Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Antidepresszáns egy életen át fórum

Antidepresszáns egy életen át (beszélgetős fórum)


1 2
35. grizus (válaszként erre: 31. - Megi04)
2015. okt. 13. 01:07

Neked Ő az isten? Nekem nem. Csak elolvasom amit ír.

Az orvosi diplomát inkább hagyjuk. Ha műteni kell, akkor oké, amúgy felejtős. De ezen nem fogok vitatkozni, mindenki elég nagylány-nagyfiú már ahhoz hogy eldöntse, kire-mire bízza magát. Elsősorban úgyis magunkat tudjuk meggyógyítani, a többiek csak segítenek ebben.

34. grizus (válaszként erre: 25. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 13. 01:05
A pszichés betegség és a bogyószedés két különböző dolog. Akinek segít, szedje nyugodtan. Akinek nem, ne csodálkozzon. Az ilyen bajok - egyáltalán bármiféle betegség, egyensúlytalanság - annak a jelei, hogy komolyabban kell venni olyan dolgokat magunkban, amik a felszín alatt vannak. Önismeretre van szükség, a problémák átlátására, a komoly kérdések megválaszolására. És sokkal több életörömre, az élet értékének átélésére. Ez nem lila szöveg, ezek gyakorlatias tények. Mindössze ennyit akartam mondani.
33. grizus (válaszként erre: 25. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 13. 01:03
Asszem félreértesz. Én is voltam depressziós, pánikbeteg is és még egyéb is, amit nem írok le.
32. MentsVár (válaszként erre: 31. - Megi04)
2015. okt. 10. 23:48
Miért gondolod így?
31. megi04
2015. okt. 10. 01:41

Ez a Szendi egy isten! Hátha még a markában lenne legalább egyetlen egy orvosi diploma!

Katasztrófa milyen spiller a pasi!

30. Regin_a (válaszként erre: 25. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 9. 22:40

Annak is örülnék, ha nem kéne titkolnom,"


Haggyad má'! Egy életet "átröhögtünk" a pánikomon, ami ugye a hétköznapi érteléemben dili, elmebetegség.

Vagy csak én voltam szerencsés? Mert mindig olyan főnökeim és barátaim, ismerőseim voltak akik a legrosszabb esetben is elfogadták, de nem próbáltak cikizni.

Engem persze nem is lehet e-miatt.


Rossz esetekben nem egyszer hazamentem vagy éppen orvoshoz, ha nem bírtam a rosszúllétet.


Mondok egy sztorit

Villamos laborban dolgoztam

Amikor ezt a szemétséget diagnosztizálták nálam, betegállományba kerültem, illetve a diliházba, OPNI

Visszatérve a melóhelyre elkezdtek ugratni, hogy majd jól meg-elektrosokkolnak és rendbejövök

Létezik egy műszer ami 500-1000V-ot állit elő ha tekerik a kurbliját

Meg lehet fogni, de tekerés közben ha elengeded akkor ráz csak meg

Na azzal kergettek hogy majd ők meggyógyitanak

:)

Jót röhögtünk.

Persze nem voltak ilyen vidámak az elmúlt évtizedek

Kopp-kopp, ma kibirható kevés, néha több Xanaxxal

29. Regin_a (válaszként erre: 22. - Grizus)
2015. okt. 9. 22:29
Emese, te jobbakat szoktál ennél írni. Azért köszönjük, különösen a Szendi ajánlását.
28. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 27. - N.diamond)
2015. okt. 9. 22:17

Szia! Köszi, hogy írtál! Igazad van azzal, amit írsz. És hogy bírod a gyógyszereket? Nálad nincsenek mellékhatások? Nálam egy idő után hányinger, éhségérzet, hirtelen alacsony vércukor, ami csak olyankor van, ha szedem az antidepresszánst. Egyébként meg bevált gyógyszer, csak nem szeretnék cukorbeteg lenni miatta. Most meg három hete szedem és estére mégis nagyon szomorú vagyok, sokszor napközben is rám jön a sírhatnék, elkeseredettség. Talán most több idő kell neki, hogy hasson. Két hét múlva megyek megint a dokimhoz, addig viszont hetente pszichológus. Nagyon szeretnék jól lenni, tényleg. Két hete lett egy cicám, az egy kicsit segít, hogy nem vagyok egyedül, ha hazamegyek, hogy törődnöm kell vele.

Egyébként pár éve voltam én is pánikbeteg, tudom, milyen borzalmas. Most "csak" szorongásaim és depim lett, ezért szedek gyógyszert, meg hogy megelőzzem pl. egy pánikbetegség kialakulását. Segített, hogy írtál, köszönöm!

2015. okt. 8. 18:33

Én nem szégyellem,hogy majdnem 10 éve szedek antidepi,és szorongás elleni gyógyszert. Évek óta úgy érzem, hogy jobban vagyok,mint amikor elkezdtem szedni. Számtalanszor említettem a dokinak, hogy fokozatosam, de abba szeretném hagyni a gyógyszerk szedést. Eggyel le is álltam, de ami maradt, azt minden alkalommal felírja,beszélgetünk,illetve kérdez a napjaimról, és a végén azt javasolja, egyelőre szedjem, inkább mint, hogy visszaessek. Volt egy szerencsére nem túl hosszó pánikos időszakom, ez hála istennek már régen volt és azóta sem jött elő. Az agyturkász szerint késleltett gyászreakció válthatta ki, a megelőző két évben halt meg az édsapám és a nevelőapám is relatíve fiatalon(64-65 év).Pokoli volt.

Folymatosan hajlamos voltam a depire, de elviselhetetlennek akkor tartottam, amikor 53 évesen munka nélkül maradtam, és az egészségem is nagyon megromlott. A doki által megállapított súlyos depresszió nem volt olyan borzalmas, mint a pánikbetegség, de ezt sem kívánom senkinek. Aki nem élte át, sosem fogja megérteni, milyen az amikor minden este azzal fekszel le, hogy jó volna nem felébredni, attól félsz, hogy meg fogsz bolondulni (ez csak egy a tünetek közül).

Ha kell életem végéig szedem, nem akarok folyamatosan szorongani,indok nélkül félni,stb.

Olvastam, hogy az alkoholisták nagy része nem kezelt depressziós volt, aki a szorongását az alkohollal oldotta. Az én közvetlen környezetemben is van, volt ilyen. Kár, hogy az emberek előbb elfogadják,hogy valaki alkoholista, mint dilidokihoz járó, gyógyszert szedő.

Én azt javaslom,legyél nagyon őszinte az orvosoddal, és fogadd el a tanácsát, javaslatát. Egy kiadós beszélgetésből fel tudja mérni egy szakember, hogy jól vagy, vagy csak mondod.

Fel a fejjel!

26. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 21. - Regin_a)
2015. okt. 6. 12:51

Köszi, hogy írtál. Tényleg segít. Tegnap voltam dokinál, azt mondta, egyelöre marad a Zoloft, aztán ha kicsit javul, meglátjuk, váltsak-e, vagy térjek vissza fél adagra, a mellékhatások miatt. De egyértelmü szerinte a szerotonin-hiány.

Tényleg segít, hogy megértesz, hogy olyanok is írnak itt, akik ezt végigcsinálták.

25. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 22. - Grizus)
2015. okt. 6. 12:48
Szerintem elhamarkodottan ítélkezel. Évek óta járok pszichoterápiára, voltam önismereti workshopon, és sokat olvastam a témáról (Szendit is). Ennek ellenére van olyan, hogy a szervezetben neurotranszmitter-hiány lép fel, és muszáj szedni olyan gyógyszert, amitöl a szerotonin-szint megint normalizálódik. A baj inkább az, hogy ez a betegség társadalmilag még mindig nem elfogadott, sokan reagálnak úgy, mint te. Emiatt az ember inkább nem beszél róla. Én tavaly nyiltan felvállaltam a betegségem, ráment egy barátság és majdnem a munkahelyem is, csak az mentett meg, hogy a rosszindulatú pletykázók nem tudtak kikezdeni, mert a munkám mindig ígényes, így a fönökeim mellém álltak,mindemellett tanácsolták, hogy ne kezeljem ilyen nyiltan. A bogyótól senki nem vár megváltást, én biztosan nem, de egy cukorbetegnek sem mondod, hogy mért ad be magának inzulint, mért nem megy neki gyógyszer nélkül. Ez a pszichés betegségekre is igaz. Remélem, egyszer majd felvilágosultabbak lesznek az emberek, és nem lesz stigma a depresszió. Annak is örülnék, ha nem kéne titkolnom, hogy naponta hányingerem van a gyógyszertöl, hogy egyáltalán gyógyszert kell szednem. Ha én el tudom fogadni, akkor más mért nem? Pedig hidd el, nekem volt a legnehezebb elfogadni.
24. kszb (válaszként erre: 22. - Grizus)
2015. okt. 6. 09:17
na persze... meg persze Szendi :D Ne bohóckodjál már.... ennyit a hozzáértésedről! Sztem ne erőltesd ezt a témát, ha alapvető ismeretek híján vagy a neurotranszmitterekről!
23. grizus
2015. okt. 6. 02:40
mond egy d
22. grizus
2015. okt. 6. 02:40

A szerotoninhiány egy mese. Olvassátok el Szendinél. Nincs, nem létezik ilyen.

Az ember alapból sem spórolhatja meg az önismeretet, de az, aki pánikkal, depresszióval, pszichés-lelki problémával küzd, még duplán el kell hogy merüljön benne. Egy bogyóval nem lehet kipipálni semmit, ezt tessék tudomásul venni, aki mást mondd, áltat, áttol, hazudik. Ezzel együtt a gyakorlatban nem vagyok gyógyszerellenes, de aki egy bogyótól várja a megváltást, csalódni fog, ezt tudom mondani tapasztalatból.

21. Regin_a (válaszként erre: 20. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 5. 20:58

Szerintem nem függ semmi külső hatástol ez a szemétség

Nem számit hogy tél vagy nyár, van-e kapxcsolat vagy nincs stb

Gyógyszert kell szedni folyamatosan

Igaz, én a hatásos gyógyszert vagy 2-3 év után elhagyatm, "elfelejtettem szedni" ahogy a doki mondta. Volt 4 teljesen tiszta évem

Voltak azóta is szívzűrjeim, és szédelgés, ami a pánikbetegségre jellemző, de nem szedek semmit az emlitett Xanaxon kivül

Kutyácskám is volt, az volt az egyetlen ami kirángatott a lakásbol amikor ócskán voltam


Szedd a bogyót. Ha egyik nem használ kezdj el egy másikat. Egyik csak fog tünetmentessé tenni.

20. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 18. - Regin_a)
2015. okt. 5. 16:32
Szia Regin_a! Köszi, hogy írtál! Tavasszal elhagytam a gyógyszert, aztán július közepén már megint elég rosszul voltam, szorongással kezdödött. Volt egy-két párkapcsolati próbálkozásom a tavasz-nyári idöszakban, az egyikkel jártam is, de csak a csalódások sorát bövítette a tapasztalat, hazudott, megpróbált anyagilag kihasználni, szakítottam vele. Abban az idöben jöttek újra a szorongások, amik nem múltak el, pedig nem volt egy hosszú kapcsolat, csak hat kibillentett az egyensúlyból. Aztán már csak a gyógyszerek segítettek. Mióta szedem az antidepit, kevesebb a szorongás, viszont jött ez a nagy-nagy szomorúság, ami megijeszt. Egy hete beszereztem egy cicát is, hogy ne legyek ennyire egyedül, hogy legyen mindig miért felkelni... Reggel jól vagyok,aztán ahogy telik a nap, úgy megyek lefelé a lejtön, este bögés, mellkasi fájdalom. A cica sokat segít, hogy gondoskodhatok róla, eltereli a figyelmem, a felelöségvállalás is jót tesz, azt hiszem. Ma visszamegyek a régi dokimhoz, aki idöközben megjött külföldröl, remélem, tud segíteni, nagyon szeretnék újra jól lenni.
19. Regin_a (válaszként erre: 13. - 123e772adb)
2015. okt. 2. 23:17
Ájj arébb mert leversz valamit!
18. Regin_a (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 2. 23:16

vigyáznom kell, hogy ne alakuljon ki cukorbetegség, mert megváltoztatja a szénhidrátanyagcserét és ezt érzem is, többet eszek, hányinger, hirtelen leesik a cukrom, ha szedem."


Leesik mert amúgy is kevés cukrot, szénhidrátot viszel magadba

Oldalakon át sorolják a lehetséges mellékhatásait,

[link]

de a cukorszint nincs közte, illetve a hányingert emliti.

Ha más nem indikálja a csökkentett szénhidrát bevitelt, inkább étkezzél "normálisan" és nem tapasztalod ezt.


" folyamatosan kell szednem egy antidepresszánst és ezt nagyon nehezen tudom elfogadni."

Miért nehezen? Jobb lenne ha inzulinozni kellene magad, vagy bármi más gyógyszert szedni egy életen át, mint nem kevés betegség esetén?


A Zoloftot nem szedtem, de erős 30 éve tartó pánikbetegség alatt bizony kipróbáltam nem kevés bogyót

Mostanság pár "esettöl" eltekintve tűrhetően vagyok csak nagyon kevás Xanaxxal

Kilépés ebböl véglegesen nincs. Majd talán egyszer megatalálják a megfelelő gyógyitó gyógyszert.

17. 9e5f7e5437 (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 2. 22:56
Szia! Évek óta szedek gyógyszereket ........... depresszióra is , de skizofréniára is :-( 20 éve ..
16. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 15. - Ancsi30)
2015. okt. 2. 22:22
Szia Ancsi! Nagyon örülök, hogy írtál, sokat segít, hogy van, aki hasonlót élt át és ezért megért. Én is szedem a gyógyszert, most elfelezem és a két fél tabletta között hagyok pár órát, így nem olyan erős a mellékhatás (vércukoringadozás). Közben lett egy cicám, ez is sokat segít, hogy törődhetek vele, kicsit eltereli a figyelmem. Neked is szép napot!
15. ancsi30 (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. okt. 1. 18:02

Szia.

Sajnos nem csak te vagy így. Én hasonlóképp vagyok, s mindent megteszek, hogy gyógyszer nékül éljek. Kinezológushoz járok, meditáció, sport...a létező lehetséges alternatív terápián jártam. Szedem a neuroptim vitamint, mellette elhagytam a glutént, cukrot,és minden E betűs kész kaját. Nálam pánikbetegséggel kezdődött, majd iszonyatos rossz gondolatok, és ekkor mondtam azt, hogy nem szenvedek nap mint nap, szedem a gyógyszert. A mai napig szedem, és nehéz elfogadni, de inkább így élem az életem, mint esetleg alkoholista, vagy munka nélül egy olyan ember aki nem én vagyok. Sokan írnak, akik nem tudják elképzelni, mennyire nehéz, de azt kívánom soha ne is tudják meg! Mert észt osztani könnyű,de inkább No komment.

Szép napot!

14. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 13. - 123e772adb)
2015. szept. 24. 11:51
Ne haragudj, de ki vagy te, hogy ilyeneket írsz? Átélted talán ezt a betegséget? Nem kellene meggondolatlanul odamondani valamit, bár persze a fórum adja ezt a lehetöséget is...
13. 123e772adb (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 24. 11:03
Kell? Nem kell! Húzd le a slozin! Kb oda való!
12. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2015. szept. 24. 10:57

Szia!

Hü, ez nagyon durva... A mi családunkban nincs alkoholbeteg, depressziós viszont igen. Szerintem én meg a növérem kezeltetjük, de lehet, hogy a nagymamám is depressziós volt, csak nem tudott róla.

Ez van, ezt dobta a gép. Megpróbálom elfogadni, a gyógyszer egyébként segít, már kicsit jobban vagyok.

11. kszb (válaszként erre: 5. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 23. 12:31
nekün k azt mondta a doki, h igen, ez örökletes sajna. Párom családjában is ott van a dolog a felmenőkben. Van aki alkohol beteg is lett emiatt.
10. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 23. 12:16
Méz, csokoládé?
9. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - 77e2fce5e3)
2015. szept. 23. 12:06

Meg nem biztos h sikerult.

Meggyogyulni nem lehet,csak tunetmentesse valni !

8. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2015. szept. 23. 11:58

Szia! Én 8-szor hagytam abba, minden évben tavasszal. Aztán öszre mindig szednem kellett... Ez azt hiszem, kimeríti a 3xos próbálkozást :-(

Örülök, hogy neked sikerült! A legjobbakat kívánom!

2015. szept. 23. 11:45

Szia!

En is szorongascsokkentot szedtem,bar nem azt amit te hanem citapramot.

19 voltam nagyjabol amikor elkezdtem azelott mindenhol jartam.

Kineziologus ,pszichologus,joga,stb....

Aztan talaltam egy normalis pszichiatert!


Felirta a gyogyszert,elotte vele is probaltunk ilyen kanalas gyogynovenyt stb...ami nem segitett.


Vegul a megoldas a gyogyszer lett,mellette tudtam normalis,ertekelheto eletet elni.


Eltelt par ev a gyogyszer mellett is voltak kissebb nagyobb hullamvolgyek de olyan nagy gaz nem volt.

Abba is hagytam ahogy a dr.no tanacsolta....


Aztan megint par honap utan vissza jottek a tunetek,ismet gyogyszer ...

Aztan megint eltert par ev.


Ugy ereztem mar jo ideje h sinen van az eletem.

Orvoshoz se jartam evek ota,csak a gyogyszert feliratni.


Most kb 2 honapja megint abba hagytam.

Jol vagyok,nincsenek hullamvolgyeim.


En most azert hagytam abba mert idovel babat szeretnenk,illetve mar csak megszokasbol szedtem.


A dr.no azt mondta h az orvosi nagykonyvben azt irjak h az antidepit 3* lehet megprobalni elhagyni,azt is csak nyaron amikor nincs depresszios idoszak.

Ha 3.nak is vissza esel,akkor nem tanacsos jojozni,szedni kell!


Van aki ezzel szult....stb...


En mindig ugyan abban az adagban szedtem,csak egyfajta gyogyszert.

Napi 1 szem este...

6. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2015. szept. 23. 10:59
Kedves quififi! A bajt kezelik, a szerotoninhiányt. Az okát többéves terápiában keresem, annyi könyvet olvastam, hogy lassan tanácsadó irodát nyithatnék, életmódot váltottam, diétázom, és tényleg foglalkozom a lelkemmel. A beszélgetös terápia nagyon hasznos, elöbbre vitt az életemben, de sajnos nem elég, úgy tünik, a szorongás ennek ellenére fellép. Aztán ha a gyógyszertöl megint elég szerotonin van a szervezetben, elmúlik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook