Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Attól még, hogy ráütsz a fenekére, nem törik csontja!" Egyetértesz? fórum

"Attól még, hogy ráütsz a fenekére, nem törik csontja!" Egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
260. Gavrilo1 (válaszként erre: 223. - Egypt)
2011. dec. 13. 15:55
Mert már itt is átestünk a ló túloldalára. A gyreknek mindent lehet az iskolában (lásd a piercing mindenhol, óriási műkörmök stb),de a tanár már csúnyán sem nézhet rá, mert a gyerek feljelenti, megveri stb.
259. Pen80 (válaszként erre: 253. - Egypt)
2011. dec. 13. 15:21
Szerintem viszont annyi történt, hogy nálad nem ezt az eszközt kellett volna alkalmazni. Sejtettem, hogy van valami, ami miatt ennyire szélsőségesen ragaszkodsz ahhoz, hogy véletlenül se emelj kezet a gyerekre. Ez érthető. Jellemzően azok az emberek gondolkodnak így, akiknél ezt tényleg nem kellett volna. Azok, akiknek a személyisége ezt nem vagy nehezen bírta el, és azok is, akiket rendszeresen vertek (illetve közülük sajnos a másik csoport meg ugyanazt teszi a saját gyermekével).
258. Pen80 (válaszként erre: 248. - Tündér74)
2011. dec. 13. 15:17
Önkontrollt tanul a gyerek vagy elfojtást? Ne is válaszolj, nem tudod. Én sem tudom, majd felnőttkorban kiderül. Vagy nem.
257. Pen80 (válaszként erre: 248. - Tündér74)
2011. dec. 13. 15:16
Agresszió a két pofon? Kellene készíteni egy felmérést, hogy hányan kaptak 1-2 pofont a szüleiktől és hogy közülük melyik lett bunyós. Nem ezen múlik, az biztos. A másfél éves kisfiú, aki a lányomat két hete ütlegelte, életében nem kapott és szerintem nem is fog. Nincs ilyen szoros összefüggés. A rendszeres verés más természetesen.
256. Pen80 (válaszként erre: 244. - 00a194caf9)
2011. dec. 13. 15:13
Pontosan így értek vele egyet.
2011. dec. 13. 15:02
Én kaptam pár pofont gyerekként, sőt, nadrágszíjjal is kaptam, sőt, kukoricán is térdeltem. Nem vagyok tőle lelkisérült. Hogy használt-e bármit is, azt nem tudom megítélni.
254. egypt (válaszként erre: 250. - Eb62d25e47)
2011. dec. 13. 15:00
Nem rágódom ezen, de rossz érzés visszagondolni rá, mert megalázónak éreztem, és ma sem tartom jogosnak.
253. egypt (válaszként erre: 252. - 00a194caf9)
2011. dec. 13. 14:59

De. Akkor is el lehetett volna intézni máshogy.

Szerintem szomorú, ha valaki azt gondolja, őt jogosan ütötték meg a szülei, és megérdemelte, mert máshogy nem lehetett volna kezelni a problémát. Ez elkeserítő.

252. 00a194caf9 (válaszként erre: 241. - Egypt)
2011. dec. 13. 13:44
Ezek szerint éppen akkor nem voltál jó és kezelhető. Alapvetően én is az voltam, és mégis kaptam egyszer kétszer. De bennem nem hagyott mély nyomokat, sőt, köszönöm a szüleimnek, hogy így neveltek, és az lettem, aki.
251. 00a194caf9 (válaszként erre: 248. - Tündér74)
2011. dec. 13. 13:42

Egyet értek, de ez nem mindig van így. Saját tapasztalatból mondom. Én pl. sokszor olyan beszédstílust engedtem meg magamnak, amit már másként nem lehetett kezelni. Önkontrollnak nyoma nem volt, ami a viselkedésemet illeti, csak akkor, amikor kaptam egy istenes pofont.

Természetesen tudtam, hogy rosszat csinálok, és hogy marha tiszteletlen vagyok, de pont leszartam. :)


Szerencsére nem tanultam el agressziót egyáltalán, sőt, tudom kezelni a helyzeteket.


Alapvetően nem arról volt szó, hogy kétnaponta lepofoztak a székről, egy évben talán egyszer fordult elő, de akkor bizony magam is tudtam, hogy én tehetek erről...

250. eb62d25e47 (válaszként erre: 241. - Egypt)
2011. dec. 13. 13:33

Akkor nem értem miről beszélsz?

Kaptál egy pár sallert és akkor mi van?:))


Felnőttnek nevezed magad ,és még ezeken rágódsz?


Vagy hazudsz,vagy nem mondasz igazat!:DDD

249. egypt (válaszként erre: 248. - Tündér74)
2011. dec. 13. 13:26
Ezzel én is egyetértek.
2011. dec. 13. 12:41

Nem jó a netem bocs.:)

Szóval..Szerintem nincs az a helyzet, hogy egy szülőnek joga lenne megütni a gyerekét azért, mert kiérdemelte.

A főnőkünket sem csapkodjuk, ha valami nem tetszik. Akkor a gyermekünket miért? A gyerek viselkedése nagyban tőlünk függ és ha azt tapasztalja, hogy elfogadott az agresszió, akkor ő is így fog tenni.Szerintem hasznosabb (legalábbis hosszú távon), ha kellő önkontrollal rendelkezünk, mert akkor gyerekünk is ezt tanulja meg.

Abban igazad van, hogy minden gyermekhez meg kell találni a megfeleő utat, már ami a nevelését illeti, de ez semmiképpen sem lehet a verés.

247. tündér74 (válaszként erre: 246. - Tündér74)
2011. dec. 13. 12:40

Szóval..Szerintem nincs az a helyzet, hogy egy szülőnek joga lenne megütni a gyerekét azért, mert kiérdemelte.

A főnőkünket sem csapkodjuk, ha valami nem tetszik. Akkor a gyerme

246. tündér74 (válaszként erre: 244. - 00a194caf9)
2011. dec. 13. 12:38

Szerintem nincs az a helyzet, hogy egy szülőnek joga lenne megütni a gyerekét azért, mert kiérdemelte.

A főnőkünket sem csapkodjuk, ha valami nem tetszik. Akkor a gyermekünket m

2011. dec. 13. 12:01
egy gyermekorvos ismerősöm mondta hogy csak akkor szabad a gyerek fenekére ütni ha használ...
2011. dec. 13. 11:59

Sziasztok!

Én anno apukámtól nem egyszer kaptam akkora pofont, hogy székestül borultam fel. :)


Nem lettem lelki sérült, ő sem lett az, szeretjük egymást, és felnőtt, mamlasz fejjel azt mondom, hogy marhára kiérdemeltem amit kaptam.

Ehhez mit szóltok? :)


Nem voksolok mellette, vagy ellene, de én pl. tipikusan az a kamasz voltam, aki egyenesen kiharcolta ezt magának. Addig nem álltam le... Van ilyen gyerek, van olyan gyerek, és szerintem mindenkinek meg kell találni a sajátjához vezető utat. Ami minden esetben más és más lesz, mivel egy önálló kis személyiségről van szó, és nem egy sorozat gyártásról, amihez használati utasítást adnak.


Van, ahol elkél, sőt, szükséges egy jól irányzott pofon, és van, ahol ez nem célra vezető. Nekem olykor kellett a pofon, hogy tudjam, hol van a helyem.

2011. dec. 13. 11:30

Na most,nálunk a következők zajlottak:

Az ablak előtt van egy 1 méter magas támasz.

10-jére:-kisfiam,ne ugrálj ott,mert leesel!

-anya,nem fogok!(6 éves)

Következő pillanatban bukfenccel esett le,lehorzsolta a fél fejét,nyakát is törhette volna!

-légyszíves ne ugrálj az ágyon,mert beütöd magad!

Aztán leesett,megrándult a bokája,sebészetre rohanás.

4 éves volt,amikor kaptam egy fritözt,és volt benne egy ilyen karika.kiváncsi volt rá,hogy mi az,elvettem tőle,és rongyosra magyaráztam a számat,hogy azt nem szabad,mert éles,visszaraktam a dobozba,gondoltam megértette ,a kis kiváncsi csak kiszedte a dobozból,és amikor észrevettem,el akartam venni,de ő elszaladt,kezében ökölbe szorítva esett el vele.2 újját elvágta,3 órás műtét,6 hét gipsz,3 hónap gyógytorna,és csoda,hogy rendesen tudja ma használni.Ma úgy gondolom,inkább vertem volna el a kezét,akkor amikor hozzányúlt,talán meg értette volna,és nem lett volna ez a baleset.

242. irgum-burgum (válaszként erre: 212. - Pen80)
2011. dec. 13. 11:10
Igen én is így gondoltam a kérdést.Nem arra céloztam,hogy aki mindennap agyon csapja a gyereket,hanem ha néha napján elengedjük a kezünket.
241. egypt (válaszként erre: 238. - Eb62d25e47)
2011. dec. 13. 10:25

A fenéket. Tök normális szüleim vannak, soha nem akartak nekem ártani. Viszont kaptam néha fenékre, sőt pofont is, és utólag visszanézve egyiket sem éreztem szükségesnek, és még mindig rossz érzéssel gondolok vissza ezekre, mert alapjában véve jó és kezelhető gyerek voltam. Ezt meg is mondtam nekik felnőttként.

Nehogy már az jöjjön le,hogy valami brutális, gyerekverő szüleim voltak, mert szó sincs ilyesmiről.

240. eb62d25e47 (válaszként erre: 239. - Trapiti)
2011. dec. 13. 07:49

A kettő nem zárja ki egymást.

Szerintem minden ember tudja,hogy a testi fenyítés nem módja a nevelésnek,ettől még megtörténik,mert igen,néha elszakad a cérna.


De nem kellene összekeverni ezt a tudatos bántó szándékú veréssel,lelki sanyargatással.

Mert a kettő között óriási különbség van.

239. trapiti (válaszként erre: 238. - Eb62d25e47)
2011. dec. 13. 07:22

Annyi mindent ki lehet találni önigazolásképp... Sokkal nehezebb azt mondani, igen, tehetetlen voltam, elszakadt a cérna, nem tudtam kezelni a helyzetet, odacsaptam. Mennyivel jobban hangzik, hogy féltésből, szeretetből stb. ütök meg egy másik embert...

Emberek vagyunk, hibázhatunk. De ettől még nem hiszem el, hogy egy jóérzésű ember ne tudná eldönteni helyes-e megütni egy másik embert vagy nem... Teljesen függetlenül attól, hogy az gyerk vagy felnőtt.

238. eb62d25e47 (válaszként erre: 237. - Egypt)
2011. dec. 12. 22:52

Mert ártó szándékkal kaptad.:(

Nem azért,mert féltettek,hanem ,hogy bántsanak.

Ez a különbség.

237. egypt (válaszként erre: 236. - Eb62d25e47)
2011. dec. 12. 22:45
Bennem igen.
2011. dec. 12. 22:42

Szerintem a gyereknevelés kb ugyanolyan,mint az együtt élés egy férfival.

Van ahol beszélgetnek ,van ahogy tányérokat csapkodnak a falhoz ,van ahol kiabálás megy.Mindaddig ,amíg nem fájdalom okozás a cél,az eszközök a pillanatnyi hangulat függvénye.


Meg lehet bocsátani egy elcsattant pofont,amikor tudtuk gyerekkorunkban,hogy szeretetből,féltésből volt.Ezt érzi egy gyerek.

És ez szerintem senkiben sem okozott lelki sérelmet.

235. egypt (válaszként erre: 234. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 12. 22:35

Nem is csak érvekkel lehet nevelni. Nem csak ez a két módszer van: magyarázás vagy verés. Sokkal szélesebb ennél a repertoár.

Egy hároméves egyébként simán megérti az érvelést.

2011. dec. 12. 22:28
Az a baj, hogy a gyereket nem mindig lehet észérvekkel meggyőzni. "Béluska, kérlek, ne szúrd bele a konyhakést a testvéred hátába, mert elvérzik!" - ezt ugye egy 3 éves gyerek nem fogja érteni, azt sem, miért nem játszhat a konyhakéssel. Nem érzi a súlyát annak, amit tesz, hogy esetleg másra vagy önmagára veszélyes magatartást tanúsít. Mondjuk, ilyen szélsőséges esetben biztos kiporolnám a gatyáját. Egy hiszti miatt nem gondolom, hagynám, amig elmúlik.
233. egypt (válaszként erre: 232. - Looseer)
2011. dec. 12. 22:18
Nem értek egyet. Más módszerekkel is lehet nevelni.
232. looseer
2011. dec. 12. 22:08

párszor nyugodtan vissza lehet élni az erőfölénnyel. A gyerek próbálgatja a határokat, be kell lőni a szerepet, helyet. És még mindig nem a rendszeres verésről beszélek.


Én bizony rácsaptam a seggére mikor a boltban úgy szórakozott már nem először, hogy elbújt. És nem azért, mert hülye és nem fogja fel, vagy mert nem mondtam el neki hogy miért ne bújjon el, hanem azért mert gyerek, és próbálja hogy meddig mehet el. Tudta nagyon jó,l hogy nem szabad, mégis megtette.

231. egypt
2011. dec. 12. 21:26
Szerintem semmiféle verés, ütés, fenékre csapás, legyintés, stb... nem helyes. Azt megértem, ha valakinél elszakad a cérna és egyszer-egyszer odacsap, de ez sem helyes. Azt sem mondom, hogy ettől a gyerek komoly lelki sérüléseket szenvedne, sőt még a rendszeres legyintéstől és társaitól sem. De abszolút helytelen módszer, visszaélés az erőfölényünkkel. Ha pedig nem ütünk erősen, meggyőződésem, hogy semmiféle hatása sincs, egyre jó csak, hogy a szülő levezesse a feszültségét.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook