Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt valaki, aki asztmás gyerekkel van ápolásin? fórum

Van itt valaki, aki asztmás gyerekkel van ápolásin? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
62. Cippora (válaszként erre: 61. - Picipötyi)
2014. jan. 22. 21:45
Oh,sajnálom :( hallottam,hogy vannak nehezebb esetek,de mi utána jártunk nagyon a kruppnak,mert tavaly viszonylag sűrűn jött neki elő az ugatás,volt nyeléses röntgen és kizárták,hogy bármiféle gége tájéki dolog,vagy elváltozás,szűkület stb okozná.Úgyhogy nekem nagyon valószínű,hogy kinövi kis iskolás korra.Biztos nektek az is közrejátszik,hogy van más gond is.
61. Picipötyi (válaszként erre: 60. - Cippora)
2014. jan. 22. 14:09

Sajnos el kell, hogy keserítselek :-( Nekünk is ezt mondták, hogy 5-6 éves korára elmúlik, mivel a kruppot egy állhangszalag megléte, illetve gyulladása okozza, ami 5-6 éves korra elvileg eltűnik..mégis..... A lányom még 13 évesen bekruppolt, a fiam most lesz 10, és 3 napja kruppol..... ja és hiába kapja a gyógyszereit, nem használnak. Amikor meg terhelésre megyünk nagyon jó eredményeket fúj....

De szorítok, hogy nálatok minden rendben legyen!

60. Cippora (válaszként erre: 57. - Picipötyi)
2014. jan. 22. 13:21
Köszi,hogy leírtad.Nekem csak kruppos a leányzó,5-6 éves korára kinövi.Sajnos a párom rengeteget dolgozik,nagyszülők aktívak,és így elég nehéz.De majd jön a kis tesó ha a nagy kinőtte ezt a kórságot :S
2014. jan. 22. 13:09
16 éves, 10 éves és 6 hónapos.... lemaradt, de gondolom rájöttél :-))
58. Picipötyi (válaszként erre: 54. - Cippora)
2014. jan. 22. 13:04
Egyébként az anyai szív, mindenre képes! Hidd el. Te is megtudnád oldani!
57. Picipötyi (válaszként erre: 54. - Cippora)
2014. jan. 22. 13:01

Egész jól. Akkor volt csak nehéz, amikor a lényom legelőször befulladt a nyár kellős közepén. A kórházból kiengedtek elmondták, hogy hogyan kell használni a gyógyszert oszt kész. Azt véletlenül sem mondták, hogy milyen amikor befullad..na aztán megtudtam. Utána amikor már tudtam, hogy mi ez és mivel jár már nem volt gond. A picinél rögtön észrevettem a jeleket.

Én sem voltam öreg....., de a lányom már 16 éves és még mindig vannak nehéz napok, ha befullad, tehát várhattam volna én.. ráadásul nálunk ez azért alakult így, mert olyan rettentő jó orvosunk volt, hogy mivel nem akarták adni az emelt csp-t, leállították a gyógyszereket, mondván meggyógyult.

Aztán elköltöztünk, és ott úgy befulladt a gyerek, hogy irány a kórház, ahol közölte a doki, hogy ki volt az a hülye aki leállította a gyógyszert, mert a gyereket a terhelésre már ki sem engedte a doktornő.

egyébként azóta megszületett a 3. gyerkőc is, most lesz 6 hónapos. Vannak hosszú éjszakák, főleg a középső miatt, ha fullad, mint pl. most is, de megoldható....nálunk is volt olyan, amikor szültem akkor is úgy volt, hogy szombat hajnal fél 2 gyerekpulm, ahol bent is fogták, reggel ctg, majd este szülni. a férjem a szülőszobáról ment a lányhoz, hogy elmondj megszületett a kisöcsi.

Ráadásul nekem minden szükséges felszerelésem meg van, amit a kórházban is használnak... a párásító a gyógyszer hozzá.tehát csak feleslegesen lenne a kórházban, mert ott is ugyanazt kapná, amit itthon, ráadásul itthoni, védett környezetben van. Nekem is voltak nehéz hetek amikor 2 gyerek egyszerre fulladt be, az egyikkel bent kellett lenni, a másikat oviba kellett vinni....... a férjem dolgozott, csak éjszakára volt a nagyobbal otthon, míg én a 11 hónapossal a kórházban.

Azért bírtam, mert rettentő jó férjem van, aki nagyon sokat segített ha itthon volt. -volt hogy 24 óra meló után, ő volt a gyerekkel, amíg én a kicsivel a kórházba. Úgyhogy ezért. viszont nagyok a korkülönbségek is. 16,10 és 6 hónapos.

56. énisfutok (válaszként erre: 51. - Picipötyi)
2014. jan. 22. 12:20

5/2003 SZCSM rendelet


[link]

55. énisfutok (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2014. jan. 22. 12:17

2013.november 15-ei Magyar Közlöny BNO kód: K2190


"K21.0-K21.9 Gastro-oesophageális reflux, ha intraoesophagealis pH-méréssel és/vagy

endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb

gyógyszeres kezelést igényel"

54. Cippora (válaszként erre: 53. - Picipötyi)
2014. jan. 22. 10:13

És hogy bírtad a kettővel???

Mert megmondom őszintén én azért nem szülők kistesót most,mert a kislányom kruppos,szeptember-október-december is kórházban voltunk,párom rengeteget dolgozik,szóval míg ki nem növi,addig nem szülök,mert ha az egyik kórházban,a másikat nem tudnám megoldani...Igaz nekem van időm,fiatal vagyok.

2014. jan. 22. 09:50

Ez azért is érdekes, mert a tv-ben szerepel a J4590-es kód mégsem kapják meg akik elvileg rászorultak. A mi papírunkon pl. a Q2210-es rajta van, mégsem kaptam soha emelt összegű családit, pedig járna.

Egyszerű minek szültem gyereket!

Anno amikor a fiammal terhes lettem, a lányom rengeteget volt, kórházba, 70%-os főhörgő szűkülete, asthmája, kruppja volt. Amikor kérdezték, hogy mi baja és elmondtam, azt kérdezte a nővérke, hogy akkor: Anyuka minek vállalta ezt a gyereket? Nem kellett volna megvárni amíg a nagyobb meggyógyul????? Tényleg végül is minek is? Minek is szültem???? NA ez aztán rettentően jól esett. Mondtam neki, hogy talán azért nem várok addig míg "meggyógyul" mert akkor sosem lesz több gyerekem.

De sajnos nem én tehetek arról, hogy beteg lett a gyerekem. És sajnos a 2. is örökölte.... Ez van.

52. MÁRKATA (válaszként erre: 50. - F8db0709b8)
2014. jan. 22. 09:03
Nekünk nincs hosszabítva.Március 13-án lejár és nem hosszabítanak... :(
2014. jan. 21. 20:28
filcike! ezeket a kódokat hol lehet megnézni???
50. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - MÁRKATA)
2014. jan. 21. 09:55
Megnéztem...nem a refluxra és asztmára kaptad vissza vagy hosszabbították meg,hanem L2090es BNo kódra.
49. MÁRKATA (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2014. jan. 21. 09:15
rám gondoltál a kóddal kapcsolatban? K2190.A mi kódunk.+ még.J4590,J3040,L2090.Köszi..
48. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - Eandi78)
2014. jan. 21. 07:56
Nekünk most az orrspray még közgyógyra megy..de ha már nem lesz közgyógyunk 3800ft lesz, a szemcseppért 2200ft-ot fizetek,mert arra semmilyen támogatás nem jár.
2014. jan. 21. 07:21

Nem igazán látok kevésbé súlyos betegséget a tartós beteg listán:(

Annak ellenére helye lenne ott az asztmának (illetve több asztmásnak, mert van aki így is oda tartozik).

Gyógyszerárak meg tragikusak.

Nekem allergiám van egész évben. Az semmiség a tartós betegségekhez képest. De vicc, hogy sorban szedik le a gyógyszerekről a normatív támogatást. Még az orrspray-t nem bántották, de már várom mikor kell 4000Ft-ot fizetni érte:(

2014. jan. 20. 19:27

Reflux nem került vissza a tartós betegségek listájára....most találtam meg az idevaló cuccot.

Mondj egy BNo kódot....

45. Cippora (válaszként erre: 44. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 14:20
Köszi,majd megfontolom,kb 3 hónapra elég a flix,még csak 1 hónapja használjuk,meglátjuk végül használni fog-e.Ha befullad mellette akkor hatástalan,és nem kell használnunk.
44. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Cippora)
2014. jan. 20. 14:08
Ha kellene még, nekem van felesbe,szívesen odaadom,nekünk azt lecserélték.
43. Cippora (válaszként erre: 41. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 14:06
Nem javaslatra kaptuk,csak "próbaképpen" hátha a kruppos fulladást meg tudja előzni...
42. Cippora (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 14:06
A flixotide-ot majdnem 5000-ért váltottam ki a gyógyszertárban a lányomnak,a ventolinnál is ennyire emlékeztem,de akkor lehet eltévesztettem mással.
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 14:01

pontosítok...ventolin.868 teljes áron,támogatottan 651 javaslatra 89 ft.

flixotide javaslatra 1357,támogatottan 4182..

ha állandóan ezt kell kapják javaslatot kérni kell!

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Cippora)
2014. jan. 20. 13:57
a ventolin 800 ft. a flixotide nincs 2000 :)
2014. jan. 20. 13:56

Előrebocsátom nincs asztmás gyerekem,de azt tudom,hogy a ventolin spray,és a flixotide amit nekik írnak,bőven 5000/ db áron mozog.Illetve egy asztmás gyereknek az immunrendszere sem olyan mint az egészséges kortársainak gondolom én.A lányom egészséges (bár néha kruppol,talán ezért is érzek együtt az asztmásokkal) gyerekként is novemberben 4 napot,decemberben 3-mat járt közösségbe,egyébként betegeskedett.E mellett aztán megnézem ki hogy dolgozna,már ha van munka.


Asztmástól sajnálják a gyest,megvonják a támogatást,ne kapjon semmit,húzzon dolgozni,már ha tud,ha meg nem akkor fulladjon meg a gyereke...nem ezektől a családoktól kéne megvonni a pénzt,hanem az ingyenélő,8-at szülök segélyre"emberektől" érdekes...tőlük sose fogják megvonni,igaz dolgozni sem fognak soha...

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - Pzm3)
2014. jan. 20. 13:43
ugy értem,enyhébb asztmás tünetekkel....aki meg fullad,meg ilyenek arra tojnak...
37. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Picipötyi)
2014. jan. 20. 13:43

Na ezt akartam írni....

És elmondom,hogy van refluxos gyerek a környezetemben....akinél az anyuka okozta a betegséget a nem megfelelő táplálkozással,és az állandó coláztatással...érdekes mig kapták a pénzt addig kapta a gyógyszert,lejárt nekik,azóta tünetmentes....érdekes nem?hipp-hopp ez a betgség sem múlik el....ja,és az étkezésén semmit nem változtatott...

36. pzm3
2014. jan. 20. 13:43
Mondjátok már meg mi az az enyhébb betegség amire jár??Ha az asthmára nem...
2014. jan. 20. 13:39

Ezen feleslegesen vitázunk. Az állam azt mondja az asztma nem olyan betegség amire járna az emelt csp + kögyógy. Én is dolgozom, állami cégnél mégis van, hogy napi 12-14 órát is bent vagyok, 3 gyermekem van. Amíg kaptam jó volt, valahogy meg majd megoldjuk ez után is.

Szégyen, hogy ezen kell vitáznunk, miközben más enyhébb betegségért is felveszi az ápolásit is és az emelt csp-t. Na ez a legnagyobb gond!!! Akinek meg valóban járna......... az nem kapja.... Ennyi :-(

34. Éva82 (válaszként erre: 33. - Énisfutok)
2014. jan. 20. 13:20

De hülyén hangzik, sajnálja.....ez olyan, mintha azt mondanád, h sajnálom, hogy a gyerekem egészséges. Hát NEM SAJNÁLOM! Inkább azt sajnálom, hogy ez jött le a mondandómból.

Nincs munkahely, nem baj, megyünk ápolásira. Aki meg a bérért meggebed, nem baj, nem sajnáljuk, majd ő fizeti az adójából az ápolásit, a segélyeket, a csp-t, meg mindent. Persze, így normális, ettől majd javul az ország helyzete....

33. énisfutok (válaszként erre: 2. - MÁRKATA)
2014. jan. 20. 13:09

Szia!


A reflux-ra jár emelt családi.

Egyébként annak, aki kritizál. Az én lányom is aszthmás, tavaly novemberben nem kapta meg a családi pótlékot. A refluxára (mivel novemberben tették vissza a rendeletbe) most fogja megkapni. Dolgozok, 8 órában. A reflux gyógyszere 2 hetente 4 ezer forint még akkor is ha van közgyógya, mert arra nincs támogatás. Az allergia gyógyszere havi "csak" 800,- Ft. A reflux gyógyszerek mellé ajánlatos magnéziumot szedni + ebben az időben a C vitamin.

Az emelt családi pótlékot simán ráköltöm a gyógyszereire közgyógy nélkül is, úgy hogy nincs semmi ad hoc betegsége.


Ne sajnálja senki attól, akinek szüksége van z emelt csp-re.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook