Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Atopiás dermatitis. Hogy alakul ki? Mit lehet tenni? fórum

Atopiás dermatitis. Hogy alakul ki? Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 20. 19:19
Nekünk szerencsénk volt, mert hamar kiderült. Azóta, szinte megszüntek a problémák. Persze néha van egy kis "félrelépés" de azt rögtön jelzi is a gyerek szervezet.
29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 20. 19:15
A vércsoport inkább akkor elgondolkodtató, ha ételtől van kiütés. Ha más a gond akkor valószínűleg másfelé kell szétnézni. Sajnos rengeteg ok lehet. Ezek közül csak az egyik a vércsoport szerinti. Ez sem csodaszer, csak lehetőség.
28. Orsóka23 (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. márc. 20. 17:44

Voltunk már bőrgyógyásznál. Burow-oldatos testápolót kell használnunk, kaptunk egy Advantan nevű kenőcsöt ami az ekcémára kell, és a hydrophiles vagy glicerines fürdetőt kell használnunk, vagy bármi mást ami olajos. De nem múlik neki.

Ma voltunk a pulmonológián, mert oda is járnunk kell. Azt mondta a doki, hogy az ekcéma, és más tünetei miatt, valószínű valamiféle ételallergia. Mert ezek a tünetek, ami neki vannak mind arra jellemzőek. Bár a vérteszt amit csináltak neki még anno, nem mutatott ki semmit. Igaz ételek közül akkor csak a tejet, tojást, és szóját nézték meg nála. Most megint akartak vért venni tőle, hogy az ételekre jobban megnézzék. De a gyerek elkezdett sírni, és azt mondta a doki, hogy majd legközelebb. Sajnos amikor vették tőle a vért először, elbaltázták. Elsőre nem sikerült, és elkezdte a csaj húzgálni benne a tűt. A gyerek elkezdett ordítani, utána meg elkezdte a csaj fenyegetni, hogy befektetik a kórházba és én nem leszek ott vele...stb. Ordított a gyerekkel mint a kutyával. És hát mit mondjak? Első vérvétele volt az életében, úgyhogy jól elintézte a hülye picsa, hogy a gyerek rettegjen.

27. Ágica Miskolc (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2009. márc. 20. 14:50
Mi a vércsoportokkal való összefüggést nem tapasztaltuk, bár ettől még fennállhat. Tuti, hogy a fehérbőrüséggel van kapcsolat!A 2 gyerek vércsoportja azonos, de a bőrük szine más. A nagy barna, soha nem volt gondunk. A kicsi hófehérke, ő születésétől érzékeny. Én arról is olvastam már, hogy a túlhorodtt gyerekek bőre sérül az anyaméhben, mert a bőrük ellenállása meggyengül. Az én kicsim túl lett hordva. Csúnyán fel volt ázva a teste, háromszor hámlott le a feje búbjától a sarkáig. A fürdetőből tényleg a legjobb a gyógyszertári. Mi kaptunk mellé natriumcloridos testápolót. Ha bekenem a gyerek testét 1 napig biztos, hogy nincs vele baj.Segít a bőrnek tartalékolni a vizet. Tej helyett 6 éves korig tápszert kap. Főznöm is azzal kell, mert 1 liter tej kb 5OO Ft. 3 doboz tápszer viszont 3 hétre elég és 15OO Ft. Megéri, mert a kicsi nem vakarózik. Állandóan csak sírt és vakargatta a testét. Igaz teljesen most sem tudom megvonni a tej tartalmu ételeket. Legutóbb ellopta a hűtőbő a parizert. Mondanom sem kell, meglett a hatása, de a steroidos krémet bevetjük és elszáll a gond. Nincs rá állandóan szükségünk.
26. Ágica Miskolc (válaszként erre: 9. - Orsóka23)
2009. márc. 20. 14:40
A vizsgálat lényege, hogy a gyereknek egy ballont kell fújnia, mintha lufi volna. Állítólag elég sokat kell fújnia, így a kicsik nem tudják az utasításokat követni. A mi doktornénink is kommunikációs nehézségre hivatkozott, amiért a vizsgálatot nem végezhetik el. A kilélegzett hidrátokat vizsgálják. De erről itt a neten olvastam is.Az emésztetlen tej erjedéséből hidrátok szabadulnak fel, ami a lélegzetben is kimutatható!Próbáld ki a tejmentes étrendet. Nálunk sokat javult a kicsi.Igaz akkor vették csak észre, amikor hónapokig ment a hasa és, mert "Anyuka túlreagálja a tüneteket" nem hitt nekem senki. Gyakran lett beteg, és minden antibiotikumos kezelés után ment a hasa. Kipattogott a feneke, még fogyott is.Tudni kell azért az én lányom még tejet soha nem is ivott.Féltem bevezetni, éppen a hasmenések miatt. Szerencsénkre kiderült mi a gond. Még emelt családi is járna rá, ha laboratóriumban beigazolódik. Kapható egyébként tej, joghurt, tejföl, sajt-ami borzasztó-, próbáld ki! Tuti, hogy 3-4 nap után észrevehetően javul. Állítólag a gyerekek 80-90 százaléka 8 éves korára kinövi.
2009. márc. 20. 10:35

Menj le a gyógyszertárba, vegyél a gyereknek Sudocrem-et, ezzel reggel-este és ha viszket be kell kenni, hosszú távon ez a legjobb megoldás. Ezen kívül ha gyorsan el akarod tüntetni a bőréről, hogy ne szenvedjen (ajánlatos), akkor Elocom 0,1%-os krémet vagy kenőcsöt (mindkettő jó). Ezt egy hétig kell alkalmazni napi egy alkalommal, ennyi idő alatt el kell múlnia a tüneteknek tőle. A Sudocrem-mel minden nap továbbra is kenegetni kell, így sokkal ritábban fog kijönni rajta, akár egy évig is tünetmentes maradhat.

Fontos, hogy olyan fürdetőt használjatok, ami illatanyag mentes és antiallergén. Ilyenek pl a Bebé termékek. Vízzel ne érintkezzen sokáig a bőre sehol sem, fürdés helyett tusolás ajánlott és csak langyos víz. Majd alaposan be kell kenni a Sudocrem-mel.

Ha elmentek bőrgyógyászhoz, akkor fölír receptre egy ilyen nevú mosakodókenőcsöt: Unguentum hydrophilicum noninoicum. 3X100gramm ilyen mosdókenőcs pár száz forint receptre, nélküle drágább. Ezzel a legajánlatosabb az ilyen bőrt kezelni. Úgy kell vele tusolni, hogy még szárazon bekened vele a bőrt, majd megnedvesítve a bőrt jól körbe kell mosni vele a gyereket, ilyenkor olyan tejföl szerű lesz rajta a krém. Majd ha mindenhol jól megmosakodott vagy megmostad, akkor letusolod, majd megtörlöd. Ez olyan jó zsíros fürdető, hogy ezután nem kell az egész testet bekenni, elég csak a kritikus helyekre kenni a Sudocrem-et. Ezzel a haját is meg lehet mosni, az arcát is és a nemi területet is. Garantáltan nem fog viszketni és nagyon szép lesz a bőre. Tudom, furi így fürdeni először, de meg fogjátok szeretni. Tilos hígítani, tusfürdőt csinálni belőle, mert akkor nem hat. Úgy használjátok a krémet, ahogy leírtam.

Ezen kívül ajánlatos elmenni egy nagy allergiavizsgálatra, amiből megtudjátok, hogy mivel érintkezve alakulnak ki a tünetek. Lehet étel allergia is, de lehet külső tényező is. Ha rájössztök, hogy mi okozza, akkor újfent sokkal ritkábban fognak előjönni a tünetek.

Sok sikert!

2009. márc. 20. 09:53

hello

genetikai hajlam,valamint egyéni hajlam is kiválthatja,de egy vírusfertőzés is az atropiás dermatitist(ekzema)-de a fehérbőrűek,szárazbőrűek körében gyakoribb.

Nekem mindkét lányom ekzémás,a picinek a kis arcán annyira csúnyán kijön-kijött-hogy gennyezett már-szteroidot kapott;a nagynak is kellett.Nekünk azt tanácsolta a doktornénink,hogy csak gyógyszertári fürdetővel ill. krémmel kenjük őket;de nálam dettó és anyunál is.

Főleg tél és tavasz,de a nyár se jobb.

sziasztok

2009. márc. 19. 22:21
Jó éjszakát! OK
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Orsóka23)
2009. márc. 19. 22:20
Gyerekeknél pl. sokkal gyakoribb a tejtől a középfül gyulladás...
2009. márc. 19. 22:20

Most megyek. Holnap délután jövök. Ha van kedved dumcsizni itt leszek.

Jó éjszakát.

20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Orsóka23)
2009. márc. 19. 22:18

De igen főleg, hogy mindenütt azt igyexenek elhitetni, milyen egészséges a tej. Én nem iszom és a gyerekeim is csak ritkán. Van akinek nem árt annyira. (Más vércsoportú,jobban tolerálja)

Bár régen én sem tudtam sajnos ezeket a dolgokat, pedig nagyon jól jött volna. Szerencsére ma már sokkal több ismeretet lehet szerezni.

2009. márc. 19. 22:16
Ú basszus. Ennyire befolyásolja a vércsoport, hogy mit lehet enni és mit nem? Én erről nem is tudtam. Holnap utánanézek.
2009. márc. 19. 22:14
Nem lenne nehéz szerinted egy gyereknél?
2009. márc. 19. 22:13
Azt hiszem tán Svédországban van a legtöbb cukorbeteg, mert ott isznak legtöbben tejet. Az én ismereteim szerint -és ismerőseim között- a legtöbb cukorbeteg A vércsoportú. Ez statisztika.
2009. márc. 19. 22:11

A joghurt, a kefír az nem árt.

A pici anyatejet kap.

Később ők is gondban lesznek szerintem.

Nem hiszem, hogy szükség van tejtermékekre. Mármint helyettesíthető. Az anyatej a babának, tehéntej a bocinak való :))

15. Orsóka23 (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2009. márc. 19. 22:07
Ok. Majd utánanézek. Képzeld, ma is tejszínes brokkolileves volt az ebéd nekik az oviban, és most estére már olyan volt neki a bőre ahol ekcémás, mint a főtt rák. De mondjuk mást is evett, ivott. De én is a tejes dolgokra gyanakszom. Csak az oviban nem tudjuk elkerülni. És ha megkérdezhetem, mivel pótoljátok? Mármint a tejtermékekre szüksége van a szervezetnek nem?
14. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Orsóka23)
2009. márc. 19. 22:05
13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Orsóka23)
2009. márc. 19. 22:02
Van itt vércsoportos cikk és topik, de nekem könyvem is.
12. Orsóka23 (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2009. márc. 19. 22:00
Az én kisfiamnak is A-s a vércsoportja. Szóval azt mondod, hogy a tejtermékek nem igazán jóak az A-s vércsoportú embereknek?
11. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Orsóka23)
2009. márc. 19. 21:49

Mert lehet intolerancia is,én már több éve alkalmazgatom (rendetlenül :( )a vércsoportos diétát. De, hogy ez mennyire igaz lehet csak azóta vagyok róla teljesen meggyőződve, mióta nemcsak magamon és a gyerekeimen, de a kis unokámon (lassan 5 hónapos)is megtapasztaltam.

Igazi A vércsoportosok. Ha az anyuka tejes ételt eszik,unokán jön ki tünet. Nekik nem való a tej. Bizony az ovi erre ritkán van tekintettel.

10. Orsóka23 (válaszként erre: 8. - F64f0d9a69)
2009. márc. 19. 18:20
Szia. Köszönöm a tanácsot. Az a baj, hogy én hiába próbálkozok itthon bizonyos termékeket kizárni az étrendből, az oviba azt kell ennie amit elé raknak. Egyébként én a tej és tejtermékekre gyanakszom. Bár a vérteszt szerint nem allergiás rá. Néha olyan, mintha pl.: két nap, több bögre tejet megiszik a gyerek, akkor a foltjai nagyon csúnyák. Piros mint a rák, és rettentően viszket. De persze mellette eszik és iszik mást is, úgyhogy ezt biztosan nem tudhatom.
9. Orsóka23 (válaszként erre: 7. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 19. 18:14
Most tudtam csak jönni. Milyen ez a vizsgálat? Bővebben tudnál róla írni légy szíves?
8. f64f0d9a69 (válaszként erre: 5. - Orsóka23)
2009. márc. 18. 20:25

Át kéne nézni az élelmiszereket, mert pl. a tejtermékek is és még sok más étel is okozhat allergiát. Én is az ételek szelektálásával kezdtem a gyógyulás útjára lépni valaha.(virágpor allergia, élelmiszer...) Ha nem laktóz és garantáltan nem hisztamin érzékeny, homeopátiás hisztaminnal elmúlik a viszketés. Ezt nem ártana allergológussal megbeszélni.

Homeopátiás krémek bőrbetegségekre: Halicar(viszketés), Rubisan. Bővebben megtalálod a neten. Nem tudom eldönteni ezek pontosan Nektek valók-e, de azért hátha!!

7. Ágica Miskolc (válaszként erre: 5. - Orsóka23)
2009. márc. 18. 18:30
Szia Orsóka 23!Csak azért regisztráltam magam az oldalon, hogy hozzászólhassak a témához.Az én 18 hónapos lányom 5 napon át minden este lázas volt.Vittem minden irányba, de nem találtak semmi betegséget,mígnem a 6.napon estére, az egész testét elborították a vörös foltok.Borzasztóan viszketett neki. Nekem szerencsém volt, mert a háziorvosom rögtön bőrgyógyászhoz küldött.Megállapította, hogy laktóz intolerancia okozta /bármi más okozhatja/ atopiás dermatitsben szenved.Végeztek vérvételt, de az semmit nem mutatott ki.A Te fiadnál már elvégezhető a ballonos vizsgálat.Csak 3 éves kortol tudják ezzel vizsgálni.A steroidos krém volt maga a megváltás!A kicsi korábban napokig nem tudott nyugodtan aludni.
6. 60dc903c1a (válaszként erre: 2. - Jpne)
2009. febr. 25. 07:28

Nálunk senki sem volt allergiás, a kicsi mégis atópiás dermatitises volt. Nem csak a hajlatok, szinte az egész teste. Sokat kínlódtunk, mert eleinte "gombával" kezelték...

Elnőtte, de érzékeny maradt a bőre.

2009. jan. 11. 12:58
Sajnos igen. Csak nekünk vakarásra nem véresedik a bőr. A gyerekorvos mondta. Voltunk a pulmonológián is, mert nyáron az egész bőre viszketett. Csináltak allergiatesztet vérből. Nem mutatott ki semmit, csak hogy a hajlama van meg rá a gyereknek. Szed allergiagyógyszert is. Ott is mondták, hogy ez is a gond, atópiás dermatitise van. Csak sajnos az a gond, hogy lassan 1 éve van rajta ez a viszkető kiütés, ami zavarja őt is, és engem is aggaszt, mert terjed neki, és akármivel kentük eddig, nem múlik. Most mennünk kell majd a bőrgyógyászatra is.
4. jpne
2009. jan. 9. 16:32

Honnan gondolod, hogy atópiás? Ez a betegség inkább a hajaltokban jellemző, csak pici babáknál fordul elő a test többi részén is kiütés.

A jellemzője, hogy apró, viszkető sárgás hólyagok alakulnak ki, amik kifakadnak és pörkösödnek. A bőr eléggé piros az érintett területen. A gyerek állandóan csak vakarná, dörzsölné, még a ruha érintése is irritáló. Ahogy megvakarja, azonnal véres lesz a bőre, ami sajnos újabb bajt hoz magával. Nektek ilyenetek van?

2009. jan. 9. 16:23
Nekem a 4 éves fiamnak van sajnos. Kb. 1 éve kiütések jöttek ki a könyökén és a térdén. Az orvos azt mondta, hogy gombás. Kipróbáltunk már egy csomó krémet, de nem használt. Most mehetünk majd a bőrgyógyászatra.
2. jpne
2009. jan. 9. 16:08
Azok a veszélyeztetett babák, akiknek a közeli hozzátartozója allergiás. Mint nálunk. Én aszthmás vagyok a férjem szénanáthás. Az atópiás d. és ezek mind egy csoportba tartoznak. Az én fiamnál 3 hónaposan jött ki először a hajlataiban, pedig kizárólag és igény szerint szoptatott baba volt. Végül az étrendem megváltoztatása és a homeopátia segített rajta. Kipróbáltunk mindenféle krémet, már épp a szteroid felírása előtt álltunk, mikor utolsó mentsvárként a homeopátiához fordultunk segítségért. A gyerekorvosunk szerencsére egyben homeopata orvos is és külön rendelési idő után fogadott párszor. Így egy éves korára a súlyos tünetek elmúltak. most 2 éves és a lábszárán vannak száraz, piros foltok, ami nem kellemetlen Neki és a testápolóval szépen kezelni tudjuk.
2009. jan. 9. 16:00
Atopiás dermatitis. Hogy alakul ki? Mit lehet tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook