Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetés)
Ezt írtam hogy valaki jobban ill. kevésbé segít? Azt írtam sokat segített a képeivel pl..
Lehet hogy akinek több beavatkozása volt talán jobban tud segíteni.
Oh de ne haragudj hogy ezzel a pár szóval ennyire megbántottalak .🤔
Persze hogy nem szépségverseny. De hát mégis szebbek szeretnénk lenni..azért vagyunk itt..
Valaki a képeivel szeret segíteni.. ezért szeretem Velvet naplóját pl. És sok más lányét. Vizuális dolgok fognak meg.
Mindenki másmilyen. Én ilyen..
Szerintem nincs olyan, hogy valaki jobban, valaki meg kevésbé segít. Ezt ki dönti el??? Mindenki, aki járt valakinél, és megosztja a tapasztalatát – teljesen mindegy, hogy szövegesen vagy képekkel, naplóban – az segít. Az pedig, hogy kinek hány bevatkozása volt, így hány naplója lett, szerintem nem verseny.
És szerintem itt mindannyian egymás véleménye/tapasztalata miatt vagyunk itt. Már a múltkor is szívesen írtam volna, hogy elképesztőnek találom, hogy néhányszor felüti itt a fejét ez a: "ki hogy néz ki, milyen felemás lett", stb. gondolkodás. Senki nem azért osztja meg itt a dolgait, a privát fotóit, mert ez itt egy szépségverseny, vagy hogy mások kritizálják, meg ítéletet mondjanak felette. Egyszerűen ehhez senkinek nincs joga! Mindenkinek olyan a végeredmény, amilyen, és joga van nem 100%-osnak vagy éppen tökéletesnek érezni azt, ami a másik szemében felemás, sz.r, és még sorolhatnám. Ha már itt a privát dolgainkat megosztjuk, akkor max. támogatni érdemes egymást. De én még mindig nem értem, hogy itt néhányan, akik ugyan újabbak vagyunk, de becsülettel naplóztunk, ha kell segítünk, most hogyan lettünk belekeverve ebbe az egészbe. De nem keresem tovább a választ, csak sajnálom...
Köszönöm
Kipróbálom, hogy a lábszáramat nem szappanozom naponta. Mit kell megélnem vénségemre én ki tocsogtam a zsírtól.
Kolbi, kincset érőek a hozzászólásaid!
Míg nem olvastam az arctisztításról szóló hsz-edet, bevallom, én is elblicceltem néha a vizes öblítést - sokkal egyszerűbb csak áttörölni valamivel, nem bajlódni a haj feltűzésével, stb... - de azóta soha...!
Vázlatokban a tisztálkodásról
Megpróbálom vázlatosan, kicsit össze-vissza ugrálva leírni, hogy az átlagember mit tehet azért, hogy kelleőn tiszta legyen, úgyhogy legkevésbé károsítsa a bőrét.
Néhány fontos dolgot tisztázzunk:
Anatómiailag a bőrünk egyforma építőelemekből épül fel, mégis működésbelileg (funkcionálisan) jelentős különbséget észlelhetők, például, hogyan reagálunk a napsugárzásra (féltucat bőrtípus), milyen az alapszínünk (kaukázusi, afroamerikai, távolkeleti, stb.) vagy a kozmetikai osztályozás, (víz-, zsírtartalom, érzékenység) amikor szintén féltucat bőrtípust különítünk el.
A bőrünk válaszreakciója függ a munkánktól, látható, hogy egy irodai munka és egy fizikai tevékenység között jelentős eltérés van, hogy hogyan koszolódunk, függ az évszaktól, ami jó nyáron, az nem megfelelő télen. Rengeteg különbség lehet még, de csak egy érdekes példát írok, valószínű ez mindenkinek újdonság lesz. Megpróbálom nagyon egyszerűen leírni. Biokémiából tanultuk, hogy van "felépítő ember és leépítő". Én leépítő vagyok, míg a feleségem felépítő. Ez azt jelenti, hogy vacsora után este, amikor lefekszünk megmérjük pontosan a súlyunkat. Reggel ébredéskor a feleségem ugyanaz vagy pár dekával kevesebb, míg én 1-2 kilóval is könnyebb vagyok. Lefekvés után, amikor elalszom, a mellkasomról kiindulva igen erős izzadás indul el. Magyarán éjszaka égetem el a felesleges kalóriákat, míg az asszonypajtás szépen, csendben hízik mellettem a sötétben. Tehát a tisztálkodásra visszatérve, nekem az erős izzadás miatt feltétlenül reggel is kell tusolnom, míg ő neki nem feltétlenül.
Azt a gyártók is észrevették, ha erős tisztítóhatással bíró termékeket dobnak piacra, akkor a vevők a kiszáradt bőrre utánzsírozót (testápolót) igényelnek. Valahol tehát a cél, eladni a csomagot, szappan, tusfürdő és a hasonló márkájú arc- és testápoló.
Régebben írtam, a legjobb, ha a saját zsírfilmünkre vigyázunk a legjobban. Persze ez is relatív, ha valakinek felszíni és mélyrétegi vízhiányos a bőre, úgy ez cél jogos, de ha pattanásra hajlamos vagy zsíros a bőre, akkor ez a zsírfilm csökkentése inkább hatásos.
Nagyon sokan mondják, ők igazából nem izzadnak, minek mosakodjanak annyit. Ez természetesen nem igaz, mindenki izzad napi fél-másfél liternyit. Például egy egy órás intenzív edzéssel is egy liter felett lehet izzadni. Az izzadáság tartalmazhat sókat, illó olajokat (az étrendtől függően), ami a bőrön maradva tisztátalanságot adhat. Az tehát semmiképen sem tanácsos, hogy napokig ne tisztálkodjunk. Érdekes, a babák alig izzadnak, náluk ez a szabály működik-minden másnap, harmadnap elég a kis fürcsi.
Az, hogy ásványvízzel mosakodjunk, vagy hajat mossunk szerintem felesleges. Mi a különbség az ásványvíz és a sima csapvíz között? Erre táblázatok vannak, a Google-ból rá lehet keresni. Ami nekünk fontos, az ásványvíz eredendően olyan helyről (mélységből) származik, ahol a víz csíramentes, vagyis tiszta. Az ivóvíz pedig tartalmazhat kémiai anyagokat. A WHO ajánlása alapján az ivóvíz szervezetre káros mikrobáktól mentes vizet jelent és csak az egészségre még nem káros mennyiségű vegyi anyagot (fertőtlenítőszer maradványokat, pl. klór, klóramin) tartalmazhat. Amit mi érezhetünk ebből az, hogy klórszaga van a víznek, lényegében mást alig. A klór pedig szárítja a bőrt. De a klór könnyen illan, így ha valaki kiengedi a vizet és vár 3-5 órát, úgy lényegében klórmentes vizet kaphat. Ezzel sokkal olcsóbb mosakodni, mint az ásványvízzel. A feleségem és kisleányom bőre zsírosabb, vaskosabb a bőre, mint nekem és a kisfiamnak és ha klóros vízben fürdünk, nekik kimondottan jót tesz, míg nekünk erősen szárítja a bőrünk, húzódik, amit én mondjuk kimondottan szeretek.
Lényeges, hogy a víz milyen kemény illetve lágy. Sajnos, az ásványvíz is lehet kemény. Arról nincs elég információm, de hallani olyan híreket, hogy napfény hatására a műanyag palackokban a vízben nemkívánatos kémiai folyamatok indulhatnak be.
A gyakori, hosszú ázást (ülőfürdőt) kerülni kell télen. Azt, hogy sokan 20 percnél is tovább lazítanak a kemény, klóros vízben este, több okból sem jó. Azt hogy szárítja a bőrt egy ismert dolog, de az is igaz, hogy a meleg víz nagyon jól lazít, megnyugtat, kellemes, antidepresszáns. Ugyanakkor este, a meleg fürdő után az éjszakánk nyugtalan lesz. Ha nagy hideg van és beűlök a kádba este egy fél órára, úgy utána reggel már viszketek.
Gyakran találkozom páciensekkel, akik a tusfürdőzést, szappanozást a karjukon indítják. Minek? A kar nem piszkolódik, minek naponta mosni, elég a sima víz, a heti egyszeri detergens használata. Főleg nőknél a kar hátsó részén láthatóak pattanásszerű, örökletes elváltozások, melyek nyáron maguktól javulnak. Télen tilos a karon kezdeni a tusfürdőzést.
Hogy mi a helyes?
Víz nélkül nincs élet! Pont. Az arcmosásról már írtam egy szenvedélyes cikket ide, ígérve, hogy időnként felteszem, hogy az újak is lássák. Például bőrgyógyászként mindig megrökönyödöm, hogy sminklemosó használata után, vízleöblítés nélkül térnek nyugovóra a hölgyek.
A testünket napi kétszer érdemes lezuhanyozni! Ez nagyon gyors legyen, egy percnél rövidebb, langyos vízzel. Detergenst (zsíroldó) csak egyszer használjunk egy nap, de bizonyos testrészek, lábszár, comb, karok elég, ha heti egyszer kapnak zsíroldót. Izzadsában ne maradjon sokáig a bőrünk, magyarán testedzés után is kell egy gyors zuhany, sima vízzel. Ha ülőfürdőt veszünk, úgy ilyenkor még kevesebb detergenst használjunk.
Arról nem is akarok írni, hogy például a Szép Házak című újságban Magyarország legszebb házait, fürdőszobáit bemutatva, alig találkozunk bidével! Szóval, lenne még miről írni.
Kolbi
..de sikerulhet nagyon szépen is ..
Informálodj , olvasgass és dönts jol .. Én drukkolok Neked.
Puklis lesz. Mintha kb darázs csípett volna meg a szemed alatt, vagy végigbőgted volna az éjszakát!
Nagyon körültekintően válassz orvost, ha megteheted itt ne a pénz számítson vagy az adott hely neve, hanem az adott orvos képzettsége!!
Nem mindegy milyen anyaggal töltenek ott (minél lágyabb, annál jobb - pl Restylane) illetve a kanülös töltés javasolt ezen a területen, nem pedig a sok kicsi szúrásos. Ez utóbbival nem megy általában megfelelően mélyre a töltőanyag, ezért könnyebben látszik puklisnak a szem vékony bőre alatt!
Akikről jót hallottam a témában (nem személyes tapasztalat) az Dr Pónyai, Dr Szőcs Hajnal és Dr Csernus
Mai napon olvasóim 97%-át töröltem, /nem véletlen! / akit bánt attól elnézést kérek. Idővel aki szeretné visszaveszem, de csak úgy ha neki is van naplója és nem hírből vagy elmondásból ismerjük milyen tapasztalatai vannak.
Megértéseteket köszönöm !
szia
Nekem még nem volt egyik se, majd rákérdezek a hölgytől neki bevált-e.
Valaki tudna segíteni Borosnál mennyibe kerül most egy alsó
szemhéj plasztika?
Előre is köszi:)