Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Annyi fügém érik, hogy nekem sok. Nem főzök lekvárt,... fórum

Annyi fügém érik, hogy nekem sok. Nem főzök lekvárt,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
62. eritrea (válaszként erre: 59. - Liliom10)
2022. aug. 22. 14:44

Nagyon szépen köszönöm!🥰

Meg fogom nézni 🙂

61. csemár (válaszként erre: 59. - Liliom10)
2022. aug. 22. 10:27

Sok az éretlen füge még nálunk is.

Most szedtem le (két eső között) vagy másfél kiló érettet. Már repedezik. Ami azt jelenti, hogy ha még jön rá eső, akkor az érő fügéből már nem lesz nagy haszon, tönkremegy.

60. globus
2022. aug. 22. 10:26
Sparban 199 ft. Darabja 😁
59. liliom10 (válaszként erre: 58. - Eritrea)
2022. aug. 22. 10:12

Fügefa/fügebokor nevelése- minden, amit tudni érdemes

[link]


A mi bokrunkon pont így néz ki a gyümölcs. Talán közönséges fügénk van. Most termett le az első adag, de rengeteg pici füge van a bokron, kíváncsi vagyok, beérik-e ősszel.

A legfontosabb, hogy szélvédett, napos helyre ültesd.A mienket kora reggeltől kb. du. 2-3 óráig süti a Nap. A déli lejtőt is szereti.

A SPAR-ban most lehet kapni, 199 Ft/db áron !!! Biztos termett 20-30000 Ft értékű fügénk ! :)

58. eritrea (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 21. 22:10

Amióta olvastam a fórumot, ezen agyalok.

Tegnap este sétáltunk és itt az utcában egy csomó fügefa van. Nem túl nagyok a gyümölcsök és kb 85-90 százaléka zöld, de érik a többi.

A füge az egyik kedvemc gyümölcsöm és most azon agyalok, hogy ide Siófokra tavasszal jó lenne ültetni.


Visszaolvasok majd, mert sok szuper infót írtatok a fákról és a gondozásunkról, s úgy emlékszem a fajtákról is.

🙂

57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Bichi)
2022. aug. 15. 13:22
Vannak fajták amikről tavasszal potyog az első termés. Főleg ha kicsit megfázik. Van amelyik jól megtartja a bogyókat. Nekem ilyen is és olyan is van. Mindegyik fajtának van előnye és hátránya is. Ezért érdemes több félét tartani.
56. Bichi (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 13:13
Nálam is idén az egyik bokorról már most is zölden potyognak le, pedig tele van, és eddig minden évben megérett. Idén már egyet ehettem róla :)
55. vigyefene (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 12:18

Úgy néz ki hogy a füge.

[link]

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Globus)
2022. aug. 15. 12:16
De biztos nagyon dekoratív bokrok. 😀
53. globus (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 12:02
Hát akkor ennyi 🙂
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Globus)
2022. aug. 15. 12:02
Horvátországban nem csak a nálunk is termő közönséges (Adriai) füge van. Ha valaki vaktában vásárol ott, rosszul járhat. Meg kell tudni kell-e hozzá hímivarú füge is, és akkor azt is kéne hozzá venni. Bár nálunk nem érdemes ezzel próbálkozni, mert a fügedarázs -10 foknál hidegebbet nem bír ki.
51. globus (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 11:52
Mindhárom csemetét Horvátországban vették.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Eritrea)
2022. aug. 15. 11:50

A hegyvidéknek más a klímája mint mondjuk az alföldnek. De ha minimum 6 óra hosszat éri a nap a fügét, már lehet rajta termés hegyvidéken is. Én ha olyan helyen élnék, korai fajtát ültetnék. Ami ha később is terem 1 hónappal a normálisnál, akkor is beérik.

Hazánkban Becsehely és környéke a legideálisabb a fügetermesztésre. Nyugat Dunántúl egy részén mediterrán jellegű a klíma, ott pl. soha nem fagyott el a füge akkor se, ha nálam -20 fok volt. Ott van az ismert legnagyobb fügeliget is hazánkban.

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Globus)
2022. aug. 15. 11:43

A füge 2 hullámban érik. Tavasszal elkezdenek nőni az első hullámban érő fügekezdemények a csupasz, levél nélküli vesszőkön. A korai fajtáknál ezek érése július legelejétől kezdődik, a kései fajtáké július 20. után. Közben ahogy nőnek a vesszők leveleket hozva, a levélnyelek tövében hamarosan megjelennek a második hullám (másodtermés) kezdeményei. A koriaknál aug. elejére, a késeiknél szeptemberre tehető az érés kezdetének ideje.


Ha nálad minden termés lehull kisebb diónyi méretben, nagy valószínűséggel olyan fajta fügéd van, aminek a megtermékenyítéséhez fügedarázsra van szükség. Mediterrán területeken ezekből a fajtákból van nőivarú és hímivarú füge. A hímivarúban élnek a fügedarazsak, kellő időben átrepülnek a nőivarú fügékbe, megtermékenyítik azokat, majd helyben elpusztulnak. Tehát beledöglik. Ezért nem eszik arrafelé a vegánok a fügét. A nálunk préselten kapható aszalt fügék ilyenek. Arról ismerni fel, hogy rengeteg kemény mag van a fügében. A nálunk termő fügékben sokkal kevesebb és nem kemény magok vannak. A magok üresek, terméketlenek.

A hazánkban termő fügék beporzás nélkül teremnek.

48. globus (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 10:57
Milyen hullám? Most van rajta dögivel, ami ősszel éretlenül lepotyog. Aprók maradnak. Télre lehullanak a levelek, tavasszal kezdődik elölröl. 10 éve ugyanígy. Amúgy szép a fa.
47. globus (válaszként erre: 43. - Eritrea)
2022. aug. 15. 10:54
Lehetséges. Mi is hegy lábánál élünk.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Vigyefene)
2022. aug. 15. 10:38
A füge? Nem az alma?
2022. aug. 15. 09:55
Szegény Évának pedig tiltott gyümölcs volt.
2022. aug. 15. 09:46

felénk abból is pálinkát főznek,ha sok van..

a sárgadinnyéből is!

2022. aug. 14. 21:34

Tudom, nem kértél tanácsot, bocsánat 🥰


Sajnos édesanyámnak se érik be sosem, csak pár szem. Talán mert hegyvidéken él..?

Legutóbb Görögországban ettem kilószám. De az évekkel ezelőtt volt. Szerencsére lehet kapni idehaza is, bár nem mindenhol sajnos.

2022. aug. 14. 21:28

Nem próbálod esetleg eladni amire nincsen szükséged?

A füge az egyik legfinomabb gyümölcs.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Globus)
2022. aug. 14. 20:14
Az első hullám se érik be?
40. globus (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 20:13

Ilyen mi fajta sosem beérőnél nincs nagy kockázat :)

Akartam csinálni fotót múlt hétvégén róla, de nem volt nálam a telefon.

Ezekről talán már létra segítségével sem lehet visszacsípni, túl nagyra nőttek.

2022. aug. 14. 20:13
Én elfogadom hogy a kései fajták kevés másodtermést érlelnek be, mert nekem vannak korai fajtáim is. Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Ezért ott ahol hely van, nem 1 fajtából kell 3 bokrot tartani, hanem célszerű 3 különböző fajtát.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Globus)
2022. aug. 14. 20:10
A fügének folyamatos a nedvkeringése akkor is, ha a vesszővégeket visszacsípjük. Mivel nem tudja az ágat tovább növeszteni, a termésekbe tolja az energiát. A termésérést kevésbé befolyásolja a visszacsípés, viszont kijönnek az alvó fügekezdemények, amiből következő évben az első termések lennének. A visszacsípéssel lemondunk az első termésről ami saccra lenne mondjuk áganként 4-5-6 szem, cserébe azért, hogy hátha beérik hamarabb most 1-2. Hosszú enyhe őszön esély van rá hogy beérik, különben nem, viszont az első hullám következő évben elmarad a visszacsípett vesszőkön. Azt meg lehet csinálni hogy a vesszők 1 részét csípitek vissza, így nem vész minden.
37. globus (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 19:16
Mi lenne az?
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Papája)
2022. aug. 14. 17:43
Hahó Papája! Addig ne csípd vissza amíg nem beszélünk, mert megbánhatod.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Icuska538)
2022. aug. 14. 17:41
55Judit vagyok.😀
2022. aug. 14. 17:39
Ez a fórumnyitó nagyon ismerős nekem! A múltkor a facebookon is volt egy ismerős arra rájöttem ki ő. Na itt is úgy vagyok! 🍍
33. csemár (válaszként erre: 32. - Csemár)
2022. aug. 14. 17:33
Pl.: [link]
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook