Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai gyes 2011 fórum

Ausztriai gyes 2011 (beszélgetős fórum)

1 2
53. Winziger (válaszként erre: 52. - Pancsa83)
2014. jan. 29. 11:30

Szia Pancs83!


Nemnéztem végig a kommenteket, így énis le írom a saját tapasztalatomat...

Én teljesen le mondtam a magyarországi gyes és csaldipótlékról...így Ausztriából kaptam.

Nekem sem volt zökkenő mentes ez az egész...

A fiam születése után rá egy hónapra be adtuk az igénylést Ausztriábaq (hozzá teszem hogy a terhességi kiskönyvem összes oldalát a fiam kiskönyvének az összes oldalát lefénymásolatni meg stb,postázni...) Szerintem tudod hogy mennyi minden kellett hozzá.

Már eltelt a beadástól számítva 3 hónap, telefonáltam a Finanzamt-ba hogy most hol tart a papírunk...a válasz ez volt: Ők már rég elküldték Győrbe a papírokat...

Felhívtam a Győri államkicstárat, 3 hónapot még várni kellett mert nekik ennyi az ügyintézési idő mire ők leigazolnak mindent és vissza küldik Ausztriának a papírokat.

Bő 10 hónap volt mire láttuk a pénzünket... Mivel első be adósok voltunk így ennyit kellett várni.

Igaz, visszamenőleg megkaptuk a pénzt...

Az a helyzet hogy a magyar állam ül a papírokon hónapokat. 100x felhívtam őket és mindig más kifogást hallottam...

Remélem hogy tudtam segíteni :)

52. Pancsa83 (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2014. jan. 14. 13:04

Köszönöm az infókat!Igen,érthető volt amit leírtál! :D Egy hete kaptam egy adatlapot a kincstártól,amit ki kellett töltenem.Az ügyintézőm szerint(aki beadta az igényt)most járunk fél úton.Nem tudom,hogy mikor lesz ebből pénz! :/

Azért a Krankenkassénál teszek egy próbát! :)

Még egyszer köszönöm a segítséget! :)

2014. jan. 13. 19:57
Sziasztok!Ausztriai GYES ügyben kérném a segítségeteket!Szeptemberben beadtuk az igényt a GYESre és a CSPra is.Még mindig folyamatban van az ügy.Viszont ma jutott a tudomásomra,hogy nem csak 30 hónapra lehet igényelni,hanem kevesebbre is!Ameddig nem jön valamiféle határozat vagy akármi lehet-e módosítani az igénylésemet?Ha igen hogyan és hol???Segítségeteket előre is köszönöm!
50. Titi81 (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2013. ápr. 3. 22:51
Nagyon köszi az infókat!
2013. ápr. 3. 22:42

Itt van egy link a Kinderbetreuungsgeld-ről, itt tényleg mindent megtalálsz:

[link]


Jó csemegézést! :)

48. Sylvia81 (válaszként erre: 47. - Titi81)
2013. ápr. 3. 22:39

Szia!


A Kinderbetreuungsgeldhez nem kell korábbi munkaviszony. Kell hozzá viszont egy valag más dolog.

- Itt kell legyen az állandó bejelentett lakcímed (Hauptwohnsitz)

- kell legyen Anmeldebescheinigungod (ez annak kell, aki 3 hónapnál tovább életvitelszerűen itt tartózkodik, tehát ezesetben neked is)

- E-Cardod (TBkártya)

- Mutter-Kind-Passod (MKP) (hasonló, mint a terhesgondozási kiskönyv, csak ezt szülés után a kicsiről vezetik tovább) a megfelelő vizsgálatokkal

- az összes egyéb papír, ami kell: útlevelek (személyi nem jó), nektek házassági anyakönyvi kivonat, élettársi kapcs. esetén apasági nyilatkozat, a kicsi születési anyakönyvi kivonata (Geburtsurkunde)


Amennyiben nem jársz Au-ban orvoshoz, nem kapsz pénzt, ill. ha el is intézed, de kiderül, hogy megkapjátok, de utóbb kiderül, hogy a gyerek nem itt él életvitelszerűen, akkor vissza kell fizetni a pénzt kamatostól. Ezt mondjuk nem ellenőrzik le a szó szoros értelmében, de itt kell a gyerekkel mindenféle vizsgálatokra és kontrollokra járni, amik közül egy csomó bekerül a MKP-ba, sőt, egyes oldalait be is kell küldeni a TB-hez, különben visszatartják az ellátást, majd beindulhat a pénzvisszakövetelési hercehurca.


Asszem talán ennyi, de lehet, hogy valami kimaradt...


Amúgy itt nincs olyan, mint otthon, hogy TGYÁS, GYED és GYES, "csak" ez a Kinderbetreuungsgeld van, meg a Familienbeihilfe (CSP).

A Kinderbetreuungsgeldet különböző "futamidőkre" igényelheted: 10+2, 15+3, 20+4, 30+6. Van még egy, de az most nem jut eszembe... :) Minél hosszabb a "futamidő", annál kevesebb a havi összeg. Az időkből a nagyobb szám mindig az anya által igénybe vehető időt jelenti, a kisebb pedig az apáét. Az apa részét csak ő veheti igénybe, de ennek is vannak feltételei.

Kinderbetreuungsgeld mellett lehet valamennyit dolgozni, a határ asszem összegben van meghatározva.

47. Titi81
2013. ápr. 3. 22:03
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy hány év munkaviszony kell ahhoz hogy Ausztriába gyesre jogosult legyek.Amúgy itthon lakom.Köszi
46. Tina222 (válaszként erre: 42. - Oilocska)
2013. márc. 3. 08:58
Szia!Ha kint dolgoztál hivatalosan akkor kinntrôl a teljes összegû Familienbeihilfe és Kinderbetreuungsgeld jár,de ehhez le kell mondanod az itthoni gyes+cspről!
45. Kirantra (válaszként erre: 40. - Tina222)
2013. márc. 2. 20:41

Szia írtam privibe de még nem válaszoltál :(

Pedig szükségem lenne a minél hamarabbi információra mert május első hetébe haza megyünk.

2013. febr. 26. 20:20
Mellesleg, ha bármilyen gondotok van a Karenz-el, vagy adóbevallással, stb., keressétek fel az igr jogi tanácsadóit akár személyesen, akár telefonon. Szívélyesen válaszolnak a kérdésekre és segítenek az ügyintézésben. És ez pénzbe NEM kerül! www.igr.at
2013. febr. 26. 20:18
Amit a legjobban sajnálok, az az, hogy a következő terhességemmel nem járhatok Ausztriába terhesgondozásra. Az ottani ellátás az egy álom az itthonihoz képest:(...
2013. febr. 26. 20:15
Sziasztok! Én Ausztriában dolgoztam, a férjem Mo-on, és itthon élünk. Októberben született meg első kislányunk. Mivel itthon jogosult vagyok a gyesre, ezért csak egy évben egyszer kapjuk a Kinderbetreuungsgeld-et. Ami részünkről azért nem olyan jó, mert a férjem itthon közalkalmazott pedagógus, így havi nettó 120 ezret kap, én meg ehhez kapom a majdnem 26 ezer forint gyest. Persze, ha igazolom hivatalos szerv (Magyar Államkincstár) által, hogy itthon nem vagyok jogosult semmilyen a Kinderbetreuungsgeld-hez hasonló segélyre, akkor még fellebbezhetek, de hát a gyes az nekem is alanyi jogon. Mivel csak a különbözet fizetést ítélték meg, ezért nem vagyok már kint biztosítva. Kislányom Eisenstadtban született, és nagyon szeretnénk neki kistestvért. Nem szívesen várnám a két évet, ameddig igényeltem a Kinderbetreuungsgeld-et, és csak utána próbálkoznánk a következő baba projekttel, hiszen vissza vissza kell, hogy vegyenek, de egy hónap után el is bocsájthatnak. Me már túl a harmincon, nem is halogatnám ezt sokáig. Lényeg a lényeg, hogy most egy évig nagyon össze kell húznunk a nadrágszíjat. Meg nagyon gondolkodom azon, hogy ki kéne költöznünk, nem lógnánk így a levegőben...
41. Tina222 (válaszként erre: 38. - Melinda0725)
2013. febr. 24. 21:50
Ha te dolgozol kint akkor mehet a te neved az 1.be....de lehet màr elküldted azóta :)
40. Tina222 (válaszként erre: 39. - Kirantra)
2013. febr. 24. 21:48

Szia Kirantra!

Az attól függ hogy te dolgozol kint vagy mindketten,mennyi idős a pici...

küldj 1mail cìmet én ilyenekkel is foglalkozom..

2013. febr. 22. 17:39
Melyik hivatalba kell érdeklődnöm hogy mi jár nekem?
2013. febr. 15. 21:59
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az E411 nyomtatvány kitöltésébe. A problémám, hogy otthon az én nevemre érkezik a családi pótlék egy férjemmel közös bankszámlára. Ausztriában dolgozom és én igényelném a különbözetet de nem tudom eldönteni, hogy a nyomtatvány 1. vagy 2. pontjába írom a saját adataimat. Előre is köszönöm.
2013. jan. 18. 22:49
6 hónap
2012. júl. 24. 19:12
gyedet mennyi idő után lehet kapni?
2012. júl. 8. 22:35
Sziasztok! téli szezonban dolgoztam kint és kis babát szeretnénk és azt szeretném kérdezni hogy mi kell ahhoz vagy menni időt kell kint dolgozni ahhoz hogy ausztriából kapjuk a támogatásokat(Tgyás,Gyed,Gyes,Csp.)? előre is köszönöm a válaszokat
34. bobek1
2012. márc. 29. 14:20
sziasztok.ausztriában dolgozom,és keresek olyan személyt aki segit elintézni a családipotlék és a gyes igénylését.olyan személyt aki ezzel foglalkozik.akinek a kisujjánban van az egész.
2012. márc. 13. 16:36
köszi a választ!adóvisszatérítésről nem tudsz valamit, illetve, hogy a gyes ettől számítva mikor jön?
32. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - D794a098b7)
2012. márc. 13. 16:00

Ha küldték a papírt, hogy utalni fognak, akkor pár napon belül. Szerintem még a héten.

A papírok átfutása lassan szokott menni itt is, de ha megvan a "határozat", akkor nem tökölnek sokáig...


Én a múltkor úgy jártam, hogy nem küldtem vissza időben a papírokat (konkrétan hónapokat csúsztam vele). Bevittem személyesen, leadtam, gondoltam, szivatni fognak. Hát nem! Ez volt szerdán, pénteken reggel meg néztem nagyot, hogy mennyi pénz van a számlámon, ahonnan épp az utolsó százast készültem levenni.

2012. márc. 13. 15:20
még arra lennék kíváncsi, hogy az adóvisszatérítés mennyi összegben, ha csak 20 órában volt bejelentve, 2 és 4 éves gyerekek vannak.
2012. márc. 13. 14:31
sziasztok!A családi pótlékról küldtek papírt ausztriából, hogy napokon belül a szlán lesz a pénz. Afelől érdeklődnék, mik a tapasztalatok, általában mikorra van ténylegesen a szlán, illetve, hogy ezt követően mikorra várható a GYES megérkezése?Arról is küldenek papírt, s utána?Előre köszi a válaszokat
29. B.Ani73 (válaszként erre: 28. - Sylvia81)
2011. febr. 23. 13:48
Hát én is.De ez egy ilyen világ...
28. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - B.Ani73)
2011. febr. 23. 13:43

Az osztrákoknak ez jó ám.

Itt nagy "divat", hogy 19évesen házasság, gyerek, aztán 25 évesen válás.

Jujj, mennyit spórol a Finanzamt!!!


Azért azon nagyon csodálkozom, hogy az EUparlament ilyet döntött...

2011. febr. 23. 13:36

Ezt a döntést eu parlament hozta ,egyébbként az osztrákok alkalmazák.

Nagyon igazad van ez egy f....!De ez van szerintem elég sokan járunk most ebben a cipőben,legalábbis gondolom nem én vagyok az egyetlen aki túl van már 1 házasságon.

És igen ha a gyerekek édesapja dolgozna kint akkor sem lennének jogosultak mert nem közös háztartásban lakunk,ez egy negatív disztkrimináció az elvált szülök gyerekeivel szemben.

26. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - B.Ani73)
2011. febr. 23. 13:14

Mivaaan???

Ez mekkora f_szság, már bocsánat...

Attól, hogy nem a nevén van a gyerek, már nem is számít gyereknek? Nem eszik, nem kell ruházni?

Hülyék ezek...

Ez egyébként most az osztrák vagy a magyar szabály?

25. B.Ani73 (válaszként erre: 23. - Mazsola751)
2011. febr. 23. 13:02

szia!

Érdemes megvárni(az adó) a gyerek kedvezmények miatt pl.ha nagycsaládosok vagytok akkor az adójóváírás csak akkor lehetséges ha már van határozat a családiról.

24. B.Ani73 (válaszként erre: 5. - Katka71)
2011. febr. 23. 12:28

Sziasztok!

Családipótlékot 2010.májustól csak a vérszerinti gyermekekre lehet igényelni.Tehát a te elöző kapcsolatodból született gyermekekre nem.Gyönyörű.Mi is igy jártunk az elöző házaságomból született gyerekre nem kapjuk, igy az adókedvezménytől is elestünk.Elvileg nem vesztitek el a kedvezményeket csak kintről kell az igazolás hogy nagycsaládosok vagytok.Csak hogy kint nem számitok annak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook