Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyukámat (87 éves) be kellett költöztetnem a szociális... fórum

Anyukámat (87 éves) be kellett költöztetnem a szociális... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
22. 55Judit (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
2023. okt. 11. 19:24

Igen, az állatoknak joguk van a kegyes halálhoz, nekünk nincs.

Spanyolországban van eutanázia. Fiam nagyon akarja hogy én is adjam el a házat és menjek ki a Kanári szigetekre. Mostanra megérett bennem hogy nem szeretnék én ott élni, jó nekem már a megszokott környezet. Kis szerencsével talán élek is addig amíg nem omlik össze a nyugdíjrendszer. De mivel ott van eutanázia, fontolóra veszem mégis a dolgot.😀

21. 55Judit (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2023. okt. 11. 19:19

A gyors és biztos módszerem már megvan, ettől nem tántoríthat el senki. Persze hogy nem könnyű. Ezért edzem rá a lelkemet szinte minden nap, hogy képes legyek rá. De tudom én is hogy csak akkor kivitelezhető, ha legalább 200 m-t egyedül képes vagyok megtenni még valahogy.


Mondtam én már: megöregedni a leg rohadékabb dolog a világon. Persze nem mindenkinek. Ma olvastam, hogy életét veszítette az a 104 éves asszony, aki nem rég ejtőernyős csúcsot döntött a korával. Ezt követően 3 nap múlva meghalt. Ő biztos hogy nem szenvedett sokat.

20. Sirga (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. okt. 11. 19:16

Köszönöm, hogy leírtad a gondolataim! :)

Kedves vallomásíró! Tudom, hiábavaló, mégis azt írom: nem kell, hogy lelkiismeret-furdalást érezz! A legjobbat tetted, amit tehettél. Bízom benne, hogy még sokáig ölelheted, szeretheted őt. :)

19. tumbo2 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. okt. 11. 18:48
a kórházban láttam,igaz én térdműtettel voltam bent.az öregasszonyt,ja mindenkit annak mondok,holott én is az vagyok,a lányom etette meg.inkább a halál,mint az az állapot.
18. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Titkoskert)
2023. okt. 11. 18:45
szerintem az öcsém is abba halt bele.még nemigen tudtunk róla sokat,de már itt volt.
17. tumbo2 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2023. okt. 11. 18:43
pedig nagyon kéne.egy állaton megkönyörülnek,az ember meg kínlódjon.
16. tumbo2 (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2023. okt. 11. 18:42
hogyan?azt hiszed az könnyű?láttad az életrevalók c.filmet,mikor a fiú azt mondja a tolókocsisnak,a maga helyében én öngyilkos lennék.mikor a kezét nem tudta fölemelni?
15. 55Judit (válaszként erre: 13. - Titkoskert)
2023. okt. 11. 18:39
És mellé az, hogy amikor nem lehet látogatni, vagy valakit nem látogatnak, azt bátrabban el is hanyagolják. De talán ezzel lerövidül a szenvedés, ha már a kegyes halálhoz nincs jogunk.
14. 55Judit (válaszként erre: 11. - Titkoskert)
2023. okt. 11. 18:37
Elhiszem, kegyetlen. Akkor tudod hogy mindent így se írtam le. Én bántalmazó családban nőttem fel, sőt még felnőtt koromban is terrorizáltak, de még így se voltam képes beadni apámat. De én se mennék be, inkább végzek magammal ha már nagy nehézségekkel élek.
13. Titkoskert (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2023. okt. 11. 18:27
Hány ember halt bele abba az időszakba. Nem a covidba, hanem, hogy nem láthatta a családját, szeretteit. Szomszéd utcában egy férfi majdnem beleőrült, hogy nem láthatta az anyját, mindig mondta, ebbe belehal az anyja, belehalt.
12. tumbo2 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. okt. 11. 18:17
látogatni sem tudtuk,akkor volt a covid.
11. Titkoskert (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. okt. 11. 18:14
Tudom, nem akartam ennyire részletezni, ismerősöm ilyen otthonban dolgozott 1/2 évet, nem bírta.
10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Titkoskert)
2023. okt. 11. 18:11
Az én ismereteim szerint is 2-3 hónap. Az idős lelki traumájára, testi kínjaira rátesz az ellátatlanság, nem itatják, nem etetik csak leteszik a tehetetlen mellé a tányért. Fél óra múlva elviszik. Amíg a szobatársak tudják megetetik, de nekik is megvan a maguk baja. Ahogy leesik valaki lábról, elveszíti az emberi méltóságát is. Tesznek róla hogy így legyen. Ezzel lelkileg még mélyebbre kerül az idős. Nem kap kedves szót, egy ölelést, de sok esetben még tiszta pelenkát se.
9. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Titkoskert)
2023. okt. 11. 18:09
nagyon beteg volt.a húgom a ház feléért vállalta a gondozását,a másik felén még megy a vita,főleg a gyámhivatal miatt,mivel az öcsém gyerekei kiskorúak.mi megegyeztük.
8. Titkoskert (válaszként erre: 7. - Tumbo2)
2023. okt. 11. 18:03

Én értem, hogy nehéz. Van ahol az örökség a kiesett pénzt tudja pótolni, van ahol nem.

A környezetemben, rokonságban, aki beadta a szülőt általában 3 hónap után el is hunyt.

7. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Titkoskert)
2023. okt. 11. 17:35

az anyámat,mikor bevittük,azt mondta,azért majd hazahoztok

mindenki tudta,hogy nem,a húgom azt mondta fölakasztja magát,nem bírja,pedig ott volt a fia,segített neki kimosni,tisztába tenni.két hónap után infarktust kapott,a kórházban meghalt.

6. Titkoskert (válaszként erre: 2. - Attis72)
2023. okt. 11. 17:17

Nem értem, honnét vetted, hogy megszokja, lehet én vagyok a hülye, de azt sem olvastam, milyen messzire vitték a nénit, hogy tudja majd látogatni a FI.

Lehet, azért kell 24 órában vigyázni rá, mert demens, pl. az ő számukra még furcsább a változás.

Azt sem tudjuk milyen körülmények közé került, 8 ágyas szobába, vagy kis garzonlakrészbe?

Sokan feladják, amikor ilyen intézménybe kerülnek. Kérdés, a néni felfogja-e hol van?

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 16:17

Ne legyen lelkifurdalásod, mert ezt elsősorban az ő érdekében tetted. Ő is tudja, hogy neked dolgoznod kell, ő pedig a napnak szinte minden percében segítségre szorul.

Nehéz neki, kiszakadni a kis megszokott környezetéből, és az új hely, az új emberek, új szokások, szabályok...

Látogasd, hívd telefonon gyakran (ha egyáltalán még tudja kezelni a telót), érezze hogy szereted, és nem felejtetted el.

Nyugodj meg, ez a legjobb döntésed. Nem tehetsz mást. Jelenleg ilyen a világ amiben élünk.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 16:14
Akkor biztos jó drága helyre adtad, hogy a 24 órás felügyeletet ténylegesen megkapja. Voltál te már ilyen helyen? Én voltam. Ismerősnél látogatóban többször is. Ezért én ápolásira mentem mikor el kellett gondozni apámat. Tudtam hogy ezzel magam alatt vágom a fát, de inkább alattam mint alatta. Erre mondják hogy a szükséges rossz.
3. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 11. 16:07
Anyukád hogy fogadta?
2023. okt. 11. 15:50

Hidd el ha így van mindenkinek jobb ez így.....Elfogadni nehéz de a tudat hogy vannak körülötte és nincs teljesen egyedül legyen megnyugtató számodra...

Neki új a helyzet és számára ezért nehéz... Viszont megszokja ezt és érzi maíjd hogy neked is könnyebb a mindennapos munka és ő sincs ellátás nélkül... Ráadásultudod látogatni így nem vesztek el hetekre vagy hónapokra...

Tudja és tudni is fogja hogy szereted így neki is könnyebb lesz az elfogadás....

Ez az amit úgy hívunk hogy a szükséges rossz ám nincs elhanyagolva és te sem hajszolod a semmibe magad....

Hidd el jobb így neki is és neked is....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook