Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ártalmas-e az emberre a szójafogyasztás? fórum

Ártalmas-e az emberre a szójafogyasztás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. nov. 6. 10:57
Szerintem igen
30. eva7171 (válaszként erre: 22. - NOA)
2013. máj. 14. 12:42
Te még hiszel a médiának?
2013. máj. 14. 06:45
Minden ártalmas még a levegővétel is.
28. aesa
2013. máj. 14. 06:04
IGEN!!!!!
27. Myra
2012. nov. 11. 07:48
én régebben elég sok szóját fogyasztottam, aztán jött hogy génkezelik és azóta nem eszem, itt előttem is írták már, hogy sok sportoló halt meg szívproblémával akik egészségesnek látszottak és vizsgálták mi a közös bennük. A sok szójafogyasztás. Nekünk van egy ismerős kínai család, éttermet vezetnek. Szóját sosem használnak az ételeikben, inkább zöldségeket. De a tápszerekbe belekeverik a génmódosított szóját , ezzel etetik az állatokat és mi hús formájában ezt vesszük meg.Én csibéket nevelek, csak 2 hétig veszem nekik a tápot , utána csak természetes takarmányt kapnak, lassabban fejlődnek, de szerintem egészségesebbek.
2012. nov. 10. 15:21
Vagy lehet, h csak a mi tudatunkban él az, hogy ők sok szóját fogyasztanak?
2012. nov. 10. 15:13
Nekem nagyon gyanús az, hogy a szója meddőséget és nemzőképtelenséget okoz. Nézzük meg, h a japánok meg kínaiak mennyien vannak...nem éppen tűnik úgy, mintha nem tudnának gyereket nemzeni...
2012. szept. 4. 10:32
Rám igen, semmitől nincs hasmenésem de a szójától igen. Amúgy meglepően sok szójára allergiás ember van kishazánkban , szójaliszt mint adalék rengeteg élelmiszerben fordul elő. Bőven elég amit megeszem úgy hogy valamibe bele keverték.
23. 92422a8764 (válaszként erre: 6. - NOA)
2012. febr. 24. 14:07
Igen ,de teljesen más az étrendjük/Japánoknak/ ,mint nekünk . A Japánban élő japánoknak a vére kétszer több omega-3 zsírsavat tartalmazott, mint a világ más tájain, elsősorban Amerikában élő társaiknak. Ennek oka a kutatók szerint az, hogy a szigeten élő férfiak sokkal több halat fogyasztanak, mint a kontinensen élő társaik. [link]
22. NOA
2007. okt. 15. 14:28

Tegnap rengeteg szépet és jót olvastam a szójáról.Tv. is dicshimnuszt zengett róla.

Nekem jólesik a szójapuding és a tej nagyon fini, ettől legalább nem röfögök:)


A síromon majd ez áll:

Itt fekszik Noa,

Akit elvitt a szója.

2007. okt. 15. 14:08
nem árt azemereknek aszoja mert aki vegetáriánus ahust lehet hejetesiteni szojával
20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Contu)
2007. jún. 30. 15:27
Szia! Ezt honnan veszed (tényleg érdekel)? Sokfelé olvasni a szója állítólagos káros hatásairől...De biztos, igaz mind? Franc se tudja...:-/
19. contu (válaszként erre: 18. - D606bc0fd7)
2007. jún. 30. 15:04
Azért én a nőknek sem ajánlom. Károsítja az ereket, a szívet, a gyomrot, a májat.
18. d606bc0fd7 (válaszként erre: 17. - Mongi)
2007. jún. 30. 14:22

Konkrétan azt olvastam, hogy a gyerekeknél a túlzott szójafogyasztás a későbbiekben meddőséget okoz,és a férfiaknak is szintén káros a női hormonok bevitele.

A nőknél viszont jó hatása van, főleg a változókorban.

17. mongi (válaszként erre: 15. - D606bc0fd7)
2007. jún. 30. 14:19
Miért pontosan?
16. contu (válaszként erre: 14. - Kalthelios)
2007. jún. 29. 17:58
Mélységesen egyetértek.
2007. jún. 29. 14:08
gyerekek és férfiak inkább kerüljék
14. Kalthelios (válaszként erre: 10. - NOA)
2007. jún. 29. 13:56

Etka Anyót, a tesóját és a történetüket személyesen ismerem, mert szegediek vagyunk. Tényleg csoda a két csaj.

Voltam szójabemutató svédasztalos Etka-féle "Terülj, terülj asztalkám"-nál, ettem szójafasírtot, szója-brassóit stb.


Ők csak a húsokat cserélték át szójára, mellette rengeteg friss gyümölcsöt és zöldséget esznek, mert vegetáriánusok.


Sok egészségügyi gondot a nyakló nélküli fehérjefogyasztás okoz.

Amikor kiderült, hogy a húst hússal étrend mennyire káros, az emberek okosabb (vagy betegebb) fele a vegetarianizmus felé fordult.

A profithajhász multik ekkor "fedezték föl" a lóbabot, Víciababot, tehát a szóját, mint növényi fehérjékben gazdag "emberi" táplálékot.


Ha elolvasod a szójás cikkeket (ugyanaz a kettő, csak rövidebb, illetve hosszabb változatban), láthatod, hogy az amerikai szójatermesztőktől kötelezően behajtanak x% dollárt a reklámozásra.


Ha elég gyakran mondanak az embereknek valamit, egy idő után elhiszik, hogy az az igaz (fanatizálás).

Hitler a zsidók kiirtására használta a sokmillió német fanatizálását, a multik meg az emberek saját lassú önmérgezésére, amiből persze busás hasznot zsebel be a "modern" húsfeldolgozó, élelmiszer- és tejipar, valamint a gyógyszeripar.


"Okosan" kitalálták ezt a mókuskereket...


A tej helyett szója, hús helyett szója, sűrítőanyagként szója néhány évtizedes gyakorlat.


Apránként adagolva még az arzént is képes tolerálni az emberi szervezet, nem beszélve a nikotinról és a koffeinről.


Napi egy doboz cigivel évtizedekig vígan él az ember, de ha egy doboz cigit beáztatnál meleg vízbe egy éjszakára, és másnap meginnád, vihetnénk a maragarétákat a sírodra...

Ha együltőhelyedben meginnál egy liter feketekávét, megint a sírodon hervadnának a margarétáim.


A szója (és a tehéntej is) a gyerekeknek a legártalmasabb.


- Kik azok, akik az isten minden pénzét fölhajtják, életük végéig tartó adósságokba verik magukat, hogy a gyerekük életét megmentsék, meggyógyíttassák őket?

- Természetesen a szerető szülők, akik saját maguk mérgezték meg a saját imádott gyermeküket, mert évtizedek óta elhitették velük, hogy...


- Kik azok, akik szójamérgezésben a legváratlanabb pillanatban földobják a tappancsot?

- Az élsportolók és a testépítők (no meg a fehérjepártiak), akik rengeteget költenek a mesterségesen, iparilag előűllított mérgekre.


- Kik azok, akiknek óriási hasznuk van az emberek megbetegítéséből, orvoslásából, patikaszerekkel töméséből?

- ... a választ és a megoldást a józan paraszti eszetekre bízom... Ez utóbbiban segítek egy cikk írásával. Igyekszem mihamarabb közzétenni itt, a hoxán.

Addig is a legjobbakat kívánom'

13. NOA
2007. jún. 29. 13:45

A Herbalife alapanyaga a szója, több millióan fogyasztják a világon.


Mi az öszetevője mi az az anyag ami ennyire káros a szivre?

Rengeteg élelmiszerben megtalálható mint adalékanyag.

Direkt szivbetegségre kapható egy folyadék a gyogyszertárban ami szójából készült egy sötét szinű szirup.Embereket mentett meg szivműtétektől.

Mi történt, ogy hirtelen ennyire káros lett?

Megmondom nem értem.

12. contu (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. jún. 29. 13:07

Sajnos nem tudom, hogy miért gyártanak belőle tápszert. Én biztos nem adnék a gyerekemnek. Apósom nagyon okos ember volt, elhiszem neki, amiket mondott. Azóta amúgy is sok helyen olvastam ezekről.

A szójalecitinnek nem tudom, hogy van-e köze hozzá. Azt még valamikor régen én is szedtem. Utána is nézek.

11. mongi (válaszként erre: 9. - Contu)
2007. jún. 29. 12:38

Szia!

Én már csak azt nem értem,hogy ha annyira káros a szója,akkor miért csinálnak belőle tápszert?Tudsz erről valamit?

Mi nem vagyunk nagy szójafogyasztók,de azért néha eszünk,mert szeretjük.A fiamnak még nem adtam,de elég sok előregyártott élelmiszerben benne van.

A szójalecitinről nem tudom,hogy az szójából van,vagy csak az a neve?

10. NOA (válaszként erre: 8. - Kalthelios)
2007. jún. 29. 12:24

Köszönöm mindenkinek a sok hozzászólást majd jövök és elolvasgatom sorban őket.

Most mennem kell.


Ami eszemben jutott.Etka anyó és tesója 8o évesek elmúltak rengeteg szóját esznek lecserélték a húst.

Az én elvem változalanul az, hogy mindent szabad de mértékkel.

9. contu (válaszként erre: 2. - NOA)
2007. jún. 28. 20:08
Egyetértek. Férjem végzettsége élelmiszeripari mérnök (és szőlész). Az egyetemen tanulták, hogy a szója abszolút ártalmas. Állítólag a hasfal berepedezik tőle. És a szívelégtelenségről is olvastam már máshol is. A margarin szintén nem túl egészséges. Sok biocucc sem az. Egyes biogyümölcsökben,-zöldségekben sokkal több káros gomba van, mint a permetezett, nem biogyümölcsökben. Apósom, aki a akadémikus volt, és a növényekkel foglalkozott, mindig ellenezte a biocuccokat. És a teljes kiörlésű búzából készült termékeket is ellenezte hasonló okokból.
8. Kalthelios (válaszként erre: 6. - NOA)
2007. jún. 28. 17:46

Szióóóóka!

Rengeteg és többféle margarétám van a kertemben. :-)))

Nem vagyok irígy, de inkább itt díszelegjenek, mint a sírodon!


A cikkek között 2 is van a szójáról. Olvasd el, hogy teszik "emberi fogyasztásra alkalmassá"!


Az eredeti japán és kínai konyha csak nagyon kis mennyiségben alkalmazza a szójaszószt.

A hús helyett szója csak néhány évtizedes "találmány".


A vadkender sokkal kevésbé ártalmas, mint amennyire üldözik.

Kexbe sütve mellékhatás nélküli fájdalomcsillapító és hangulatjavító. :-)))


Dr. Atkinsról inkább szót sem ejtek... Olvastam a könyvét, de nem akarok belemenni még egy nagy vitába.


A sorsunkat mi magunk alakítjuk, úgyhogy inkább dobd ki a szójaproteinedet, vagy add oda egy olyan testépítőnek, akit nem szeretsz!

2007. jún. 28. 15:02

Nem semmi... épp a napokban forgattam a kezemben egy doboz szóját, hogy megveszem, és abból fogok a kislányomnak fasírtot csinálni, mert milyen egészséges (lánykám kicsit kövér, és a dokinéni szűkítette a megengedett ételek körét, pedig alig eszik szegénykém valamit :(....na, mindegy) Nem vettem meg, és valahogy nem bántam meg.

Hozzám is eljutott a rámás levél is, akkor is le kellett ülnöm :(

(tegnap pedig egy Danone-ellenest kaptam, mert nem gyártja többet a Pilóta-kekszet és társait Győrben a cég.. ok, ez nem ide tartozik :))

A bio dolgokról is elég sok rosszat lehet hallani...

a sok szerencsétlen, szegény embernek készítik ezeket a "mérgeket", mint amilyen én is vagyok, mindig megnézem, hol olcsóbb ez vagy az és oda rohanok, hogy megspóroljak néhány száz forintot... de megspórolom? nem hiszem.... olcsó előállítás, nagy tömegű, és veszik, mint a cukrot... szomorú.

Bizony volt olyan, hogy 2-300 Ft-ért vettem egy kiló párizsit?, és a kutya se ette meg....

sőt a napokban 1100 Ft-ért vettem fél kiló virslit, direkt a drágábbat a gyerkőcöknek, a kicsi nem ette meg, meg akartam ennni, amit meghagyott... hát én se ettem meg, nagyon sz.r volt, duplájára duzzadt a szójától... soha többet virsli....

6. NOA
2007. jún. 28. 13:45

Akkor a szója majdnem olyan káros mint a vedkender?:) Miért mérgezik tudatosan a fogyasztókat? Számomra ez a cikk nem meggyőző.

Atkins dr.szerint növényi eredetü fehérjéket együnk fogyasszunk szóját, babot stb.Ő erről nem tudott?Engem zavar, hogy egyszer ajánlják egyszer meg tabu.Japánoknál, kinaiaknál fő táplálék mégsem riogatnak senkit vele..vagy csak én nem hallok róla? róla?

Elég sok szójaprotein ittam az elmúlt öt évben, rengeteg testépitő is fogyasztja.

Dohányzás káros az egészségre, megvárjuk a szóját is míg öl?:))))))

Engem nem tudnak ezekkel a cikkekkel riogatni de mégis beletették a fülembe a bogarat.


Senki sem kerülheti el a sorsát.-megiszom azt a pár kg.ot amit megvásároltam.

Ha nem jönnék a margeréte a kedvenc virágom:))

2007. jún. 28. 12:38
menyi erdekes uj talamany...mar a vegen kiderul nem szabad ennunk semmit...nem szabad innunk semmit...metrthat a keszitett etelek italok genzkezeltek meg mittudom miibol gyartyjak elo...a termesztett dolgok zoldsegek meg sugarasok...kornyezetunk tele mindennel...akoor mostmar...levegot se szivjunk ?????????
4. Loni (válaszként erre: 2. - NOA)
2007. jún. 28. 12:09

Éppen a napokban halottam valahol egy egy pár már nyagon régen szeretett volna bébit. Nem sikerült. Kivizsgálták őket. Minden a normális határon belül volt. Mélg mielőtt elkezdték volna hormonnal tömi a nőt, tök véletlenül egy doki rákérdezett a szójára. Kiderült, hogy sokat fohógyasztanak belőle.

Én ezt eddig nem tudtam. Mármint, hogy a szójának ilyen hatása lehet. A génkezelt szójáról már nem is beszélve. (A többi génkezelt dologról most ne is beszéljünk.)

Kb 10-15 éve minden tele volt azzal, hogy a szója nagyon-nagyon egészséges. Ha valaki sok szóját eszik, "örökéletű" lesz. Hát... ezek az eredmények nem ezt mutatják.

Sajnos, manapság a szóját nagyon sok mindenbe tesznek, gondolom tömegnövelő, sűrítőanyagként. Azt tudom, hogy a virslikba (főleg az olcsóbb virslikben) sok a szója. Ugyanez igaz a felvágottakra (párizsi, zalahús, löncshús stb.). Némely csokiban is van szója.

2007. jún. 28. 12:05
szerintem igen ártalmas.mert sokan lesznek tőle allergiások.
2. NOA
2007. jún. 28. 12:03

Volt egy nagyon érdekes beszélgetés múlt péntek reggel a HírTv-n, Dr.

Csáky István professzorral (Állatorvostudományi Egyetem) beszélgetett Pataki

Enikő, a SZÓJA szerepéről.

Ugyanis: több éve már Angliában felfigyeltek arra, hogy nemcsak a

felnőtt sportolók, de 13-14 éves gyerekek közül is évente 3-4-en halnak meg

sportpályán szívelégtelenségben. Mivel a szívelégtelenség okát a boncolásnál

nem találták, elkezdték vizsgálni, mi lehet közös az áldozatokban.

Egyetlen ilyen volt: az étrendjükben a Szója!

Arányos mennyiségű SZÓJA - nem mellékesen - 4-5-ször annyi női nemi

hormont (vagy azzal azonos hatású alkaloidot) tartalmaz, mint egy db

antibébi tabletta. Ez férfiakra még veszélyesebbé teszi! Terryblackesedünk!

Ezekután amerikai kutatók elvégeztek egy tesztsorozatot 30-30 egérrel. (30

minta és 30 kontrollállat). A 30 kísérleti egér -- melyeket SZÓJÁVAL

etettek - MINDEGYIKE elpusztult szívelégtelenségben. A kontroll csoport,

mely normál kaját kapott, semmilyen problémát nem mutatott. A prof

összerakta az információkat, s javasolja, vizsgálják a sportolókat étrendjük

vonatkozásában is. S a végén, csak mint érdekességet megemlítette, hogy az

allergiás megbetegedések óriási méretűre növekedésének kezdete

szignifikánsan egybeesik a SZÓJA-fogyasztás általánossá válásával.

Múltkor körbement egy nagyon jó cikk a margarinról, mint mesterséges

élelmiszerről (kőolajszármazék). Itt ez a szója, mely szintén az

élelmiszeripar "találmánya". Miből lehet olcsón, nagy tömegben "élelmiszert"

előállítani? Hát kőolajból, gombamód szaporodó szójababból...

Főleg, ha még génkezelik is, az már abszolút katasztrófa.

A Greenpeace-esek épp ma ragasztottak tele egy áruházban egy csomó

konzervet figyelmeztető cetlikkel, hogy a termék génkezelt szóját tartalmaz.

Persze kiverték őket onnan, és az érintett gyártó mindent tagad.

Nahát! Miért nem csodálkozom én ezen... Szóval ne egyetek szóját,

haszáljatok margarin helyett vajat .

Érdemes, egyre inkább érdemes most már vizsgálni minden élelmiszert,

mit elfogyasztunk. Már amennyiben rá is van írva...



Vélemény?????????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook