Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az Alkonyat könyvek lányoknak való olvasmány? fórum

Az Alkonyat könyvek lányoknak való olvasmány? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. márc. 18. 22:44
Most nézzük a londoni rémtörténeteket, abban is van vámpírszex 🙊🙉🙈
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Panna.33)
2022. márc. 18. 13:31
Deborah Harkness-nél a sztori alappillérét képezi, hogy miben különbözik egy vámpír az emberektől, és hogy hogyan képes gyermeket nemzeni. Ott szépen ki van dolgozva. De azért meg kellett barátkoznom vele, hogy ezek a vámpírok nem azok a vámpírok. Az Alkonyatot nem ismerem.
32. andi6020 (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. márc. 18. 13:20

Mi lenne, ha elkezdené? Ha tetszik úgyis elolvassa, ha nem, akkor meg nem.

Vagy kezdje el mondjuk a Szent Johanna (ohhh, de stílusos :D) gimit olvasni, azután biztos nem lesz csajos.

Ennyit tudtam segíteni.


Nekem mondjuk sokkal jobban tetszettek az Alkonyat könyvek, mint a filmek.

31. Panna.33 (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2022. márc. 18. 12:47
Igazából ez az új megközelítés is érdekes. Ez is fel van építve.
30. Panna.33 (válaszként erre: 29. - Kacsahercegno)
2022. márc. 18. 12:46
Teljesen mindenevő, bírja a ponyvát is, ha elég pörgős és érdekes a történet.
29. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. márc. 18. 11:59
Szerintem viszonylag gyorsan kiderül, ha elkezdi, hogy való-e neki. Nekem nem a nyállal volt gondom, hanem hogy egyszerűen rosszul van megírva, borzasztó egysíkúak a szereplők. Ettől függetlenül a hype miatt elolvastam az első két könyvet és azért szórakoztatónak találtam, az "egynek jó" kategória. Szóval sztem nem az a kérdés hogy túl csajos-e, hanem hogy férjed mennyire bírja a nem túl igényesen megírt könyveket. (Amúgy a Hunger Games-szel ugyanez volt a bajom, a sztori jó, de az egész olyan mintha egy gyerek írta volna.)
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - NomNom)
2022. márc. 18. 11:49
Amikor megjelentek ezek az újgenerációs, háziasított, csillámvámpírok, az nálam kiverte a biztosítékot. Szeretem az alaposan és logikusan felépített világokat. Ahol például a vámpír vérrel szaporodik, nem pedig ivarosan. Dehát manapság csak akkor lesz kapós egy történet, ha elegendő szex van benne.
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - C9155193c4)
2022. márc. 18. 11:42
Alapvetően igazad van. Nem kéne, meg nem segíti elő, stb. Viszont egyrészt nem az ilyen irományoktól lesznek gárgyultak a tinik, hanem a nem teljesen egészséges tinik esetleg rosszul reagálnak. Én is kamaszként olvastam az Anne Rice könyveket, de nem ment el tőle az eszem. Eszem ágában sem volt ilyen hülyeségeket csinálni. Másrészt az, hogy a vámpír negatív vagy gonosz-e. Nos igazából egyik sem, hiszen nem is létezik. Innentől kezdve ki lehet találni gonosznak, jónak, vagy egyenesen a Mikulásnak. Egyre megy. Kitaláció az egész.
26. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. márc. 18. 11:28
Inkább az kérdezd ajánlott-e gyerekeknek. Felnőttek azt olvasnak, amit akarnak ízlésüknek megfelelően. Én nem adnék gyerek kezébe ilyen könyvet (látom nem ez a kérdésed!). Iskolában is állandó téma volt a vámpírosdi. Véleményem szerint nem segíti elő szellemi fejlődésüket ilyen fröccs. A vámpír önmagában negatív, gonosz valami, nem kellene pozitívvá varázsolni. Valhol olyan híreket is olvastam, hogy a lányok ( mert inkább náluk volt népszerű ez az olvasmány) fogaikat farigcsálták hegyesre, vagdosták magukat és a többit nem is részletezném.
25. NomNom (válaszként erre: 24. - NomNom)
2022. márc. 18. 11:11
*élő 😅
24. NomNom (válaszként erre: 21. - Panna.33)
2022. márc. 18. 11:11
Pláne elő spermája. 🤷‍♀️ De onnastól, hogy elő halottakról van szó és egy fantasy regényről beszélünk, ez nem is fontos azt hiszem.
23. Panna.33 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2022. márc. 18. 11:10
Na a HP-t mindketten újra is olvastuk.
22. NomNom (válaszként erre: 15. - 621bb5db60)
2022. márc. 18. 11:10
Emlékszem nekem ott tett be a Twilight amikor leírta ahogy a csaj bámulja a srácot az iskola udvaron és arra gondol, hogy úgy néz ki mint egy görög isten szobra. 😂
2022. márc. 18. 11:09

Persze, szereti a misztikus rémtörténeteket. Ez meg az, nyakon öntve egy adag rózsaszín sziruppal.

Az olyan apróságokon meg nem fog fennakadni, hogy akinek nincs keringése, annak nem lehet erekciója sem. 😃

20. NomNom (válaszként erre: 19. - NomNom)
2022. márc. 18. 11:03
*inkább
19. NomNom (válaszként erre: 4. - PöttyösPanka)
2022. márc. 18. 11:03
En is j láb ezeket ajánlanám.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Panna.33)
2022. márc. 18. 10:58
Úgysem tudhatja, amíg nem olvasott bele. Mások vagyunk, más ízléssel. Attól, mert nekünk tetszett vagy nem, neki még lehet más a véleménye. Ha élvezettel elolvassa az összes részt, úgysem fogja megtudni senki, hogy férfi létére romantikus tiniregényt olvas :D
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2022. márc. 18. 10:56
Régen én is úgy voltam vele, hogy én aztán nem olvasom el a HP-t. Évtizedekig kitartottam. Aztán unatkoztam, és a kezembe akadt. Nem újra olvasós, de azért tetszett. De én alapból kedvelem a fantasztikus könyveket. És úgy látszik, változom is.
16. 621bb5db60 (válaszként erre: 15. - 621bb5db60)
2022. márc. 18. 10:43
jelenti*
15. 621bb5db60 (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2022. márc. 18. 10:42

Szerintem nem azért csesztek le, mert nem szereted a HP-t, hanem azért, mert mindezt úgy tetted, hogy el sem olvastad a könyveket. (A film, pláne az első, a közelébe sem ér a könyveknek.)


Az első rész mellesleg a felnőtt olvasónak valóban egyszerűbb fogalmazású és kicsit zavaró, de a későbbi részek már jobban "megértek".


Én simán megértem, h vkinek nem jön be a téma, de ezért leszólni valamit....


Én anno tiniként pont a Twilightot nem bírtam továbbolvasni, annyira gagyinak éreztem, de bárki kérdezte, csak annyit mondtam, h nem az én érdeklődési köröm, de azt nem mondtam volna soha senkinek, h téged idézve "nincs az az isten", h elolvassam. Ezzel leszólod a könyvet és bújtatottan az olvasóját is, azt gondolva, hogy aki ezt olvassa az alsórendűbb nálad.

Persze ugyanez fordítva is érvényes. Attól, mert mi szeretünk egy könyvet, nem jeleti azt, hogy jobbak vagyunk annál, mint aki nem szereti.


De ahhoz, hogy JOGOSAN ítélkezhessünk egy könyv felett, el is kell olvasnunk.

14. l.luiselotte (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2022. márc. 18. 10:29

bocs, most látom hogy a HP-ról irtam.


Az Alkonyat szvsz nem férfiaknak, hanem 10-16 éves lányoknak való, de Te ismered a férjed ízlését.


Előző hsz-ben irtak ide is vonatkoznak az irreális tartalomra témaválasztásra stb.

2022. márc. 18. 10:25

Izlések és pofonok...


Sem a fiam sem én nem birtuk végig nézni a film első részét sem, csak kb 20 percig, akkor leléptünk a moziból. Az ilyen varázslós fantasztikus filmek nem a mi műfajunk. Nincs az az isten, hogy a könyvet bármelyikünk elolvasná, én egyszer belelapoztam, de ezzel vége is volt volt.


Persze ha a férjed egy romantikus,meseszerető férfi, akkor egy próbát megér.

A családombeli férfiak, férjek izlését ismerve egyik sem olvasta volna el, de még a nők sem.


A HOxán évekkel ezelőtt a nagytudású fórumozók egyszer már lecsesztek, hogy miért nem szeretem a HP-t

2022. márc. 18. 10:24

Szerintem sem pasinak valók. Ráadásul rém egyszerűek a mondatok bennük, eleve tiniknek szánhatták. Ez engem nagyon idegesített néha.


Iratkozzon be a könyvtárba, nálunk nagyon sok új könyv van krimi, fantasy témában, én onnan szoktam olvasni, mert az ebookot nem bírom.

11. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 18. 10:22
Azokon az utolsó kivételével túl vagyunk. 😃
2022. márc. 18. 10:20
Cukik vagytok a könyvajánlókkal, de a felsoroltakat egyrészt zömmel olvasta, másrészt az Alkonyat kéznél van, mivel én megvettem és elolvastam kb. 10-12 éve, de momentán nem tudom megmondani, hogy mennyire volt nyálas egy tízes skálán.
9. Panna.33 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2022. márc. 18. 10:16

Tudom,olvastam.

A Rómeó és Júlia is tini romantikus dráma. 🤷‍♀️

2022. márc. 18. 09:00
Wilbur Smith könyveket nézze meg,,ha még nem olvasta..
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. márc. 18. 08:58
Olvasson Stephen King könyveket.
2022. márc. 18. 08:51

Szerintem ne olvassa el. Igen, inkább tini lányoknak való. Még nekem is túl nyálas, így én sem olvastam el. Mondom ezt úgy, hogy azért én szeretem a romantikus regényeket is.


Nem tudom, hogy mit szeret olvasni és milyen téma érdekli.


Ami tuti, hogy tetszene neki, ha még nincs túl rajta az a Dan Brown könyvek. Ami elég férfias az a Megtévesztés foka. Szuper! Nekem ez a kedvencem az írótól.


A másik: az elátkozott királyok.


Vagy ami szerintem még szóba jöhet, ha megtudjátok szerezni és még nem olvasta az Charles Wilson-tól a sorozata. Első rész címe a Pörgés, jó scifi;)


Ha vámpíros érdekli, akkor inkább Hamilton Laurell K. könyvei már felnőtteknek való, vagy amit már ajánlottam: Daren Shan 12 részes vámpíros könyve.


És bár a férjem nem bírja az Éhezők viadala sorozatot, de könyvben szerintem nagyon jó.



Óóóó, és eszembe jutott egy nagy kedvencem, Steve Berry. A neve sajnos nem tükrözi a regényei érdekességét, illetve, még Dean R. Koonzt is nagyon jó.


Bocs, hogy ajánlgatok:D

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. márc. 18. 08:49
Beleolvas aztán kiderül,,,nekem inkább csajos.Vagy belenéz a filmbe.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook