Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolási díj fórum

Ápolási díj (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2014. ápr. 11. 08:26
A méltányossági áp szerintem teljesen önkormányzatfüggő, én nem tudok arról, hogy ezt eltörölték volna. Ez minden ök sját rendeletben szabályozza, lehet hogy van olyan település ahol nem adnak, azt nem állítom, hogy ez nincs így. Ugyan úgy, ahogy az aktív korúak szoc. segélyének összege is önkor.ként változik.
24. Zorkóóó (válaszként erre: 23. - Eperlevél)
2014. ápr. 11. 08:26
Hát, ha csak egyikük után lehet, akkor meg fogom... :S Ezt hol találtad amúgy, hogy csak egy személy után lehet? Mert én sehol nem lelem meg az idevágót...
23. eperlevél (válaszként erre: 20. - Zorkóóó)
2014. ápr. 11. 08:25
Ez butaság, ezen nincs mit szégyellni. Próbáld meg.
22. Zorkóóó (válaszként erre: 14. - Marcsi.tiko)
2014. ápr. 11. 08:24
Az nagyon kevésnek tűnik
21. Zorkóóó (válaszként erre: 15. - Eperlevél)
2014. ápr. 11. 08:23
MÉÉÉÉ???
20. Zorkóóó (válaszként erre: 18. - Eperlevél)
2014. ápr. 11. 08:23
Tudom. De nekem már ez is "ciki". Hogy én ezért pénzt kérjek, ami természetes lenne... (jóhülye kategóriában leledzek) Pedig muszáj, mert dolgozni meg emellett nem tudok.
19. Zorkóóó (válaszként erre: 16. - Eperlevél)
2014. ápr. 11. 08:22

Igen, köszi, ezeket már megleltem. De szerintem az lesz a vége, hogy utánakérdezek az önkormányzatnál, mert sehol nincs, hogy lehet-e két személy után igényelni...

Mindenesetre köszönöm szépen a segítséged :)

2014. ápr. 11. 08:22
És azzal, hogy a betegebb nagyszülőd után megpróbálsz kiemeltet igénybevenni, nem veszítesz semmit.
2014. ápr. 11. 08:21
Na azt ne haragudj, de nem tudom, hogyan jön ki.... Merthogy a minimális összege (nem emelt) 29.500,- HUF. Az emelté valami 44 körül. És ez a nettója...
2014. ápr. 11. 08:21

Új kategóriaként bevezetésre került a legsúlyosabb állapotú hozzátartozójukat ápolók részére megállapíthatókiemelt ápolási díj. Kiemelt ápolási díjra jogosult a közeli hozzátartozó, ha olyan személy ápolását, gondozását végzi aki


- 18. életévét betöltötte, és a rehabilitációs hatóság a komplex minősítés során megállapítja, hogy a megváltozott munkaképességű személy egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes.



- 18. életévét nem töltötte be (vagy köznevelési intézményben tanul – ilyen esetben a családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár, amelyben a 20., sajátos nevelési igényű, de fogyatékossági támogatásra nem jogosult tanuló esetén a 23. életévét betölti), állapota miatt magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak, és ezzel együtt a magasabb összegű családi pótlékra jogosító állapot igazolását végző szakorvos igazolja, hogy betegsége vagy fogyatékos állapota miatt tartós ápolást-gondozást igényel.


A kiemelt ápolási díj havi összege az ápolási díj alapösszegének 180 %-a azaz 53.100 Ft.


2. A fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy gondozását, ápolást végző családtagok részére biztosítható ápolási díj összege a költségvetési törvényben megállapított alapösszeg 130 %-áról 150 %-ára emelkedik, azaz 44.250 forintra. Ezen ellátás új neve emelt összegű ápolási díj lesz.


3. Állandó és tartós gondozásra szoruló (1993. évi III. törvény 41. §)


a. súlyosan fogyatékos, vagy


b. tartósan beteg 18. év alatti személy gondozását, ápolását végző családtagok részére biztosítható ápolási díj


megállapítási feltétele és összege nem változik, összege: 29.500 Ft.

2014. ápr. 11. 08:19
Csak EGY ember után igényelhetsz ápolásit.
2014. ápr. 11. 08:19
és 23900 ft ot kapok amit megadoztatnak igy 20 500 ft ra jön ki :-(
2014. ápr. 11. 08:18
Menj be az önkormányzat, eü és szociális osztályára, ők majd ott helyileg elmondják mi kell hozzá, mint írtam, igaz egyformának kellene lenni, de minden ember (ügyintéző, orvos) más-más "szemüveggel lát"
12. marcsi.tiko (válaszként erre: 5. - Zorkóóó)
2014. ápr. 11. 08:17
Sziasztok sajnos 2014 től megszünt qa méltányoságból adható ápolásí díj igy csak kiemelkedő esetben adják meg. és ezt is csak akkor ha nem kapsz gyest, gyedet, vagy árvaellátást, szociálís segélyt, munkanélkülit mert ha ezek közül kapsz valamelyiket nem kapod meg :-( Én még szerencsés voltam mert Decemberben intéztem és igy a régi törvények alá estem de igy is rezgett a léc pedig végső stádiumos Rákos az édesanyám. kb 2 hónap mire megkapot de attol a naptol mikor beadtad. remélem kicsit segítettem.
11. Zorkóóó (válaszként erre: 10. - Eperlevél)
2014. ápr. 11. 08:17
hát nem. Én is ezért gondolom, hogy kettő után is járhat, mert nehogymár egy díjért cipelj, emelgess, láss el kettőt...Az valahogy nem igazság :D
10. eperlevél (válaszként erre: 7. - Zorkóóó)
2014. ápr. 11. 08:16
Ez nem a meggazdagodásról szól, de ha két embert ápolsz és csak egy után veheted igénybe(nem vagyok benne biztos,h. kettő után igényelheted, de rögötn utánanézek), nem mindegy, hogy mennyit kapsz.
9. Zorkóóó (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 11. 08:12

Igen, pont emiatt akarjuk, hogy KETTEJÜK után kapjam én...

Amúgy Nagyapám nagyon rossz állapotú, de Nagyim arthrozisos, és térdei miatt már alig tud járni... Szóval szerintem egyértelmű

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Zorkóóó)
2014. ápr. 11. 08:11

Egy összeg ki fog esni, a nagymamád nem lehet ápoló és ápolt is egyszerre.


Egyébként önkormányzat függő is, na meg a háziorvos, hogy ítélik meg az ápolandó állapotát. Nagyon nem igazságos ez sem. Van ismerősöm, aki úgy vett fel emeltszintű ápolásit, hogy közben az ápolt látta el magát teljesen, míg kapott a másik súlyos beteg után a legkisebb adható összegez.

7. Zorkóóó (válaszként erre: 6. - Eperlevél)
2014. ápr. 11. 08:10
Semmi kiemeltet nem kérünk :D Nem meggazdagodni akarok :) Szóval önkormányzat és háziorvos. (az utóbbinak érik, hogy megnyúzzam :D ) köszönöm szépen :)
2014. ápr. 11. 08:09

Attól függ milyen ápolásit akarsz. A KIEMELT ÁPOLÁSI díj azok után igényelhető, akiknek az egészségi állapota E minősítésű, vagyis az egészségkárosodásuk 80% fölött van. Erről szakvéleményt a Rehabilitásiós Szakig. Szerv Szakértői Osztálya állít ki. Ezt az eljárást a kérelmezőnek kell elindítania a Rehab. szakig. Szerv. Ellátási Osztályán. (lehet korményablakban is ha jól tudom. Ha megkapja a beteg az E kategóriát, azzl kell a járási hivatalba bemenni és mondani, hogy kiemelt áp. díjat szeretnének igényelni.


A sima áp. díj. az önkormányzat és a háziorvos hatáskörébe tartozik.

5. Zorkóóó (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 11. 08:08
Igen, csak az a kérdés akkor, hogy megvan a hol, ezt nagyon köszi, de tudsz esetleg arról, hogy a háziorvos a hülye (gyanítom, mert NEKI kell kiállítania egy nyomtatványt, csak lusta, és azt mondta, csak szakorvos adhatja ki) hogy kettejükre is jár ez vajon?
2014. ápr. 11. 08:07

Szia! Azt nem én kapom, hanem még a Nagyanyám :) Csak már neki sem megy sajnos... ezért nem tudjuk...

De köszönöm szépen :)

2014. ápr. 11. 08:06
Visszaolvastam, csak ápolod, és nem kértél még semmit, önkorányzattól kell nyomtatványt kérni, és azt kell kitöltetni a háziorvosukkal.
2014. ápr. 11. 08:04

Szia!


Ha már kapod, ugyanúgy kell eljárnod, mint előzőleg.

2014. ápr. 11. 07:49

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nagyszüleim olyan állapotba kerültek, hogy már sem takarítani, bevásárolni, főzni, mosni, stb. nem tudnak. Nagyapám után eddig is járt ápolási díj, ezt a Nagyanyám kapta. Most azt mondta, kérjünk utána is, és kapjam én mindkettejük után, hiszen napi 8-10 órát náluk kell töltenem, és segíteni nekik.

Beleegyeztem, bár nem sok a pénz, de ez nem is érdekel, viszont szolgálati idő, és TB (jelenleg, mióta külföldről hazajöttünk, csak a párom dolgozik, szóval még ez is több, mint a semmi). Ha meg az ember amúgy is megteszi, akkor legalább a TB ketyegjen. A háziorvos azt az információt adta a Maminak, hogy egy családban csak egy ember után lehet ápolási díjat igényelni. Ez szerintem nagyon nagy hülyeség, hiszen van ismerősöm, aki mindkét szülője után kapja. Ez lenne az egyik kérdésem, ha valaki erről rendelkezne pontos infóval, megköszönném. A másik: hol kell ezt igényelni, és hogyan? Ugyanis teljesen ellentmondásos információk vannak a neten is. MÁK-nál, Önkormányzatnál, Nyugdíjfolyósítónál, ilyeneket írnak. Na ez mind szép és jó, de akkor melyiknél? Sürgős lenne, mert van egy állás, amit elfogadhatnék májustól, viszont akkor nem tudok kijárni hozzájuk napi szinten. Ápolónőt pedig nem szeretnénk, Nagypapám eléggé rigolyás már, nemigen tűr meg idegeneket. Szóval segítségeteket kérném, hogy akkor most hogy is álljunk neki? :) Köszönöm szépen :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook