Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az adóvisszatérítésből kell fizetni a gyerektartást, nettó jövedelemnek számít? fórum

Az adóvisszatérítésből kell fizetni a gyerektartást, nettó jövedelemnek számít? (tudásbázis kérdés)

2011. jún. 2. 13:30
És pl a gyerekek után járó adókedvezmény? Ha kérjük havonta, akkor az exnek fizethetünk a mi gyekereink után járó kedvezény miatt többet. De a gyerekek akiknek a gyerektartást küldjük, azok után persze ő és az új párja veheti igénybe az adókedvezményt.
11. krozika (válaszként erre: 7. - Nokli)
2011. jún. 2. 12:21
Nagyon jó logika mentén indultál el, mert ezzel éves szinten a 15.100,--Ft-os tavalyi adójóváírással számolva több mint 36.000,--Ft-ot lehet kivenni az ex zsebéből.
10. Nokli
2011. jún. 2. 12:06

az a baj hogy az adóvissztérítés több mindenből állhat össze.

Ha nem vette igénybe az adójóváírást évközben, az lehet kérdés... De pl ha életbiztosítás vagy hitel után kap valami kedvezményt, ahhoz már tényleg semmi köze az exnek...

ez nehéz kérdés. Hivatalosan tuti nem jár, mert nem tér ki erre semmi. De szerencsére hamarosan már úgysem lehet semmit visszaigényelni, így ez nem lesz gond! :)

2011. jún. 2. 11:57

Jó kérdés.

Logikusan gondolkodva amennyit visszakapsz annyival nő a netto béred. Tehát szerintem kéne.

Pl. a fizetésnél nem kéred a havi adójóváírást keresel 100, 000ft-ot (tegyük fel) abból fizetsz 20, 000ft gyerektartást.

De ha kéred az adójóváírást havi szinten akkor 11, 2500ft-ot keresel és abból a gyt. már 22500 ft.


Én józan paraszt ésszel így gondolom. Akik azt mondják hogy nem ők mire alapoznak?

2011. jún. 1. 15:48
NEkem az ex egyszer a fejemhez vágta, hogy fizetni kell abból is. Akkor akartam utána nézni, de nem találtam hivatalos választ rá.
2011. jún. 1. 13:12

Érdekes a kérdés egyébnként, mert akár az is előfordulhat, hogy:

Ha például az exférj nem vette igénybe az adójóvárírást évközben - ezáltal kevesebb volt a nettó jövedelme, tehát kevesebből számolták a gyerektartást; évvégén visszaigényli egy összegben és nyilván ebből már nem kell fizetnie...


Egyébként nem kell sztem se!!!

2011. jún. 1. 13:03
Nem kell fizetni.
2011. jún. 1. 12:57
Szerintem nem, bár én is nézegettem a neten ez ügyben, de egyértelmű választ, ami alá is volt támasztva nem kaptam. Én a józanész szerint gondolom úgy hogy nem kell, mert ha esetleg pont az adózásnál kell utólag nekünk visszafizetni az apehnak, akkor esetleg majd a volt feleség fog nekünk fizetni, hogy tudjunk az Apehnak fizetni. Na ezt jól leírtam. De bitzos érted.
4. gne2
2011. jún. 1. 12:51
De már tegnap is megkérdezted, akkor is írtuk.
3. gne2
2011. jún. 1. 12:50
Nem kell fizetni belőle, az már adózott jövedelem.
2. szemmelver (válaszként erre: 1. - Gabica76)
2011. jún. 1. 12:19
miért kéne??
2011. jún. 1. 12:16
Az adóvisszatérítésből kell fizetni a gyerektartást, nettó jövedelemnek számít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook