Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5965. 879a837565 (válaszként erre: 5964. - 36a26f5226)
2011. márc. 30. 09:19

Szomáliában, Jemenben, itt ahol én élek Djiboutiban és még sajnos elég sok Muzulmán országban. :-(

És nem várják meg a nagykorúvá érést, hanem gyakran elég hamar alig tizenéves korban elvégzik ezt a borzasztó dolgot! Sok lány elfertőződik, akár bele is halhat. Ezzel az a céljuk, hogy érintetlenek maradjanak addig amíg férjhez nem mennek. Plusz ne legyen élvezet számukra az együttlét, ezzel elkerülve a hűtlenséget. (Micsoda baromság!). Sőt olyan is akad még ami számomra plusz kegyetlenség, hogyha a férj nem vállalja be az első együttlétet a feleséggel, mert az nem kellemes az "összeforrt" hüvely miatt, akkor átadhatja az apjának, vagy a testvérének a szüzesség elvételének a jogát. Igaz ilyennel még nem találkoztam, de állítólag ez a kis csoportokban élő, nem igazán civilizált helyeken fordul elő.

Viszont vannak civilizálltabb csoportok ahol már egyáltalán nem, vagy csak annyit csinálnak, hogy enyhén megmetszik a klitoriszt és a kicsorduló vérböl egy kicsit a lány homlokára kennek, ezzel állítólag tisztul a test (bár nem tudom mitől kell, hogy megtisztuljon.)

Számunkra ezek nagy mértékben elfogadhatalanok, de ők ebben a tudatban nőnek fel és nem is akarnak tenni semmit ellene.

Örülök, hogy nem eezel a tudattal nőttem fel!

2011. márc. 30. 05:02

Én tudományos csatornákon láttam, hogy sajnos Afrikában is van még olyan ország, ahol megcsonkítják a nagykorúvá lett leányt szertartás keretében, hogy egy nő ráül a mellkasára, egy meg a combjára, és kivágják neki, és fertőtlenítés, meg minden nélkül utána folyik a vér a lábán... De ugyanilyen szadista módszernek tartom a nyakkarikát is, mondván, aki hűtlen lesz a férjéhez, annak leveszik a karikákat a megnyújtot nyakról, amiben az izmok is ellazultak, és élete végéig ágyban fekvésre lesz ítélve...


Ez a csonkítás Afrikában, úgy tudom, Szomáliában van?? Jól tudom??

5963. 879a837565 (válaszként erre: 5961. - 36a26f5226)
2011. márc. 30. 04:56

Az egyik barátnőm egész gyakran átmegy Jemenbe vásárolni és gyakran meséli nekem az ott látottakat. A jemeni emberek annyira buták, hogy szinte minden család 10-12 éves kor alatt férjhez adja leánygyermekét. Természetesen ezek a még szexuálisan éretelen gyermekek nagyon szenvendnek és némelyik még annyira gyerek, hogy nem is érti mi ez!

Borzalmas életük lehet!

Itt voltam egy előadáson (kelet Afrika) ahol egy Olasz nőgyógyász elmesélte nekünk, hogy sok Arab család még mindig, a mai napig megcsonkítja a kislányokat (kivágják a klitoriszukat, összevarják a hüvelyt egy kis rést hagyva a vér távozására) és miután férjhez mennek borzalmas kínokat élnek át nem egy együttlét alatt! Számomra ez egyszerűen felfoghatatlan és borzalmas.

2011. márc. 29. 22:42
2011. márc. 29. 17:51

[link]


Tízéves és elvált


* Nők Lapja Cafe

* 2011. 03. 29.


8 hozzászólás


Egy alig tízéves jemeni kislányt házasságra kényszerítenek. Férje megerőszakolja és folyamatosan veri, de a lány kiszáll a gyilkos kapcsolatból és megírja történetét. A könyv magyar kiadásának szerkesztőjével beszélgettünk.


Egy igaz történetről szóló cikk egy 10 éves arab kislányról...

5960. mamma2 (válaszként erre: 5959. - 879a837565)
2011. márc. 21. 09:04
Jó hír, hogy Titeket a nagyobb baj elkerült!-maradjon is így...remélem,hogy Líbiában is hamarosan véget ér ez az értelmetlen vérontás!!Talán sikerülhet a lakosságot kímélve megegyezni, és Kadhafinak is elmegy a kedve a népe kiírtásától...de megmarad a nagy kérdés!Kié lesz az olaj??? és a bevételből jut-e az embereknek????Remélem mindenki "megelégedésével" befejeződik ez a szörnyű pusztítás!!!! Pussz GIZUS
5959. 879a837565 (válaszként erre: 5958. - Mamma2)
2011. márc. 21. 07:40

Volt itt is egy kis gond, de csak pár hétig tartott, és a rendőrök kézben tudták tartani a dolgokat. Más afrikai országokhoz képest itt "csak" összesen 8 vagy 10 ember vesztette életét. Az anyagi kár sem volt jelentős. lakosság nagy része elégedett a jelenlegi elnökkel, állítólag ő sokat tett az országért és sokat a nők egyenjogúságáért.

Akik tüntettek, azok javarészt egyetemista diákok voltak, mivel a diplomákkal volt, vagy van valami gond.

A libiai embereket nagyon sajnálom, nem lehet egyszerű dolog ilyen helyzetet átélni. Szívböl remélem, hogy rendeződik a helyzetük és végre befejeződik ez, a már ragályos tüntetéssorozat.

5958. mamma2 (válaszként erre: 5956. - 879a837565)
2011. márc. 20. 21:29
Jajj, csak most néztem az adatlapod, és látom Afrikában élsz...Remélem nálatok nincs semmi gond, jól vagytok! Félelemkeltő a muszlim világban történő tüntetés és erőszak sorozat...Bizakodom, hogy a líbiai háború nem terjeszkedik tovább, bár már Franciaország,Anglia és Amerika is harcba szállt Kadhafi ellen.Lehet, hogy "észhez tér"???-hisz nem veheti fel a harcot a "nagyhatalmakkal" szemben...vagy akkora vagyont halmozott fel, hogy ezt a "hadviselést" is bírja finanszírozni??? Ki tudja?-talán már a csoda is létező kategória lett...Pussz GIZUS
5957. mamma2 (válaszként erre: 5956. - 879a837565)
2011. márc. 20. 21:14
Hát..-van..de nagyon!-és ezek még csak "apró-cseprő" dolgok.Ha nem "szegénységi bizonyítvány" lenne, én is jót röhögnék rajta...hmmm Pussz GIZUS
2011. márc. 20. 09:01
Van mitöl tartanunk! Nem lesz ennek jó vége! Borzalmas ami itt folyik.
2011. márc. 18. 17:39
:DD
5954. mamma2
2011. márc. 18. 13:38
Ma a déli hiradót nézve, felakadtak a szemeim...a K express..hírt adott arról, hogy Újvidéken,a "Banglades"nevű romatelepen tanfolyamot indítottak az ott lakók részére, a kukázás alapvető szabályairól....hmmm...az ott élők kukázásból élnek, nem csak az eladható vasat és papírt szerzik be onnét, hanem a napi élelmiszert is! Mindennaposak a fertőzések, hasmenés, ételmérgezés, sőt volt aki bele is halt a kukákból való táplálkozásba.Most Megtanítják őket kukázni???!!!-esetleg vizsgát is tehetnek?? Az eszem már megállt....Aki részt vesz a tanfolyamon, védőruhát kap ajándékba, meg védőkesztyűt és gumicsizmát...hmmm...hát megéri elvégezni! Kérdésem: Mi jöhet még???? bocsika Pussz GIZUS
5953. mamma2
2011. márc. 12. 10:11
Sziasztok Lányok! Borrrzalommm....ez a földrengés és cunami pusztítás minden forradalmat és Kadhafi féle vérengzést felülír! A természet megmutatja, hogy a leggazdagabb, leggonoszabb embernél is nagyobb az ereje, és pusztító hatása!!!Csak reménykedhetünk, hogy a Föld anya "megkímél" bennünket "ereje" bemutatásától. Itt már az ima sem segíthet...legfeljebb akik hisznek, azokat megnyugtatja...csak reménykedhetünk, hogy minket elkerül....Pussz GIZUS
2011. márc. 9. 14:22
:):)Igazad van, csak futólag olvastam vissza.Most megnéztem, a lényeg az utolsó mondataiddal a "Zenge Zenge" szavaival éltél.bocsi
5951. mamma2 (válaszként erre: 5949. - Mamma2)
2011. márc. 9. 12:40
Ha nem olvasol vissza,/egy kicsit sem/akkor nem tudhatod, hogy mit miért írtam! A bejegyzésed kb. hasonlít a "süketek párbeszéde" c. fejezethez! Pl:Jó napot! Foltozom a csónakot...DDD
2011. márc. 9. 11:25

Te most valóban elhiszed, amit leirtàl. "Szegény Khadhafi" a nép a szegény nem a Khadhafi. Õ nem a terroristàkkal harcol szegénykém, hanem a népét gyilkolja és öleti le. A sebesülteket is lelöveti az embereivel, a katonàkkal.

Most kapott 3 napot, hogy lemondjon és elhagyja az orszàgot.

A "piszok nyugat"-ot még nem kérték fel, hogy tegye meg a lépéseket.

Üdv.

5949. mamma2
2011. márc. 6. 14:43
Szép kis cirkuszok lehettek tenap, meg az éjszaka folyamán Líbiában! Szegény Kadhafi meg csak harcol, csak harcol a terroristák ellen/zsoldosokkal/:DDD Hát ki érti ezt??-az a piszok nyugat meg nem segít neki!!!-hmmm Nahát..mi van itt???? Pussz GIZUS
5948. mamma2 (válaszként erre: 5946. - 36a26f5226)
2011. márc. 4. 18:19
Sünike, még képzeld hozzá a családja vagyonát is,és a hozzá hasonlókét az arab országokban mennyi gazdaságot lehetne talpraállítani belőle, és hány éhezőt lehetne megmenteni...és nézd meg pl. Dubait, a fényűzést, minden szinte aranyból..:DD Van miből...Pussz GIZUS
5947. mamma2 (válaszként erre: 5945. - Timejja75)
2011. márc. 4. 18:12
Jordánia, vagy Szíria nem kérdeztem meg, de nyaranta Jordániába járnak. Az iskolán keresztül ismerem őket, már több mint 15-éve. 4 gyerekük van, a nagylány most fog érettségizni egy neves fővárosi gimiben. Két nagyobb fiú az iskolánkban felsős, a kislányuk 3. osztályos. Mindenki tiszteli őket, példás család! Az apuka a V-i kórházban kardiológus, elismert népszerű szakember./engem is már többször kezelt/ az anyuka is dolgozik, az egyik háziorvos mellett asszisztens.Teljesen normális, európai életet élnek, a gyerekek sem különböznek társaiktól.A nagylány nem a környék "discókirálynője"de éli a fiatalok életét, nincs "vasszigorral" nevelve. Sehol sem tűnik ki, hogy apuka arab származású. Persze nagyon mélyen nem látok bele a család életébe... de szerintem és kollégáim szerint is minden rendben van náluk! Pussz GIZUS
2011. márc. 3. 18:15
Mutatta a tv tegnap valamelyik műsorban, talán valamelyik bulvármagazinban, hogy Kadhafinak felbecsülhetetlen a vagyona, a világban számos országban van hatalmas vagyona...
5945. timejja75 (válaszként erre: 5944. - Mamma2)
2011. márc. 3. 15:37
és ők melyik országból,ha nem titok?
5944. mamma2 (válaszként erre: 5943. - Timejja75)
2011. márc. 3. 14:43
Hmmm...nekem nincs, csak ismerősök. Egészen közeli ismerősök...
5943. timejja75 (válaszként erre: 5941. - Mamma2)
2011. márc. 3. 11:37
Lehet,hogy már kérdeztem,akkor bocsi,de neked van személyes érintettséged is az arab témában? Esetleg a férjed,vagy valakid arab?
5942. 0479c9ea94 (válaszként erre: 5932. - 36a26f5226)
2011. márc. 2. 23:18

Sünike a hidat lezártak pár napja senki nem jön át.

Talán jobb is így nem tudom,ott a legtöbb muszlim síita szaudban meg szunniták .

Nehéz az élet minden fele ,a pénzért hatalomért az emberek képesek ölni, szomorú.

5941. mamma2 (válaszként erre: 5940. - Timejja75)
2011. márc. 2. 22:36
Igen Timikém!-a világ működésével kapcsolatban teljes egészében egyet értünk!!! De agymosás nem csak a "demokráciákban" működik....Kedves emlékű Hofi Géza régi kabaréja jut eszembe, azt mondja:nálunk béke van emberek NEM KELL FÉLNI...itt demokrácia van! Mi egyszerre sz.runk be! Pussz GIZUS
5940. timejja75 (válaszként erre: 5939. - Mamma2)
2011. márc. 2. 22:08

Ha!ez igaz.HA.

Nem tudjuk,csak a tv-ből tájékozódunk.

Egyébként a világ sajnos mindenhol úgy működik,a vezetők elnyomják a népet,ők meg gazdagodnak,a különbség csak annyi,hogy nyugaton az agyunkat is kimossák,úgyhogy nem is tudunk róla,hogy a vérünket szívják,azt hisszük,hogy demokráciában élünk,és ez milyen jó.

5939. mamma2 (válaszként erre: 5938. - Timejja75)
2011. márc. 2. 21:54
Nem értelek félre, de attól tartok, hogy más-más szemszögből nézzük az eseményeket. Én objektíven próbálom megérteni a dolgokat, Te pedig úgy vélem érzelmeket is beleviszel az események magyarázatába....mindketten lényeges dolgokat másképp látunk,-ez nem baj! De én akkor sem tartom erkölcsösnek azt az embert, aki elnyomás alatt tartja a népét, saját gazdagodása érdekében,és gyilkoltatja hittestvéreit, /még ha esetleg Allah nevében is/ idegen zsoldosokkal öleti a muszlimokat, hogy saját bőrét mentse! Ezt talán nem a próféta tanításaiból merítette! Puszz GIZUS
5938. timejja75 (válaszként erre: 5936. - Timejja75)
2011. márc. 2. 17:44
a félre értesz pedig két szó (elfelejtek már írni:) )
5937. timejja75
2011. márc. 2. 17:42
a higyjem helyesen higgyem(bocs)
5936. timejja75 (válaszként erre: 5935. - Mamma2)
2011. márc. 2. 17:41

ezekkel én is egyetértek,és ebben igaza is van.Tényleg szegénység van ezekben az országokban,és logikus is lehet,hogy az emberek kimenjenek az utcára.

szerintem féleértesz,én csak FÉLEK,hogy nyugatról szervezik a forradalmakat,és az nem lenne jó,ha a nyugat popsiját nyaló bábkormányok kerülnének ezek után hatalomra.

Azt pedig ,hogy a Kadhafi gyilkolja a népet,engedd meg,hogy ne higyjem el az "elfogulatlan" nyugati médiának első szóra.Tartok tőle,hogy csak ürügyet keresnek a megszállásra,ugyanúgy,mint Iraknál.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook