Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyukámat (87 éves) be kellett költöztetnem a szociális... fórum

Anyukámat (87 éves) be kellett költöztetnem a szociális... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
82. 55Judit (válaszként erre: 81. - 55Judit)
2023. okt. 15. 15:18
Upsz! Jól elvittük a témát bocsánat mindenkitől, nem írok ide erről többet!😀
81. 55Judit (válaszként erre: 79. - Tumbo2)
2023. okt. 15. 15:17
Én fiamat a politikai élet hidegen hagyja, mert annyira kiábrándult mindenből. Csak a saját élete számít. Szép és nyugalmas helyen éljen, ne legyen se főnöke, se konkurense és ne szenvedjen hiányt. Nem törekszik hatalmas anyagi javakra, csak a kényelmes megélhetésre. Jó úton halad. :)
80. semleges (válaszként erre: 78. - Szendmen)
2023. okt. 15. 14:27
Aki nem hal meg fiatalon az megöregszik.
79. tumbo2 (válaszként erre: 68. - 55Judit)
2023. okt. 15. 10:16
hát szerintem a vejem nagyon gondolkodik rajta.de vagy Svájcba,vagy Franciaországba lehetne,mert németül nem beszélnek,el van nagyon keseredve, hogy egy fideszes akárki fia a dékán,akinek lövése sincs semmiről.
2023. okt. 15. 07:38
háát már énis nagyon megszabadulnék az anyósomtól! 91 évesen totál le van épülve fizikailag és szellemileg is!:( de a nejem mazochista módon nonstop ápolgatja--gyakorlatilag ő a kapocs az annya és a lét között! szerintem tudni kéne feladni..
77. Napsugár8 (válaszként erre: 76. - Charlize)
2023. okt. 14. 07:19
Nem minden otthonban feltétel az ottani állandó lakhely.
76. Charlize (válaszként erre: 42. - Napsugár8)
2023. okt. 12. 22:36
Mindannyian megyeszékhelyen élünk. Pár utcára egymástól. Nincs választási lehetőség.
75. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Semleges)
2023. okt. 12. 14:32
hát az rosszul esik,hogy valaki kételkedik a szavamban.a tégla is csak vicc volt,hogy azt teszek a zsebembe,nehogy elfújjon a szél.
74. tumbo2 (válaszként erre: 73. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 14:27
főleg a biológiát nagyon szerettem,azért jelentkeztem oda.aztán a Telekibe vettek föl,pedig az nehezebb volt.
73. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Semleges)
2023. okt. 12. 14:24
hogy röhögött az a hülye férfi.pedig hidd el ,hogy az volt,46 kiló voltam.miért hazudnék,sosem szoktam.akkor nagyon sok jelentkező volt.
72. semleges (válaszként erre: 59. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 14:18

Sosem volt kizárótényező, hogy valaki kicsi vagy vékony.

Hogy kitűnő bizonyítványal nem vettek fel nem hiszem, de mindegy is.

2023. okt. 12. 14:01
Ha magatehetetlen jobb neki. Ott legalabb nem magába lesz. Nagyanyam 92 éves koraban halt meg, de őt kényszeríteni se lehetett volna erőszakkal se hogy otthonba menjen. Hallani se akart róla. Pedig legalabb 10 évig egyedül élt, miutan nagyapam meghalt. Mondjuk ő nem volt leépülve.. Talan az utolsó 3 hónapban csak. Ha nem tudod gondozni, se fogadni vkit mellé, akkor ez a leghumánusabb megoldás.
70. gigi> (válaszként erre: 65. - Titkoskert)
2023. okt. 12. 13:52
Igen, van olyan pillanat mikor azt mondja az ember, hogy elég volt! Idejét múlt eszközök, hiányos felszerelés a nem meg becsülés, és lehetne sorolni a végtelenségig. De,mikor végig nézel azokon akik neked is mosolyt csalnak az arcodra(van ilyen)vagy mindent, mindent szeretettel meg köszön, vagy mikor pár napig nem dolgozol és vissza mész szabi után a szeme fel csillan és örül, hogy újra ott vagy. Na, az ilyen dolgokért vannak még nővérek. A szeretet, a munkád szeretete az ami vissza tart. El számol az ember tízig, ki szellőzteti a fejét és megy tovább.
69. 55Judit (válaszként erre: 68. - 55Judit)
2023. okt. 12. 11:53
Még hozzátenném, azért mikor útra kelt, olyan ideg volt bennem majd' bele haltam annyira féltettem. De szerencsére minden úgy alakult ahogy tervezte, sőt jobban. Így én is megnyugodtam.😀
68. 55Judit (válaszként erre: 67. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 11:51

És milyen jól teszik!!!

Az én fiam Áprilisban hagyta el az országot. Tök egyedül maradtam, és te tudod, nem hogy nem halok bele, de boldog vagyok hogy úgy alakul az élete ahogy szeretné. Most pont itthon van, éppen a napelemet szereli fel a lakóautóra.😀

67. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Rockcica)
2023. okt. 12. 11:28
én nem halnék bele.mivel a lányom 25 éve külön él,ha jobban boldogulnak,hát menjenek.a vejem unokahúga ügyvéd Franciaországban,a féltestvére kutatóorvos az egyesült államokban.és egyik sem akar hazajönni.
66. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Tumbo2)
2023. okt. 12. 11:17
a lányom apját nem adták be,de 24 órás felügyeletre szorult.de hát nincs mindenkinek annyi pénze,hogy megfizesse.régebben még a saját apja sem ismerte meg,hát sajnos ő is így járt.
65. Titkoskert (válaszként erre: 62. - Gigi>)
2023. okt. 12. 11:10

Gigi! Minden elismerésem a lelkiismeretes ápolóknak, bárhol.

Amint írtam, van ismerősöm, aki feladta, mert azt mondta olyan körülmények között, ahol dolgozott nem lehetett lelkiismeretesen dolgozni, a főnöke meg nem is akart ez ellen tenni.

Azért 60 gondozott 1 főre nagyon sok, lássuk be. Mégsem mozgásszervi szanatórium ez, hogy legyen egy ügyeletes.

64. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Piroska52)
2023. okt. 12. 11:10
.
63. rockcica (válaszként erre: 44. - 55Judit)
2023. okt. 12. 11:03
Én azért nem mentem anno külföldre dolgozni, mert nagyon hiányoztak volna a családtagjaim, és eleve tudtam hogy szükségük volt rám..Belehalnék ha a kisfiam is esetleg el akarna menni ha felnő...De az más, és az is ha valaki nem tud 0-24- ben ápolni, nekem is be kellett adni a nagyikát az élete utolsó 3 évére, mert nem tudtam volna pelenkázni, emelgetni, fürdetni, és ugye ott a munka.. de rendszeresen látogattam, és amig észnél volt benn is voltam két három órákat..Nagyon rossz érzés volt, tény, de egyszerüen nem volt más megoldás...
62. gigi> (válaszként erre: 57. - Titkoskert)
2023. okt. 12. 10:53

Igen_igen, van ilyen is. Engem az bosszant, hogy szinte minden ilyen posztban leírják a szociális otthonokban dolgozó nővéreket.

Be lehet jönni, meg lehet nézni milyen munka folyik ott 24 óra alatt. Sőt, lehet jönni dolgozni a létszám úgy is kevés. Egy éjszakás műszak sem piskóta, főleg úgy hogy 60 idős emberre van egy nővér!

61. andi6020 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 12. 10:48
Ez csak egy rossz példa. A barátnőm beköltözött egy otthonba, és imádja. Élete legjobb döntésének könyveli el.
60. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Charlize)
2023. okt. 12. 10:17
nálunk a szomszédban az ápoló kb.2 órát tölt.mert az öregnek inkább beszélgetésre van szüksége.
59. tumbo2 (válaszként erre: 56. - Semleges)
2023. okt. 12. 10:11
ja,biztos,engem a kitűnő bizonyítvánnyal nem vettek föl az egészségügyi szakközépiskolaba. röhögött a meghallgatási bizottság elnöke,hogy téglát tesz a zsebébe,hogy el ne fújja a szél.akkor idézném az akármilyen katalint,még jó,hogy nem ment olyan helyre,ahol alig fizetnek.
58. Attis72 (válaszként erre: 52. - Titkoskert)
2023. okt. 12. 09:59
....:)
57. Titkoskert (válaszként erre: 53. - Gigi>)
2023. okt. 12. 09:56

Vannak olyan helyek is, ahol szórakoztatják őket, kirándulni viszik, ezek az extra esetek, vannak olyanok, amiről Te írsz, és vannak olyanok, ahol 4 óra elteltével veszik észre, hogy a főzelékbe esett az arca az ápoltnak, vagy szó szerint a csontja látszik ki nem bőrrel fedetten, vagy egész napra kap egy pelenkát, leszedálva fekszenek.

Tehát jelenesetben, a helyet nem ismerve, lehet rosszat és zengzetes áldozatkész regéket írni, senki nem tudhatja konkrétan mi a helyzet.

Szép az, amikor próbálnak embernek maradni a gondozók, de mivel ők is emberek, ez nem megy csak úgy puszira mindenkinek, ha nálatok így van, emelem a kalapom!

2023. okt. 12. 09:50

Itt vannak páran akik degradálóan írnak ezekről a helyekről, valljuk be néha joggal. Vannak kiemelkedően kritikán aluli és igenis magas szinten dolgozó és az időseket ellátó intézmények is. De ezt bármilyen területről el lehet mondani szép hazánkban.


Azt gondolom, hogy lehet beállni gondozónak, nővérnek, ápolónak, kisegítőnek, ellátó személyzetnek, szociális munkásnak sokaknak ilyen helyekre IS. Tanulni kell, le kell vizsgázni és lehet csinálni. Szép szakma. "Meg is fizetik". Van munkahely, van állás. Akik munkanélkül tengődnek és azon nyavalyognak, hogy nincs munka, dehogynincs, csak meg kell találni. Nyilván minél többen vannak az ott dolgozók annál szinvonalasabb, minőségibb idős szüleinknek, hozzátartozóinknak öreg napjaik és mi is "nyugodtabbak" lehetünk.

55. libikóka (válaszként erre: 52. - Titkoskert)
2023. okt. 12. 09:45

Elbeszéltek egymás mellett,,az hogy ki mit gondol vagy tud az otthonokról,a néniről,, az egy dolog.

A másik az az,,amiről a fórum szólna(szerintem)nevezetesen hogy kicsit megerősíteni FI -t abban hogy nem volt rossz a döntése,,és természetes ha nem érzi ettől jól magát ,de nem tett rosszat.

Ilyen kiírás után gondolom figyelmesen járt el a választásban.

54. gigi>
2023. okt. 12. 09:43

Itt egy kis szösszenet, javaslom szánj rá egy percet!


Egy kolléga fogalmazta meg, kik is vagyunk?!🥰

Minden egyes szava igaz!!


,,Soha nem gondoltam, hogy a szociális szférában ilyen nehéz ..

Tudtad, hogy a szülőt akit beraksz ezekbe az otthonokban, nincsenek egyedül?

Tudtad, hány ember dolgozik, azért, hogy az utolsó éveit , amit nem veled tölt el, a család szeretetét pótolják.

Tudtad, hogy ezek az emberek, akik itt dolgoznak megsìratják a "családtagodat" ?

Tudtad, ha kevesen vannak, erőt, energiát nem kímélve mindent, amit emberileg meglehet tenni megtesznek.

Itt mindenki benne van, még a takarító is, aki meghallgatja a napi gondjukat, elmesélik a családot, egyetlen bántó szó nélkül, de szomorúság ott van a szemükben, de az akit Te még észre sem veszel, ő lesz a családja, mert ő mellette van.

Te aki szidod, megfenyegeted, megalázod, te aki nem becsülöd a munkáját annak aki nap, mint nap ott van. Helyetted, mert te megfizeted, hogy más vígyázzon rá.

Fogalmad sincs arról, hogy mit éreznek ezek az emberek, akiket te naponta szidsz,

megalázol, feljelented, halálosan megfenyegetsz.

Az összes dolgozó akik helyetted mindent megtesznek anyádért, apádért, vér szerinti rokonodért.

Nem ezt érdemlik, köszönetet érdemelnek.

Számomra ezek az emberek, akik szociális otthonokban dolgozónak, ők a HŐSŐK ."

53. gigi> (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. okt. 12. 09:40

Nem tudom, te milyen idős otthonban jártál. De ez amit leírtál nem fedi a valóságot. A fekvő, és maga tehetetlen beteget igen is ellátják. Mosdatva és fürdetve van!!!! Tiszta ruhát és ételt is kap. Ha nem tud enni egyedül, akkor a nővérek meg etetik. Lehet nem azonnal, miután le tették az ételt. Tudod miért? Mert kevesen vannak! Túl vannak terhelve!! Ki kell osztani a reggelit 60 embernek. Napi négy nővér helyett dolgozik kettő, és annak ugyan úgy meg kell csinálni mindent, mintha négyen lennének.

Kívül álló elképzelni nem tudja, milyen egy 12 órás műszak egy otthonban! Az alapján ítélkezik amit hall, vagy épp azt látja, hogy leteszik az ételt de nem etetik azonnal a beteget. Ott van tíz percet látogatóba és tovább robog. Távozás után ő már nem látja milyen munka folyik bent. Hidd el, minden fekvő meg van etetve, le van fürdetve, és le van mosdatva! Ezt garantálom neked!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook