Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házipor allergia és ehhez kötődő atópiás dermatitis gyermekkorban fórum

Házipor allergia és ehhez kötődő atópiás dermatitis gyermekkorban (beszélgetős fórum)


8. Kantara (válaszként erre: 4. - Pettka)
2013. júl. 25. 12:10
csatlakozom azokhoz, akik a tejmentes diétát javasolják, a lányomnak is a tej- és tejtermékek hozzák ki a "porallergiáját" meg a szénhidrát. Próbálj neki adalékanyagmentes kaját adni, a tejet egyéb formában sem (nagyon sokmindenbe tesznek tejfehérjét), és meglátod, javulni fog. Amíg nagyon durva, be lehet kenni, szépen csillapodik, az allergénbevitel megszűntével meg már azért nem kell kence mert nincs ami kiváltsa. Általában mindig valami étel van a háttérben...
7. Cippora (válaszként erre: 6. - Pettka)
2013. júl. 25. 09:41

Hm...érdekes.Én most kezdtem használni natúr shea vajat,és szűz kókuszvajat,mivel azt mondják ez a kettő is nagyon jó erre a bőrproblémára.Meg ahonnan rendelem (manna.szappan) ott van neki olivaolajos mosakodó szappanuk,kifejezetten ekcémás bőrre,azzal is szemezek...most még mi is gyógyszertári mosakodót használunk...


Ez a kúra tényleg nagyon drága,és amúgy felháborító...tudom nem ide vág,de tavaly befulladt a lányom,és mikor hazamentünk a kórházból kaptunk receptet egy kúpra,ami ha megint előfordulna segít.Ez gyakorlatilag életmentő lehet. 4 db 30g-os kúp 7000-, 4db 100 g-os 11.000- ... én nem hiszem,hogy ezt mindeNki meg tudja venni...

6. Pettka (válaszként erre: 5. - Cippora)
2013. júl. 23. 11:58
Ez valami új terápia,reggelente kell a nyelv alá csepegtetni.A hasonlót a hasonlóval elven működik(mint pl.a védőoltások).Igen,nagyon drága,ha ezt kiszámolod 3 évre.Állítólag 5 évre tünetmenetsít,atán kezdeni kell elölről...nagyon meggondolandó,és nem csak az anyagi vonzata miatt.A lányom is a gyógyszertári mosakodót használta,de azt mondta a drnő,hogy ez nem jó.Szóval,nem értem.Egyik ezt mondja,másik azt...
5. Cippora (válaszként erre: 4. - Pettka)
2013. júl. 22. 20:51

Mi gyógyszertári mosakodót,mosáshoz neki külön bio mosószert ami nem allergizál,a bőrére pedig natur shea vajat,de holnap jön a kakaóvaj is amit rendeltem,az is nagyon jó ekcémás bőrre állítólag.

Ez a terápia miből áll???? Borzasztó drága :(

2013. júl. 22. 20:36
Most én is leálltam a bőrgyógyász által felírt krémmel(Elocom tartalmú keverék).Az a baj,mást mond az allergiológus,mást a gyerekorvos,mást a bőrgyógyász...Mosakodásra mit használtok?Gyógyszert,napi 1 Eonicot szed,de nem igazán látom hatását...Most javasolt az allergiológus egy terápiát,3 éven keersztül kell csinálni,havi 16 ezer az adag...viszont a gyerekorvos véleményét kikértem,ő nem nagyon beszélt rá...az a baj,hogy eléggé "új" a módszer itt,és nem sok tapaszatlat van.Nagyon kevesen vállalták még be eddig-egyrészt az anyagi oldala miatt,de lehet,inkább az ismeretlenség miatt...A kaja megoldható,szerencsére nem nagyon szereti a tejes dolgokat.Azt már én is észrevettem,hogy a túró után nagyon kiütéses lett többször is:(
2013. júl. 21. 22:07

Nekem a lányomnak most jöttek ki először a pöttyök,a fél teste olyan volt.Még nem biztos,hogy atópiás dermatitisz,lehet csak kicsapta valami,de ha még egyszer előjön akkor a mi gyerekorvosunk teljes tej,és tojásmentes diétát javasol.Azt mondja ez szinte mindenkinek megszünteti a tüneteket,még akkor is ha az allergia teszt szerint nincs gondja a páciensnek ezekkel.A szteroidot ő is nagyon ellenzi,bár azt használtuk,mert már muszáj volt :( szerintem próbáljátok meg a diétát,biztos macerás,de hátha segít.

Ja,és a bélflóra támogatása is nagyon fontos.Évi 3-4 kúra. Pro kid,2 kanállal naponta míg a doboz el nem fogy.

2. mese habbal (válaszként erre: 1. - Pettka)
2013. júl. 21. 21:01

szülő vagyok, de szerencsére nem a lányom a problémás, hanem én voltam ilyen, és felnőtt korra egyre rosszabb lett...

de én nagyjából tudom már mi a legjobb megoldás.. semmi esetre se tedd tönkre a gyerek bőrét szteroidos krémekkel, és az antihisztamin is csak átmenetileg segít...

totálisan tejmentes diéta kell... tejtermékeket sem lehet enni... semmit, amiben tej van!

2013. júl. 21. 18:02
Sziasztok!Lányom 6 éves,tavaly tavasszal elvégzett allergia teszt porallergiát mutatott ki nála.Kar- és láb hajlataiban kiütések jelennek emg,főleg a nyár beköszöntével.Az izzadtság nagyon sokat ront a dolgon sajnos.Olyan szülők tapaszatlatait,észrevételeit szeretném kérni,akik hasonló problémával küzdenek.Minden apró jó tanácsot szívesen veszek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook