Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apa fizet de nem láthatja a gyerekét tud valaki segitséget adni? fórum

Apa fizet de nem láthatja a gyerekét tud valaki segitséget adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
85. syria (válaszként erre: 82. - Hannapanni)
2013. máj. 10. 20:26

Ez bizony így van: ha egy anya dönt, nincs az a hatalom, ami a gyakorlatban is biztosítani tudja az apa jogait.


Az ismerősöm esetében még az a verzió is felmerült: a nő előre eldöntötte, hogy neki csak a gyerek kell, az apa nem. Ezért előadott egy színjátékot, aminek házasság lett a vége. Aztán amikor a mór megtette a kötelességét, mehetett is. :(

2013. máj. 9. 15:35

kukasag ellen?

nehezen...

83. syria (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 9. 15:29
Dehogynem! Tudom, mert engem kért meg nagymama a kérelmek megírására. Minden hiába volt. :(
82. Hannapanni (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 9. 09:36

Amikor az anyuka ellenséges, akkor egy idő után a család feladja. Nálunk is ez történt, a nagyszülőket párszor elküldte az "anya" a csá-ba, később amikor már az apa sem ment, mert olyan durva dolgok voltak, visszajött az általa a gyereknek küldött csomag,h nem kereste. Ha az anya azt akarja, hogy ne legyen akkor nem lesz kapcsolat.

A párom jó darabig Családsegítőben találkozott a lányával, de ott is mindig kevert-kavart a csaj, soha nem tudott normális kapcsolat kialakulni. (ha azzal hagyja ott a gyereket, h semmit se mondj! meg a gyerek játékából kiderül, miket mondanak otthon az apáról...nagyon durva dolgok tudnak lenni...)

Mindent meg kell próbálni, mert azon tényleg ne múljon, de ha nem is hivatalosan, az anyának bizony "vétójoga" van. :-( Csak az ilyen azt nem éri fel ésszel, hogy a gyerekét teszi tönkre.

81. Csipkerózsika (válaszként erre: 77. - Mártuska02)
2013. máj. 8. 23:19
Sajnálom, amin keresztülmentél. De mindenképpen ő a lányod apja, akármilyen ember is...
80. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - Syria)
2013. máj. 8. 20:21

A nagyszülők sem kérték a gyámhivatalt, hogy szervezzenek nekik láthatást?


Cudar helyzet.

79. syria (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 8. 19:35

Amikor a nagyszülők mentek a gyerekhez, őket sem engedték be. Gondolom, nehogy már az apuka akár csak hírt halljon a gyerekéről. Undorító.


mártuska02: A te eseted teljesen más. Itt nem a családjukat le sem tojó, aztán hónapokkal később "észbe kapó" biológiai apákról van szó, hanem olyanokról, akiket az akármiért megromlott házasságuk miatt a nők "büntetnek" a közös gyerektől való eltiltással.

Igazából a semmiről nem tehető gyereket büntetik. :(

78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Mártuska02)
2013. máj. 7. 21:46

Itt csak azt vetettük fel, hogy az adott esetben, helyzetben feltételezzük fel, hogy az apa teljesen normális.


Megértelek maximálisan, hiszen a legsebezhetőbb időpontban csalt meg, aljas dolog. Őszintén mondom nem tudom én mit tettem volna.Nem tudom, hány éves az apa, de van amikor az ember elkövet egy orbitális hülyeséget, amit már ő is régen visszacsinálna, de nem tud. De ez a kettőtök dolga, a gyereknek két szülője van, úgy gondolom lehetne egy esélyt adni neki, hogyan viszonyul a gyerekhez. Vannak férfiak, akik a csecsemőkkel nem tudnak mit kezdeni, amikor cseperednek akkor tudnak velük foglalkozni. Nem vagyok se férfi, se nő párti. Csak próbálom higgadtan kezelni a dolgokat. Jó esetben mindenkinek van anyja, apja. Nekem megadatott fiú testvér is, és van fiam, lányom. Muszáj nem nemenként kezelni a dolgokat.

A gyermeked miatt, a valós sérelmedet tedd talonba. Ilyen csalódás után kívánok Neked, és a babádnak boldog, kiegyensúlyozott életet!

2013. máj. 7. 21:31
Bele olvastam néhányhozzá szólásba, én nem igazán mindig az anya a hibás.Én 2 hete váltam el,a férjem terheségem alatt megcsalt,ahogy megszültem elhagyott minket,11 hónapig 1x se kérdezte meg mivan a kicsivel,most megcirkuszol a láthatás miatt, és játsza az APÁT.SSose lesz a lányom apja,mert az ilyen nem ember.
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 75. - Syria)
2013. máj. 7. 20:46

A nagyszülő sem tarthatja vele a kapcsolatot?

Ha igenlő a válasz nagyon szomorú, mert minél több szeretet kap egy gyerek annál boldogabb, kiegyensúlyozottabb. Szomorú dolgok ezek nagyon.

75. syria (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 7. 15:48

Tegnap rákérdeztem az apai nagymamánál, hogyan éli meg a fia a helyzetet (az unoka elmúlt 10 éves). Az volt a válasz, hogy nem beszélnek róla. Gondolom a sok küzdelem után az apa egy életre lemondott a fiáról.

Rettenetesen sajnálom a gyereket. Egy felnőtt még csak-csak megbirkózik a gonosz, ostoba (nem is tudom milyen jelző illik egy ilyen anyára) nő tettének következményeivel, de kérdés, hogy ez a gyerekben felnőtt korára milyen sérüléseket fog okozni.

74. Hannapanni (válaszként erre: 73. - Grizus)
2013. máj. 7. 07:35

Igen, ez tipikus. A mi esetünkben is ez volt, a kislány azt mondta,hogy nekem nincs apukám... pedig az apa rettenetesen küzdött a találkozásokért. (és végül lemondott róla, mert az anya olyan durva helyzeteket produkált, hogy azt mondta, kisebb baj a gyereknek, ha ő kilép a képből, mintha ezt látná a kicsi)

Mondjuk az anya sérült apai mintája az adott volt, szerintem sokaknál van eleve rossz indulás és a mintát viszik tovább. A legszomorúbb, hogy nem látják, hogy a saját gyereküket teszik ezzel tönkre.

73. grizus (válaszként erre: 63. - Moonlight13)
2013. máj. 7. 03:43
Hát persze! Anyucika az apja ellen hangolta a gyereket. Ez egy hosszú és nagyon szomorú történet, félre lett nevelve a srác és látni se akarja az apját. Pedig kötelezve van rá, mert csak akkor kapja meg a pénzt, de a bírósági kötelezés semmit sem ér, ezért szóltam hozzá.
2013. máj. 6. 22:16

Az ismeretségi és családi körben is volt hasonló történet. Elvileg megoldás az, ha az apa kéri, hogy a Családsegítőben legyen a láthatás, az ottani szakemberek segítenek, hogy az anya ne bújhasson ki mindenféle ürüggyel.

Az biztos,hogy a gyerek megsínyli, ha elszakítják az apától. Mi megtapasztaltuk azt, hogy az anya nem engedte kialakulni a kötődést, mert csak magának akarta a gyereket. nem lett szép vége a történetnek és az apa hiába tett meg mindent végül a kapcsolat teljesen megszakadt. Az anya úgy élte meg, hogy az apa milyen szemét, miközben ő volt az, aki mindennel gátolta-sokszor tudat alatt- a kapcsolatot.

Több felnőtt nővel találkoztam, akinél hasonló módon "tűnt el" az apa, mindegyikük küzdött a szarabbnál szarabb kapcsolatokban, csak az tudott ebből továbblépni, aki felnőttként leült az apjával és tisztázta a helyzetet (ott is kiderült,h az anya "tüntette el" az apát). A többi ilyen csajt pedig csak sajnálni tudom, az egyik jellemző tulajdonságuk az önpusztítás és az önsorsrontás. Mondhatják: Köszi anya!

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 70. - Syria)
2013. máj. 6. 21:32

Persze,csak a bizonyítékra gondoltam, mert az elmúlt időt semmi nem tudja pótolni.


Ha rendes az édesapa, akkor bízom benne, egyszer még sikerül a gyerekével boldog éveket tölteni, az én ismerősöm meghalt, neki már esélye sem lesz az elrabolt éveket sem pótolni. :S

70. syria (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 6. 19:44

Nem hinném, hogy bármilyen papír érdekelni fogja a gyereket (már ha az apa elkeseredettségében nem hajított ki mindent).

Az apa nélküli évekre nem gyógyír semmilyen hivatalos papír. Legfeljebb bizonyíték az anya szemétségére...

69. moonlight13 (válaszként erre: 67. - Csipkerózsika)
2013. máj. 5. 15:32
Az én ex-férjem 16 évig nem nézte meg a gyerekét, gyerektartást nem fizetett, ennek ellenére kapott az immár felnőtt gyerektől egy újabb esélyt, de azt is eljátszotta!
68. moonlight13 (válaszként erre: 66. - Csipkerózsika)
2013. máj. 5. 15:31
Minden eset más és más.. Persze nehéz helyrehozni utólag egy nem folyamtos kapcsoaltot.
67. Csipkerózsika (válaszként erre: 65. - Moonlight13)
2013. máj. 5. 15:30

Feltéve, hogy a gyerek kíváncsi lesz és nem hisz el mindent az anyjának. És hogy akar változtatni a helyzeten. Szerintem ez (sajnos) igen ritka ilyen előzmények után.

Ezért is nagyon fontos (lenne), hogy az apa bárhogy is, de kiharcolja, hogy rendszeresen tudjanak találkozni.

66. Csipkerózsika (válaszként erre: 63. - Moonlight13)
2013. máj. 5. 15:29
Erről beszéltem az előbb. Igen, 20 évesen már akármit csinálhat, de aki évekig nem találkozott az apjával és neadjisten anyuci még tele is beszélte a fejét azzal, hogy apuci egy szemét alak, az biztos nem fogja keresni az apját. Miért is keresné, nincs szívbéli kapcsolat, mert nem volt kontakt.
65. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Csipkerózsika)
2013. máj. 5. 15:29
Hát igen, de legalább ha akkora lesz a gyerek, meg tudja mutatni, és a gyerek fel tudja mérni a helyzetet...
64. Csipkerózsika (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2013. máj. 5. 15:27

Sajnos azzal már nem sokra megy, nem pótolja az elveszett időt, amit együtt tölthettek volna, nem pótolja a szeretetet, az intimitást.

Idegenek lesznek így egymás számára és ezen utólag már igen nehéz változtatni, mindegy, kinek a hibája volt...

63. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Grizus)
2013. máj. 5. 14:28
Már megbocsáss, de egy 20 év körüli gyerek már azt csinál, amit akar. Ha akar, tud találkozni az apjával, nem kell az anya hozzájárulása! Itt már a kettőjük kapcsolatával van a gond!
62. grizus
2013. máj. 5. 14:25
Ugyanez történik a nagybátyámmal. Nem tudom, még meddig fizeti a tartásdíjat, mert a gyerek nagy, húsz körül van, vagy már több is. A nagybátyám elintézte a személyes találkozót vele, ez volt a feltétele a pénz átadásának. Egyszer elment a srác és azóta is semmi. A hivatal semmit se tesz! Nem figyelmeztetik a srác anyját, hogy határozat van arról, hogy találkozni kell a gyerekkel. Nekik így jó, és a bíróság nem szól bele. Szörnyű.
61. moonlight13 (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 5. 13:55
Igen, hivatalosan nem mondhat le a nő a gyerektartásról. Egymást "szivathatják" azzal, hogy apuka mondjuk fél évig nem fizet cserébe. Bár ez csak akkor hatásos, ha az anyuka nem áll túl jól anyagila, de akkor meg apuka a gyerekéves is kiszúr! Szóval ördögi kör!
60. moonlight13 (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 5. 13:51
Én is eltenném a papírokat, hogy később esetleg a gyereknek meg tudjam mutatni...
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Syria)
2013. máj. 5. 12:31
Remélhetőleg a fiatalember tud papírokat prezentálni, hogy gyerekem én megtettem mindent, anyád miatt hiúsult meg.
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2013. máj. 5. 12:28

Nem írtam hülyeséget, tudom, hogy hivatalból nem mondhat le, bár van rá példa, hogy megteheti......de az ismerősi körömben volt már ilyen, hogy az anyuka gyorsan meggondolta a láthatás kérdését, amint azt mondta az apa, hogy jó addig befagyasztva a pénz, amíg nem láthatja a gyereket.

Tudom minden emberi sors egyedi és nincs sajnos általános recept.

57. syria (válaszként erre: 7. - A08a02c731)
2013. máj. 5. 09:41

Fordulhat akár az Atyaúristenhez is, soha nem fogja látni a gyerekét, ha az anya nem akarja. :(


Éveken át néztem egy ismerősöm fiának a sorsát, aki pontosan ilyen cipőben volt. Megromlott a házasság, elváltak, az apa rendesen fizette a tartásdíjat a nem dolgozó, egész nap otthon heverésző anya számlájára, de a gyerekét soha nem láthatta. Gyámügy ide, bírósági határozat oda: amikor eljött a láthatás ideje, a gyerek vagy "beteg volt", vagy éppen elutaztak, vagy csak egyszerűen nem nyitottak ajtót. Még az apai nagyszülőknek sem!

Az apa írhatott bárhova, bármit, a helyzet nem változott. 4-5 év küzdelem után feladta, új családot alapított, s azóta is fájó szívvel gondol elsőszülöttjére, aki remélem kőkeményen számon kéri majd az anyján: miért is nem ismerem az édesapámat? (Gondolom, hall majd valami hazugságot.)

56. moonlight13 (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 5. 08:44
Ne írjatok hülyeségeket! Az anya egyébként nem mondhat le a gyerektartásról, mert az nem neki jár, hanem a gyereknek!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook