Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. jan. 4. 20:59

Sziasztok!

Látom már nagyon régen nem írt ide senki, pedig annak idején olyan szuperül működött itt ez a csoport.

Most is csak a zért tértem ide vissza, mert emlékszem pár szimpatikus embere, mint pl. Enissa Mamma2, aki Gizus néven írta alá anevét.

Enissa, Mamma2 szívesent artanám veletek a kapcsolatot; Facebook-on megtaláltok Anna Szedresi néven, nyugodtan jelöljetek be Facebook-on, csak írjatok privát üzenetet is, amikor bejelöltök, hogy a Hoxáról ismertek az Arab világ és más érdekességek Fb-csoportból, mert ha csak úgy valaki bejelöl, és nem ír semmit, hgy honnan ismer, azt nem igazolom sohasem vissza.

Enissa, Mamma2 nagyon nagy örömet fogtok nekem szerezni, ha bejelöltök.

Üdvözlettel: Szedresi Anna Nicknevén: napirai11

2013. máj. 19. 15:38
Sziasztok! Van itt még valaki a fórumozók között, aki Szaúd-Arábiában él, vagy van kinti kapcsolata?
2012. máj. 21. 16:18

Szívesen! :)

Nem baj az,állítólag a jó pap is holtig tanul,én pedig örülök hogy segíthettem.

6082. megi04 (válaszként erre: 6081. - Belladonna3)
2012. máj. 21. 15:18
Köszönöm! Ezt valóban nem tudtam!:)
2012. máj. 21. 15:04

[link]


vagy:


[link]

ha azóta még nem tájékozódtál. ;)

6080. megi04 (válaszként erre: 6079. - Mamma2)
2012. máj. 19. 13:30
Itt olvastam valamelyik hsz.-ben az idézetet...Hogy India a kultúra bölcsője,ők találták fel..vagy ki...nem emléxem a számokat,matematika...stb. Ezért kérdeztem...De nem találom a hsz-t..:(
6079. mamma2 (válaszként erre: 6078. - Megi04)
2012. máj. 19. 08:53
Mi van??? - hogy kerül ide INDIA ??? - vagy rossz helyen járok? - arab számokkal forradalmasítjuk a "modern" matematikát...indiaiul XD...teljes képzavar! Pussz GIZUS
6078. megi04
2012. máj. 18. 21:30

Tényleg teljesen bocsánatot kérek rettenetes butaságom miatt,de nekem valami nem világos...

Idézem: "A tudomány bölcsője ugyanis India, amit az arabok csak átvettek tőlük! India egyik legnagyobb tudományos ajándéka a modern világnak a matematikából származik. Tőlük kaptuk a tizedes rendszert, a helyi értékes számolást, a nullát és a számjegyeinket, melyek alkalmazása nélkül, különösen a mostani komputerizált világban, moccanni sem tudnánk! Indiai matematika felfedezései forradalmasították a modern matematikát, a modern tudományra tett hatása sajna nem feltűnő, mert az indiai tudomány eredményei folyamatosan beépültek a nyugati tudományba, és csak a tudománytörténészek vannak tisztában ennek részleteivel."


De akkor én miért írok,úgynevezett: ARAB számokkal???????

Miért nem INDIAI SZÁMOKKAL írok????

2012. ápr. 13. 09:30

Szia Mamma2!

Cak most láttam, hogy írtál.

Üdv: Napirai

6076. mamma2 (válaszként erre: 6075. - 0c0354cc5a)
2012. ápr. 10. 12:33
Szia!...
2012. ápr. 9. 11:28

Sziasztok!

Valaki írt ide, hogy arab nyelvet szeretne tanulni.

Azt tudnám javasolni az illetőnek, hogy van egy olyan honlap, amelyet úgy hívnak, hogy tanárbázis. Ha beírjátok a Google-ba, hogy tanárbázis, ki fogja adni a gép ezt a honlapot. Ez egy adatbázis, ahol mindenféle tanárt lehet keresni: körülnéztem ittt, és arab nyelvtanárok is vannak az adatbázisban.

További jó pihenést azoknak, akik tartják a húsvétot.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 5. 20:36

Sziasztok!

A keresztény lányoknak kívánok nagyon kellemes húsvéti ünnepeket.

Üdv: Napirai11 egy baháí nő

6073. Akymo
2012. márc. 25. 15:51
Lányok tudja valaki az esküvői szertartáson mondandó szöveget? fontos lenne
6072. 4ecb5c1130 (válaszként erre: 6071. - Loch ness)
2012. márc. 5. 17:36
menj be bármelyik mecsetbe Bp-en,és ingyen segítenek arab nyelvet tanítani :)
6071. loch ness
2012. márc. 2. 08:50

Sziasztok!

Látom, nem nagyon működik a fórum, de gondoltam, megkísérlek írni bele, hátha mégis válaszol valaki.


Régi álmom megtanulni arabul. Viszont olvasom, hogy több nagyon különböző nyelvjárás is létezik. Leginkább az egyiptomi arab és az öböl arab érdekelne. Tudtok hozzá javasolni valamilyen forrást, ahol legalább az alapoknak utánanézhetnék? Leginkább internetes oldal érdekelne, mert az ilyen tárgyú könyvek valószínűleg megfizethetetlenek. Egyiptomi arab van a "kapd elő" sorozatban, azt tudom, de az öböl arabot még csak tervbe sem vették.


Aki ért hozzá: melyiket lenne érdemes megtanulnom? És mi a különbség nyelvileg a kettő között?


Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

2011. dec. 7. 15:34

Sziasztok!

A 6063-as volt az a bizonyos hozzászólás, amit töröltek. Most azon a sorszámon egy teljesen másik emberke hozzászólása van.

Más: a fórum nagyon kihalt sajnos, új emberkék nem is nagyon írnak ide.

Kicsit lelkiismeretfurdalásom van emiatt, hátha miattam tűntek el az emberek, amikor idejöttem, és elkezdtem hirdetni az igét, pedig nem állt szándékomban elüldözni innen az emberkéket.

Üdv: Napirai

6069. Hoxa (válaszként erre: 6065. - 0c0354cc5a)
2011. dec. 6. 10:33
Nincs törölt hozzászólásod a rendszerben.
6068. mamma2
2011. dec. 6. 09:51
Sajnos én sem vettem észre, hogy töröltek hozzászólást....úgy látszik "KEVESET JÁRUNK ERRE"....Pussz GIZUS
6067. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6066. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 6. 08:44
Már visszaolvasva láttam, hogy melyiket törölték. Lehet olyan politikai, vagy vallási mondat volt benne, ami mások számára sértő lehetett.
6066. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6065. - 0c0354cc5a)
2011. dec. 5. 22:42

Szia Napirai!


A moderátortól kérdezz rá, mi oka lehetett. Én nem tudom, nem is vettem észre, hogy töröltek hozzászólást.

2011. dec. 5. 22:39

Sziasztok Lányok!

A legutolsó hozzászólásomat törölték, nem tudjátok, hogy miért?

Amikor ezt megláttam, nagyon megijedtem, és megnéztem itt az oldalon az üzijeimet, de ott nem találtam a dologra magyarázatot.

Nem tudjátok véletlenül, miért törölték azt a hozzászólást?

Üdv: Napirai

6064. mamma2 (válaszként erre: 6063. - D41005143d)
2011. dec. 1. 15:10
Meddig éltél arab házasságban?...és melyik országban jártál??? Pussz GIZUS
2011. dec. 1. 11:21
az arab vilag egy nyugati embernek nagyon erdekes,mas nepek,mas szokasok.............engem leginkabb a vallasuk lepett meg,s ezenkivul pedig a hazassagokok,nok sorsa ott................en europai leven szerencses voltam,mert parom csaladja europaban el es imadjak az europaiakat,s nagyob szabadsagom volt arab parom melett,mint europai ferjem mellett.egy arab orszagban annyi a furcsasag szxamunkra europaiaknak/kavezokban not nem letni/en bemereszkedtem,de a sok csodas szem....ugy ereztem magamat ,mintha pucer lennek,mert minden ferfiszem engem bamult.......s meg sorolhatnam hosszasan az erdekessegeket.
6062. mamma2
2011. okt. 25. 09:28
Vége Kadhafi uralmának!-megbukott diktatúrája, hatalma....csúf vége lett....hát ez is az arab világ!!! Allah nevében meglincselve, "felkoncolva"...családja írmagját is kiírtják...hmm...és ezt is Allah nevében...aztán jöhet a körülmények "kivizsgálása"...meg a "halottnak a csók"...meg a vallás törvényei...Pussz GIZUS
6061. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6060. - Mamma2)
2011. szept. 30. 20:53

Szia Gizus!

Ez nem úgy működik, hogy valaki reggel felkel, és Próféta lesz. Ennek látható előjelei vannak, az illetőnek kiemelkedő tulajdonságai vannak, stb.

A baháí hit szerint ezer év múlva fog leküldetni a Isten következő prófétája, aki szintén hoz egy új vallást.

Ha Bahá'Ulláh, illetve a Báb prófétaságának mikéntjéről szeretnél többet megtudni, illetve az egész baháí hit érdekel téged úgy, ahogy van, akkor ajánlok neked egy könyvet, amit nem baháí-hitűeknek írtak közérthető nyelven.

A szerzőpáros nevét nem tudom, de a cím, és a kiadó alapján könnyen megtalálhatod a könyvet a könyvtárakban.

Ez a könyv a következő: A baháí hit. Gondolat kiadó, 1992.

Ezt kéne beszerezned, és elolvasnod, sok kérdésre választ kapsz majd.

Ha van még kérdésed, írj ide.

Üdv: Napirai

6060. mamma2
2011. szept. 30. 11:31
Sziasztok Lányok!-elolvastam Napirai írását a családról és azok életéről...hát teljesen a vallás előírásai szerint élnek...és nagyon dícséretes, hogy a házasfelek nem verhetik egymást, sem a gyerekeiket!-követendő példa a magyar házaspárok számára is:DD...a nő végezze el a házimunkát..Istennek tetszően, a férfi pedig lássa el minden földi jóval anyagit is beleértve a gyerekeket és az asszonyt!-ez parancs nélkül is természetes kellene, hogy így legyen. Nekem, csak az nem fér a fejembe...hogy lehet az, hogy valaki reggel felébred, és úgy gondolja, hogy attól kezdve Ő a PRÓFÉTA...mert az Isten neki kinyilatkozott, és attól kezdve Ő a vallási vezető,és tanokat...szabályokat...parancsokat..."közvetít"a népnek...és ettől kezdve kötelesek őt elfogadni és hinni neki...hmmm....szóval "értetlen és szkeptikus" vagyok....de aki hisz, és hívő, és meggyőződése van....azt tiszteletben tartom, a hívőnek van kihez imádkozni és várni a segítséget, és hitével Neki könnyebb az élet, mert van "gyógyír" a bűneire....hisz Isten úgyis mindent megbocsájt!
6059. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6062. - Mamma2)
2011. szept. 22. 17:53

Sziasztok, szia Gizus!

A baháí hitű emberek a legkülönbözőbb szakmákban megtalálhatók, nincs tiltott foglalkozás, kivéve a hivatásos katona.

Mert baháí hitű ember nem vállalhat fegyveres katonai szolgálatot, akik katonának jelentkeznek, kizárólag fegyvertelen szolgálatra jelentkeznek.

Elvileg nők is lehetnének ilyen katonák, de nem tudom, hogy a baháí nők közül mennyien vállalnak ilyen szolgálatot.

Egy baháí hitű ember nem harcolhat zsoldosként más állam hadseregében, és fegyveres katonai szolgálatot is csak akkor vállalhat, ha hazáját kell megvédenie. Mivel azonban még nem léteznek baháí államok, ezért általában a baháí-ok tartózkodnak a fegyveres katonai szolgálattól. Az Aqdas még nem igazi jogrendszer, de ha valahol a baháí vallás államvallás lesz, akkor ott a jogrendszer alapja az Aqdas lesz. Ez a folyamat azonban csak nagyon lassan fog bekövetkezni, mivel tilos a fegyveres hittérítés, vagyis tilos a hit fegyverrel történő terjesztése, és egy vallás a filozófia, a szavak segítségével lényegesen lassabban terjed, mintha azt fegyverrel terjesztenék, és én nagyon örülök annak, hogy ez így van.

Az Aqdas még csak alap, ezt a jogrendszert még ki kell jobban dolgozni ahhoz, hogy államok jogrendszereként tudjon funkcionálni.

Mivel azonban még nincsen ilyen állam, ezért Bahá'Ulláh tanításait még nem lehet 100%-osan betartani. Ha pl. az alkoholt betiltanák, mert az Aqdas tiltja az alkoholfogyasztást, az már lényegesen javítana a társadalmi viszonyokon, és ugyanez a helyzet a szerencsejátékkal is.

A baháí ember bármilyen vallású személlyel házasságot köthet, és a házasságkötésnek van rítusa: el kell mondania a menyasszonynak, és a vőlegénynek egy bizonyos mondatot, és jelen van két tanú, akiket a helyi szellemi tanácsok jelöltek ki, és ők felírják egy nagy könyvbe, hogy megtörtént x, és y között a házasságkötés ekkor, és ekkor. Kötelező a jegyajándék, de ennek összege még tizenkilencedik századi pénzegységben, pontosabban aranyban van meghatározva. Az öröklési rendszer nagyon bonyolult, én kétszer is elolvastam az Aqdas idevonatkozó rendelkezéseit, de még így sem értem (nem lennék jó jogász).

Mivel Bahá'Ulláh-nak az nyilatkoztatott ki, hogy Isten előtt a férfi, és nő egyenlő, ezért nem ál felette a férfi a nőnek, sem a nő a férfinak.

A férfi a feleségét nem verheti meg, és a feleség sem verheti meg a férjét, és egyáltalán verekedni nem szabad senkinek sem, és a szülő sem verheti meg a gyerekeit a baháí hit szerint, csupán megszidhatja őket, ha rosszat csinálnak, és el kell nekik magyarázni, hogy ezt, vagy azt miért nem szabad. A férjnek, és a feleségnek tiszteletben kell tartani egymás jogait, de a nőnek kötelessége gondoskodnia a család egységéről, pl. nem teheti meg, hogy nem végzi el a házimunkát, ha erre nincs nyomós oka. A baháí hitben nagyon fontos a család, ezért házasság nem köthető szülői beleegyezés nélkül, azt sajnos nem tudom, hogy a szertartás alatt ezt a beleegyezést hogyan nyilvánítják ki, mert ennek még nem néztem utána. Mindkét fél szüleinek bele kell egyeznie a házasságkötésbe, különben a házasságkötés nem lesz érvényes, és e beleegyezés hiányában a helyi szellemi tanácsok nem jelölnek ki tanukat, így nem lehet vallásilag megkötni a házasságot.

Olyan is előfordulhat, hogy valamelyik fél szülei már nem élnek, erre is biztosan van vallásilag valami megoldás, de hogy mi, azt sajnos nem tudom. Fontos még, hogy a házasságkötésbe mindkét fél mindkét szülőjének bele kell egyeznie, ezt így rendelte el Bahá'Ulláh, mert így nyilatkoztatott ki neki Isten által a Kitáb-Í-Aqdas szent lapjain.

A válás csak nagyon bonyolult, és csak végső esetben engedélyezett. Ha szakadás támad a házasfelek között, egy év türelmi évnek kell eltelnie, és ha nem tudnak utána sem kibékülni, akkor lehet elválni. Válóok lehet pl. ha az egyik fél külföldi állampolgár, de a másik fél nem tud a férj/felesége országában élni, és a másik fél arra akarja kényszeríteni, hogy ott éljen, vagy ha egy nő nem végzi el rendszeresen a házimunkát, stb. A türelmi év alatt nem szabad nemi életet élni, mert az vallásilag tilos, eznkívül vallásilag tilos a házasság előtti nemi élet is. Szexuális kapcsolat csak házasságban megengedett.

Mivel a nemi kapcsolat tilos házasságon kívül, ezért Bahá'Ulláh azt javasolja a hívőknek, hogy fiatalon házasodjanak, nehogy megszegjék Isten törvényeit.

Magyarországon nincsenek a baháí-oknak iskoláik, mert Magyarországon nagyon picurka ez a közösség, kb. ezerkétszázan vannak. Van központ Budapesten, Debrecenben, és Szegeden, de ez csak olyan beszélgetőhely, illetve imahely. Istar (baháí templom) sajnos nincs Magyarországon, a legközelebbi istar Frankfurt mellett van.

Kontinensenként, szigetcsoportonként egyelőre csak egyetlen baháí templom van. Afrikában Ugandában, Kampalában van baháí templom, van egy még Szamoán, Sydneyben, Amerikában, Új-Delhiben (itt van a világon az egyik legnagyobb baháí templom) lehet, hogy még kihagytam valamit, de tényleg nagyon kevés van a világon e templomok közül.

Az emberek életét az Aqdas előírásai teljesen átszövik, és nagyon szigorú erkölcsöket követel, amit csak erős hitű ember tud betartani.

Ez azonban csak az emberek viselkedésén látszik, mert nincsenek öltözködési előírások, de nyilván egy baháí nő nem fog úgy kimenni az utcára, hogy olyan ruha van rajta, amelyből kilátszik a két melle, meg a hasa, meg olyan ruhát sem vesz fel, amelyeket olyan lányok szoktak felvenni, akik kint állnak az utcasarkokon, nem festi túl magát, stb. Egyébként mi nők bajban vagyunk ezzel a ruhadologgal, mivel az Aqdas nem ír elő semmit ezzel kapcsolatban, így minden nőnek/lánynak más arról a véleménye, hogy mi az, ami még nem kihívó, és mi az, amit nagyon nem kéne felvenni, mert az arra készteti a férfiakat, hogy paráználkodjanak. A baháí hit szerint az a férfi a legkedvesebb Isten előtt, aki úgy tud ránézni egy bájos nőre, aki nem a felesége, hogy nem gondol rá bűnös kívánsággal, hogy milyen jó lenne elcsábítani, magyarul mondva vele hálni.

Több lánnyal beszéltem erről, és ők azt mondták, hogy ebben a nőknek is segíteniük kell a férfiaknak, és csak úgy lehet ebben segíteni a férfiaknak, ha a nők nem mutogatják az intim testrészeiket. A baháí nők eltérőek az öltözködésben: van, aki csak hosszú szoknyában, és hosszú ujjú blúzban hajlandó kimenni az utcára, és még 40 fokban sem hajlandó levenni a hosszú ujjút, más meg simán felvesz nyáron egy rövidujjú trikót, meg egy rövidnadrágot, és a strandon bikiniben napozik. Az Aqdas azt írja elő a hívőknek, hogy tartsák be azokat a szokásokat, ahol élnek. Ez azt jelenti, ha pl. egy baháí nő Indiában kénytelen élni hosszabb ideig, akkor kötelessége szárit hordani, mivel ott a nők szárit hordanak. Ha valamely afrikai országban, akkor mind a baháí férfinak, mind a baháí nőnek kötelessége az ottani emberek által hordott ruhákat viselni, vagyis etióp, vagy kongói stb. népviseletet hordani, de ez más szokásokra is vonatkozik. Ez alól kivétel a kézzel evés, mert az Aqdas megtiltja a baháí hívőknek azt, hogy belenyúljanak az ételbe, késsel, villával kell enni, bárhol tartózkodsz is a világon.

Ha ezen megbotránkoznak valahol, nem kell vele foglalkozni, hanem késsel, és villával kell enni, és kész.

Étkezési megkötöttségek nincsenek, kivéve az alkoholt, és az alkoholtartalmú ételeket, pl. az alkoholban pácolt hús, az alkoholt tartalmazó édességek, stb. Alkoholt csak akkor szabad inni, ha azt orvos rendeli el, pl. hastífusz, vagy más betegségek megelőzésére trópusi területeken.

Ha egy baháí hitű megbetegszik, kötelessége hozzáértő orvosokkal kezeltetnie magát.

Ezenkívül tilos a drogfogyasztás, és egyéb tudatmódosítószerek használata (itt is kivétel ha orvos rendeli el, pl. egy utolsó stádiumban lévő rákos baháí hitűnek nem tilos a morfium használata, ha az orvosok nem tudnak mást adni helyette, de ha van más fájdalomcsillapító, ami csökkenti ugyanúgy a fájdalmait, akkor nem használhat morfiumot). Az orvos is csak akkor írhat fel tudatmódosító gyógyszert, ha mással azt nem lehet helyettesíteni, a pszichiátriai betegek ezalól nyilván kivételek, mert azokon csak ilyen gyógyszerekkel lehet segíteni.

A családok életét még nem tanulmányoztam, de az biztos, hogy az Aqdas rendelkezései átszövik a mindennapokat, ebből kifolyólag kevesebb a veszekedés, és sokkal nagyobb a szeretet, kiegyensúlyozottabbak az emberek, de csaka kkor, ha maradéktalanul betartják az Aqdas előírásait.

Egy baháí hitűnek mindig tisztának kell lennie, mind a testének, mind a ruházatának, ebből kifolyólag jóval kevesebb köztük az ápolatlan, elhanyagolt külsejű ember. Egy koszos ruhájú, koszos ember imái nem fogadtatnak el, főleg akkor nem, ha az ember a napi kötelező háromkötelező imáját úgy végzi el, hogy koszos rajta a ruha, és az ember őmaga is koszos, de az imák akkor sem fogadtatnak el, ha az ember ugyan nem koszos, de a ruhája igen. Ezért is valószínű, hogy köztük alig van ápolatlan, elhanyagolt külsejű ember, mert ha kell, naponta háromszor is letusolnak annak érdekében, hogy mindig makulátlanul tiszták legyenek. Erre azonban véleményem szerint csak nyári melegben van szükség, illetve nők esetében a havi vérzés idején.

Hú, most megint rettenetesen hosszú voltam. Ha van kérdés, kérdezzetek nyugodtan.

Üdv: Napirai

6058. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6057. - Mamma2)
2011. szept. 21. 15:24

Szia Gizus!

Azt látom, hogy sajnos Isten mibenlétének a lényegét nem érted, és a bűnbocsánat/bűnhődés lényegét sem érted sajnos.

Isten mindig, mindenkor, minden pillanatban látja mind a hétmilliárd ember szívét, és azt is látja, hogy mi mit gondolunk, mit érzünk, és ha bocsánatot kérünk attól, akit megbántottunk, akkor Isten azt is látja, hogy ez tényleg szívből jön, vagy csak érdekből kérünk bocsánatot becsapva ezzel Istent, önmagunkat, és felebarátunkat is.

Ha felebarátunk ellen vétkeztünk, és őszintén bocsánatot kértünk tőle, majd Istentől is, akkor bűnünk semmissé válik, nem kell vele foglalkozni tovább. Vannak azonban olyan súlyos bűnök, amelyeket meg lehet bánni, és Isten is megbocsájtja, de utána figyelni kell arra, hogy életünk további részében a jótettek legyenek túlsúlyban. Ha annyira súlyos a bűn, hogy a földi igazságszolgáltatás előtt is felelnünk kell érte, akkor is megbocsájtja Isten, ha őszintén megbánjuk azt. Ez azonban nem jelenti azt, ha valakinek olyan kárt csináltunk, hogy pl. összetörtük valami értékes tárgyát, vagy balesetet okoztunk, akkor az okozott kárt nem kell megtéríteni, mert igenis meg kell téríteni az okozott kárt. Ha valaki összetöri egy ember mobilját, kötelezs annak árát kifizetni, vagy ha a tizennégy éves Pistike összefújta a falat festékkel, akkor kötelessége újrafesteni az általa elcsúfított falat, ezáltal Pistike megtanulja, hogy a köztulajdont nem tesszük tönkre, és mások tulajdonát sem.

Az is nagyon helyes döntés volt, amikor a lakótelepen, ahol lakom, Józsikára rászólt a Jenő bácsi, hogy kisfiam, szedd össze a szemetet, amit eldobtál. Józsika össze is szedte a szemetet, mert Jenő bácsi elég nagy darab ember, és ha ő lekever Józsikának két hatalmas pofont, abból neki nem lesz köszönet. Józsikáról nem tudom, hogy hisz-e Istenben, mert ő egy tizennégy éves kisfiú, és én nem tartom ilyen korú fiúkkal a kapcsolatot, de ha Józsi hívő keresztény, vagy lehet más milyen vallású is, akkor neki kötelessége Istentől bocsánatot kérnie a környezet ellen elkövetett bűnéért, és meg kell ígérnie Istennek, hogy többet nem követ el bűnt a környezet, az élővilág ellen.


baháí hitben a környezet, az élővilág elleni bűnök nagyon súlyos bűnök, a gyilkossággal vetekszik, de erről az Aqdas még nem rendelkezik, mert a tizenkilencedik században még nem létezett környezetszennyezés, az élővilág, a környezet elleni bűn fogalma ezért még nem létezett.

Igaz, már akkor is voltak kémények, stb. amik szennyezték a környezetet, de mára már annyira tönkretette az ember a környezetet, az élővilágot, hogy lassan az életfeltételeink válnak lehetetlenné. Ezért van az, hogy egyre több vallásban a vallási vezetők a környezet, az élővilág elleni bűnöket a főbűnök közé sorolják, mert a környezet, az élővilág elleni bűnök közvetve ugyan, de az emberiség ellen irányuló bűnök.

Jómagam keresztény voltam, és nagyon úgy néz ki, hogy át fogok térni baháí hitre, és ez egy hosszú folyamat, és egyáltalán nem nehhézség/fájdalommentes, de megéri, mert úgy érzem, hogy számomra ez az igaz hit.

Ezért én olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik hisznek Istenben, az ún. ateista emberek nem tesznek jót az átalakuló istenképemnek, az ún. fokozatosan átkódolódó világképemnek.

Csináltam itt a Hoxán egy topicot, melynek címe baháí vallású nőket keresek, de nem találták meg ezt a topicot azok a hölgyek, akiknek meg kellett volna találniuk, úgy látszik, a magyar baháí vallású nők nem szoktak hoxázni.

Na megyek, írok mindjárt még.

Üdv: Napirai

6057. mamma2
2011. szept. 21. 10:24
Szia Napirai!-sajnos pályafutásom során bizony sokszor előfordult, hogy legszívesebben "földhöz vágtam volna Irénke mobilját"...na de nem tettem!-mivel emberből vagyok, így uralkodni tudok az indulataimon...helyette csendes szóval elmagyaráztam Neki, hogy miért haragszom rá, és hogyan kellene kijavítani a hibáját! Valóban sokféle bűn létezik, kicsi-nagy-mégnagyobb-stb...na, de az a bűn nem válik semmissé, mert "leimádkozom"-és az Isten megbocsátotta. A "magunkban, gondolatban" elkövetett bűnökért pedig nézzünk a lelkünk mélyére...tegyük tisztába érzéseinket,önmagunkat, gondolatainkat, tartsuk "kordában" cselekedeteinket!-ettől vagyunk EMBEREK. Minden embernek önmagának kellene a saját lelkébe látni, és rendet tenni,mert hátha mégsem lát bele Isten a szívébe.../vagy egy pillanatra nem tud rá figyelni/...és akkor ott állunk" az Isten bocsánata nélkül?...hát ezen még "rágódnom" kell...hmmm Pussz GIZUS
2011. szept. 20. 13:25

Szia Gizus!

Az a helyzet, hogy többféle bűn létezik: lehet bűnt elkövetni emberek, állatok, az élővilág ellen. Lehet bűnt elkövetni szóval, cselekedetekkel. gondolatokkal: ezek Isten szemében mind bűnök.

a én megbántom Kiss Irénkét, mondjuk azt mondom neki, hogy Irénke te hülye vagy, vagy kibeszélem Irénkét a háta mögött, esetleg bosszúból földhözcsapom Irénke mobilját (ilyeneket soha nem csinálnék, ezek csak példák), akkor nekem először is Irénkétől kell bocsánatot kérnem, oda kell mennem hozzá, és meg kell mondanom neki, hogy Irénke ne haragudj, én nagyon mérges voltam rád ezért, és ezért, ezért csináltam ezt, vag azt, vagy azért mondtam neked ezt, vagy azt.

Ha azonban ez csak látszat, és igazából nem bántuk meg, amit elkövettünk felebarátunk ellen, akkor én ugyan becsaphatom Irénkét, elhitethetem vele, hogy tényleg megbántam, amit ellene elkövettem, de Istent nem tudom becsapni, mert ő belelát minden ember szívébe. Tehát ha ez csak olyan látszatbocsánatkérés, és nem szívből jön, azt Isten nem fogja elfogadni. Ez a különbség aközött, hogy én bocsánatot kérek felebarátomtól, és Istentől. Ha felebarátom ellen vétkeztem, és bocsánatot kérek tőle, m ajd Istentől is, és ez őszinte, szívből jön, akkor e bocsánatkérés elfogadtatik.

Vannak olyan bűnök is, amelyeket az emberek nem vesznek észre, mert a szívünkben, gondolatainkkal, érzéseinkkel követjük el azokat akár felebarátaink, akár az állatok, akár a Föld, az élővilág ellen. Isten szemében ezek is ugyanilyen bűnök, és ilyenkor kizárólag Istentől kell/lehet bocsánatot kérni, mert rajtunk kívül e bűneinkről csak ő tud, mert nyilván az ember nem beszél arról, hogy ő legszívesebben agyoncsapná Kiss Pistát, vagy milyen jó lenne fejbecsapni a szomszéd macskáját, aki folyton átjön a mi kertünkbe,és öszekarmolja a falat. Isten szemében ezek szintén bűnök.

Hanban rosszindulatú felebarátainknak meg tudunk bocsájtani, az nagyon nagy jótett Isten szemében, és ennek jutalma rendkívüli lelki béke, hatalmas boldogság, amit megélhetünk még itt a földi életben.

Üv: Napirai

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook