Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arról, hogy valaki munkanélküli és nem kap ellátást, az önkormányzatnál hol adnak ki igazolást? fórum

Arról, hogy valaki munkanélküli és nem kap ellátást, az önkormányzatnál hol adnak ki igazolást? (tudásbázis kérdés)

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Epreke)
2015. aug. 11. 09:47

Szerintem pont az érdekli,hogy az önkormányzatnál valamiért nem jogosult segélyre sem és erről szeretne igazolást kérni,hogy nem kap onnan se semmiz,úgy ahogy a munkaügyitől sem....

De a fórumindító jelezze ha nem jól gondolom....

2015. aug. 11. 09:36

Az Önkormányzatok semmiféle ellátást nem állapíthatnak meg 2015. ápr. 01-től, így miért igazolna, igazolhatna bármit is?!

Talán ott ahol megállapíthatnak (járási hivatalok- ápolási díj, fht, stb), ott igazolhatnak is. Amit az Önk.adhat 15.04.01-től azok az ellátások nem adó és járulék köteles jövedelmek, azok csak egyszerűen segélyek - települési támogatások- vagy nevezhetjük alkalomszerűen adott jövedelem kiegészítéseknek. Szerintem. Bár attól a kollégiumi elbírálók még összevissza küldözgethetnek téged....értelmetlenül. Ezeket a típusú ellátásokat - települési támogatások- jövedelemként sem lehet figyelembe venni jövedelem elbírálásnál(lásd a törvény 1993. III. ).

2015. aug. 9. 22:18
Köszi ! :)
2015. aug. 9. 09:36
Önkormányzat szociális osztályán szerintem kell,hogy adjanak ki ilyen igazolást,hogy tőlük sem kapsz ellátást...
2015. aug. 8. 17:51

Az Önkormányzat szerintem semmiféleképpen nem igazol ilyet.

Maximum a jegyző azt igazolja, hogy a lakcímkártyád, lakcímnyilvántartás adatai szerint kikkel, hol élsz együtt stb.

2015. aug. 8. 17:48
A lakóhelyed szerinti járási Hivatalt keresd fel, szerintem.
2015. aug. 8. 09:22
Kollégiumi igényléshez kell,a munkaügyitől már megvan,de szükséges az önkormányzattól is,csak nem tudjuk honnan és ők is küldözgetnem össze-vissza...
2015. aug. 8. 09:21
Arról, hogy valaki munkanélküli és nem kap ellátást, az önkormányzatnál hol adnak ki igazolást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook