Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
5935. mamma2 (válaszként erre: 5934. - Timejja75)
2011. márc. 2. 16:53
Kedves Timea!-amit láttam a beszélgetésből, én úgy vettem le, hogy ez a fiatalember igenis érti, hogy mi mért van, és reálisan látja a helyzetet.Tudja, hogy az emberek Allah parancsa és Mohamed próféta tanításai szerint akarnak élni.Szigorú törvényeiket betartják, mert nekik a vallás egyben a törvény is.Egyetlen szó sem hangzott el az iszlám ellen./a riporter részéről sem/Az emberek helyzetét elemezték, az egyre nehezebb életkörülményeket, a munkanélküliséget, a szegénységet boncolgatták, és ennek a következményeit....a fiatalok helyzetét...Mért kell az elképzelhetetlen gazdagság egyeseknek,milliárdok külföldön, mikor a "jó királyok" népei nyomorognak? A sok bevételből, amit az olajért kapnak miért nem támogatják a népet? Miért nincs munka, miért a sok áremelés?stb.Így az embereket ellehetetlenítik,és a fiatalok sem tudnak az iszlám törvénye szerint élni...nem csoda az elégedetlenség! Azt mondod,hogy Kadhafi sem ment más országba háborúzni...szerintem meg épp elég az, ha a saját népét gyilkoltatja...s a forradalmárok mellé állt katonaság pótlására nigériai zsoldosokat uszít a népére! Na, de a "szemfüles" amcsik már a spájzban vannak:DDD Pussz GIZUS
5934. timejja75 (válaszként erre: 5933. - Mamma2)
2011. márc. 2. 15:45
a srác Seiffo Omar,szíriai származású,és én is láttam a műsort,de már akkor sem értettem vele egyet teljesen.Kicsit leegyszerűsíti a dolgokat,én úgy látom.
5933. mamma2
2011. márc. 2. 10:56
Sziasztok!-tegnap késő este egy kevésbé nézett Tv-csatornán/E..o Tv/ véletlenül egy beszélgetés közepébe kapcsoltam. Egy arab származásu fiatalember, tökéletes magyarsággal beszélt az arab országokon végigsöprő forradalmak okairól/arab szakértőnek nevezték/...röviden összefoglalom a mondandóját: a forradalom Tunéziából indult ki, az áremelések a nehéz gazdasági viszonyok, a munkanélküliség miatt. Az arab fiatalemberek nem tudnak házasodni, mert nem tudják kifizetni a leendő feleségek családjának a feleségek árát. A vallási szigorú szokások, kötöttségek és hagyományok,szerint élni egyre nehezebb.Mindenki Allah parancsa szerint él, de ott vannak 30 éves korukra, fiatalemberek feleség és család nélkül, és reményük sincs munkához jutni.Tunéziában a téli időszakban a turizmus is szünetel...Van egy csoport,/párt??/ Iszlám Testvérek néven,/mérnökök, orvosok, értelmiségek, és a hozzájuk csatlakozók egyre többen/ akik felismerték az alapvető problémákat, és harcot indítottak, hogy megoldást találjanak a helyzetre.A szervezetnek rengeteg támogatója és tagja van Egyiptomban, és az iszlám országokban.A forradalom lényegét egyre több országban ismerik föl, és csatlakoznak,-föllázadnak mert az "állam" nem tudja biztosítani a vallásban is megengedett jogaikat. Az olaj az egyetlen "nagy kincsük" ami után Amerika is sóvárog/meg még sokan mások is/de nem ők, /nem külső okok/ vezettek a forradalmakhoz! Ez az arab fiatalember/szakértő/véleménye! Ebben is van némi igazság.hmmm??? Pussz GIZUS
2011. márc. 2. 09:49

Én már nem hiszek neki... Nem csak én gondolom azt, hogy éli a gazdagok életét, és nem ismeri a nyomort, és így könnyű egy olyan államfőről úgy nyilatkoznia, hogy miért bántják, nem tudja...


Nyilván a gazdagoknak ő a favorit, de a szegények is megérthetők...


Abban Gizusnak igaza van, hogy olyan nincs, hogy minden létező tv-csatorna hazudik, hisz inas is írta, hogy Bahreinből is menekülnek át hozzájuk...


Vagyis Náímá szerint mindenki hazudik?? Na ne!!!!


Én nem szeretem a hazug embereket, és neki sem hiszek többé... Nem is tudom, miért aggódtam érte, amikor a válaszában minden mondatot tele rakott felkiáltó jelekkel, hát bocsánat, hogy aggódtam érte!! Többé nem érdekel!!

5931. timejja75 (válaszként erre: 5930. - 36a26f5226)
2011. márc. 1. 20:33

Naima nem jelentkezett azóta?

Én most már a helyében eljönnék onnan.Szerintem be fognak menni az amcsik és akkor nagy gáz lehet,én azt nem várnám meg a helyében.

2011. márc. 1. 18:44
De oda be kell regizni...
2011. márc. 1. 18:44
Emília, ha majd visszanézed, holnap lesz fent, akkor: www.rtlmost.hu/fokusz -ban lesz...
2011. márc. 1. 18:43

A ma esti Fókuszban lesz az rtl-klubon:


20:10



Fókusz


Közszolgálati magazin


- Modern Dáriusz. Exkluzív interjút adott a Fókusznak az Egyesült Arab Emirátus egyik legbefolyásosabb és leggazdagabb embere, a Burj-al-Arab építtetője.


többek között... én majd visszanézem a neten, mert akkor már útban vagyok éjszakára menet...

5927. timejja75 (válaszként erre: 5926. - Mamma2)
2011. márc. 1. 18:15

oké,hogy gazdasági érdekek,de akkor ne verjék a nyálukat,hogy emberi jogok,meg demokrácia,hanem vallják be szépen,hogy tetvebbek,mint akik ellen harcot hirdettek.

A Kadhafi pl. soha nem ment háborúzni a mások országába,ami az amcsikról ugye nem mondható el.

5926. mamma2 (válaszként erre: 5925. - Timejja75)
2011. márc. 1. 18:07
Itt komoly gazdasági érdekek ütköznek,sajnos a köznép szenvedi meg az "okosok"harcát. Ki tudja mi lesz ennek a vége? Nálunk is vannak bajok, meg sok mindennel nem vagyunk megelégedve/én sem/ de legalább béke van! Pussz GIZUS
5925. timejja75 (válaszként erre: 5924. - Mamma2)
2011. márc. 1. 16:30

már ne haragudjon a világ,de milyen alapon zárolják egy ember-és főleg a családtagja- bankszámláját,amíg nincs elítélve bíróság által. És az ártatlanság vélelme?

Nem védeni akarom,csak felhívnám a figyelmet a nyugat kétszínűségére.Honnan tudják,hogy bűnös?Ki ítélte el?

És főleg a családtagjai mit vétettek?

5924. mamma2 (válaszként erre: 5923. - Timejja75)
2011. márc. 1. 16:19
Akatonák, már ott állomásoznak Líbia határain kívül. Ez is a hírekben volt! De Kadhafi és a családja sem "ártatlan" ha mégiscsak véres harcok vannak?-és nem véletlenül zárolták az európai bankok a kimenekített vagyonukat.A lánya és a család néhány nőtagja is magánrepülőiken "menekültek", csak az oroszok nem engedték leszállni a gépeket. Itt már minden hazugság....és véletlenek sincsenek. Tiszta káosz az egész! Pussz GIZUS
5923. timejja75 (válaszként erre: 5922. - Mamma2)
2011. márc. 1. 15:12
hidd el,hogy a tv a legritkább esetben mond igazat.Most előadják,hogy a Kadhafi megőrült,és halomra gyilkolja a népet,mert meg akarják szállni Líbiát,és kell egy ürügy,hogy az amerikai hadsegereg bemehessen "felszabadítani" a líbiaiakat.Ne legyen igazam,de szerintem be fognak menni.
5922. mamma2
2011. márc. 1. 13:16
Ma a déli híradót nézve, eszembe jutott,hogy Naíma azt mondja nincs semmi baj Líbiában, Tripoliban is minden rendben,-a hírekben mindenki HAZUDIK....hmmm... Valószínű!DDD-mert már ketten mondják ugyan azt! Naíma és Kadhafi...DDDD Pussz GIZUS
2011. febr. 27. 21:55
Csak a jó ég, és az ott élők tudják, hogy mi is az igazság...
5920. timejja75 (válaszként erre: 5911. - 36a26f5226)
2011. febr. 27. 21:51

miért nem vagyok meglepve?

Nesze, nyugati média,folyton hazudnak.

Azért csodálkoztam,mert én is úgy tudtam,hogy a Kadhafit szeretik

5919. mamma2 (válaszként erre: 5913. - 0479c9ea94)
2011. febr. 27. 21:46
Valóban Emilia, az arabok is ugyan úgy félnek mint mi...a mindennapi emberek a családok a megszokott életüket érzik veszélybe, a javaikat a megélhetésüket jogosan féltik! Sajnos mi nem látunk bele a "nagypolitika" játszmáiba! Az araboké az olaj, a nyugat pedig próbálja "megszerezni" minnél kevesebb "befektetéssel"...Nem kizárt, hogy ezügyben lépéseket is tesz a háttérben....S...Emilia!-Ti egyenlőre biztonságban vagytok, az idős királyotok kedvez az embereknek, nálatok nincs vészhelyzet!-egyenlőre. Viszont most az FN.hu-n azt olvastam, hogy Irán felszólította Szaud-arábiát, hogy ne emelje az olajtermelését!...hmmm....Vajon miért???Emiliám drága!-azért legyetek nyugodtak, reméljük Titeket nem fenyeget veszély!!! Pussz GIZUS
2011. febr. 27. 21:39
És igen, ma hazafelé láttam a megyeszékhelyen, ahogy elment a busz több tankoló hely mellett, hogy 370 forintos benzinárak díszelegtek az oszlopon... Tényleg, lassan 400 forint lesz az ára... Így a tömegközlekedés is jelentősen fog drágulni...
2011. febr. 27. 21:38
Hát azt én sem tudom, de tele van felkiáltó jellel... Én a felkiáltó jeleket mindig mérges hangnemnek találom... De mindegy is, valahogy nem örült annak, hogy aggódtam érte, hogy mi van vele...
5916. mamma2 (válaszként erre: 5912. - 36a26f5226)
2011. febr. 27. 21:28
Sünike!-én a jóslatokban nem hiszek....csak zárójelbe mondom...Észak Korea és Dél Korea között legalább 20-éve háború dúl, időnkénti szünetekkel-békemegállapodásokkal,s nem lehet tudni mi lesz belőle! De az arab és muszlim országokban is hol itt hol ott, de évek óta harcok vannak, és most már belső harcok, tüntetések is! Sokkal veszélyesebb nekünk, mint a koreai helyzet! Az olaj ára, és birtoklása a mi gazdaságunkat is jelentősen befolyásolja!!!!-és itt az olaj birtoklása elsősorban a fő kérdés. Örülök, hogy Naíma jól van, de furcsának találom a levelét...hmmm A világ vezető TV-csatornái, BBC-Al-dzsazira, és sorolhatnám szinte ugyan azokat a képeket mutatják mint a Magyar TV-k. Mindenki hazudik??? Honnan vették szinte ugyan azokat a felvételeket????/ megrendezték??? mint a mozifilmet talán????...hmmm/ Nem tudni Naíma miért pont ezeket a sorokat írta?!!! Pussz GIZUS
2011. febr. 27. 21:11
Ha Bahreinből menekülnek át az emberek, akkor talán mégis van benne valóság?? Vajon mennyi a realitás, és mennyi lehet a ferdítés??
2011. febr. 27. 21:10

Aztán, hogy mi az igazság, a fene sem tudja, elég sokszor tűnik úgy, hogy a média ferdít a dolgokon, és csak a rosszat hozza le az arab világról, ezért vannak rémképek sokakban az arab világról...


Hogy mi az igazság valóban?? Csak azok tudják, akik ott élnek, és átélik a mindennapokat...

5913. 0479c9ea94 (válaszként erre: 5910. - Mamma2)
2011. febr. 27. 21:08

Sziasztok.


Az jutott az eszemben és gondoltam megkérdem szerintetek arra senki nem gondol ,hogy talán az arabok is pont így félnek ,vagy hogy ok is feltettek a kérdést vajon ki áll ez mögött ?

Kinek az érdeke össze húzni az /arabokat/.

Elég fura Bahrein-bol hozzánk menekülnek át az emberek:(

Nem értem minek jó ez , talán jón a világ vége a jó Isten tudja .

5912. 36a26f5226 (válaszként erre: 5910. - Mamma2)
2011. febr. 27. 20:43
Gizus, egyébként a 3. világháborút Észak-Koreától kiindulva jósolták meg, hogy majd ha lezajlik pár év múlva, Kína lesz a nagyhatalma a világnak...
2011. febr. 27. 19:51

Sziasztok!


Náímá jelentkezett, és remélem, nem fog megharagudni, ha bemásolom egy részét annak, amit írt, csak hogy tisztázódjon elsőkézből, mi is van arrafelé... Szóval:



Jól vagyunk köszönöm!Nincs semmiféle bombázás,és tömegmészárlás!!Nagyon felfújták az egészet!A negyede sem igaz annak amit mondanak,vagy mutatnak a tévében!Bengáziban van egy kis felfordulás!A tévé csak azokat a képeket mutatja amik ott készültek az első napokban!Csak nevetek amikor a híradót nézem!Mi itt vagyunk Tripoliban!Vannak tüntetések,de mindenki Kadhafiért tüntet!!Nem értem mért kell bántani,mikor teljesen felvirágoztatta az országot!Igaz,hogy lenne min javítani,de majd az is meg lesz!!Röviden ennyi!Puszi ....

5910. mamma2 (válaszként erre: 5909. - 36a26f5226)
2011. febr. 26. 21:49
Sodródnak a polgárháború felé...barát testvér egymás ellen! ÉRTELMETLEN VÉRONTÁS és nem lehet tudni mi lesz a vége! Remélem nem a harmadik világháború ami az araboktól indul ki! Pont elég már így is a terrorizmus terjedése:S Pussz GIZUS
2011. febr. 26. 18:40
5908. timejja75 (válaszként erre: 5907. - Mamma2)
2011. febr. 26. 17:30
a szaudi rendszer iszonyú szélsőséges,azok nem komplettek.Na ott kéne forradalom,abból lenne csak a haddelhad.
5907. mamma2 (válaszként erre: 5906. - Timejja75)
2011. febr. 26. 15:39
Az sem biztos, hogy az iszlám kormány jobb lenne, mert előbb-utóbb a Szaudi vasszigor lépne életbe, és akkor a nőknek "annyi"...vagy nem mindenütt olyan elvakult hitűek?....sajnos ezt innét az EU-ból nem tudhatjuk. Az iszlámnak is többfajta irányzata van, nem tudhatjuk, hogy melyik mennyit "enged"-vagy "szigorít".A nemzetközi "nagypolitika" játszmáiba nem láthatunk bele! A kulcskérdés mindenképp az olaj birtoklása körül dől el. Pussz GIZUS
5906. timejja75 (válaszként erre: 5904. - Mamma2)
2011. febr. 26. 14:50
szerintem Amerika nem fogja hagyni,hogy pl Egyiptom iszlám kormányt hozzon létre.Attól tartok,hogy ezt az egészet nyugatról szervezik,hogy mindenhova bábkormányokat tehessenek,mint Irakban.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook