Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyósom nevelné a gyerekemet! fórum

Anyósom nevelné a gyerekemet! (beszélgetős fórum)


1 2
53. bared
2009. ápr. 2. 00:45
na, látszik, hogy késő van, kellően sok a hiba, az ismétlés benne(( nézzétek el nekem, a tartalma a lényeg((
52. bared (válaszként erre: 48. - Anya82)
2009. ápr. 2. 00:44
nekem az ex, és a mosatni anyósom is kiváló ...a volt anyós a mai napig mintha az anyám lenne, a férjével, azaz az exapóssal együtt nagyon szeretik a mostani férjemet...ám amostani apósom megpróbálta megkeseríteni az életem anno...én egyszerűen megoldottam...egy huszárvágással tőle 500 km-re kerítettem munkát... most csak heti 1-2 email, heti, kétheti 1 telefon, találkozás 3 havonta pár napra, és kiválóan működik!
51. kati84
2009. ápr. 2. 00:05

Reménykedek még abban hogy egyszer végérvényesen meg tudjuk beszélni a dolgokat, de erre már egyre halványabb esély van. Anyósomék mondhatni felosztották a szerepet: apósom szemtől szemben tesz keresztbe nekünk, anyósom pedig hátulról támad. Mindketten meglehetősen jól csinálják. Köztem és párom között 10 év korkülönbség van. Szemeben nem mondták meg, de tudom hogy ugy gondolják, hogy én nem vagyok annyira érett hogy megfelelő legyek a kicsi fiuknak. Pedig megcsinálom a házimunkát, minden nap főzök, dolgozok és mellette egyetemre járok. Nem tudom hogy mit várnak még tőlem?!

Bocsi hogy ennyit panaszkodom, de néha jó kibeszélni a feszültséget. Szegény páromat nem akarom mindig ezzel zaklatni, mégiscsak a szüleiről van szó és Ő nem tehet arról, hogy anyósomék ilyenek. Neki sokszor nem is tűnnek ezek a dolgok fel, mivel ebben nőtt fel. Én viszont 14 éves korom óta egyedül döntök szinte mindenben. Nem azért mert a szüleim nem foglalkoztak velem, hanem azért mert ilyennek neveltek. Mai napig meghallgatnak, tanácsot adnak, de nem oktatnak ki, nem mondják meg hogy mit tegyek.

Jó éjszakát mindenkinek, megyek alszok egyet, hogy erőt gyűjtsek holnapra:-)

50. anya82
2009. ápr. 1. 23:58

Mennem kell, hogy holnap kipihent anyukája legyen az én kis mazsolámnak! Holnap még jövök.

bnedora! Megnézem a másik fórumot.Jó éjt Mindenkinek!

2009. ápr. 1. 23:56
Különben korábban én is nyitottam egy fórumot: Mit tegyek, hogy a menyem elfogadjon? címmel. Ha van kedvetek, beleolvashattok. Mint mindig, most is vallom, hogy mindenkinek van hibája, de tisztázni kellene a dolgokat, és csak kölcsönös megértéssel, elfogadással lehet megoldani a problémákat.
48. anya82 (válaszként erre: 42. - Kati84)
2009. ápr. 1. 23:55

Detto. Az én anyósom is megígér mindent és elismeri, hogy igazam van, csak Ő még nagyon kötődik a fiához, de változni fog... aztán minden kezdődik elölről.

Erre a távolság lenne a megoldás. Két hetente-havonta egy nap, az a normális, nem egymás szájában lakni és élheti mindenki az életét.

47. kati84 (válaszként erre: 44. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 23:53

Ez egy igazán jó hasonlat!

Erőssen gondolkodom azon, hogy el kellenne költöznünk még mielőtt gyermeket vállalunk. A párom nővérének a gyerekein látom hogy minek vagyunk kitéve...A két gyerek már 2-3 évesen tudták, hogy ha a szüleik nemet mondanak valamire akkor a nagyszülők úgyis meg fogják engedni. Most 4.-es és 7.-es a két gyerek és már egyáltalán nem lehet velük bírni. Lehet hogy nem jól gondolom de szerintem ez a kétoldalú nevelésnek köszönhető.

46. 3a724ecf9f (válaszként erre: 45. - Anya82)
2009. ápr. 1. 23:53

egyetértek!!és kitartást kívánok!

viszont één most elköszönök, és elteszem magam holnapra!jó éjt Nektek!

benézek majd holnap is!

sziasztok!

45. anya82 (válaszként erre: 41. - Bnedora)
2009. ápr. 1. 23:46

Ezzel a pozitív hozzáállással biztosan eléred, hogy jó legyen a viszonyotok.

Nekem az a problémám, hogy az anyósom minden pillanatban jelen van az életünkben. Helyettünk akar dönteni, ha bárilyen apróságról nem szólunk, vérig van sértve... Megsértődik azon, ha nem hozunk kaját, mert Ő sokat főzött és arra számított, hogy Nála eszünk vagy hozunk belőle. Ezerszer elmondtuk Neki, hogy szépen megköszönjük, ha szól előre, akor mi nem csinálunk kaját, de ha nálunk is van és hozunk is, valamelyik a kukában végzi...

44. 3a724ecf9f (válaszként erre: 42. - Kati84)
2009. ápr. 1. 23:42
mondom!lóval kártyázni! :)
43. 3a724ecf9f (válaszként erre: 41. - Bnedora)
2009. ápr. 1. 23:41
nem mondom,a másik félben-tehát a menyben is lehet hiba...feltételezem ez a 2 dudás 1 csárdában effektus, félig meddig nálunk is ez van...próbálj meg csak akkor segíteni, és ott lenni, ha kérik, de mindenképpen beszéljétek meg a dolgokat!ha nem vagy ilyen,mint a lejjebb említett példák(miért ne hinném el, hogy nem vagy:)) akkor van esély,csak tisztázni kell, mia gond, és utána arra törekedni, hogy ne legyen! :)
42. kati84 (válaszként erre: 41. - Bnedora)
2009. ápr. 1. 23:40
Bármit megadnék egy ilyen anyósért! Az én anyósommal nem lehet megbeszélni semmit. Ha esetleg mégis rá lehet venni hogy megbeszéljünk valamit akkor megígér mindent, de kb 1 hónap mulva minden kezdődik elölről. Tavaly többször előfordult, hogy hajnalban elmentem dolgozni és amikor este hazaértem a kertben mindent átpakolt, mert szerinte úgy jobban néz ki...A 3.alakalom után mosolyogva közöltem vele, ha még egyszer átrendezi a kertünket, akkor én is pakolászok nála egy kicsit, de nem fogja megtalálni még a kerti bútorokat sem. Akkor ugy tünt hogy hatásos volt a beszélgetés, de most tavasszal minden újra kezdődött...
2009. ápr. 1. 23:35
Számomra szomorú dolgokat írtok le, és teljes mértékben nektek adok igazat. Sajnos az én kapcsolatom sem a legjobb a menyemmel, pedig próbálok megfelelni neki. Nekünk is le kellene ülni, és megbeszélni a dolgokat, de eddig csak a fiammal sikerült ez féligmeddig. Mondanom sem kell, a fiam teljesen a menyem mellett áll, aminek örülök is, csak az a rossz, hogy még mindig nem tisztázódott az, hogy mi a bajuk velem. Pedig én ilyeneket nem is tudnék csinálni, mint amiket ti leírtok. Mindenkinek van hibája, de úgy érzem, nem vagyok annyira rossz anyós, hogy ne lehetne elfogadni engem. És higgyétek el, arra törekszem, hogy a jó kapcsolat meglegyen köztünk.
40. kati84
2009. ápr. 1. 23:35
Sziasztok! Elég szomorú, hogy ilyen dolgokról kell olvasnom. Nekünk még nincs gyerekünk, de a kedves anyós máris kikészít...A szomszédban laknak az anyósomék és úgy érzik, hogy nekik teljes beleszólási joguk van az életükbe. Nap mint nap ellenőrzik hogy hogy van az ő "pici fiuk", aki már 34 éves, de úgy viselkednek vele, mint egy kamasszal. Amikor beköltöztünk kis házikónkba akkor könyörögtek kulcsért, és volt is sértődés, hogy miért nem adtam nekik (párom adott volna). Most imába foglalja drágám is a nevem amiért nem adtam kulcsot anyósoméknak...így csak a kertünkben tudnak "garázdálkodni".
39. anya82 (válaszként erre: 37. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 23:27
Nem tudom, hogy bírod! Mi két percre lakunk, nem távolság. Ha az anyagiak engdnék, költöznénk. De erre sajnos egy darabig nem lesz lehetőségünk. Az én szüleim is itt laknak, két-három naponta találkozunk egy-két órára, átjönnek, ha látni akarják Pankát. Anyósom idetelefonál, hogy menjünk át, munkanélküli, egész nap otthon van, s ha 3-4 óra elteltével hozni akarom haza, akkor néz rám értetlenül, hogy miért nem altatom Nála. Ha mondom, hogy ezt meg ezt meg akarom csinálni, amíg alszik, akkor hagyjam ott és én menjek nyugodtan.
38. anya82 (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2009. ápr. 1. 23:19

Biztosan van igazság abban, amit írsz, de amikor egy fiatal, tapasztalatlan anyukának azt mondja az anyósa, hogy menjen dolgozni és majd Ő elmegy gyesre az egy szem gyerekével, akkor nem tudok arra gondolni, hogy csak a szeretet vezérli, inkább az jut eszembe, hogy legszívesebben felnevelné helyettem és "kisajátítaná" a gyerekemet...

Vagy amikor félmosollyal az arcán azt mondja nekem, hogy "képzeld, nekem Panka nem mondja, hogy mama, azt mondja, hogy anya", akkor egyszerűen nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy mennyire alattomos és rosszindulatú... Jelzem, hogy Panka még nem tudja mondani, hogy kérem, ha valamit szeretne, nyújtja a kezét és folyamatosan azt mondja, hogy "anya-anya-anya..." Nem csak anyósomnak, a szomszéd néninek is... De ha esetleg tényleg az lenne a helyzet, hogy anyának szólítja, akkor sem értem, hogy miért kell ezzel streszelnie, amikor nagyon jól tudja, hogy ugrok erre.

Minden pillanatban azt érzem, hogy féltékeny a családomra, a boldogságunkra, s legszívesebben összeköltözne a fiával és felnevelné Vele az unokáját. Újra akarja élni a fiatal éveit, s közben nem veszi észre, hogy mennyire belerondít a mi életünkbe.

37. 3a724ecf9f (válaszként erre: 34. - Anya82)
2009. ápr. 1. 23:14
mondom én...magamat olvasom...csak gondolj bele, alattunk lakik!!!
36. itimi78 (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2009. ápr. 1. 23:14
Tény és való,hogy jobb szeretetben élni az anyósunkkal,mint örökké háborúzni.De vannak olyan anyósok,akik elvárják,hogy az új családtag maximálisan alkalmazkodjon hozzájuk.Ők semmit nem tesznek,hogy segítsenek beilleszkedni a menyüknek.
35. 3a724ecf9f (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2009. ápr. 1. 23:12

hiszek neked, de nem az a szeretet szerintem hogy az unokámat dafkéból sem a menyem elképzelései szrint terelem, sőt, tudom, hogy anya mit gondol róla,mégis az ellenkezőjét teszem.pl karácsonyfa izzót fogdosni (bedugva),vizetlocsolni,(időnként a konnektorba)...stb még sorolhatnám...ez a gyerekre is veszélyes lehet,az ellentétes "parancsokról" nem is beszélve.baromi sokat árthat vele a gyereknek és az anya gyerek kapcsolatnak.és valljuk be,sajnos a nagyszülők azért kevesebbet lesznek a gyerek mellett,legalábbis normál esetben,ha ez sérül,nehéz helyrehozni...

fontos, hogy mellette legyen, de tisztázzuk a szerepeket.mindenki csinálja a magáét!

34. anya82 (válaszként erre: 19. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 23:07
Az én párom is egyke. Egyszer már borult a bili anyósommal. Akkor költöztünk össze és átjárt mosni, mert nem volt jó a mosógépe. Jelzem, tudott volna venni, csak akkor nem jöhetett volna napi kétszer mosás ürügyén... Én még egyetemre jártam, négy napot koliban voltam, hármat itthon. Előfordult, hogy jöttem haza nagy pakkal és megállított az ajtóban, ahol ugye ketten laktunk a párommal, hogy ne menjek be, mert Ő most mosott fel... vagy elkezdett veteményezni a kertünkben, mert nálunk jobb a föld, mint Nála, s így persze egész nyáron nálunk kapálgatott minden nap... Vagy jött suvickolni a fürdőt, vagy kaját hozott a kicsi fiacskájának minden nap, vagy betette a szennyes bugyimat a gépbe az övével, lehúzta az ágyneműt, amiben ki tudja mit csináltunk, szóval vezette a háztartásomat... Tudnék meséni... Most meg a gyerekemet szeretné nevelgetni, formálgatni, de egyáltalán nem tetszenek a nevelési elvei... 30 éve sem tetszettek volna...
33. 3a724ecf9f (válaszként erre: 27. - Anya82)
2009. ápr. 1. 23:06

akkor ne engedd!!!!ha Te úgy látod jónak, ne engedd!különben is akárhány éves, melletted a helye!!!

arról nem beszélve, hogy minél nagyobb lesz,annál jobban fogja tudni ki szolgál a kedvére, és ahhoz fog húzni.az én lányom most 2 éves, hidd el van vele gondom, pedig én is korlátozom.pl anuyék 25 percnyire laknak tőlünk kocsival, de inkább oda viszem a gyereket, és akár apu is vigyáz rá-jelzem férfi létére le a kalappal,ahogy a gyerekkel bánik-minthogy itthon hagyjam.nem mondom arra is volt példa, de sosem voltam nyugodt.

32. itimi78 (válaszként erre: 28. - Anya82)
2009. ápr. 1. 23:04
De tűrni sem lehet a végtelenségig.Te fogsz felőrlődni.Mondd el neki,hogy mit érzel.Ha óvatosan teszed,lehet hogy megérti.Ha viszont megsértődik,hát magára vessen.
31. bnedora (válaszként erre: 14. - Anya82)
2009. ápr. 1. 23:02

Egyértelmű, hogy neked kell nevelni a gyermekedet, de a fórum nyitójából én nem ezt vettem ki, te ezt írtad: "néha úgy érzem, szerepet cserélünk, Ő próbálja bemutatni nekem, mit is tud a saját gyerekem." Szóval: bemutatni és nem nevelni.

Most viszont leírtad, hogy miket mond az anyósod a pici lánynak, hogyan viselkedik veled. Minden esetre, próbáljátok megbeszélni a dolgokat. Hidd el, nagyon rossz, legalábbis nekem, ha nincs meg a megfelelő jó viszony anyós és meny között.


Én is imádom az unokáimat, és én is szeretnék minden percet velük tölteni, de be kell látni, hogy ez nem megy. Egy anya arra teremtődött, hogy gyermeket neveljen. És amikor kirepülnek az életbe, az anya egyedül marad, és hiányzik a gondoskodás. Aztán jön az unoka, és az olyan, mintha újra anyuka lenne, hiszen kicsit az ő vére is az a gyermek. De sajnos be kell látnunk, hogy ez nem lehetséges. Marad az a néhány óra, amit az unokákkal lehetünk. Ezt tudom, ti másként élitek meg (jó tény, vannak, akik tényleg nagyon rátelepszenek a fiatalokra), de higgyétek el, ti is ilyen nagymamák, és anyósok lesztek. Aki szereti a gyermekét, az az unokáját is szeretni fogja, és vele szeretne lenni mindig, látni ahogyan felnő, minden percét figyelemmel kísérni. Higgyétek el, nagyon nehéz a másik oldalon lenni.

2009. ápr. 1. 23:00
Na akkor szoptasd minél tovább.
2009. ápr. 1. 22:59
Igaza van Regipocaknak.Nehogy ellened "nevelje" a gyereket.
28. anya82 (válaszként erre: 25. - Itimi78)
2009. ápr. 1. 22:59
Nem túlzottan anyás, tudja, hogy igazam van, csak szerintem egyszerűen Ő sem akar veszekedni. Mégiscsak az anyja. Rá tekintettel tűrök én is...
27. anya82 (válaszként erre: 24. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 22:57

Igen, pontosan ezt teszem most és személyes sértésnek veszi, mert Ő szeretne egy kicsit kettesben lenni az unokájával, nem érti miért nem engedem, hogy Nála aludjon délben, miért nem megyek Nélküle vásárolni, s hagyom addig Nála, vagy miért nem viszem föl Hozzá "csak úgy". Pihengessek.

Már most azzal stresszel, hogy alig várja, hogy ne szopizzon, hogy éjszaka is Nála aludhasson... Nem kell mondanom, hogy egy porcikám sem kívánja...

26. 3a724ecf9f (válaszként erre: 25. - Itimi78)
2009. ápr. 1. 22:56
na ne félj, nálunk is hamar eljön ez...
2009. ápr. 1. 22:55
Ha a párod ennyire anyás,akkor a baj elég nagy.Hál'istennek az enyémet hamar választás elé állítottam.
24. 3a724ecf9f (válaszként erre: 20. - Anya82)
2009. ápr. 1. 22:49
ne hagyd magad!!!!egyszerűen korlátozd az időt,amit együtt tölthetnek, és legyél ott!!ezzel rettenetes károkat tud okozni!!!!a gyerek lelke most még nagyon "szivacs" de épp ezért a most beidegződött dolgokat később sokkal nehezebb helyrehozni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook