Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolási díj fórum

Ápolási díj (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2019. júl. 18. 09:51
Sziasztok! A párom alap ápolásin van a testvérével,aki nagyon beteg már 30 éve. Tegnap újra bekellett adnia a kérelmet mert állitólag jogszabály változás történt...amúgy végleges volt. Az ügyintéző nő azt mondta a D kategória kevés mert az alap ápolási megszünik az új jogszabály miatt. Próbáltam utána olvasni,de sehol nem találom. Ebben kérném a segítségeteket. Köszönettel: Angéla
114. Guruljka (válaszként erre: 112. - Szőkelédi)
2019. jún. 7. 23:46
Nem értem, miért nem kéritek az orvosi bizottságot házhoz. Akkor sikerülhetne az ápolási, mégis valami kis pénz az is. És az idő alatt nem közvetítenek ki se munkahelyre, se közmunkára.
2019. jún. 7. 23:44

Sziasztok!


GYOD-ot kapok a kislányom után. Keddtől kezdetek egy munkahelyen, teljes állásban. Hány napom van a bejelentésre? Köszönöm a segítséget! :)

112. szőkelédi (válaszként erre: 106. - Guruljka)
2019. jún. 2. 16:59
Lehet nem tiszta már néha ,de nem fogom a nyugdíját lenyúlni 😉. Az ember visszamegy dolgozni,én majd itthon maradok amíg bírom .
111. Guruljka (válaszként erre: 109. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 16:57
ja, igen! Nem jelezted, hogy ezt ő mondta.
110. Guruljka (válaszként erre: 108. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 16:56
Ne menjen sehova, kényszeríteni nem lehet. Az ápolási megállapítása KELL, majd a kiszálló orvos látni fogja, hogy zavart állapotú, és igenis kell neki az állandó felügyelet. Ez azért fontos, hogy az a kis pénz legalább legyen.
109. szőkelédi (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2019. jún. 2. 16:55

"Nem jutunk dűlőre vele ,az orvos is hülye . " Ezt írtam erre gondolsz? Ezt anyós mondta .

Mindegy ,majd lesz valahogy.

108. szőkelédi (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2019. jún. 2. 16:50
Anyós nem működik együtt az a baj ,lehet nem jól írtam . Kiállította a papírt , beutalót adott a reumatológushoz , fizikoterápiás kezelés miatt . 2 hét lett volna,de ő nem ment .
107. Guruljka (válaszként erre: 101. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 16:40
Miért hülye az orvos, ha két mondattal előbb te magad írod, hogy mindenben segít?
106. Guruljka (válaszként erre: 104. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 16:37

Én azt nem értem, te hogy gondolod.

Az a 30 pont 30-cal több, mint a semmi, amit eddig kapsz.


Anyósod nyilvánvalóan nem gondolkodik már tisztán. Nem kell kikérni a véleményét.

105. Guruljka (válaszként erre: 103. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 16:35
Ha a bizottság kimegy házhoz, akkor nem kell menni sehova.
104. szőkelédi (válaszként erre: 102. - Guruljka)
2019. jún. 2. 16:35
Az a 30 számlákra meg pelenkára sem elég . Nem is tudom,hogy gondolja ezután .
103. szőkelédi (válaszként erre: 102. - Guruljka)
2019. jún. 2. 16:34
Persze értem én ,csakhogy nem akar közreműködni . Ezért marha nehéz, akarata ellenére nem megy úgysem .
102. Guruljka (válaszként erre: 101. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 16:10
Az a lényeg, ha a bizottság kimegy házhoz, és megkapjátok az ápolásit, legalább nem maradtok teljesen pénz nélkül.
101. szőkelédi (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2019. jún. 2. 15:48
Mindenben segít ,de azt mondja ,ha nem hajlandó gyógyszert szedni az ő állapotában,sok jóra ne számítsunk,maga alatt vágja a fát. El akarta dobni a járókeretet is mert meggyógyult a lába . Ha nem ugrok utána össze töri magát ,ugyanis az ízületi betegsége miatt gyenge,fáj mindene. De fél algopirinen kívül semmit sem szed . Nem jutunk dűlőre vele ,az orvos is hülye . Ez van .
100. szőkelédi (válaszként erre: 98. - Majika)
2019. jún. 2. 15:42
Nagyon megvan keverve,túl bonyolult ez az egész rendszer . Sajnos fél évet kell várni a döntésre,feltéve ha megkapja a jogosult. Addig pénz nélkül maradnak az emberek . Szomorú.
99. szőkelédi (válaszként erre: 96. - Majika)
2019. jún. 2. 15:39
Ha más lehetőség nincs ? Ismétlem a semmiből nem lehet megélni . A nyugdíját elteszi 2 hónapja itt van ,a félretett pénzünk elfogy . Hiába tesz meg mindent a háziorvos és mi is ,ha ő semmire sem hajlandó. Elküld minket a p..ba ha mondjuk,hogy vegye be a gyógyszert, szívbeteg is ráadásul . Gyakorlatilag ő irányít minket ,szóval nem vagyunk erre kiképezve. Nem szeretnék újra gyógyszert szedni ,3 éve hagytam abba végre kordában tartom a betegségem , megvagyok gyógyszer nélkül. Ezt nem azért írtam ,hogy panaszkodom,de a háziorvos is megmondta, egyáltalán nem használ az én állapotomnak ez a helyzet .Ő eldöntötte ,hogy itt fog haldokolni,nem kell neki dirigálni.Nekem elég volt 20 éve megtalálni a gyerekek apját ,levágni a nyakáról a kötelet,aztán felnevelni 2 gyereket gyakorlatilag egyedül.Férjem sem szeretné,hogy újra vissza essek. De olyan könnyű más felett pálcát törni .
98. majika (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2019. jún. 2. 15:01
A fogyatékosságit nekem is elutasították, de az ápolásit megadták!Azt mondták hogy más ok a feltételek és attól hogy ápolásira jogosult valaki nem biztos hogy fogyatékosságira is!
97. Guruljka (válaszként erre: 93. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 14:05

Az ügyintéző nem jól tudja.

Nem fogyatékossági támogatást kértek, hanem ápolási díjat.

Beszéljetek a háziorvossal, kérjétek a segítségét.

96. majika (válaszként erre: 93. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 14:04
Csodálom hogy igy birjátok egyáltalán, mert ahhoz kell nagyobb erő és kitartás hogy ápoljátok őt! Le a kalappal elötettek! Sokan nem teszik meg hanem a könnyebb utat választják és berakják valahova!
95. Guruljka (válaszként erre: 91. - Majika)
2019. jún. 2. 14:03
Amikor itt volt az orvos, már lehetett tudni, hogy megkapjuk, mert mondta, hogy úgy látja, a férjem állapota már legalább 6 hónapja fennáll, ezt is írja a papírba. És még ő szabadkozott, hogy sajnos ennél régebbről nem tudja kiállítani, csak a legutóbbi 6 hónapot írhatja be.
94. szőkelédi (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2019. jún. 2. 13:59
Természetesen érthető a vizsgálat,de ha egyszer a háziorvos véleményét félre teszik, egyáltalán miért kíváncsiak rá? ? Nem hiszik el neki ,hogy nem lehet egyedül hagyni,nem tudja magát ellátni? Nem tőled kérdezem,nem te írod a jogszabályt,de azért érdekes nem ?😁 Szánalmas egy rendszer ez ,úgy ahogy van.
93. szőkelédi (válaszként erre: 86. - Majika)
2019. jún. 2. 13:54

Nem rád írtam ,a másik ápolási fórumon írta nekem egy Hoxa tag,hogy nem akar véleményt írni . Hát ne is írjon, anélkül,hogy tudná min megyünk keresztül....2 hónapja ez megy . Ügyintéző azt mondta be se adjuk ,ha nem fogyatékos. De azért be lett adva ,potyára .

Erre írta a másik fórumon a tag ,hogy elég baj ,ha belefáradt a férjem az anyja ápolásába. Éjjel alig merünk aludni,mert már 3 szor rosszul lett,200 fölé ment a vérnyomása.Vizhajtót sem szed ,mert a férjem el akarja tenni láb alól az egy szem Amiloriddal.Szoval könnyű okoskodni más baja fölött .

92. majika (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2019. jún. 2. 13:52
Rájöttem közben hogy hülyeséget kérdeztem!😉
91. majika (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2019. jún. 2. 13:49
Irtad hogy háznál megvozsgálták! Mondott egyáltalán valamit, hogy mi az esély rá, hogy megadják az ápolásit?
2019. jún. 2. 13:46

Próbálok egyszerre válaszolni nektek . Mivel nincs rehabilitációs igazolás vagy mi a túró ,(amit 8 napon belül kell benyújtani) itt megállt a tudomány.

A háziorvos bármivel segít (hála istennek a régi elhúzott innen 😁)ráirta az összes betegséget , állapotot stb ,mégsem elég. A kormányhivatal nem foglalkozik vele érdemben. Anyós nem hajlandó 170 vérnyomásra gyógyszert szedni ,tehát ezért nem akar orvost sem látni ,sem bizottsági tagot. Mi hülyék vagyunk,nem értünk hozzá (ő 35 évig ápolónő volt )menjünk a pi..ba . Azt sem érti ,hogy jövedelem nélkül semmi sincs .

89. Guruljka (válaszként erre: 88. - Majika)
2019. jún. 2. 13:18
Ez jó hír, akkor még megvan a lehetőség.
88. majika (válaszként erre: 84. - Guruljka)
2019. jún. 2. 13:16
Nekem amikor intéztük elsöre megkérdezte, hogy otthon szeretném-e a vizsgálatot vagy bemegyünk, mert ugy jelöli be a nyomtatványon!
87. Guruljka (válaszként erre: 86. - Majika)
2019. jún. 2. 13:12

Az a házhoz jött orvos is megvizsgálta, kikérdezte.

Azt is ő veszi jegyzőkönyvbe, milyen a beteg állapota. Lehet-e vele kommunikálni. Aajnos érthető, ha ezt azért kérik a megállapításhoz.

86. majika (válaszként erre: 78. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 13:09
És ugy sem egyezik bele hogy házhoz megy a szakértő, mert ha látja személyesen és van egy kis együttérzés benne simán meg kellene adniuk! Remélem nem érezted ugy hogy kritikát irtam volna! Egyáltalán nem ugy értettem csak megértem ö mit érez, de azt nem hogy zárójelentés és orvosi papirok alapján miért nem egyértelmü, hogy jár az ápolási!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook