Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolási díj fórum

Ápolási díj (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
85. Guruljka (válaszként erre: 83. - Majika)
2019. jún. 2. 12:52
Dehogy haragszom! Kedvesen kívántál minden jót. Nem tudhattad, hogy már egyedül vagyok.
84. Guruljka (válaszként erre: 82. - Guruljka)
2019. jún. 2. 12:51

A háziorvost arról kérdezzétek meg, a bizottság kijön-e házhoz.

Amikor a férjemnek volt esedékes az ápolási megállapítására való felülvizsgálat, de fekvőgipszben volt éppen, a háziorvos ezt igazolta, és kijött a bizottság nevében egy orvos, aki fél évre visszamenőleg megadta az ápolásit.

Ez viszont nem most volt, azért írom, kérdezzétek meg, akár a bizottsághoz lehet telefonálni és megkérdezni.

83. majika (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2019. jún. 2. 12:49
Sajnálom és részvétem! Félre értettem amit irtál! Ne haragudj!
82. Guruljka (válaszként erre: 81. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 12:48

Akkor, gondolom, Te maradnál otthon vele.

Okos ügyintéző sajnos mindenütt akad. A háziorvos mit mond?

81. szőkelédi (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2019. jún. 2. 12:44

Ketten vagyunk itthon most a férjemmel, ő fizetés nélküli szabadságon van 2 hónapja. De ugye a megtakarítás már lassan elfogy . Én nyáron dolgozom ha az idő engedi .

Gyógyszert nem hajlandó szedni ,ketten sem bírunk vele dűlőre jutni. A semmiből meg ugye elég nehéz magunkat fenntartani. Hát ez van... ügyintéző azt javasolta,fogadjunk ápolót . Napi 10 ezerért?!

80. Guruljka (válaszként erre: 78. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 12:33

És lenne, aki ápolásin lenne vele? El tudná látni otthon?

Nagyon nehéz lehet a helyzetetek.

79. szőkelédi (válaszként erre: 74. - Majika)
2019. jún. 2. 12:31

Szomorú a helyzeted,de nagyon erős vagy ezek után is .

Irigylésre méltó a hozzáállásod,nekem csak fele ennyi lenne .

78. szőkelédi (válaszként erre: 75. - Majika)
2019. jún. 2. 12:29
Persze mindenki megérti ,hogy nem akar vizsgálatot ,bizottságot . De ezesetben nem jár semmi ,se tb se ápolási . Persze a másik fórumon már véleményt akartak írni rólam . Ne adjuk fel ...köszi . Mégis mit kellene tenni? Egy kívülálló,meg egy ügyintéző mindig mindent jobban tud.
77. Guruljka (válaszként erre: 76. - Majika)
2019. jún. 2. 12:21
Kedves vagy - de a férjem már 2012 óta nincs közöttünk.
76. majika (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2019. jún. 2. 12:17
Aki került már kerekes székbe az el tudja képzelni, hogy akármennyire erös akaratú valaki nem tud mindent segitség nélkül ellátni! Én is csak azért nem leszek depis mert ezt mondom mindig hogy akármi bajom van, vannak nálam rosszabb helyzetbe is emberek! Amúgy az én háziorvosom sem fogad el soha semmit! Jó egészséget mindkettötöknek!
75. majika (válaszként erre: 73. - Szőkelédi)
2019. jún. 2. 11:38
Nem csodálom hogy nem akarja ezt a tortúrát végigcsinálni ennyi idősen! Nem is értem miért nem fogadják el a háziorvos véleményét amikor ö ismeri a legjobban az állapotát!Hát volt hogy ugy mentem a bizottsághoz hogy megkérdezte a doki, hogy mi a panaszom azon kivül hogy sokat vagyok kórházban! Akkor még nem voltunk ápolásin! Hozzáteszem hogy 3 év alatt össz.2 hetet voltam otthon a többi kórház( belgyógyászat, rengeteg intenzív osztály, mellkas sebészet, hasi sebészet mütét 16x a hasi!) És persze lejjebb vette a százalékot majd másodfokon nagyon kedves volt a doki és visszavett 90%-ra még mielött bevezeték ezeket a kategóriákat! Sajnos sokban függ kihez kerül valaki, mert annál nincs rosszabb ha még meg is alázzák az embert!
74. majika
2019. jún. 2. 11:21

Köszönöm a válaszokat!

Minden orvos aki ismer csodálkozik hogy nem dölök ágynak, de az a vég lenne! Igy is van hogy ol.időjárás változásoknál még oxigén mellett is megfulladok, és a Fentanyl 50-es mellett is a falat kaparom a fájdalmak miatt! Sajnos az ügyintéző már az első találkozáskor nagyon lekezelően viselkedett a testvéremmel! Én is ugy gondolom hogy az orvos szava a döntő,de ln már semmin nem lepödöm meg! Csak azt nem értem igazából, hogy amikor modosítottak kiemelt ápolásira a határozatban egy szó sincs arról hoty bármikor felülvizsgálnák! Mondjuk én is tudok olyat aki ápolásit kap mert ugy tesz hogy nem beszámitható de mivel személyesen ismerem tudom hogy teljes mértékben tudatában van mindennek! Szép napot mindenkinek!

2019. jún. 2. 11:12
A mi esetünkben semmi sem elég . Rehabilitációs bizottság elé kell vinni a 75 éves anyósom,aki 20 éve ízületes beteg ,magas vérnyomás, ödéma, többször volt operálva rák miatt . Továbbá semmit sem tud csinálni egyedül . Pelenkát visel éjjel nappal. Még az alap ápolásit sem kaptuk meg,hiába az orvosi igazolások ,vélemények , zárójelentések. Újra kivizsgálás,amit nem akar . Így patthelyzet,mivel erőszakkal nem fogjuk bizottság elé vinni . Remélem a te helyzeted jobban alakul.
72. Guruljka (válaszként erre: 71. - Nyamitörp)
2019. jún. 2. 11:02

A mi háziorvosunk még sosem látta a férjemet, mégis amikor az ápolási nyomtatványért mentem, simán mindent bejelölt, amire képtelen lehetett a beteg.

Soha pénzt nem látott tőlem, mielőtt bárki ere gondolna. A férjem járásképtelen volt, de végül is a kerekesszékkel alapszinten ellátta magát. Sok beteg van ennél súlyosabb állapotban.

71. Nyamitörp (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2019. jún. 2. 10:55

Én tényleg nem tudom, de az én logikám szerint is, a döntő az orvosi igazolások, zárójelentések, stb...

Általában, sajnos nem a valós helyzet alapján döntenek. Úgy értem, hogy lehet, hogy valakinél orvosilag nem lenne indokolt az ápolás, de mégse tudja ellátni magát. Aztán a gyógyszerek okozta mellékhatások miatt kialakult állapotokat is sokszor figyelmen kívül hagyják. A háziorvos általában azért tudja, látja, hogy kit ápolnak otthon és, hogy indokolt-e, de az sem mindig elég az ügyintézéshez.

Majika szavaiból úgy vettem ki, hogy nála nem lesz gond ezzel.

2019. jún. 2. 10:49
Én azt hiszem, az ilyen felülvizsgálatnál nem szűrik előre az egyéni okokat, hanem időpont vagy terület szerint tömegesen felülvizsgálnak.
69. Nyamitörp (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2019. jún. 2. 10:44

Én is így gondolom. Ápolási díjat még nem intéztem, de pl. rokkantságnál is elrendelnek olyanoknak is felülvizsgálatot, akiknek pl. hiányzik valamelyik végtagjuk. Pedig hát elég nyilvánvaló, hogy az nem nő vissza. Nem tudom ezekre miért van szükség, de a vége úgyis az, hogy marad minden ugyanúgy.

Gondolom ebben az esetben is így lesz.

(Azért azt az embert, aki azt mondja, hogy a gyakori ájulás nem ok az ápolásra, nagyon szívtelnnek gondolom. Nem mondom, hogy kívánom neki, hogy kerüljön ilyen helyzetbe, de azért gondolkozhatna, mielőtt megszólal. Még szerencse, hogy nem rajta múlik a döntés.)

68. Guruljka (válaszként erre: 67. - Majika)
2019. jún. 2. 10:40

Így is van, az állapotod a leletekben benne van, orvost egy ügyintéző nem bírálhat felül.

Ne aggódj, minden rendben lesz!

Szép napot kívánok én is Nektek!

67. majika (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2019. jún. 2. 09:53
Köszönöm a válaszod! A határozatban az áll hogy továbbiakban felülvizsgálat nem szükséges a bizottság szerint! A zárójelentésekkel csak az lehet a kifogásuk hogy 2 év alatt legalább 25 van belőle! Remélem ha valóban ellenöriznek nem egy kekec orvost fogok ki! De eddig még mindig csak a papirokat nézték át, személyesen nem kérettek be! További szép napot kivánok!
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Majika)
2019. jún. 2. 09:07

Neked is szép napot kívánok!


Nem hiszem, hogy az emelt ápolásit megszüntetnék. A háziorvos véleménye is számít, ő tölti ki azt a nyomtatványt, ami alapján az eljárás elindul.

Szerintem aki megkapta már az "E" minősítést, attól nemigen várják, hogy hipp-hopp meggyógyuljon, és szerencsére a megítélés nem az ügyintézőn múlik.


"„E” kategóriába azt sorolják, akinek az egészségi állapota 1-30% között van, rehabilitációja nem javasolt és önellátásra nem, vagy csak segítséggel képes."



A kiemelt ápolási díj megállapítása iránti kérelemhez a következő igazolásokat kell mellékelni:


(1) 18. életévét betöltött személy esetén a rehabilitációs hatóság érvényes és hatályos szakhatósági állásfoglalását, bizottsági állásfoglalását, határozatát vagy hatósági bizonyítványát az ápolt személy egészségi állapotáról (a komplex minősítés eredményéről). Ha a 18. életévét betöltött ápolt személy nem rendelkezik a szükséges „E” minősítést tartalmazó, 2012. január 1-je után kiállított szakhatósági állásfoglalással, a lakóhelye szerint illetékes rehabilitációs hatóságtól kérheti a komplex minősítés elvégzését, melynek eredményéről hatósági bizonyítványt állítanak ki. A hatósági bizonyítvány kiállítása iránti kérelemhez, melyet az ápoltnak vagy gondnokának kell aláírni, csatolni kell a házi orvos által kiállított orvosi beutalót, zárójelentéseket, korábban kiállított szakvéleményt vagy szakhatósági állásfoglalást, ha az ápolt gondnokság alatt áll, gondnok kirendelő határozatot, vagy meghatalmazást.

65. majika
2019. jún. 2. 08:48

Szép napot mindenkinek!

Új tag vagyok,de már nézegettem egy ideje a fórumokat!

47 éves vagyok! Számtalan összetett betegségem van! 4 éve megállapitottak a testvérem részére, mivel ö tartozkodik velem otthon alap ápolási díjat inkább amiatt hogy rengetegszer van eszméletvesztésem a betegségek miatt! Volt már olyan eset is, hogy szöggel a homlokomba furódva tértem magamhoz!2 éve kaptunk egy levelet az orvosszakértöktöl hogy a bekért papirok alapján D 24-röl E 12-re minösitettek át, és ez álltal kiemelt ápolásira vagyunk jogosultak, igy beadtuk amiket kellett és meg is itélték tehát kapjuk a kiemeltet, de új ügyintézőt kaptunk aki azt mondta a testvéremnek hogy uj felülvizsgálat lesz idén! A betegségeket csak azért nem tészletezem mert legalább 2 oldal lenne!A helyzet az állapotomban nem változott csak rossz inyba! Már napi 14-16 órán át oxigénre is szükségem van! És az ügyintézö szerint az eszméletvesztés nem indokolja a felügyeletet! Egyre kevesebbet birok már megcsinálni, mert 3-4 hetente 6-7 zacskó vért is kell kapnom igy elég gyenge vagyok néha egy lépés is olyan mintha hegyet másztam volna!Próbálok erömön felül nem segitséget kérni, az orvosom sem érti, hogy ilyen leletekkel amik nekem vannak más ki sem tud kelni az ágyból, de én nem szeretnék nagyobb terhet tenni testvéremre mint feltétlenül muszály! Mi a véleményetek ha igy lesz felülvizsgálat akkor megszüntethetik a kiemelt ápolásit, csak mert nem vagyok hajlandó ágynak esni mint ahogy a betegségeim és leleteim szerint elvárnák tölem? Volt valaki hasonló helyzetben? Elöre is köszönöm a válaszokat!

64. krs
2019. máj. 28. 11:00

Szép napot nektek.

Csongrád megye mikor utal?

Előre is köszönöm

2019. ápr. 30. 06:12
Szép jó reggelt !Szabolcsban Nyíregyházán Tiszántúli Tak.ápolási a számlán van!
62. Moncsi47 (válaszként erre: 46. - Vbrigitta)
2019. márc. 1. 14:12
Nem jár vállalkozónak ápolási.
61. 13ricsi (válaszként erre: 58. - SzabóKriszta69)
2019. febr. 23. 05:49
köszi a választ megjött a határozat 150 bruttó, családit kapunk 39 éves felemeltet 20300ft már nagyon rég kapjuk ezt további szép napot mindenkinek.
2019. febr. 5. 11:48
Üdv! Baranyában, még nem jött postán sem csp, sem ápolási! :(
2019. jan. 31. 13:32
Somogy megye semmi majd talán hétfő,😔😔
58. SzabóKriszta69 (válaszként erre: 51. - 13ricsi)
2019. jan. 30. 22:15
Szia!2 felnőttkorù gyermekre 150 ezer forintot fogsz kapni januàr elsejètől/màr biztos kaptàl a gyodrol hatàrozatot/az emelt csp.max 23 èveskorig jàr ha van iskolalátogatàsi papir..küldik a megszüntető hatàrozatot ha ez nem a fogytèkossàgitámogatást vagy a sajàtjogù csp.jàr nekik./nem tudom hàny évesek/..irj ha nem tudsz valamit..szèp napot bocsi ha màr nem aktuàlis
57. Ohpa
2019. jan. 28. 14:51
Sziasztok Ápolásit ma utalták pestmegye Tápioszecsön álltalába én mindig 26 án kapom ha hétvégére esik akkor másnap kapom meg szép napot nektek
56. Gābris55 (válaszként erre: 51. - 13ricsi)
2019. jan. 18. 12:58
Hivatalos levelet kapsz postai uton! Mind két gyermekedre Gyodot kapsz!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook