Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák, akiknek kisfiuk van... fórum

Anyák, akiknek kisfiuk van... (beszélgetős fórum)


1 2
34. 10e84b259d (válaszként erre: 33. - Csicsi25)
2009. febr. 6. 07:47
Szia! Rendi vagy, hogy reagáltál. Nem a pisiléssel nincs gond. Azóta jártunk urológusnál. A következőket mondta: kuki teljesen megfelelő mérető. A doktornő azért láthatta picinek, mert sajnos a herezacskó bőre rá van nőve a tövére. Egy éves koráig nem kell vele foglalkozni, utána viszont szükség lesz egy műtétre. Urológus szerint ez sajnos majdnem 100%. Azt mondta, hogy ez egy 1-1,5 órás plasztikai műtét, amivel teljesen rendbe hozható a helyzet. Hát nem hangzik valami jól, mi még azért bízunk benne, hogy elkerülhető. :) Üdv.
33. Csicsi25 (válaszként erre: 32. - 10e84b259d)
2009. febr. 5. 22:10

"Pici a kuki" - Aranyos lehetett a dr.néni :)

Ha egy urulógus meg tudná oldani ezt a problémát, szerintem tolongás lenne a váróban :)

Viccet félretéve is elég furcsa beszólás. Max. olyan gond lehet egy fiúnál, hogy a bőrt nem lehet rajta visszahúzni. De ehhez egy 2 hónapos kisgyerek még nagyon kicsi. Az enyémeknél is voltak ilyen gondok, de ezt 3-5 éves korban lehet igazán "megoldani". Szerintem egyenlőre ne foglalkozz vele. Gondolom a pisiléssel nincs gond...

2009. jan. 14. 08:29
Sziasztok! Nekem van második gyerekként egy pici fiacskám (2 hónapos). A nagylányunk 9 éves. Tegnap volt nálunk a doktor néni és azt mondta, menjünk urologushoz, mert szerinte pici a kuki. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata. Előre is köszi: Judit
31. 580dbd446c (válaszként erre: 30. - Ármin Márk Anyu)
2009. jan. 13. 05:15

Szia!

Nálunk is a fiú hisztisebb mint a kislányom. :D

2008. dec. 12. 11:05
Sziasztok! Nekem teljesen más jellegü kérdésem lenne a kisfius anyukákhoz! Mégpedig, hogy minden kisfiu ilyen kis hisztis? 17 honapos, de mostanában nagyon kis hisztis, mindenért, ha nem tud vmit megcsinálni stb. Kis nyafogos, mintha kislányom lenne :-) Hozzá kell tennem, hogy eléggé akaratos jellemet örökölt Apa révén, és ha vmi nem ugy van ahogy Ő kitalálta, hiszti lesz. Vagy ez minden gyermeknél igy van? Köszi, ha vki ir tapasztalatot.
29. frutty (válaszként erre: 1. - Enikő27)
2008. dec. 3. 14:40

nálunk,még pici volt apa csinálta.

de,mikor nagyobb lett már nem engette!

1éveskorába keztúk,uttána nehezebb volt.

úgy 3éveskorig...

2008. nov. 6. 13:46
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat!!! :-)
27. ALLICS
2008. nov. 6. 11:39
Van már egy ilyen fórum ott is sok mindent olvashatsz ezzel kapcsolatban,de megoszlanak a vélemények.Elolvasod őket,aztán úgyis azt csinálod amit jónak látsz.
2008. nov. 6. 11:38

Sziasztok!


nekem anno azt mondták, hogy születésétől kezdve finoman, ameddig megy lehet húzogatni fürdéskor. Kb 8 hós volt a fiam, amikor már tudni lehetett hogy baj lesz,mert szinte semennyire nem ment neki hátra a bőr, de azt mondták nem szűkűlete van hanem csak sejtes letapadás. 1 éves státusz vizsgálaton azt mondták, hogy 2 éves korig nem nyúlnak hozzá, mert könnyen visszatapad a pelenka miatt (bepállik). Most nyáron, mikor 17 hós volt, már nem lehetett vele tovább várni, mert nagyon gyűlt alatta a váladék, és fájt is neki, ha csak valami/valaki hozzáért. Elvittük gyermeksebészhjez, mert még mindig kíméletesebb mint a gyerekurológia, és a doki érzéstelenítés után hátrahúzta. Ennek lassan 4 hónapja, utána pár napig fájt neki, de azóta semmi gond, nagyon szépen hátramegya a bőr, és tanítjuk hogy minden este fürdésnél mosás, ha tetszik neki ha nem, és próbálkozik már Dominik is.

25. bnedora (válaszként erre: 22. - KKZsuzska)
2008. nov. 6. 11:37

Én is ezt írtam, csak nem ennyire részletesen.

Annyit szeretnék hozzátenni, hogy az unokám igencsak sokat sírt, és pont emiatt, hogy be volt szűkülve a fityma, és nem tudott távozni a vizelet, vagyis csak nagyon nehezen. Természetesen vannak problémamentes gyerekek, de azoknak sem árt mielőbb húzogatni. Az uncsikáim most két évesek, és fürdéskor nekik természetes, hogy visszahúzzák és megmossák.

2008. nov. 6. 11:29

Sziasztok!


Rég keresek olyan fórumot ahol fiús anyukákkal beszélgethetek. Igaz nekem még egy pocaklakó kisfiam van, de szeretnék felkészülni amennyire csak lehet. Izgulok milyen anya leszek és pláne hogy fiús anyuka. Nagyon kislányt vártam, de fiút kaptam. Biztos nem véletlen:))

Szép napot mindenkinek.

23. ancy
2008. nov. 6. 11:15
Sziasztok.Nálunk a nyagyobbiknál elég hamar az orvos fehúzta,de miután utána nem mertem mégegyszer kellett.A másodiknál már én kértem és semmi baj nincs vele azóta.Minde este fürdéskor felhúzzuk.A környezetemben lévő fiúknak műteni kellett kiskortól egész 13 évesig.Ha már megvan nincs vele gond.Ahány orvos és védőnő mind mást mond.
22. KKZsuzska (válaszként erre: 1. - Enikő27)
2008. nov. 6. 11:15

Szia!


No most én merőben más választ írok, mint a többiek :)

Gyermeksebészeten dolgozom, a férjgyermeksebész.

Amit látok, rengeteg letapadt fütyi, elhanyagoltak.

Minden fiúcska úgy születik, hogy a makkjához hozzá van tapadva a fityma, azt le kell választani.

Én már a fiam születése után kb1-2 héttel elkezdtem felhúzogatni neki, illetve az apukája. Nem nagyon, mindíg csak annyira, amennyire "engedi", épp egy kicsit jobban, mint előző nap. Nem használtunk semmiféle kamillát vagy nem is tudom, csak az esti fürdetésnél, a fürdővízben húztuk vissza neki. Ezt minden este meg kell csinálni, mert valóban visszatapad, és a fityma alatt összegyűlő fehéres "kosz", a szmegma miatt begyulladhat, a fityma szűkülhet, és az nagyon fájdalmas, ráadásul műteni kell.

Célszerű hozzászoktatni a gyermeket, hogy ezt csinálja meg magának, muszáj. Az én fiam minden fürdésnél visszahúzza magának 3x, ő már 6 éves lesz, nem is engedi másnak :)

Ha bereped, vérzik, duzzadt, vagy amikor visszahúzod, fehéres karikát látsz a fityma bőrén, vagy nagyon pici a fityma nyílása, amin pisil a fiad, célszerű orvoshoz vinni.

Remélem, tudtam segíteni :)

A visszaúzással nem árthatsz, ha nem csinálod durván, a gyermek lehet hogy sírni fog, de ez ne aggasszon, nem fáj, csak kellemetlen neki.

Szia

Zsuzska

2008. nov. 6. 10:39

Nekünk nem nagyon mondott erről -sem- a dokinő semmit. Nem rég költöztünk, az újnál még csak egyszer voltunk.

Mi néha néztük meg neki (2 év alatt kb 10-szer), a legutolsó kb 10 perce volt, teljesen feljön neki szépen:)

Szerintem Te is kezdd el neki óvatosan, aztán kiderül, hogyan tovább:)

20. mtt80 (válaszként erre: 19. - D88030a7e1)
2008. nov. 6. 10:13
Igen, ezt nekem is mondta a dr.nő.
19. d88030a7e1 (válaszként erre: 18. - Mtt80)
2008. nov. 6. 10:07
Erre a mi doktornőnk azt mondta, hogy amíg nem szobatiszta a gyerek erővel nem szabad felhúzni, mert fertőzést okozhat.
18. mtt80 (válaszként erre: 11. - PiciLeány)
2008. nov. 6. 10:05

Egyetértek!

Nekem is azt mondta annak idején a dokinénink, hogy 1 éves koráig nem kell bántani, utána viszont minden fürdésnél óvatosan húzzuk hátra. Szép lassan sikerült is. 3 éves korára teljesen hátra lehetett húzni. Nem kell elkapkodni, szép lassan megoldódik. Persze ez az orvosotoktól is függ, hogy ő hogy gondolkodik. Valaki már 1,5-2 éves korban hátra húzza erővel, ha addig nem oldódik meg a probléma. Szerencsére a mi dr.nőnk nem ilyen.

2008. nov. 6. 10:04
Az én fiamnak is levolt tapadva kb.1 éves korában,mivel nekünk is azt mondták,hogy nem kell piszkálni.Gyerekorvoshoz vittük,egy lendülettel lehúzta neki,persze,hogy ordított.Mivel maszek volt 2500Ft-ba került,de mégis visszatapadt,így mentünk a következő orvoshoz,aki szép óvatosan valamilyen vékony fémmel csinálta.Akkoriban még a nem maszek orvosnak is fizetni kellett,így itt is letettük a pénzt az asztalra kb.1000Ft-ot.Hozzáteszem,hogy az én fiam autista,így nagyon nehéz volt az egész tortúra.Végülis sikerült a dolog,de marhára megviselte,a kenegetést nem akarta engedni.Azért írtam le ilyen hosszan,hogy mások ne essenek ugyanebbe a hibába.
16. lufi
2008. nov. 6. 10:04
Hát itt egy kényes téma. Mindenki mást mondd. Nálunk az első védőnői és orvosi látogatásnál is azt mondták, hogy minden nap 1x fürdetésnél, húzzam hátra finoman amennyire engedi. Elég hamar hátra lehetett húzni neki. Szerencsére nincs vele problémánk.
2008. nov. 6. 10:03

Nekem is azt mondták, hogy ne nyúljak hozzá.

A lényeg azt mondta a doktornő, hogy ha esetleg kis berepedések lesznek rajta azok hegesedhetnek és így többet ártottál, mert azt már később nehéz lesz felhúzni.

Mi óvatosak voltunk-e téren.

2008. nov. 6. 10:01

Sziasztok!

Én azt ajánlom, hogy minél előbb el kell kezdeni. Sajnos, mint ahogyan többen is írták, nem egyformán adnak tanácsot az orvosok, védőnők. A fiaimnál semmi probléma nem volt, én pár hetesen már csináltam nekik. Az unokáimnál viszont probléma volt, így az egyiket műteni kellett. Nagyon csúnyán csinálták meg neki, így plasztikázni is kellett. Egy másik orvos meg azt mondta, hogy nem is lett volna szükséges megműteni.

A lényeg, hogy mielőbb el kell kezdeni a visszahúzást, márcsak a tisztántartás végett is.

Különben ebben a témában már van fórum, esetleg keresd meg, lehet, hogy ott is találsz hasznos tanácsokat.

2008. nov. 6. 09:58
EGY NEGY PAPA VAGYOK ELÖZÖM JÓL MONTA DE MINDEN FÜRDETESNEL MEGKEL CSINÁLNI HOGY NETAPAGYON LE ÉS JÓL IRTA HOGY KAMILÁS VIZBE DE NE VATÁVAL HANEM GEZEL CSINÁLJAD MERT VATÁDOL PIHE DARAB IS ODAKERÜLHET ÉS GYÜLADÁST OKOSZHAT AZERT AJÁLATOS GÉZ ÉS NYUGOTAN CSINÁLHATOD MERT GYEREKED MÁR 7HONAPOS ÉS HA IDÖSEB LESZ NYUGOTAN SZOKTASAD HOZÁ HOGY MEGKEL CSINÁLNI HIGENIÁHOZ TARTOZIK AZIS
2008. nov. 6. 09:58

Sziasztok!

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ne nyúljunk hozzá...Eddig nem is tettem, és semmi probléma - simán vissza lehet húzni (a legutóbbi vizsgálaton megnézte a doktornő). Persze, ha nagyon letapad, egy bizonyos kor után el kell kezdeni krémes kézzel próbálkozni, de ha nem megy, sajna műteni kell. Így járt ezzel az egyik unokaöcsém is...szerintem ez is "adottság" kérdése...

2008. nov. 6. 09:57
Mi úgy tanultuk, hogy egy éves kortól kell elkezdeni foglalkozni a témával. Kivéve, ha azt látod, hogy nem tud rendesen pisilni, például csak nagyon lassan távozik a vizelete, vagy pisilés közben felduzzad a fityma, mert nem tud rendesen távozni.
2008. nov. 6. 09:52

Mi 4 hónaposak vagyunk, pont úgy csináltuk, mint a nagyobbik fiúnál.. Pontosan nem tudom mikor kezdtük, de már teljesen feljön, minden nap tisztítjuk. A nagyobbik 3 éves kora óta már magának csinálja.:)

Erről is megoszlanak a vélemények mind szülők, mind orvosok szempontjából is..

2008. nov. 6. 09:52
Olyan választ kaptam legutobb a védőnőtől, hogyha ívben pisil, akkor nincs gond és nem szabad 2 éves koráig hozzá nyúlni. De az itt olvasott tapasztalatok nem ezt mutatják...
8. Nitka (válaszként erre: 6. - Enikő27)
2008. nov. 6. 09:51
Sztem az a legegyszerűbb, ha elviszed a gyermekorvosodhoz, és megkéred, nézze meg és adjon tanácsot. Bíznod kell benne. Vagy ha meg akarod erősíteni, amit mondd, akkor kérdezd meg esetleg a védőnődet is. Ne aggódj, ez nem egy visszafordíthatatlan folyamat. Ha le is tapad, akkor még simán helyre lehet hozni krémekkel ezzel-azzal.
7. Mókicaaaa (válaszként erre: 6. - Enikő27)
2008. nov. 6. 09:49
hát lehet.... de szerintem türelmesen minden nap próbáld neki!!!
6. Enikő27 (válaszként erre: 2. - Mókicaaaa)
2008. nov. 6. 09:47
Szia! mi is le tudtuk húzni, mikor még 3-4 hónapos volt,nem volt probléma,csak most az a gond, hogy mikor legutobb próbáltam, nem tudtam hátrahúzni, persze nem erőltettem! Lehet, hogy már letapadt?
2008. nov. 6. 09:45
Szia! Nekem egy 2,5 éves kisfiam van. Én is hasonlóképpen vacilláltam, mint Te és sajnos nálunk is ugyan ez volt. Ahány embert/orvost/védőnőt/bartánőt kérdeztem, mindenki mást mondott. Elvileg már 4-5 hónapos korban el lehet kezdeni, hogy fürdetés után bekrémezve picit hátra kell huzogatni a kis kukacát... A doktornőm viszont azt mondta, hogy 2 éves koráig nem kell "piszkálni"... Na, mi erre hallgattunk és rá is fizettünk... Most 2,5 éves a kisfiam, és jövő héten megyünk sebészetre, mert teljesen le van tapadva a fitymája és nagyon kis szűk a kukaca. 2 éves kora óta kenegetjük különböző krémekkel, és semmi hatása... Én azt javaslom, inkább kezdd el most hátrahuzogatni Neki, nehogy később legyen gond ezzel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook