Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás szülés hatása a férfiakra fórum

Apás szülés hatása a férfiakra (beszélgetős fórum)


163. bd55e3f068 (válaszként erre: 151. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 15:39
Ne hasonlítsuk már ahhoz, hogy ahogy az anya, úgy az apa is! Anyuka gyakorlatilag betép a hormonoktól.
162. c6973617d3 (válaszként erre: 161. - Krisz42)
2013. ápr. 4. 15:38
Én bíztam az orvosomban, a szülésznőben, foglalkoztak velem, és figyeltek rám.
161. Krisz42 (válaszként erre: 157. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 15:35
Mindenki eldöntheti,de én mint irtam,azert is örültem,mert nêlküle gondban lettem volna.És car èrzés lett volna,ha azon filozhatok,h miért nem jönnek,sikerül-e vagy valami bajunk lesz.Ez szerintem nem kívánságműsor kellene,h legyen és a normális hozzáállá,h benn legyen,csak ezt,h kinn várjon,valakik régen kitalálták,aztán ez lett.De egy nő sem kìvánja a fájdalmat,mi mégsem valaszthatunk,ráad ha gond van,akkor legalább ott van.
160. gotoau (válaszként erre: 151. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 15:34
Amúgy meg a természet nem véletlenül találta ki hogy a nő egyedül is meg tudja szülni a gyereket. Ez a nő feladata. Hülyeség azzal magyarázni, hogy de lássa csak, hogy mit kell szenvedni egy gyerekért. Nem a férfi tehet róla hogy a szülés fájdalmas dolog.
159. Mazsinka (válaszként erre: 158. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 15:34
Szépen összefoglaltad, és legalább rácáfoltál arra, hogy ezt a véleményt a nők erőszakolják ki a pasikból.
158. 04ff23dd29 (válaszként erre: 146. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 15:32

Én 17 éve voltam benn a feleségemmel. Akkor még nagyon nem volt elvárás az apás szülés. Megkérdeztem, a nejemet, hogy szeretné-e, hogy bemenjek, ô igent mondott.

Bementem, 13 órát töltöttünk a szülôszobában.

Eleinte csak beszélgettünk, aztán a derekát maszíroztam végül jött a szülés. Segíteni nem tudtam, de fogtam a kezét.

Szerencsére bonyodalom nélkül, simán zajlott minden.

Végignéztem, ahogy erôsödnek a fájások, ahogy szenved, ahogy megszüli a kislányunkat.

Tiszteltem, mert én nem biztos, hogy végigcsináltam volna.

Ez nem az elsô gyerekünk volt, tudta, hogy mit vállal.

Kiábrándítónak, csúnyának végképp nem mondanám. Az pedig, hogy én pillanthattam meg elôször a kislányomat mindent megért. Nekem hatalmas élmény volt, ami nemhogy kiábrándított volna a nôi nembôl, de még nagyobb tiszteletet ébresztett felétek!

Utólag a feleségem is azt mondta, hogy sokat segített a jelenlétem, hogy fogtam a kezét.

Ha megkérdeznek, én ajánlom mindenkinek,

hogy bátran menjen be, nemcsak ennyi idô távlatából, akkor is!

157. gotoau (válaszként erre: 151. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 15:27
Nekem meg az nem tetszik hogy az olyan nők szerint, akik azt gondolják, hogy a pasinak ott a helye a szülésnél, a többi nő, aki szerint meg ez csak a nőre tartozik (mármint a szülés) az hülye és össze vissza beszél....
156. Krisz42 (válaszként erre: 152. - F758a7200f)
2013. ápr. 4. 15:25
Az első kettőnél nekem is pik-pak megvolt,másnap otthon voltam-Kanadában hazaengednek-,de a 3.az új férjemtől van és neki is nagy a feje,csak őt 8hónapra szülte anyukája.Nekem meg már 7hónaposan látszott,h nagy feje lesz,magzatvìz is 2xannyi volt,mint normálisan.Császározni kellett volna,mert akkora fejjel mindenkinél beszorult volna.Most 4évesen felnőtt méretű biciklis sisak kell neki és gombos felsők kellenek,mert nehéz râadni.Viszont nem látszik,h nagyobb,mert a teste is az,arânyos,fel sem tűnik.
155. c6973617d3 (válaszként erre: 154. - F758a7200f)
2013. ápr. 4. 15:24
Én is nagyon könnyen szültem mindkettőt, és hasonló lefolyású is volt a vajúdásom, ha annak lehet nevezni reggel héttől 11-ig. Egy jajj nem hagyta el a számat, szerencsém volt, menstruációs görcstől erősebb fájdalmam nem volt.
154. f758a7200f (válaszként erre: 145. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 15:21

Én a fájásokat vesegörcshöz hasonlítanám és ilyenek voltak már előtte, vagy kólikás fájdalmakhoz, a férjemnek meg volt kólikája, úgyhogy mondtam neki, hogy ezt képzelje el.


Sztem léteznek férfiak akik kibírnák, pl. ő fogászaton nem kér soha fájdalomcsillapítót, úgyhogy ő igen. És léteznek akik meg bepisilnének az ilyentől. Pasija válogatja, ugyanúgy mint a nők véleményét, hogy mészárszék-e vagy sem

153. Krisz42 (válaszként erre: 147. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 15:20
Mert egy nő gyerekkora óta arról ábrándozik,h milyen felemelő lesz,mikor iszonyúan fâjni fog,főleg,mikor kijön a gyerek,ja és milyen jó lesz nagy hassal hajolgatni,stb.Igen,ez a szülés velejárója és ha már azt én viselem,akkor ő legalább legyen mellettem.Főleg,h akkor kiszolgáltatott helyzetben vok és benne jobban megbízom mint ey idegenben.
152. f758a7200f (válaszként erre: 143. - Krisz42)
2013. ápr. 4. 15:18

Ez gáz:(


Mondjuk nekem soha egyiknél sem volt részem ilyen könyökölősdiben, és amikor ilyet emlegetnek, feláll a szőr a hátamon. De nem is volt rá szükség mert én mindegyiknél nagyon aktív voltam, az utolsónál szinte az volt, hogy 2 edzés közt mellesleg befutottam gyors szülni egyet:DDDD


És ez nem vicc! Nagyon annak hangzik, de nagyon nem az:)

151. Mazsinka (válaszként erre: 146. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 15:17

Nem tudom, miért beszélsz összevissza. Pl. én sem ábrándozom kiskorom óta arról, hogy majd szülök, és dejóleszmegminden. Egy pasi miért tenné?


Szerintem is ez egy szükséges rossz a végtermék miatt, de ahogy pl. az anya megélheti jól, úgy megélheti az apa is jól. Nem kell a pasik szájába adni a szót, mint alább valaki írta. Na, ez mindkét esetre igaz! Mármint mi, nők ne vetítsük ki a férfiakra a véleményünket, hogy "biztos nem úgy gondolta", vagy "biztos megundorodik tőlünk", vagy "biztos nem traumaként éli meg".


Egyikünk sem tudhatja, mit érez, jó-e neki, tetszik-e, vagy nem. Ezért egyikünk véleménye sem releváns, csak azoké a pasiké, akik ott voltak, és őszintén megmondják, mit gondolnak az egészről. Max csak találgathatunk, a párunknak tetszene-e, abból, amit róla tudunk, ahogy megismertük, vagy amit mond- remélhetőleg őszintén.

150. f758a7200f (válaszként erre: 124. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 15:14

Na, nekem pl. a háborítatlan nagyon is megfelel. Sőt, én mindig inkább kiküldözgettem volna őket:))))))


Sztem jobb egyedül az ilyesmit, aztán elég, ha utána leápolnak, legalábbis én így látom, de talán mert már rutinos vagyok (3)


Szerencsére mindig meg tudtam beszélni, hogy valamennyire önállóan döntsem el, hogy most fáj-e vagy sem...Meg hogy mikor helyezkednék így vagy úgy.

149. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 148. - C6973617d3)
2013. ápr. 4. 15:13
Vagy mint inaktív apa????
148. c6973617d3 (válaszként erre: 145. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 15:01

Te hány szülésnél voltál már ott passzívan vagy aktívan?


(Nőgyógyász, műtősfiú? :))

147. gotoau (válaszként erre: 146. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 14:49
De ez szerintem nem egyenlő azzal hogy ő teljes szívével-lelkével, gyerekkora óta arról ábrándozik hogy a majdani gyereke születésénél ott lesz és végignézi. Ilyen totál nincs.
146. gotoau (válaszként erre: 145. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 14:48
Szó sincs róla, csak arra nem tudott még senki választ adni hogy ugyan miért jó a férfinak ha ott van és látja. Szóval érted, hogy a FÉRFINAK miért előnyös, kellemes, kívánatos stb élmény a szülés. Volt itt olyan példa, hogy kihallgatott/kihallott pasik maguk között, negatívan vélekedtek. De ezt valahogy senki nem akarja elfogadni, "biztos nem úgy gondolták" ugyi...... Valahogy a férfiakban is benne van már hogy "illik" ott lenni, mert ha nem, akkor egy gané....és melyik férj akar gané lenni a család/haverok/nemtomkik szemében?
2013. ápr. 4. 14:20

Ahogy én látom, a többség most is tiltakozik.

Elhiszem, hogy nem egy leányálom a szülés, de hogy páran szinte a mészárszékhez hasonlítják, amit nincs férfi aki elvisel, mégis túlzás...

144. Krisz42 (válaszként erre: 130. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 13:46
Nekem a párom is benn akart lenni,már csak azért is,mert őt biztos h érdekli,mi van velem,még ha azokat,akiknek az a dolga nem is.És ez volt a szerencsénk.
143. Krisz42 (válaszként erre: 111. - F758a7200f)
2013. ápr. 4. 13:42
Szerintem aki igazán szereti a párját,nem úgy fogja megêlni,h mit kiabálsz,stb.Nekem a férjem kénytelen volt aktívan részt venni benne,ha nincs ott,lehet,h szellemi sérült lenne a legkisebb vagy tudom is én mi történik velem is.Mert az első kettőnél semmi probléma nem volt,de most beszorult a fiam feje a medencémbe,mert túl nagy volt.5percig volt úgy,én annál szörnyűbb fájdalmat még nem éltem át,a végén úgy nyomták ki belőlem a gyereket,3-man feküdtek a hasamon.Én nagyon örültem,h végig ott volt,volt amikor ő takarított körülöttem,mert sehol senki nem volt.Mindenben ő segített,elég hatékony volt:) és neki semmi rossz emléke nem maradt,attól függetlenül,h látta,takarította a "mocskot"is.
142. Tavirózsa :) (válaszként erre: 136. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 13:30

Nem mentek, csak vitték őket. :)

Hidd el sokan kijöttek volna, ha tehetik. :)

141. gotoau (válaszként erre: 140. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 13:28

Ja, nem találgatok ám...gondoltam beszélgetünk így a többiekkel meg minden.......

Kérlek szépen ne sértődj meg, nem bántásból írtam ezeket.

140. Mazsinka (válaszként erre: 139. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 13:24
Egyik sem talált.
139. gotoau (válaszként erre: 132. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 13:18

De ha nem neked aktuális a téma, vagyis nem a te szülésedről van szó, akkóóóó méé akadol ki? :O

Nem az van hogy te már szeretnél de a párod meg még nem, de te szeretnéd hogy igen, és egyúttal már azt is elképzelted hogy milyen vattacukros-szivárványos-pipacsmezős közös szülésetek lesz? Ebben persze nincs semmi rossz, nem is azért írom.

Az én húgom is terhes, nemsokára szül de engem valahogy nem érdekel, hogy bent lesz-e a férje vagy sem. Hát nem az ő dolguk? Ő életük? Hetente érdeklődöm a hogyléte felől, mielőtt azt mondanád hogy nem érdekel a saját családom, de az, hogy apás szülés lesz-e vagy sem, totál érdektelen számomra (amúgy a vérem, tehát valszi egymagában fog szülni a kis bitang, önző.....kihagyja szegény férjét egy ilyen buliból).


De figyi, ide jöttél a hocccára fórumot nyitni, ezek szerint a barátnők nem kaphatók erre a témára? meg a leendő apuka sem?

138. gotoau (válaszként erre: 135. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 13:10
Ja, az enyém se célzás volt :D
137. Mazsinka (válaszként erre: 136. - 04ff23dd29)
2013. ápr. 4. 13:07
Kifejtenéd bővebben? :D Egyébként volt, aki először tiltakozott...:D
2013. ápr. 4. 13:04

Érdekes véleményeket olvasni..

Azon csodálkozom, hogy itt páran a saját szülésükre bementek!

135. Mazsinka (válaszként erre: 134. - Gotoau)
2013. ápr. 4. 13:02
Szerintem meg te időzöl túl sokat olyan téma körül, ami nem érdekel. Nem célzás volt. :)
134. gotoau (válaszként erre: 69. - Mazsinka)
2013. ápr. 4. 12:50
Szerintem túl sok halivudi szülős filmet nézel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook