Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jún. 12. 09:12

Hoztam egy érdekességet. Nekem az.

Tudtátok, hogy Bem József áttért az iszlám hitre?

Ezért nem nyugadhatnak maradványai a Legyel földben.

1850-ben Aleppoban elhunyt, 1927-ben hazaszállították Lengyelországba. Útközben Budapesten is hatalmas tömeg tisztekgett "Bem apó" emléke előtt, hazájában is nagy lelkesedéssel fogadták a késve megtért hőst. Csak az volt a gond, hogy minden tisztelet ellenére a muzulmán Murat pasa /Bem apó/ maradványai mégsem kerülhettek a megszentelt lengy földbe, így a koporsót hat hatalmas oszlopon helyezték el szülővárosában, Tarnówban. A szarkofág felírata szerint a Magyar szabadságharc legnagyobb hadvezérének hamvaiígy talán az idők végezetéig lebegnek majd ég és föld között -hasonlóan, mint Mohemednek,választott vallási prófétájának koporsója.

6024. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6023. - Belladonna3)
2011. máj. 18. 23:26

Szia belladodonna3!


Gondoltam, hogy rossz tapasztalatod volt, vagy van. Átjön az érzés, így írásban is.


Sajnos nem vagyok jártas a német nyelvterületen, így akármit mondhat, nem értem.


"Pedig most ez zajlik egész euban,nem lényeges az integráció,nyugodtan keresztény

ellenes tanításokat adhatnak le az iskolákban,a lényeg hogy német - angol ,vagy éppen

francia nyelven tegyék! Ezért pl; valóban háborog a lelkem!És szerintem minden embernek,akinek jelent valamit Európa jövője."


Amennyiben ez előfordul nem helyes, sőt elitélendő. Nem mondom, hogy nem igaz,mert elképzelhetőnek tartom, de én még nem tapasztaltam.Itt Magyarországon főleg nem.

Én úgy tudom minden vallás azt tanítja kölcsönösen fogadják el és tiszteljék egymás vallását. Persze ezt mennyire tartják be az más kérdés.

Láttam most a B.L.halála miatti tüntetéseket Európában városonként ezres megmozdulásokban. Erre azt tudom mondani megint, akinek nem tetszik menjen haza, ahol nem zavarja a mi európai mentalitásunk,vallásunk. Otthon úgy él, ahogy jónak tartja....de szerinted ez nem a politikusok hibája, hogy megengedik,mert szerintem igen az övék.

Ahogy nekik nem szabad lenne a társadalmunk ellen háborogni, a nyugatnak meg nem lenne szabad beleszólni az ő belső ügyeikbe, de beleszólnak, mert ott az olaj, a háborúkból a pénz, és amíg nem a józanész diktál, hanem a pénz addig nem is lesz igazság.

A nemzetek, vallások főleg ez utóbbi egymásnak lesznek uszítva.


"vagy éppen olyanok is vannak köztünk,akik tapsikolnak és hajráznak nekik!! "


Nem tudom, értelmes ember örül-e ilyesminek, én nem írtam ilyet sehol, de nem is tapasztaltam ezt sem.


Akkor sem fogok általánosítani, mert a több milliós populációból ezres idióta csoportok tüntetnek ellenünk.


....és akkor is ami melettük szól, nevükhöz fűződik tudomány, elfogadom, mert ha nem tenném akkor úgy érzem lesüllyednék azoknak a szintjére akik Európában élnek,de nem fogadják el úgy, ahogy van és abba csinálnak amiből esznek. Lehet szerinted szerecsen vagy, ahogy írtad,néger mosdatás, de összeférhetetlen emberek mindenhol vannak.

Hidd el látok is, lehet többet is mint kellene és amit el tudsz képzelni rólam.


Bocsánat többet már nem írok, hiszen messzire eveztem a tudománytól, a vallásba és politikába meg nem akarok belekavarni, egyiknek sem vagyok a tudora, csak szemlélője......és bizony látni is borzalom ami itt folyik mindkét téren.

2011. máj. 18. 15:31

Mivel a realitás egy igen képlékeny dolog,elég nehéz megmaradni a "talaján" ha egyáltalán

létezik talaja a realitásnak,ez tény.Még attól is nehezebb tudományos igényű pontossággal,szenvtelen

hitelességgel ábrázolni az átlag ember számára.. Megpróbálkoztam a valósághűségre törekvő ábrázolásmóddal amennyire tőlem telt,bár tulajdonképpen erre nincs is igazán szükség,

hiszen a tények önmagukért beszélnek,mitöbb - kiáltanak. Akinek füle van,hallja meg."

/Ki hogy él úgy ítél, vagy mindenki magából indul ki./Talán ezért írtad hogy:"sajnos sokan csak azt

látják meg amit szeretnének látni legyen az bármilyen téma." Valóban az ilyeneknek a látószöge be van szűkülve,de hogy jön ide a gyűlölet? Talán az arabok iránti fokozott érzékenységből... Igen ez jellemző rájuk; állandóan -mindenért meg vannak sértődve!Mások nem sértődhetnek,mert akkor fasiszták,

antiszemiták,nacionalisták,arabgyűlölők,stb stb... Én inkább azt mondom,ki mennyire ismeri

önmagát,annak függvényében ismeri meg az őt körülvevő valóságot, és minden igazság csak részigazság".Az én egyik realitásom a látható,érzékelhető dolgokból tevődik össze,és ezekkel kapcsolatban kérdéseket teszek fel elsősorban önmagamnak.Pl hogy lehet az,hogy egyesek nem akarják meglátni a dolgokat,ami épp hogy ki nem böki a szemüket?

Hát íme ez is egy mostani valóság. Egyesek számára érzékelhető,mások számára nem,

vagy valamiért becsukják a szemüket. Ezek azok,akiket nem érdekli a gyermekei sorsa és

jövője!Pedig most ez zajlik egész euban,nem lényeges az integráció,nyugodtan keresztény

ellenes tanításokat adhatnak le az iskolákban,a lényeg hogy német - angol ,vagy éppen

francia nyelven tegyék! Ezért pl; valóban háborog a lelkem!És szerintem minden embernek,akinek jelent valamit Európa jövője.


[link]


Tessék már megmondani,hogy történhet meg,hogy idegen "jöttmentek", keresztény európai

berkekben a kereszténységet leköpdöshetik nyíltan,büntetlenül??Trágyázzák a vallásunkat,a kultúránkat hamis dolgokat terjesztve,miközben azt harsogják,mi elismerjük a ti vallásotokat. /Melyiket is?/Ja ami nem is létezik,csak mint fogalom.Hazudnak,mert megtehetik,a fejünkre szarnak,mert megtehetik!Vajon meddig?

Esetleg mi nem sértődhetünk meg?

Eljönnek hozzánk,leszarnak és szembe köpdösnek minket nyíltan,követelőznek és fenyegetnek,mitöbb legyilkolgatnak, és mi csak állunk és bámulunk,

vagy éppen olyanok is vannak köztünk,akik tapsikolnak és hajráznak nekik!!

Paraziták módjára terjednek,s nekünk csak a problémáikat hozták ajándékba".Vicces hogy tüntető arabokkal van tele európa,és nahát-nahát!Mi ellenünk tüntetnek

a saját portánkon.Ők akarják megszabni a törvényeinket,vagy azt,hogyan éljünk...

Kedves Enissa ne csak nézz , láss is!!!

Igazad van,nagy szükségem lenne lelki békére,de tévedsz ha azt hiszed hogy gyűlölködök!

6022. mamma2 (válaszként erre: 6020. - 9b10f3d7ff)
2011. máj. 18. 14:02
Drága Enissa! -én még emlékszem arra, hogy a mi kis hazánkban is volt "könyvégetés"...bizonyos írók és azok műveinek "betiltása" elkobzása stb! Tanítani is csak azoknak lehetett, akik a tanítóképző vagy főiskola mellett a "Marxista-EGYETEM-et":DDD is elvégezték....vagyunk még egy páran az iskolák környékén is abból az időből...hmmm...semmi újat sem mondott belladonna3...a lelke meg hagy háborogjon, a gyűlölete meg a magánügye...ha neki ez így jó! Egészségére:DDD Pussz GIZUS
6021. mamma2 (válaszként erre: 6019. - Belladonna3)
2011. máj. 18. 13:45
Jajj!-most vagyok a legnagyobb ijedtségben...hogy én ezekről az ókori dolgokról sohasem tanultam:DDD Pedig Isten bizony jártam tánciskolába, és néhány faiskolát is végigjártam..sőt!-abba se hagytam!!!Pussz GIZUS
2011. máj. 18. 11:00

Erre én azt mondom.Ki hogy él úgy ítél, vagy mindenki magából indul ki. Találó mindkettő szerintem.

Természetesen részigazságok ebben is vannak, de mindenki előtt ott a google,vagy a könyvek és akit érdekel a téma nézzen utána.

Sajnos a háborúk ilyenek voltak,ilyenek és ilyenek is lesznek gyanítom, a gyarló emberek így akarják eltüntetni egymás értékeit. Könyvégetések még nemrégiben is voltak. Szánalmas emberi tulajdonság. Akár vallási /muzulmán, keresztény/ akár politikai. ...de nem egy országot,vallást kell ezért megkövezni, hanem akiket ez éltet.Kevés ember tud a realitás talaján megmaradni, és globálisan nézni dolgokat, sajnos sokan csak azt látják meg amit szeretnének látni legyen az bármilyen téma. Ez magánügye, maximum szegényebb lesz annyival, hogy a látóköre beszűkül, a gyűlöletbe belesavanyodik. Jobbulást, és békét a lelkedbe belladonna3!!!

2011. máj. 17. 23:33

Azért senki ne képzelje,hogy az arabok fejéből pattant ki az algebra,vagy az orvoslás,és nem csak

erős túlzás,de nevetséges dolog azt állítani hogy a tudomány bölcsője az arab világ,ne vezessük ilyen kijelentésekkel félre a jónépet!

:) De ami igaz,az igaz,hogy a Görögöktől elrabolt dolgokat tovább fejlesztették amíg tudták.

Tény hogy a kínaiaktól pl; eltanulták a papírkészítés technológiáját és tökéletesítve adták tovább Európába.

DE! Az is tény,hogy az ősi hindu matematikának köszönheti az emberiség a tízes helyiérték-rendszert,amely az arabok közvetítésével, Közel-Keleten át Európában és végül az egész Földön elterjedt.Az arabokat a görög kultúrkincsnek kizárólag a tudományra vonatkozó része érdekelte.

Már a hódítások első időszakában kutatás indult az ókori görög filozófusok művei után,Szókratész, Platón, Arisztotelész, vagy az orvos Galénosz műveinek fordítása és feldolgozása indította el az arab nyelvű tudományok fejlődését. A muszlim gondolkodók nem pusztán átmentették az ókori műveket, hanem eredeti módon közelítettek ezekhez, kiegészítették, átdolgozták, bővítették. Ibn Rusd (Averroës 1126-1198) munkássága az iszlám filozófia csúcspontja. A világ örökkévalóságának és kezdet nélküliségének hirdetőjeként gyakran került összetűzésbe az iszlám ortodoxiával.A világ meghódításának nekilendülő arabok első találkozása a hellén kultúra hagyatékával 641-ben történt, amikor is Omar kalifa elfoglalta Alexandriát, és ennek könyvtárát halálra ítélte híressé vált kijelentésével:"Vagy olyasmiket tartalmaznak ezek a könyvek, amik benne vannak a Koránban, és akkor feleslegesek; vagy ellenkeznek azzal, amit a Korán mond, és akkor károsak. Mindenképpen tűzrevalók." Az arabok a görög művekkel először szír fordításban ismerkedtek meg. Szíriában ugyanis nesztoriánus keresztények éltek, akik élénk tudományos, és hittérítő tevékenységet fejtettek ki. Õk a maguk nyelvére, az arabbal rokon szír nyelvre fordították a görög műveket.

A bagdadi uralkodók külön fordítóirodákat létesítettek ezen munkák lefordítására.

Volt még egy közvetlenebb kapcsolat is: a Jundishapurban található perzsa-görög tudományos centrumokat már csak tovább kellett fejleszteniük,

mikor elfoglalták azokat. Maga az algebra szó Mohamed ibn Musa al-Khwarizmi (meghalt 850-ben) egyik könyvének címéből származik: Hiszab al-dzsebr w'al mukabalah. Ez a könyv latin fordításban, Ludus algebrae almucgrabalaeque címen jelent meg, és Európa rajta keresztül ismerte meg a hindu jelölést és számrendszert, és ezért nevezzük ezeket a számjegyeket tévesen arab számoknak. S habár az arab tudósok jelentős előrelépést tettek a tudományok terén,legfontosabb

szerepük azonban mégiscsak az antik örökség közvetítése volt!

Az ősarab orvoslás az indiai, perzsa, babiloni, szír, egyiptomi, zsidó és keresztény ismeretek gyûjtőmedencéje volt.Az arab orvostudomány szabadon fejlődhetett, mert nem kötötték vallási előírások, másrészt a hódítások során megismerték a keleti (kínai, hindu) és az egyiptomi stb. orvoslás rejtelmeit. Az első orvosi főiskolát Dzsondiszaparban hozták létre. Kezdetben főként az indiai orvoslás volt a meghatározó, az Ajur-Véda és a szüléssel kapcsolatos ismeretek. Később elterjednek a görög művek is, mégpedig szír nyelvről arabra fordítottak. Amikor pedig az Omajjádok a székhelyüket Damaszkuszba tették át, egyre közvetlenebbé vált a bizánci görög hatás. Theodokosz (708) görög orvos az arabok kedvelt tanítómestere lett. A kalifák a birodalom minden nagyobb városában iskolákat hoztak létre, pl. a leghíresebbek a bagdadi és a cordobai voltak, de képeztek orvosokat Kúfában, Szamarkandban, Alexandriában, Fezben, Marokkóban, Palermoban, Sevillaban, Toledoban stb is.A fellendülésnek azonban bizonyos mértékig gátat szabott a Korán, mivel a leghaladóbb elmék is e "szent" könyvhöz igazították tanaikat. Vallási tilalom alá került idővel többek között az anatómia,az antropológia; a vértől és a "tisztátalan" nőtől való irtózásuk pedig a sebészet és a szülészet háttérbe kerülését eredményezte. Idővel elhanyagolták az antik orvostudományok kutatását is. Viszont kiterjedt birodalmuk lehetőséget biztosított a növény-, állat- és ásványtani megfigyelésekre, mely a gyógyszertan fejlődését segítette, annál is inkább, mivel a Korán ezt nem tiltotta. Első neves arab alkimista Abu Mussza Dzsafir El-Tarzufi (699-765) volt, aki A vegytan művészetéről,Az aranykészítésről, A bölcsek kövéről írt értekezéseket, melyben már különböző kémiai eljárásokat is ismertet, pl. a desztillálást és a szublimálást. Ezen ismeretek révén terjedtek el a cukor és a szörpök, ekkor születtek meg a világon először a patikák és a drogériák. Az arab orvostudomány virágkorát Avicenna korában (980-1037) élte. Kánon c. mûvében

képes volt meghaladni az antik orvostudományt, bár az anatómiában és a sebészet terén nem tud újat hozni.A XI. sz. az arab orvostudomány hanyatlásának kezdete is egyben, hiszen akkor már újat nem tudtak felmutatni, csak a régebbi szerzők műveit értelmezték...


Még egy pár szó Enissa okfejtéseihez:

/Európában, és Amerikában stb. hiába vannak törvények, sajnos itt is vannak apák, anyák, fivérek, férjek stb. aki megöli hozzátartozóját, és hiába a törvény moközben ne feledkezzünk meg a vendettáról sem. /

Ezért mondtam,hogy el kell vonatkoztatni a gyilkos hajlamú emberektől,mert azok mindenütt jelen vannak a világban,de ne vonjunk párhuzamot a becsületgyilkosságok (amiből az arabok kultuszt kreáltak),és a máshol a világban előforduló egyéb gyilkosságok között.Ne vonjunk párhuzamot az ezt támogató és elvető kultúrák között

"néger mosdatás" céljából. :)

2011. máj. 17. 17:16

Olvastam belladonna3 írását.

Van benne igazság, főleg a becsületgyilkosságokról, amit normális ember nem tud, nem elítélni......, de attól még igaz,hogy itt is vannak szörnyű és kegyetlen gyilkosságok melyeket éppen annyira illene, sőt elkell ítélni, mint bárhol a világban történtet, vallástól és országtól függetlenül.. Persze az előbbire most kezdenek törvényeket hozni, biztos sok időbe telik,míg megszűnik, mert aki keres az talál is kiskaput, Európában, és Amerikában stb. hiába vannak törvények, sajnos itt is vannak apák, anyák,fivérek, férjek stb. aki megöli hozzátartozóját, és hiába a törvény moközben ne feledkezzünk meg a vendettáról sem. Tehát akárhogy nézzük az emberiség nem tökéletes sajnos.

A terrorizmust alapból elítélem, származás nélkül mert az igazsághoz tartozik vannak európai terrorhálózatok is. Kicsinyes és gyáva dolognak tartom, ártatlan emberek ellenelkövetnigyilkosságokat bérmilyen cél is vezéreljen valakit. Mi és miért van, ebbe nem mennék bele, ebben benne van a kőkemény politikai is valószínű.

A tudományt, művészetet ezért még nem kellene elutasítani csak azért, mert a mostani arabokkal gondjai vannak egyeseknek.

A számjegyek igaz Indiában jelentek meg kb. i. e. 400 körül,ahonnan eljutottak Nyugat-Ázsiába, végül pedig a 10. századra Európát is elérték. Itt az arab számok elnevezést kapták, mivel az arab matematikusok és csillagászok munkássága révén váltak ismertté.

Magának a matematikának az elterjedésében két matematikusnak volt meghatározó szerepe: a perzsa al-Hvárizminek, aki i. sz. 825 körül könyvet írt a Számítás hindu számokkal címmel, és az arab Al-Kindi-nek, aki nagyjából i. sz. 830-ban négy kötetet szentelt a témának Az indiai számok használatáról címmel. A szíriai matematikus, Abu'l-Hasan al-Uqlidisi 952–953-as tanulmányából kitűnik, hogy a 10. századra a közel-keleti matematikusok kiterjesztették a decimális számrendszert törtekkel.

A muszlim tudósok a babilóniai számrendszert, míg a kereskedők az Abjad számokat használták.Ergo, a muszlimok is használták a matematikát már akkor amikor a keresztények még nem, hiszen 980-tól Szilveszter pápa kezdte terjeszteni.

Az arab matematikusok felfedezték a logaritmusokat (al-Hvárizmi (780-845)), szinusz és tangens táblázatokat készítettek,[96] bevezették a „0” fogalmát.

Orvostudományuk:. Görögországból került ki az orvostörténet egyik máig legnagyobb alakja, Hippokratész. Mi erről tanultunk jobbára………de , a medicina első, teljességre törekvő tankönyvét is éppen arab (perzsa) orvos, Avicenna (980–1037) alkotta meg.

Hangsúlyoznunk kell azt is, hogy az iszlám világában az orvostudománynak minden más természettudománynál kitüntetettebb szerepe

volt. A muszlim hagyomány szerint ugyanis kétféle tudomány létezik,a lélek tudománya és a testé. Az első a teológia, a második pedig a par

excellence „orvostudomány”. Nem véletlen tehát, hogy a muszlim világban

a filozófusok nagy része egyben orvos is volt (például

Avicenna, Averroes, Majmonidész, al-Kindí stb.), s hogy az alkalmazott

terápiák hátterében gyakran filozófiai – vagy egyenest teológiai –

meggondolások álltak. Az orvosi tevékenységet az arab orvosok előszeretettel

tekintették a filozófia, illetve a hit gyakorlati kifejezésének

is: cAli Ibn-Ridw“n (m. 1068), az egyiptomi fátimida uralkodók háziorvosa

és házi asztrológusa például Az orvostudományon át a boldogsághoz

vezető útról címmel írt nagyhatású könyvet.

A középkori arab tudomány eredményei az európai civilizáció fejlődésében is meghatározó jellegűek. Kialakulásában az iszlám kultúrájának, a vallás előírásainak is kiemelkedő szerepe volt. A Korán nagy súlyt fektetett a tanulásra, és a tudás (ilm) megbecsülésére buzdított. Az iszlám értelemről alkotott fogalma szerint ugyanis a vallás és a tudás összeegyeztethető.

Most ki és mit magyaráz bele az más. :)

Köszönöm bázisnak, hogy kicsit változatos,izgalmas lett a fórum és tényleg érdekességek is felbukkantak :)

6017. belladonna3 (válaszként erre: 6012. - Bázis22)
2011. máj. 17. 13:13

Kedves Bázis"

Jobban jártál volna,ha bele sem szólsz,vagy legalábbis nem így,ebbe a fórumba.Ez a dolog már nagyon ismerős,hogy kik vágnak vissza ilyen módon,ha egy arab topicban az arabok

"kultúrájáról",vagy az abból adódó "disznóságairól" esik szó_ Mi nyugatiak sem vagyunk külömbek címszó alatt. De igenis külömbek vagyunk és igenis óriási nagyok a kultúrák közti különbségek,és ebből adódóan a gondolkodásbeli és egyéb különbség! Próbálj meg elvonatkoztatni a gyilkos hajlamtól,és az ezt támogató,vagy elvető

kultúrától.Nálunk nincs kultusza a "becsületgyilkosságnak" ami az araboknál egy teljesen elfogadott hagyomány! Ez a különbség.

Ezért NEM ua csak pepitában,ahogy te állítod,és

véletlenül sem lehet párhuzamott vonni a két világ között!Nálunk is gyilkolnak,csak itt nincs megengedve,itt nincs helyeselve és jóvá hagyva,

semmi esetre sem,szóval hagyjuk már ezt az itt is gyilkolnak c.showműsort felhozni az arabok kimosdatására!! /Nem minden arab muzulmán, és fordítva nem minden muzulmán arab. /

Ez valóban igaz,de tisztázhatjuk a dolgot,hogy miért./Gyarmatosítások? Ez vicc! sic.. Nos a kereszténység jó párszáz évvel hamarabb létezett mint tudjuk, (Mohamed is ebből merítette az "ötleteit)többek között,s mivel nem tudta kiirtani teljesen,megtűrte őket dhimmikként,ha fizetnek életben maradhatnak.Ez az adó a mai napig létezik,tehát a keresztények az arab világban csak megtűrt dhimmik,akik azért fizetnek a muzulmánoknak,hogy létezhessenek. Ezért létezhetnek még ma is keresztény arabok.

Beszélhetnénk róla,hogy nem sok nyugtuk van a kopt araboknak,szinte a csodával határos,hogy egyáltalán még léteznek.Tény hogy a muzulmán

(muszlim) vallás elég jól szétszóródott a világban,de ettől ez még igenis ARAB vallás,

mert az araboktól indult ki,ott van a bölcsője Mekkában,tehát akik az arabokat az iszlám vallással együtt emlegetik,azok nagyon helyesen járnak el. Hiányoltad a témából a művészetet,és a tudományt,amelynek szerinted a bölcsője az arab világ.Ezen egy kicsit röhögőgörcsöt kaptam,már bocsi de ezt honnan szívtad ki?

Valószínűleg a kisujjadból. :D A tudomány bölcsője ugyanis India,amit az arabok csak átvettek tőlük! India egyik legnagyobb tudományos ajándéka a modern világnak a matematikából származik.Tőlük kaptuk a tizedes rendszert, a helyi értékes számolást, a nullát és a számjegyeinket, melyek alkalmazása nélkül, különösen a mostani komputerizált világban, moccanni sem tudnánk! Indiai matematika felfedezései forradalmasították a modern matematikát,a modern tudományra tett hatása sajna nem feltűnő, mert az indiai tudomány eredményei folyamatosan beépültek a nyugati tudományba, és csak a tudománytörténészek vannak tisztában ennek részleteivel. Meg persze azok,akik tanultak is valamit,nem csak okoskodni akarnak.Tehát hol vannak ehez az arabok? A lehetőséget megkapták a fejlődésre,de nem tudtak vele élni,mert a vallásuk megakadályozza ebben őket,mint oly sokmindenben.Ezért vannak mára visszamaradva,megragadva,megkövesedve a múltban. Ezért joggal és nyugodtan állíthatjuk,hogy az arab világ inkább az elmaradottság és a terror bölcsője egy kőkorszaki ideológiával,amit nyiltan,

vagy fű alatt rá akar kényszeríteni az egész világra. Lássuk csak,arab művészet:Miben

teljesedik ez ki?Talán hajdan,még az iszlám előtt lehetett valami,ami bálványok faragásában nyilvánult meg,de mióta iszlám van,abban tiltva van a művészet,meg vannak átkozva a szobrászok,festők,tilos a zene bármilyen műfaja,maximum,a korán szövegek cirkalmas ide-oda díszítgetéséig mehetnek el az úgynevezett művész hajlamúak. Az építészet: ez külön említést érdemel,elég végigtekinteni egy pár arab országon,legyen az szegény,vagy gazdag.

A gazdagabban teret kapott a modern nyugati

építészeti stílus,a szegényebben,arról jobb nem is beszélni. Tudnak cirkalmas mecseteket építeni,és ebben kifújt a tudomány... Amikor piramisokat építgettek akkor még sehol nem volt az iszlám,ami mindent szépen tönkre tett. De talán te többet tudsz erről mondani,ha már így belekezdtél?! Minden esetre nem indiai,

indonéziai,sri lankai muzulmánok járnak metrót robbantani,vagy kv házat hanem kifejezetten az arabok,ez tény! Az,hogy az arabokról sok gonosz dolog kering a világban,

- erre érdemes odafigyelni,nem elhanyagolandó dolog,tudod, "nem zörög a haraszt"!

6016. mamma2 (válaszként erre: 6015. - 9b10f3d7ff)
2011. máj. 17. 08:42
hmmm
2011. máj. 16. 15:21

"Mindnyájan vakok vagyunk. A fösvény vak. Látja az aranyat, de nem látja a gazdagságot. A pazarló vak. Látja a kezdetet, de nem látja a véget. A kacér nő vak. Nem látja a ráncait. A tudós vak. Nem látja tudatlanságát. A becsületes ember vak. Nem látja a gazembert. A gazember vak. Nem látja Istent. Isten vak. Nem vette észre, hogy a világ teremtésekor az ördög is belopódzik. Én vak vagyok. Beszélek és nem látom, hogy süketek vagytok. "

V. Hugo

6014. mamma2 (válaszként erre: 6012. - Bázis22)
2011. máj. 16. 10:53
Köszönjük a kioktatást...
6013. bázis22 (válaszként erre: 6010. - 36a26f5226)
2011. máj. 16. 10:41

Maradj nyugodtan. Nem szabad megsértődni!!

Keress változatos dolgokat az arabokról, és biztos sokan fognak neki örülni, de ne ragadj le csak a rossznál. Sajnos vannak olyan esetek is amit kimásoltál, de mindenhol van családon belüli erőszak, kegyetlenség. Egyiket sem fogadom el, mert nem is lehet normális ésszel felfogni.

6012. bázis22 (válaszként erre: 5997. - 36a26f5226)
2011. máj. 16. 10:32

Kedves Sünike!


Amit te bemásoltál az sem arab, /India/. Ne keverd a muzulmán vallást az arab világgal.

Nem minden arab muzulmán, és fordítva nem minden muzulmán arab.

Rengeteg európai, amerikai ember vette fel ezt a vallást, és akor nem beszéltem Ázsiáról. Viszont a gyarmatosítások miatt nagyon sok arab ember keresztény.

Tehát most akkor döntsd el a muzulmánokról, vagy az arabokról szándékozól itt beszélgetni, mert így ellentmondásos.

Egyébként maga a téma érdekes, de nincs benne a művészetük,a tudomány melynek a bölcsője az arab világ.

6011. mint (válaszként erre: 6010. - 36a26f5226)
2011. máj. 16. 10:28

En azt tartom durvanak,hogy egyaltalan a hozzaszolas torleset kerted. Nekem ez eleg gyerekes dolognak tunik...

Egyebkent szerintem temaba vago es erdekes dolog parhuzamot huzni a ket "vilag" kozott.Szerintem bazis ezt tette semmi mast. En nem vagyok aktiv tagja ennek a forumnak,ugyhogy miattam ne menj el. Velemenyt alkottam illetve a nemtetszesemnek adtam hangot a torlessel kapcsolatban,ennyi.

2011. máj. 16. 10:16

Na,azt hiszem, mostantól én sem írok ide többet...


Mint írtam, vissza vonattam a törlést, sokkal inkább bántóbb az, hogy azért, mert azt írtam, az arab gyilkossághoz nem tartozik hozzá a magyar gyermekgyilkosság, mint durvának nevezett...


Én nem vagyok durva, a durvaság nem az egyet nem értéssel kezdődik!!


Úgyhogy a durvaságot meg vissza utasítom!!

6009. mamma2
2011. máj. 16. 10:08
Sokszínű a Világ, és ez így van jól! De a gyilkosság, az mindenütt gyilkosság:akár "becsületbeli"-akár aljas indokból elkövetett...erre nincs "mentség!!!! Más:-az araboknál a kutya tisztátalan állat, nálunk "házikedvenc" nekem az enyémek a legkedvesebbek,az én szememben annak az "agya tisztátalan" aki gonoszul bánik velük, nem szereti őket...és mind egy, hogy magyar, vagy arab az illető!!! Pl:-a kínaiak mindent megesznek ami mozog...mindegy, hogy szőrös,tollas,vagy csupasz../kutyát,macskát,patkányt,kígyót,békát,bogarat.../ők aztán mindent megtesznek a "tisztátalanságukért"-mégis itt élhetnek velünk egy országban, békében....az arabokkal is élhetünk békében... csak egyes dolgokban "más " a véleményünk...Itt mindenki megírhatja a gondolatait!-nem kötelező egyet érteni, és ugyan azt gondolni bizonyos témáról...aki nem ért egyet "töröltetni"...hmmmm Pussz GIZUS
6008. 36a26f5226 (válaszként erre: 5999. - Bázis22)
2011. máj. 15. 23:24
De ne csak az enyémet olvasd vissza, hanem többen is ugyanarról a témáról beszéltünk, hisz akkor az volt a média legfrissebb híre, azért írtunk pont akkor arról, amiről...
2011. máj. 15. 23:22
Én magyar vagyok, csak érdekel a keleti kultúra, de nem csak az, hanem a világ minden országának a kultúrája...
6006. 36a26f5226 (válaszként erre: 6002. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 23:21
vagy dunaföldvári...
2011. máj. 15. 23:18
Ha ez megvígasztal, vissza vonattam a törlést...
2011. máj. 15. 23:16
Csak az utóbbi időben már próbáltuk keleti témákkal fenntartani a címet, pont azért, mert sokszor kanyarodtunk el a témától...
2011. máj. 15. 23:15
Mint, egyáltalán nem vagyok durva!
2011. máj. 15. 23:15
Persze, csak ide nem illik a Dunaújvárosi gyermekgyilkosság...
6001. mint (válaszként erre: 5998. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 22:42
Ne haragudj, de te nagyon durva vagy :s . Miert gondolod, hogy csak te linkelgethetsz itt?
6000. bázis22 (válaszként erre: 5998. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 22:35
oké, ahogy gondolod, de ha nem lehet hozzászólni, véleményt nyílvánítani, miért nem egy zárt klubbot használtok erre?
5999. bázis22 (válaszként erre: 5997. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 22:33

...de az a címe, hogy más érdekességek. /IS/

Végig olvastam nagyjából most a hsz.-idat és köze annyi van az arab világhoz, hogy kiemeled a negatív dolgokat, ami szerintem nem helyes. Nem szép emberi tulajdonság a kákán a csomót keresni. Én azért tettem be, mert ez is "érdekes" ua. pepitában. Bocsánat,ha ott élsz és ez jön le Neked, de az olvasatom szerint itthon élsz.

Gondoltam egy nyitott fórum és bárki véleményt nyílváníthat.

2011. máj. 15. 21:50
Ne haragudj, de törlést kértem a bejegyzésedre!
2011. máj. 15. 21:46

Sok ilyen van a mi országunkban is, de ide arab dolgokat írunk, másolunk be...


Mindent, ami arab, de ez nem az...

5996. bázis22 (válaszként erre: 5995. - Bázis22)
2011. máj. 15. 20:49
bocsánat 2x ütöttem le!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook