Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Áramszolgáltatóval kapcsolatos gond fórum

Áramszolgáltatóval kapcsolatos gond (beszélgetős fórum)


2023. márc. 15. 09:08

Szerezz be valami elektromos fűtőherkentyűt és akkor tudsz fűteni.


Amíg nem volt klímánk, mi is egy ilyennel fűtöttünk ott, ahol voltunk.


Meleg nem volt, de legalább nagyon hideg sem.

A semminél jobb volt.

22. Channa* (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 15. 09:07

Jogtalanul?


Időben kell elkezdeni. Szerintem mindenki tudja, hogy kb. fél év, mire megcsinálják.

21. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 15. 09:06
Nem, nekünk nincs H tarifánk, ha lenne, akkor a felét fizetném szerintem.
20. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 15. 09:00
Mekkora a ház? Nem elég egy szobát, konyhát, fürdőt befűteni? Ha van áramod miért nem tudsz befűteni? Nem kell 25 fokot csinálni. A távfűtés után szerintem a legolcsóbb és legkényelmesebb, legmelegebb klimával fűteni.
19. simple (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 15. 08:46
Nem azért, de te melyik bolygón élsz? Korábban sem tudtak jönni 90 nap alatt, pláne nem amióta kitört a rezsimizéria. Nincs akkora kapacitásuk, amennyi az igény, plusz a villanyórákból is óriási hiány van, mert nem tudnak annyit gyártani, amennyi az igény. Mindenki most akar korszerűsíteni. Mi még 2018-ban csináltattuk a hálózatbővítést+szereltek fel még két mérőt pluszban, de már akkor is hónapokat kellett várni erre. Vegyél egy hőlégbefúvót, az kb. 5 ezer forint, de egy szobát a gyerekeknek bőven be tudsz vele fűteni, hogy ne fagyjanak meg. Nem értem, miért nem keresel megoldást. Ez nem az áramszolgáltató hibája.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Horex)
2023. márc. 15. 06:08
Két óra lesz, 3x10 A kell a géphez. Egy egy hőszivattyús gépezet. Nem mehet a házból konektorrol.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. márc. 15. 06:06
Nektek is H tarifa van? Vagy miért ennyi?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. márc. 15. 06:05
90 napot is meghaladta, önkényesen tolják ki az időt! Jogtalanul
15. Channa* (válaszként erre: 14. - _Berry_)
2023. márc. 14. 20:24

Én ezt értem, de akkor inkább fagyoskodnak?

És én úgy értem, hogy mindenképp árammal fognak fűteni, csak a H tarifát vagy az energia bővítést várja.


Még arra gondolok, hogy esetleg 16 A-os az órájuk és nem bírja el a készülékeket?

És ezért adott be energia igényt, ami manapság elég drága, mert a régi óraszekrényben már nem csinálják meg és az új szekrény több száz ezer forint, azaz abban sem vagyok biztos, hogy a H tarifára vár, és ha nem arra, akkor mindenképpen rendes áron fog fűteni.


Olcsóbb? annyiból igen, hogy nem 7x drágább az átlag fogyasztás felett, hanem csak kétszer.

Nálunk minden árammal megy, azaz a melegvíz+főzés+fűtés, stb. 120 ezer havonta a villanyszámlánk. 2 db 60 nm-es lakás...



Ja, és még FI-hez. Nem derült ki számomra, hogy mivel fog fűteni, mert ha esetleg klímával, akkor nem kell egyszerre többet bekapcsolni és akkor bírja az óra szerintem. Vagy nem kell egyszerre főzni, mosni és fűteni.

Mert én inkább arra gondolok, hogy lecsapkodja az óráját a sok fogyasztó...

14. _Berry_ (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. márc. 14. 20:01

Azt írta:

"Árammal nem merünk fűteni mert olyan számlát küldenének sosem fizetem ki."


Pedig még ha valaki éves tekintetben túl is lépi a keretet, akkor is jóval olcsóbb, mint a gáz.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Horex)
2023. márc. 14. 19:48
Lehet, de ha van áram a lakásban/házban, akkor miért nem fűt? Miért várja az óracserét?
12. horex (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. márc. 14. 18:48

A 380 nem ugyan az, mint a H tarifa."

Feltételezem, a f.imditó nem ért hozzá. A H tarifához két tarifás órát raknak, de kérhet + bővitést is 3fázisra

2023. márc. 14. 18:14
Nem olyan vészes a kizárólagos áramhasználat. Mi 3 helyiséget fűtünk, villanytűzhellyel főzök, szüks. elektromos gépek megvannak, a fiam számitógéppel dolgozik , én is h.o-ba, napi több mint 10 órát és az új villanyszámla havi 34000 Ft. Gázt vagy vegyes tüzelést egyáltalán nem használunk. Az áremelés előtt 25 e ft volt a havi számla.
10. bc84e599b2 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. márc. 14. 18:02

Egyet értek :)

Nálunk gáz nincs,elektromos panelokkal fűtünk,de kellemes meleg van a lakásban.Előre töltős óráink vannak,simán kijövünk havi 10.000 Ft-ból.

És tényleg ugyan mi köze ehhez a rendőrségnek?

2023. márc. 14. 17:46

Egyébként szerintem te nagyon keversz valamit!

A 380 nem ugyan az, mint a H tarifa.


És eddig egyébként, hogy fűtöttél?


Még is, hogy gondolod, hogy rendőrt hívsz?

Ez mitől lenne rendőrségi ügy?


Mindennek van egy átfutási ideje.

Gondolom van villanyod, akkor tudsz fűteni szerintem.

8. horex (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 17:24

Próbáltam az MEHK-nél is"

Az mi?

Nézd meg hogy az MVMNext ÁSZF-ben van-e valami utalás az uj fogyasztásmérő határidejére, illetve ugyanezt az áramszolgáltatódnál./merthogy a Next nem szolgáltak konkrétan villanyt/

Olvasgasd ezt

[link]

vagy próbálkozz valamerre

[link]


Békéltető és társai semmmit nem érnek, tapasztaltam

2023. márc. 14. 16:49

Tehát, én a helyedben nem lennék fűtés nélkül, azért, mert nincs H tarifa.


Mi klímával fűtünk és pont ezért nem igényeltem H tarifát, mert mire bekötik, addigra eltörlik a kedvezményes tarifát+drága is a bekötése...

6. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 16:46

A H tarifa bekötése nagyon hosszú idő.


Milyen fűtésed lesz/van? Mihez kell a H tarifa?

5. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 15:50
Esetleg vegyetek valami elektromos radiátort/fűtőpanelt és napközben legyetek mindannyian 1 szobában. Az áramnál meg diktálásra kellene átállni, így a hivatalos éves leolvasásig lehetne bűvészkedni a havi fogyasztással, hogy ha most nem telik rá, akkor kevesebbet diktáltok be és kevesebbet fizettek, ha meg megoldódik a gond, akkor úgyis kevesebb lesz a fogyasztás és az addig felhalmozott fogyasztási többletet akkor ki tudjátok fizetni.
2023. márc. 14. 15:19
Javaslom keress rá, a lakhelyeden vagy annak közelében van-e családsegítő és gyermekjóléti szolgálató központ. Ők talán tudnak segíteni, az áramszolgáltatóval ügyet intézni, egyéb megoldást javasolni, stb.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. márc. 14. 14:54
Igen így van. Nagy teljesítményű H tarifás.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 14:50

Én ebből semmit nem értek.


Villany fűtésetek lesz? Amihez az órát cserélni kell?

2023. márc. 14. 14:48

Szervusztok


Szétment a fűtés rendszerűnk (nem javítható másik kandalló kellene de nincs rá pénzünk), nem tudunk semmivel fűteni a drága áramszolgáltató meg sehogynem érhető el. Próbáltam az MEHK-nél is de 55 nap az ügyintézés elküldtem a panaszom, írtam panasz emailt az áramszolgáltatónak majd válaszolnak. Itt vagyok egy teljesen új fűtés rendszerrel és nem tudom használni mert nem jönnek ki hónapok óta, hogy az új villanyórát betegyék és a 380at bekössék!

Árammal nem merünk fűteni mert olyan számlát küldenének sosem fizetem ki. Már nincs is miből. Ott tartunk minden pénzünk ráment a fűtésre és nem tudjuk használni.

Fázok 2 kiskorúval a saját házamban.

Mit tudok tenni ?

Valaki valami segítséget tudna adni, hova forduljak? Rendőrség vagy valaki más?

Annyira kivagyok borulva, meg fognak fázni a gyerekek így.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook