő azt akarja, neki kutya kötelessége mindig ráérnie és vigyázni az unokára?

Egy 13 éves lánynak ne legyen még akkora magánélete, kezdjük itt. Igenis meg kell tanulni főleg a lázadókor elején hogy vannak kötelezettségei, be kell otthon segítenie. Persze ez nem azt jelenti, hogy neki kellene nevelnie reggeltől estig az öccsét, mert mindenki saját magának szüli a csemetéjét és nem a nagyszülőknek.

2015. okt. 30. 11:24

Ha együtt élnek a nagyszülőkkel, akkor ők ott vannak a háttérben, tehát nem ketten vannak összezárva.

A másik:milyen "magánélete" nem lehet a 13 évesnek? Hova kellene naponta járni barátnőkkel?

Mindezt úgy, hogy semmi kötöm hozzá.

Miért nem hozod el néha az oviból a kicsit, ahelyett, hogy kattog rajta az agyad?

41. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 11:21

Nekem is van egy 13 éves fiam és bármikor vigyáz a 2 húgára. Nem tudom, hogy egy ekkora lánynak mekkora magánéletre van szüksége, úgy értem, az én fiam ekkora és ha jól megnézem, a heti 2 alkalommal, amikor csak félnapos a suli, elmennek focizni de nem mindig (nem azért mert nem engedem), vagy max 2 órát csavarogni (van barátnője) és akkor megyek érte kocsival, amikor nekem arra van dolgom, nem ő választja meg, hogy meddig marad el. Havi, 2 havi mozi is belefér.


Nyáron is egy csomószor itthon dekkolt, ha sürgősen el kellett mennem, vagy idehívja a barátait. Én még fizetnék is neki a bébiszitterkedésért, mert régen így csináltuk. Akkor is mindig mondta, hogy szívesen teszi és nem a pénzért, most meg már hónapok óta visszautasítja a "fizut" érte, mondván megvan mindene és szeret a tesóival lenni. Persze közben ő általában a tablethez tapad vagy játszik vagy tv-t néz, szóval nem arról van szó, hogy azalatt, amíg vigyáz a húgaira, ne tehetne azt, amit akar, hanem olyanok, hogy ad nekik uzsonnát, megmossa a kezüket, a picúrt elkíséri vécézni, ha kell, stb. Ja, a szülők meg nem szórakozásból hagyják a nagyobbik gyerekkel a kisebbet, hanem gondolom, dolgoznak.


Hogy az enyém miért nem lázad? Gondolom azért, mert a többi barátja is mind így tesz, sőt, sok szülő nálam szigorúbb is, én megengedtem neki olyanokat is, hogy a szülinapját úgy ünnepelje meg, hogy rendeltek pizzát a játszótérre, ő fizetett és utána fociztak egyet. A többi gyerek még mondta is, hogy bárcsak ők is tehetnék.


Szóval nem értem, a 13 évesek 90% igenis otthon dekkol, vagy egymásnál, még a fiúk is, vagy nagyon ritka az, hogy mindennap csavaroghatnának. Legtöbben sportolnak is, tanulni is kell. Főleg ha lány, én még jobban félteném. Nálunk a lányos anyukák között volt, aki kihagyta az osztálykirándulást is, mert ottalvásos volt és ha fiúk is vannak, akkor nem merik elengedni a lányaikat.

40. 388b941089 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 30. 11:17
Nekem kicsit többnek tűnt a dolog. Az általa elmondottakból szerintem más jött le. Mi is meg fogjuk majd kérni a nagyot, hogy segítsen dolgokban, ha megszületik a kicsi, de semmiképpen sem úgy, hogy a saját dolgai, kis élete rovására menjen.
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - 388b941089)
2015. okt. 30. 11:15

Gondolom itt arról lehet szó, a nagyobbnak el kell hozni a kicsit az oviból és együtt marad vele otthon, amíg a szülő nem érkezik meg.

Az idősebb testvért ettől még nem kellene , hogy sokk érje. A szobájában tanulhat, beszélhet a barátaival, sőt gondolom fel is mehetnének akár, mert egy ovisra csak figyelni kell,eltud játszani egyedül. Nehogy már akkora teher legyen.

Jobb, mintha az utcán csellengene. A szülő felelősségre neveli. Sok gyerekkel az a baj, hogy a lelkivilága nehogy sérüljön ilyen apró szívességet sem kérnek tőle, aztán nem találja helyét a világban, amikor kötelező jelleggel elvárnak az iskolában, munkahelyen tőle valamit. Egyszerűen többen azt érzik, ők a szent tehenek,őket ne csicskáztassa senki.

2015. okt. 30. 11:04

Milyen viszonyban vagytok? Azzal ertek egyet, hgy egy dolog,amit latsz es egy masik, ami a csaladban zajlik.

Lehet, hgy nekik igy jo :)

37. globus (válaszként erre: 33. - Pzm3)
2015. okt. 30. 11:02
Itt nem arról van szó, hogy anyuka a játszón trécsel, hanem dolgozik. Lányka két éve vigyáz a tesóra, kb. talán azóta, mióta anyuka visszamehetett dolgozni. Ezt megelőző időről nem szól a fáma. Ha senkinek sem kell segítenie, mi legyen a megoldás? Kössük ki az asztallábhoz, vagy maradjon otthon anyuka a gyerek annyi idős koráig, amíg már ő is saját bulit akar.. :D
36. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 10:58
Soha nem tennék ilyet a nagyobb gyerekemmel. Az ember magának és a párjának vállalja a kisebbik gyereket, nem azért, hogy a nagy pótszülősködjön!!
2015. okt. 30. 10:58

Mit értesz "az anyának mindenhez joga van"? mondaton?

Szülőnek, gyereknek egyaránt vannak jogai és kötelességei. Egy család akkor működik jól, ha senkit nem óvnak aranykalitkában. A szülőnek kötelessége gondoskodni a gyerekiről.A gyereknek meg, nem lesz semmi baja, ha segít a családban, nem a háztartás összes terhe szakad rá. Ne csinálj olyanból problémát, ami nem az, főleg ha nem kértek segítséget tőled, ne üsd bele az orrod.

34. 76c87e32e1 (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. okt. 30. 10:52

Szerintem pont az a baj, hogy azt írja, semmi köze hozzá, de azért szidni jó. :)

Ha azt látnám, hogy a barátnőméknél milyen rossz sorsa van szegény gyereknek, megbeszélném vele, már a barátnőmmel, és a segítségemet is felajánlanám. Milyen barátságok ezek, ahol a háta mögött kidumálom, de neki nem vagyok képes megmondani, hogy például a lányodon túl sok teher van, segíthetek-e stb.

33. pzm3
2015. okt. 30. 10:52
Egyet értek a fórumidítóval.Az ember magának szül és nem azért,hogy folyton a nagyobb gyerek vigyázzon a kicsire.Hatalmas hiba ez egy szülőtől.Gyanítom ez már mindig így lesz ebben a családban.Akkor is ha a nagylány már 18 lesz a kicsi fiú pedig 10.Itt felénk is van egy család.4 gyerek van.Anyuka lent a játszón trécsel a nagyokat mag mindig zavarássza a kicsik után.Számtalanszor láttuk,hogy a 8 éves nagyobb lány tologatta lent a babakocsiban a legkisebb csecsemőt,egyedül.Nem akartam elhinni!Olyan is volt,hogy az éppen totyogó,a kicsit nagyobb és a két legnagyobb gyerek szülői felügyelet nélkül volt lent a játszótéren.Ez a nő akiről írok,gusztustalan módon állandóan a nagyokra sózza a kicsiket úgy,hogy még alig múltak 10 évesek!
32. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 10:41

Szia csaj


Tényleg semmi közöd hozzá.

31. 76c87e32e1 (válaszként erre: 26. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 10:40

Akkor miért nem segítesz, ha ennyire bírálod őket? Tudod ezzel az a baj, hogy könnyű kritizálni mások életét, ha te nem vagy a közelében sem. Minden szülő tudja, hogy nehéz megoldani például a nyári szüneteket, amikor a legtöbb bölcsi, ovi bezár sok időre, és senkinek nincs annyi szabadsága, amit erre áldozhatna.


Az, hogy a nagyobb tesó vigyáz a kicsire, teljesen természetes, és nem is tart örökké. :)

2015. okt. 30. 10:40
Senki nem csinalja jol, csak te vagy a helikopter?
2015. okt. 30. 10:39

lépnem kell majd jövök

köszi az eddigi válaszokat

28. csillubaba (válaszként erre: 25. - Cessi)
2015. okt. 30. 10:38

szerintem ez a normális helyzet ahogyan a te szüleid megoldottták

ő mondja persze de hiába....:(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook