Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autóutak alatti fejfájás gyereknél fórum

Autóutak alatti fejfájás gyereknél (beszélgetős fórum)


jan. 3. 10:46
Utazási betegség. Nekem is van.
10. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 10:36
Lányom nem bírja az autókázást, városon belül is rosszul van. Én deadalon adok neki, ha mondjuk városon kívülre megyünk. Amíg kicsi volt 1/4 tabit kapott, most 1/2-t 10 évesen. Ha nem kapja, rosszul van, hány. Én is, szóval együtt alszunk deadalontól, de legalább nem vagyunk rosszul. Akinek nincs ilyen gondja el sem tudja képzelni, mennyire szőrnyű dolog ez!
9. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 21:57
A kislányom is így volt az autóban, aztán kinőtte. Hosszabb úton kapott fél Deadalont, aztán egyszer nem kérte. Viszont , amit anyukád mond, nagyon érdekes, mert neki, ha süt a nap szemből, mai napig fáj a homloka. Kis korában sírt és mutatta hol fáj. Most csak mondja, hogy nagyon süt a nap, érzi a homlokán. Szeme, látása jó. Máskor sosincs fejfájása.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Anyagi)
jan. 2. 21:09
Gyerekkoromban én se tudtam olvasni az autóban/buszon mert hányingerem lett. Aztán kinőttem, ma már olvasok ott is gond nélkül. Bízom benne, hogy a kislányom is kinövi....
jan. 2. 21:02

Gyerekkoromban én is pár km után kidobtam a rókát.

Szerintem simán utazási betegsége van,csak a rosszullétet,vagyis hogy hol,mit érez,nem biztos,hogy egzaktul el tudja mondani.

Én felnőttként is rosszul vagyok az autóban a belvárosi dugós megindul-lefékez manőverek közben,vagy ha kanyargós az út.Autópályán jevésbé.Olvasni,telefonon pötyögni sem tudok.Volt,hogy munkaügyben kollégával taxiztunk vissza valahonban belvárosi irodába,és két sarokkal a v

cél előtt mondtam,hogy nekem

ki kell szállnom és innen gyalog megyek,mert baj lesz.

Autóillatosítótól én is rosszul vagyok,vaníliás Wunderbaum a halálom.De az új autók jellegzetes szaga is rosszul hat rám.

Nem vezetek-kíváncsi vagyok,hogy vajon akkor is rosszul lennék-e,ha én vagyok a sofőr.

Távolsági buszt is nehezen bírtam,egyszer egy emeletes busz emeleti részén utaztam,na az maga vt a horror.A vonaton nincs bajom,ott van tér,és az nem kanyarog:-)

A Deadalon hatásos,bár tény,hogy altat.Ha azt nem akarsz adni,vannak homeopátiás szerek is.

jan. 2. 20:24

Én nem tudok autóban olvasni vagy térképészkedni, mert perceken belül megfájul a fejem és hányingerem lesz!

Ez a fej előre..., lehatásától (is) van.

De ha ilyesmit nem csinálok, napokat is el tudok utazni gond nélkül!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - R.Eszter)
jan. 2. 20:03
Lehet benne valami, csak úgy tudtam, az utazási betegség a buszozáskor is jelentkezik (lásd az osztálykirándulások elmaradhatatlan "szereplője", a hányós srác/lány)
jan. 2. 20:01

Én pont, hogy a vonat szagát nem bírom, hánynom nem kell tőle, de van, hogy az egész kocsiban a wc szaga terjeng 😖

A kislányom ahogy kiszáll az autóból, 5 percen belül jobban van. Csak az a múltkori hányás ne lett volna :/ Daedalont még nem merek neki adni. Arra is gondoltam, hogy a levegőtlenségtől van rosszul, bár max 5 percenként átszellőztetjük az utasteret. Az autó viszont kicsi, 4 személyes, a gyerekülés pont befér hátra (a 11 éves tesónak már nem kell szerencsére) , szegény kislányomnak nem sok mozgástere marad... Persze ez is csak egy elmélet, nyáron, mikor az anyósom autójában úgy ültünk hátul mint a heringek, semmi baja nem volt.

3. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 19:36
Létezik egy un. "utazási betegség". Így keress rá, elég sok mindent leírnak róla. Sokféle tünete van, sajnos én is ismerem.
jan. 2. 19:23
Ne aggódj nem hiszem, hogy eü. probléma állna a háttérben. Anyósom 5 perces autóút után már rosszul van. Csak végső esetben ül autóba. Miután hazaér az utazásból első dolga, szabadon engedni a rókákat. De utána az egész napja el van cseszve, zombi üzemmódban képes csak létezni. Őt elmondása szerint a szagok is zavarják az autóba, mint pl az illatosító. Mikor én vittem valahova már napokkal előtte le kellett venni az illatosítót, hogy amire jön az utazás ne lehessen annyira érezni az illatot. Igaz ő a buszozás során is rosszul van. Sőt, neki az is elég, ha elmegy egy busz mellett és megérzi az Ikarus semmivel össze nem téveszthető szagát és már jön is nála a hányinger és a fejfájás. A vonatot azt bírja, azon elmondása szerint nincs problémája.
jan. 2. 18:34
Van egy hat éves kislányunk. Akárhányszor autózunk, és hosszabb útra megyünk, 2-3 km után elkezd panaszkodni, hogy fáj a homloka. Néha a hányingerig fajul a dolog, a múltkor már hányt is. Gyereknek való fájdalomcsillapító gyógyszert mindig viszünk magunkkal, de az se mindig használ. Nem rég vettünk autót, előtte buszon, vonaton nem volt hasonló gondja, 5-6 órás utak során sem. Nem értem mi okozza a problémát... Félek, hogy valami egészségügyi baj van a háttérben. 14 hónaposan sajnos egy csúnya balesetet követően elrepedt a koponyája, egy hétig megfigyelés alatt voltunk a kórházban, de hálistennek nem lett következménye... Vagy most jön ki az utóhatása? Félek még rá gondolni is. A gyerekorvos nem túl együttműködő, úgyis magánorvosnál fogunk kikötni, csak egyelőre azt se tudom milyen irányba induljon el a kivizsgálás. Anyum szerint (6 évet húzott le szemészeten mint asszisztens) a szemével lehet a baj, azt irritálják az utazás alatt a villódzó fények és az provokálja a homlokfájdalmat. A látása szerencsére tökéletes. Volt valakinek hasonló gondja? Végül kiderült mi okozza és mi segíthet? Köszönöm a válaszokat előre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook