Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5995. bázis22 (válaszként erre: 5991. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 20:47

Megölte újszülött gyermekét, öt évett kapott

2011. január 18., kedd, 13:59 • Utolsó frissítés: 2011. január 18., kedd, 14:00

Szerző: MTI


Címkék: újszülött; Dunaföldvár; börtönbüntetés;


Kinyomtatom • Továbbküldöm • Megosztom

Jogerősen helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla kedden annak a nőnek a büntetését, akit korábban öt év letöltendő börtönbüntetéssel sújtottak, mert megölte újszülött gyermekét Dunaföldváron 2008-ban.



ÉnCégem üzleti díjcsomagok

Hirdetés

A táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa megalapozottnak találta az ügyben első fokon eljáró Tolna Megyei Bíróság határozatát és a huszonegy éves vádlottat tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek.


A tényállás szerint a szolnoki illetőségű nő 2007 végén esett teherbe. A gyermeket nem akarta, de már volt abortusza és egy újabb terhességmegszakítás következményeitől tartva úgy döntött: megszüli a kisbabát. Terhességét a háziorvosa megállapította, nőgyógyászati vizsgálatra előjegyezte a nőt, a vádlott azonban sem nőgyógyászt, sem terhességgondozót nem keresett fel.


A kismama 2008. augusztus 19-én Dunaföldvárra utazott egyik férfi ismerőséhez és családjához. Két nappal később megkezdődtek a szülési fájdalmai, görcsökre panaszkodott, ezért ismerősei orvost akartak hívni hozzá, de ezt a nő visszautasította. Másnap, amikor egyedül maradt a lakásban, egészséges lánygyermeknek adott életet, akit egy paplanhuzatba csavart és ágytakarót rakott rá úgy, hogy elfedje a gyermek arcát. Ezután a mosdóba ment.


Az ágyon hagyott, de életjeleket már nem adó gyermeket a hazatérő vendéglátók fedezték fel és értesítették a mentőket, akik az újszülöttet megpróbálták, ám nem tudták újraéleszteni. Az anya ellen eljárást indított a rendőrség.

5994. bázis22 (válaszként erre: 5991. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 20:46

Borzasztó, de nagy a világ állatkertje, nem kell elhagyni még kishazánkat sem sajnos :(


Megölte újszülött gyermekét, öt évett kapott

2011. január 18., kedd, 13:59 • Utolsó frissítés: 2011. január 18., kedd, 14:00

Szerző: MTI

Címkék: újszülött; Dunaföldvár; börtönbüntetés;


Jogerősen helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla kedden annak a nőnek a büntetését, akit korábban öt év letöltendő börtönbüntetéssel sújtottak, mert megölte újszülött gyermekét Dunaföldváron 2008-ban.

A táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa megalapozottnak találta az ügyben első fokon eljáró Tolna Megyei Bíróság határozatát és a huszonegy éves vádlottat tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek.


A tényállás szerint a szolnoki illetőségű nő 2007 végén esett teherbe. A gyermeket nem akarta, de már volt abortusza és egy újabb terhességmegszakítás következményeitől tartva úgy döntött: megszüli a kisbabát. Terhességét a háziorvosa megállapította, nőgyógyászati vizsgálatra előjegyezte a nőt, a vádlott azonban sem nőgyógyászt, sem terhességgondozót nem keresett fel.


A kismama 2008. augusztus 19-én Dunaföldvárra utazott egyik férfi ismerőséhez és családjához. Két nappal később megkezdődtek a szülési fájdalmai, görcsökre panaszkodott, ezért ismerősei orvost akartak hívni hozzá, de ezt a nő visszautasította. Másnap, amikor egyedül maradt a lakásban, egészséges lánygyermeknek adott életet, akit egy paplanhuzatba csavart és ágytakarót rakott rá úgy, hogy elfedje a gyermek arcát. Ezután a mosdóba ment.


Az ágyon hagyott, de életjeleket már nem adó gyermeket a hazatérő vendéglátók fedezték fel és értesítették a mentőket, akik az újszülöttet megpróbálták, ám nem tudták újraéleszteni. Az anya ellen eljárást indított a rendőrség.

2011. máj. 15. 18:59
rajta
2011. máj. 15. 18:59
A startlapon volt rajt...
2011. máj. 15. 18:58

ez nem semmi!!



[link]



Sokkoló: két anya megölte a saját lányát

Megjelent: 2011.05.15. 15:01

Frissítve: 2011.05.15. 15:01

A két muzulmán nőnek nem tetszett, hogy lányaik hindu férfiakhoz mentek férjül.

© Reuters


Rendőrségi tájékoztatás szerint a két fiatal nőt leszúrták, amikor hazatértek. A lányok hozzá is mentek választottjukhoz.


Az áldozatok India északi részén Baghpat városában éltek, ott ismerkedtek meg két építőmunkással. Megszöktek, házasságot kötöttek, majd annak reményében térték haza, hogy békét köthetnek családjukkal.


Az anyák viszont hajthatatlanok voltak, szerintük gyerekeik szégyent és gyalázatot hoztak családjukra.


Indiában a legfelsőbb bíróság a héten hozott döntést arról, hogy halálbüntetés vár azokra, akik úgynevezett "becsületgyilkosságot" követnek el.

Forrás: MTI

5990. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5986. - 36a26f5226)
2011. máj. 14. 21:58

Egyszerű Sünike, mert az ő kultúrájukban is a birka haszon, a kutya háziállat. Tehát a kutyát ők sem fogyasztják.

Szerintem minden állatnak meg van a maga sajátos szaga,kivéve a cicának. Az, ha nem nyitja ki a száját lehet simizni nem marad normál esetben az ember kezén szagnyom. Az én kutyusaim lakásban éltek velünk, tehát muszáj volt már ezért is tisztán tartani őket, de volt egy jellegzetes szaguk, és akkor nem beszéltem még az ázott kutyaszőrről bbrrrr. De én, mi így szerettük őket ahogy, amilyenek voltak. Minden állat tisztán élne, ha az ember hagyná. Ott a térmészetben élő állatok példája, de amint kis térbe zárjuk haszonállatainkat főleg ha sokat, egyből büdösek lesznek.

2011. máj. 14. 21:19

"A 290 fős parlament elé 39 képviselő terjesztette be a törvényjavaslatot. A képviselők szerint egyre nagyobb gondot jelentenek a társadalomnak a kutyákat háziállatként tartó emberek, akik "vakon követik a vulgáris nyugati kultúrát"- írja a Time. A törvény szövege szerint "veszélyes, egészségtelen és tisztátalan állatok, mint a kutyák" sétáltatása tilos. A törvény egyben azt is megtiltja, hogy városi apartmanokban kutyát tartsanak az emberek."


Általánosítani egy bizonyos kultúrára szerintem nem lehet ebből, nálunk, hányszor hoznak a parlamentben eszement tervezeteket,sőt még törvényeket is. Itt is 290 főből 39 embernek a kútfejéből pattant ki az ötlet……. és csak tervezet.

Bizonyos szempontokból, bizonyos embereknél bizony veszélyes is lehet a kutya tartás, ha nincs pénze féregtelenítésre a paraziták irtására, akkor méltán mondhatják, hogy egészségre veszélyes lehet, mert bizony kellő higénia nélkül az.

Nekem is voltak kutyámim évtizedekig, tehát kutyabarát vagyok. De akkor mit mondjunk azokra a népekre akik szó szerint elevenen nyúzzák meg őket a szőrméjükért/ amit előszeretettel használnak is sokan/ vagy, mint haszonállatot fogyasztják a húsukat…..nos róluk mi a vélemény? Nálunk felháborodás, többeknél elfogadott.

Minket Indiában nézhetnek egyes csoportok kannibálnak,barbárnak, hogy húst fogyasztunk, érző állatokat eszünk, mert legyen az ló, disznó, bárány, nyuszi, mind az emberhez tud szokni, és hasonlóan tud társ lenni, mint a kutya vagy cica. Saját tapasztalatom.

Esetleg nevethetünk nevetünk, hogy patkányt, vagy majmot istenítenek .

Bizony kicsi a földünk, de mégis annyifélék vagyunk.

Boldogabb lehetne mindenki, ha elfogadnánk egymást olyannak amilyenek vagyunk, mert lehet nekem a másik szokása,kultúrája nevetséges, de nekik meg az enyém, a tiétek. Minden attól függ hova születünk,mit vernek a fejünkbe és ettől a későbbiekben eltudunk-e vonatkoztatni, vagy csak fújjuk a magunk valós vagy vélt igazát. Na és persze felül tudunk-e emelkedni előitéleteinken? Sokan képtelenek erre.

5988. mamma2
2011. ápr. 22. 16:04
bocsi, nem Irakban, hanem Iránban hoztak törvényt a kutyák ellen!-na de hát, "egykutya" mindkettő!!!
5987. mamma2 (válaszként erre: 5986. - 36a26f5226)
2011. ápr. 22. 16:01
Az én kutyusaim a kertben élnek,de ha bejönnek a lakásba, attól sem esek kétségbe!Minden simogatást, ennivalót, és minden dícsérő szót örömmel fogadnak, és megértik amit mondunk nekik...nagyon kedvesek és hálásak, nem úgy mint egyes emberek!A birkák valóban nagyon büdösek, és nem is "értelmesek"-mint a kutyák...ennek ellenére, őket sem szoktuk megenni, elsősorban a szaguk, és tisztátalanságuk miatt!!!Ezeknek az irakiaknak, nem a "vulgáris" nyugati kultúra, hanem a saját agyuk ellen kellene törvényt alkotni! Pussz GIZUS
2011. ápr. 22. 11:02

Ha azt vesszük, hogy a birka az nem tisztátalan a számukra, viszont nagyon büdös állat, viszont a kutyák nem büdösek, nincs istálló szaguk, mint a birkának, ami viszont tényleg háziállat...


Akkor melyik a tisztátalan?? Mert a birka húst meg fogyaszthatják ott...

2011. ápr. 22. 11:00

Így van, a kutya az ember legjobb, leghűségesebb barátja, és nem tisztátalan!!


Az ő agyuk viszont azt!!

Házőrző, vagy háziállat, nem teljesen mindegy?? Ugyanaz, mind a kettő bent él a gazdi házában...

5984. mamma2 (válaszként erre: 5982. - 879a837565)
2011. ápr. 22. 09:23
Az Ő agyuk tisztátalan!-az én kutyáim tisztábbak mint az ő /szájuk/-gondolataik....
5983. mamma2
2011. ápr. 22. 09:20
Az én idősebbik fehér pulim /elmúlt 14 éves/ Tücsök úr nagyon beteg lett a múlt héten.Csak remegett, és nem evett és nem tudott lábra sem állni...Állatorvost hívtam, adott injekciót, meg gyógyszert, de nem sok jót ígért...egész héten ápoltam a kutyát, falatonként etettem pipihússal, és csőrös pohárból itattam kortyonként a vizet és a kamillateát....mára már jobban van, kicsit szaladgál, ugat, és eszik is magától!-és nagyon megviselne, ha elpusztulna-Ő családtag!-meg Pityke is aki ugyan csak két éves lesz, de ő is érezte, hogy baj van, és láthatóan aggódott nyalogatta öreg barátját....Lehet, hogy engem ezért MEGKÖVEZNÉNEK...???? Pussz GIZUS
2011. ápr. 22. 06:21

A törvény csak a háziállatként tartott kutyákra vonatkozik. Terelőkutyák és házőrzők elfogadottnak számítanak.


Egyébként akkora baromság ez az egész!

Miért tisztátalanok ezek az állatok?

A kutya az ember legjobb barátja. Nem egy ellenség!!!

2011. ápr. 21. 23:42

Hááát...ha háziállatként nem lehet tartani, közterületen nem lehet sétáltatni, akkor egész Irán területén nem lesz több kutya??


.

.

.

egyre nagyobb gondot jelentenek a társadalomnak a kutyákat háziállatként tartó emberek, akik "vakon követik a vulgáris nyugati kultúrát"

.

.

.


" A vulgáris nyugati kultúrát" - No comment!!

2011. ápr. 21. 23:39
5979. mamma2
2011. ápr. 9. 11:00
Magyar származású felesége van Kadhafinak!????-hmmm...Farkas Zsófia nagyapja magyar tanító volt, aki Boszniában telepedett le, valamikor a múlt században....kicsi a világ????...vagy kacsa az egész hír úgy ahogy van???....fn.hu mai híre!...Pussz GIZUS
5978. mamma2
2011. ápr. 6. 09:08
-és továbbra is dúl a harc az arab világban!-Kadhafi megy, vagy marad???? Nagy kérdés...Pussz GIZUS
5977. mamma2 (válaszként erre: 5967. - 0479c9ea94)
2011. márc. 31. 10:28
Emiliám!-ez valóban kutya élet! Dr. létére milyen ember az, aki ilyen körülmények között tartja a feleségét és a családját?! Hol a fészkes francba adtak ennek diplomát???? Neki példát kéne mutatni, felvilágosítani az embereket, nem a feleségét csak "matracnak" használni, és nap 23 órájában meg férfi társaságban "imátkozni" szórakozni...Szomorú sors, az ismerősöd sem így gondolhatta a családi életet! Pussz GIZUS
5976. mamma2 (válaszként erre: 5973. - 879a837565)
2011. márc. 31. 10:18
Edi..!a felvilágosító órák is már "valami" csepp a tengerben...de nagyon sok idő, míg mindenkihez eljut! De valahol el kell kezdeni...legalább Mohamed próféta "üzenhetne" nekik, hogy asszonyok én ilyet nem mondtam nektek!-ne nyomorítsátok meg a nőket...Pussz GIZUS
5975. mamma2 (válaszként erre: 5973. - 879a837565)
2011. márc. 31. 10:09
Sajnos, a mi világunkban is élnek még "idétlen" hagyományok, pl:szellemek, ördögűzés, halottlátók stb...amik szerencsére nem a testi épségre veszélyesek, de sok embernek a lelkét rongálják...sok ember már "beleháborodik" a sok hülyeségbe amiket elhisz,sokan hangokat hallanak, azok bíztatják gyikosságra...stb...közben "csak elmebetegek, és a környezet sem veszi észre! Jó néhány millió év eltelt azóta, mióta "lejöttünk a fáról" és tanulni, civilizálódni kezdtünk!-és a mi kulturánk és a tudomány még sokat kell fejlődjön, hogy mindenki "normális" ember legyen!Olyan országokban, ahol nincs oktatás, felvilágosítás csak a hagyományok szerint tudnak élni, mert nincs aki elmondja nekik, hogy ez a csonkítás barbárság!-asszonyok ne tegyétek lányaitokat is nyomorékká!!!Szörnyű a nyomor és a sötétség....és nem tehetünk ellene semmit...Pussz GIZUS
5974. mamma2 (válaszként erre: 5969. - 36a26f5226)
2011. márc. 31. 09:46
Szerintem, az Egyesült Arab Köztársaság....ha még létezik ?... de az biztos, hogy pl. Egyiptomban törvény tiltja a kislányok megcsonkítását! Pussz GIZUS
2011. márc. 31. 05:13

Sok muzulmán országba emberek arra hivatkoznak, hogy Mohammed próféta írta elő ezt a borzalmas műveletet. Szudánban példáúl vannak önkéntesek a FGM/C (female genital mutilation/cutting),akik iskolákba járnak felvilágosító órákat taratani. Ott cáfolni próbálják a hitüket, és hivatkoznak arra, hogy „Isten tökéletes egésznek teremtett minden embert. Miért gondoljuk azt, hogy valamit is ki kellene vágni belőle vagy meg kellene másítani?”

A szülők nagy része ma is elvégezteti lányán a beavatkozást, ráadásul a legdurvább, hármas formáját, amelynek során a női nemiszerv minden külső részét kivágják, majd összeöltik. Ezek után szorosan összetekert lábbal napokig fekszenek mozdulatlanul, a tökéletes forradás érdekében.

Az arab világban elő ősi keresztény egyházaknál (szírek, káldeusok, stb .) is fennmaradt a szokás: egyszerűen a környezet ezt tartotta normálisnak.

Ma már vannak édesanyák akik elvégeztették a "csonkítást" a lányaikon, de a felvilágosító órák után belátták milyen szörnyű dolog ez és ezek után nem vetnék alá többé a gyermekeiket.

Bár ha belegondolunk, hogyha mi is így nőnénk fel és körülöttünk mindenki ezt csinálja, nekünk is el kellene fogadnunk és nem is akarnánk tenni ellene.

5972. mint
2011. márc. 30. 22:41

Nem kell bocsanatot kerni,nincs miert. :)

Egyszeruen ugy gondoltam,hogy ugy fair ha leirjuk,hogy termeszetesen nem egesz Jemen lakossaga buta,primitiv...

5971. 0479c9ea94 (válaszként erre: 5970. - Mint)
2011. márc. 30. 22:23
Bocs ha esetleg úgy jot volna le én sem az egészükre értettem.
5970. mint
2011. márc. 30. 21:12

Sziasztok!


A lanyok "korulmetelese" nem az iszlambol ered. Igazabol mar joval az iszlam elott szokas volt pl.Egyiptomban es valoban a mai napig csinaljak nem csak muszlimok,de keresztenyek is. Ez inkabb hagyomany mint vallashoz kotheto dolog. A Koranban nincs a lanyok "korulmeteleserol" szolo aja.


Jemenben valoban vannak olyan reszek,ahol szegenyes korulmenyek kozott elnek az emberek es ebbol kovetkezoen az eletszinvonaluk es az inteliganciajuk is alacsonyabb.Ez azert nem jelenti azt,hogy az osszes jemeni ember buta lenne.

2011. márc. 30. 20:16
EAK?? Melyik állam rövidítése??
5968. mamma2
2011. márc. 30. 18:26
Sziasztok!-én úgy hallottam, hogy még Egyiptomban is vannak olyan családok, és Kairótól távolabbi területeken is még él a kislányok rituális megcsonkításának hagyománya...és a "műtétet" ...."hozzáértő muszlim vallású öregasszonyok"...végzik! Semmi óvintézkedés, semmi fertőtlenítés, csak úgy!-egy éles űvegdarabbal nekiesnek a 8-10 éves kislánynak, és kivágják a cs....ját! Aztán a gyermek vagy túléli, vagy nem...de egy örök életre "nyomorékká" teszik! Ezt a vallás irná elő??? Buták hagyománya, azt elhiszem, de hogy egy vallás ilyen tettre kötelezze híveit, ezt már nem tudom elfogadni. Úgy tudom,hogy az EAK-területén már törvényileg tiltva van, de a bigott muzulmánok, nem sokat törődnek vele:S Pussz GIZUS
5967. 0479c9ea94 (válaszként erre: 5963. - 879a837565)
2011. márc. 30. 15:58

Nekem is van egy ismerősöm oda van férjhez menve , állítólag az o férje dr. de nagyon szegények azt mondja ,nincs konyha bútor,fürdő sem tusoló szóval elég padlón vannak ,mindenki.

Azt akarom mondani ,hogy o is sokszor panaszkodik ,hogy a férfiak náluk csak este...éjszaka vannak a közelükben egy bizonyos ideig ..a nap többi részét együtt töltik el valahogy... elég a nőknek az arany ...hat kérdem én milyen kutya élet az ilyen?

Csak addig vagyok jó amíg .... és utána a nap 24 órájában hol a francba jár mit csinál az a férj ?

Ez nem elfogadható a vallásukra nézve sem mert kel legyen egy beosztás idő a családra, feleségre,gyerekre ,itt náluk nincs mert az ország hagyománya össze fojt a vallás-al és ez lett belőle,van akinek így jó és nem akar változtatni

Szomorú igazság :(

5966. 0479c9ea94 (válaszként erre: 5965. - 879a837565)
2011. márc. 30. 15:48

Istenem micsoda kegyetlenség ,az ilyen embereket én nem értem nem is fogom soha megérteni .:((

Itt nálunk azért ilyen dolgok nincsenek én legalábbis nem találkoztam ,nem is hallottam .

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook