Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyának mindenhez joga van? A gyereknek nincs joga semmihez? Neki mindent el kell tűrnie? fórum

Az anyának mindenhez joga van? A gyereknek nincs joga semmihez? Neki mindent el kell tűrnie? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
87. 388b941089 (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2015. okt. 30. 13:22
Te nagyon jó anyuka vagy.:)
86. trapiti (válaszként erre: 74. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 30. 13:19
Ugyan nekem csak egy van, de mi ketten vagyunk testvérek, vannak tapasztalataim. Amennyire emlékszem, két gyerek sokkal veszélyesebb otthon, mint ha az egyik van egyedül :) Köztünk, 4.5 év van, a legnagyobb hülyeségeket akkor csináltuk amikor én vigyáztam a hugomra ;) Ezek alapján én nem szívesen hagynék két gyereket egyedül, persze 13-14 év korkülönbségnél talán már más ez, de akkor is nagyon függ attól, hogy mennyire érett a nagy. Meg attól is, hogy amúgy milyen a kicsi... az enyém mondjuk 0-5 éves kora között egy felnőttnek is kihívást jelentett, néha én is nehezen bírtam tartani a lépést, nem bíztam volna nugodt szívvel egy másik gyerekre...
85. 388b941089 (válaszként erre: 83. - Csillubaba)
2015. okt. 30. 13:15
Igen, ez nehéz kérdés neked. Nem tudom mit tennék a helyedben. Agyalnék rajta sokat.
84. 388b941089 (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2015. okt. 30. 13:13
Ha egy családban a szeretet dominál, akkor a nagy szíves örömest segít be dolgokba. :) Sztem semmit nem szabad erőltetni, mindig csak annyit vállaljon a nagy, amihez kedve van. :) Így mindig lesz kedve besegíteni és ő lehet az őrző, védő, gondoskodó, büszke nagytesó, így azt érezheti, hogy ő is fontos része a családnak, a kicsi érkezésével nem szorul háttérbe. :)))
2015. okt. 30. 13:12

sziasztok

van pár percem

hűűű rengetegen írtatok köszönök minden választ a negatív dolgokat is, hogy semmi közöm hozzá bár én ezt már megírtam, és azt is hogy csak arra voltam kíváncsi mások ezt hogy látják

olyan bűn megkérdezni erről a témáról a véleményeket?

És miért nem segítek be a családnak??

1. Dolgozom,

2. Nem arról van szó hogy nincs segítségük. Sajnos épp arról hogy LENNE A NAGYSZÜLŐK SZEMÉLYÉBEN, csak lesz@rják magasról.És ezt is nagyon felháborítónak tartom.


ÉS IGEn az egyik hozzászóló rátapintott: a kiscsaj nekem panaszolta el én meg nem akarok összeveszni a barátnőmmel hogy beleugatok....sokat gondolkoztam a témán mielőtt kiírtam a kérdést.


Nem lógna állandóan a barátnőivel, itt főleg az iskolai szünetekkel van probléma amikor szegény kiscsaj élvezné a szünetet alig tud kimozdulni.

Afelett mindenki elsiklott hogy leehtne a kicsi még 1 hónapot oviba a nyáron, de nem!! Neki akkor ér véget az ovi amikor a nagynak a suli.

A másik, sajnos sanszos hogy ez később se fog változni, és 3-4 és 5 év múlva is ez lesz a helyzet akkor meg már tényleg lehetne igazi magánélete.

És igen, az anya magának szüljön ne a nagytesónak. Természetesnek tartom hog vigyázzon a nagy a kicsire, de ez már túlzás, azért van egy határ...sztem


mégegyszer köszönöm mindenkinek, nem vagyunk egyformák, a lényeget leszűrtem miszerint a többségnek természetes ez a helyzet...

82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 13:11

Azért ezt te egy kicsit sarkítva látod.


Nyilván van ilyen is.


De azért nagy tömegben ez inkább 16-17 évesen merül fel komolyabban.


13 évesen eszem ágában sem volt elmenni, és szóba se kerülhetett volna. Megvolt a célom, tudtam, hogy tanulni akarok, hogy sportolni, hogy zenélni. Abban leltem örömömet.


A lányom szintúgy.


Ettől még el fog jönni, lehet, nem is soká, hogy el akar menni, de annak nem sok köze lenne ahhoz, hogy vigyáz-e az öccsére, vagy sem.

81. 388b941089 (válaszként erre: 68. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 13:10
Igen, így van. És annak meglesz az oka és eddig is megvolt. Ami sztem bőven elég egy gyereknek. Nem hiszem, hogy hiányzik neki a duplikálás, vagyis ha pluszban még azért sem engeded el, mert a tesóra kell vigyázni.
80. 388b941089 (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2015. okt. 30. 13:08
Köszi, puszi :*
79. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2015. okt. 30. 13:08

Így van, az egészséges mérték a kérdés. A család jó esetben úgy működik, hogy mindenki beáldoz egy kicsit, hogy mindenkinek legyen egy kis jó... És ebbe beletartozik a gyerek is.


A kényeztetést én nem másként definiálnám, mint úgy, hogy a családi "jóból" természetesen részesül, a teherből viszont nem. Persze nyilván a gyerek teherbírásának megfelelően, de a teherből is részesülni kell.

78. 388b941089 (válaszként erre: 66. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 13:08
Sztem pedig inkább a te fejedben van valami torz kép, vagy minta.
77. 388b941089 (válaszként erre: 66. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 13:07
De van. :)
76. trapiti (válaszként erre: 71. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 13:06
Nem volt szó arról, hogy mindenhová el kellene engedni korlátozás nélkül... próbáld értelmezni a leírtakat :)
75. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Vecus)
2015. okt. 30. 13:06
Ma éjjel azt álmodtam, hogy a 13 évesem elvitte sétálni a kicsit és sírva hívott fel, hogy a gyerek sír, mit csináljon. Azt hittem ott halok meg álmomban. Csak azt tudtam kérdezni, hogy a baba jól van, a baba jól van?? Szörnyű volt. Ezzel tudatosult bennem, hogy egy 13 éves még nagyon nincs megérve arra, hogy egy kicsire vigyázzon. Pontosan úgy, ahogy írod.
74. 4c1a787e8f (válaszként erre: 69. - Vecus)
2015. okt. 30. 13:05

Igen, ez a kérdés engem is foglalkoztat, teljesen egyedül nem hagyom itt őket. Olyan volt már, hogy a 11 évest az 5 évessel otthon hagytam tévézni, én meg a picivel meg a 9 évessel elmentem sütit venni az 5 éves szülinapjára. De ekkor se volt jó érzésem. Pont azért, amit írsz.


Egyébként nem kérdés, hogy felelős csak a szülő lehet ilyen esetben.


A józan észen kívül ott van a határ szerintem, hogy ki valójában milyen, és mennyi felelősséget AKAR vállalni.


Ugyanez a helyzet azzal a kérdéssel is, hogy mikor mehet ide-oda egyedül. Persze más ez egy kis faluban, és más egy nagyvárosban...

2015. okt. 30. 13:04

A gyereknek - ugyanúgy mint mindenki másnak a családban - jogai és kötelezettségei egyaránt vannak. A kicsi ellátása elsősorban természetesen a szülők feladata, hiszen ők vállalák a második gyereket. Ugyanakkor ha megvan az egyensúly a saját magára fordított idő és a családban való segítés között, akkor miért ne lehetne néha a tesójával? Normális emberek között, normális családokban ez egészen jól szokott működni :)

Ugyanakkor tényleg sok ellenpélda van, én is ismerek olyan 9 gyereket családot, ahol a 16 körüli nagyfiú és a 14 körüli legnagyobb lány annyit dolgozik otthon a kicsik körül mintha ők lennének a szülők... az apuka éjjel-nappal dolgozik, az anya meg ugye vagy terhes, vagy szoptat, vagy mindkettő egyszerre, tehát az elmúlt évtizedben kb. sosem volt a toppon ahhoz hogy az egyre több gyereket egymaga ellássa... ez már túlzás, és itt már nem a kamaszok szórakozásáról van szó, hanem pl. olyan alapvető jogokról hogy a nagyoknak joga lenne tanulni... mert ennyi munka mellett tanulásra általában éjszaka jut idejük. Ilyesmihez nincs joga egy szülőnek sem, de ennél sokkal durvább dolgokat is megtesznek szülők a gyerekeikkel...

72. 76c87e32e1 (válaszként erre: 69. - Vecus)
2015. okt. 30. 13:02
Szerintem csak nagyon el van túlozva a történet. Biztos nem hagytak egy 11 évesre egy 3 éves gyereket egyedül, miközben a nagyszülők is ott élnek velük. :) A fórumindító is csak arra alapozza azt, hogy a nagyszülők nem vigyáznak a gyerekekre, hogy látja őket gyakran elmenni. Hát attól még, hogy idősebbek, nem kell négy fal között leélni az életüket. :)
71. 76c87e32e1 (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2015. okt. 30. 13:00
Na persze. :) Egy kamasz ahány buliba, éjszakázásra és egyebekre menni akar (és stikában párra biztos el is megy, miközben azt mondja, barátnőnél alszik), megnézem azt a szülőt, aki mindenhová elengedi a kamasz lányát mindenféle korlátozás nélkül.
2015. okt. 30. 12:59

A lányomat sokat láthatják mások, hogy a kicsi öccse után szalad a játszótéren, tologatja, fél-1 órára vigyáz rá otthon.

Meg is fürdeti, be is pelenkázza...


Ezt látod..


Nos, ha tudnátok, mennyit könyörög érte, hogy csinálhassa....


Viszont utál takarítani, rendet tartani.


Ez utóbbival kevesebbet csesztetem, sokszor takarítom én a szobáját, viszont többet mondom, hogy nézzen rá az öccsére. Mondjuk pont, ha én takarítok, vagy lemegyek a pincébe teregetni...


Ezzel együtt kitűnő tanuló, zenekari tag, és bárhova elengedem, ahova el akar menni. A kettőnek semmi köze egymáshoz.


Jó esetben.


Nyilván ezt is túlzásba lehet vinni, de azt gondolom, akinek nincs gyereke, ill. nincs több gyereke, az nem igazán érzi át a problémát.


Ettől még lehet hogy a szóban forgó családnál kicsit átbillen a mérleg, de ha az illető hölgy a barátnőm lenne, én tök nyíltan beszélnék vele erről, azzal a pár emberrel, akiket barátaimnak nevezek ezek nem tabu témák, ennél keményebb dolgokról is beszélünk..


Ha én ráérek, akkor felajánlanám a segítségemet. Sokszor heti 1-2 óra szabadság, "megoldottság" érzés tud megmenteni egy embert, egy családot.


Ha meg nem vagy ennyire barát, akkor meg a viszonyokat se tudhatod, tehát simán rosszindulatú vagy, az meg csúnya dolog.

69. vecus
2015. okt. 30. 12:58

Nekem is van egy 13 éves gyerekem és segít vigyázni a kisebbekre, DE nem egyedül. Mindig van felnőtt is itthon.

Soha eszembe nem jutna az hogy egyedül vigyázzon bármelyik testvérére.



Mi van ha baj történik? Ki lesz a felelős?

A 13 éves gyerek?

RÁadásul ebben a családban ez a már 2 éve így megy? Tehát egy 11 éves gyerekre bíztak egy 3 évest?

Ez csak nekem tűnik gázosnak?

68. 76c87e32e1 (válaszként erre: 63. - 388b941089)
2015. okt. 30. 12:58
Biztos lehetsz benne, hogy kistesóra vigyázás nélkül is fogod mondani neki eleget, hogy ma nem mehet sehová. :)
67. trapiti (válaszként erre: 66. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 12:58
Miért ne? Szerintem tök jól látja...
66. 76c87e32e1 (válaszként erre: 63. - 388b941089)
2015. okt. 30. 12:56
Biztos nincs még kamasz gyereked. :)
65. 76c87e32e1 (válaszként erre: 61. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 30. 12:55

Mindenre lehet ellenpéldát találni. :) Általánosságban sajnos sok család van, ahol teljesen el vannak hanyagolva a gyerekek, nem jut elég étel sem, még lehetne ezt sorolni.


De nekem a fórumindító története inkább arról szól, amikor kamaszodik egy gyerek, és inkább a barátnőivel lógna egész nap, miközben otthoni feladatok, teendők várják. Ezért szinte minden gyerek morog és lázad. És mindig jön a bezzeg a többieknek nem kell ezt csinálniuk szöveg... :)


Nyilván ahol egy fedél alatt él két szülő, két nagyszülő, ott nem szegény 13 éves gyerekre van hagyva a kicsi nevelése, ellátása a nap 24 órájában. A fórumindító is írta, hogy aranyos, kedves család, szeretik egymást, nincs probléma. Gondolhatod, hogy nem rabszolgaként dolgoztatják szegény gyereket, de az is érthető, ha egy kamasz világgá menne a barátaival és nem a tesójára vigyázna. :) Biztos már srácok is vannak a dologban például meg bulik, amikből kimarad. Nem fog ezért összedőlni a világ, és nem kell majd pszichiáterhez sem járnia, hogy tesóra vigyázott, többet mint esetleg más.

64. 388b941089 (válaszként erre: 61. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 30. 12:54
Te jószagú úristen!!!
63. 388b941089 (válaszként erre: 60. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 12:53
Ez már a másik véglet, amit írsz. Ez nem általános. Mi arról beszélünk, hogy normális keretek között mennyire kell bevonni a nagyobbik testvért a kicsi mindennapi gondozásába, mennyi feladatot lehet/kell neki adni úgy, hogy a saját magánszférája, élete ne keserülje meg. Egy kiskamasz pont abban a korban van, hogy kezd egyre önállóbbá válni, kezdi a saját életét élni. Nem szabad bezárni őket és azt mondani nekik, hogy márpedig ma nem mész sehova, hanem itthon vigyázol a testvéredre. Ezt nem szabad csinálni.
62. Mézes-Krémes (válaszként erre: 59. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 12:49
Az általam ismert esetben az etetés, fürdetés, pelenkázás is a napi teendők része, mint ahogyan az is, ha sír a gyerkőc. És igen, szerintem ez anyai teendő.
61. Mézes-Krémes (válaszként erre: 57. - 76c87e32e1)
2015. okt. 30. 12:48

Persze, nem minden fekete és fehér. Szerintem a szóban forgó esetről nyílván a fórumindító sem tud mindent.


Hát nekem sincsen sok fogalmam a dologról, lévén hogy egy gyerekem sincsen. Viszont látok én ám ilyet, holott anyuka nem dolgozik. De attól még a gyerek felelőssége a tesó, ha éppen nem iskolában van. Sőt, a család elmegy strandra, és a 13 évest meg otthon hagyják a babával.

Hát nem tudom, én így, tapasztalatlan fejjel azt gondolom, hogy soha életemben nem hagynám ott a csecsemőmet a nagyobb gyerekkel azért, hogy én a hasamat süttesem a napon. Hiszen magamnak szültem elvileg. De ez mondjuk csak az én gondolkodásom.

60. 76c87e32e1 (válaszként erre: 58. - 388b941089)
2015. okt. 30. 12:47
Nem kell túldramatizálni. Dramatizálni ott kell, ahol például van egy két műszakban dolgozó anya, egy alkoholista apa, a gyerekek meg otthon egyedül, felvigyázás, étel, mindenféle nélkül. Mert sajnos ilyenből is sok van. Az probléma igen, és rossz gyerekkor. De ez, ami itt le van írva, közel sem az.
59. 76c87e32e1 (válaszként erre: 56. - Mézes-Krémes)
2015. okt. 30. 12:44
Szerinted az anyai teendő, hogy 2-3 órát a tesód mellett vagy otthon, max. esztek együtt egyszer, és leveszed róla a kabátot, miután hazaértek? :) Mert ez nem arról szól, hogy etetni, fürdetni, orvoshoz vinni, éjszaka virrasztani mellette, ha beteg stb.
2015. okt. 30. 12:43
Egy 13 évesnek nem az a dolga, hogy pesztrálja nonstop a kistestvéreit. Nyilván jó az, ha tanul egy kis felelősséget, megtanulja, hogy ha az a kicsi tőled függ, de ennyi. Amúgy sztem ez gyerekfüggő is. Az enyém olyan karakán, hogy meg se tudnám csinálni vele azt, amit itt írnak mások. Simán kiosztana, aztán húzna a dolgára. :DDDDD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook