Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek Nekem, Anyukám ma kapta meg a vérképét és picivel több a GGTszintje annyi mindent lehet olvasni itt ... Szerintetek mi lehet? fórum

Segítsetek Nekem, Anyukám ma kapta meg a vérképét és picivel több a GGTszintje annyi mindent lehet olvasni itt ... Szerintetek mi lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 6. 11:46
Köszönöm csajok a válaszokat! :))
2012. szept. 5. 16:19

Semmi, na aggódjatok!

Nekem a pajzsmirigy betegségem miatt szokott magasabb lenni, amikor duplája lett a felső referencia értéknek, akkor írt fel gyógyszert a dokim, de nem szedtem, hanem vettem májvédő teát és máriatövis teát és azzal rendbe tettem, az utolsó vérvételen nekem is 40 volt, de nálunk 38 a felső referencia érték. Nekem magasabb volt a koleszterinem és a trigliceridem is.


Ha valakinek az italtól magasabb, akkor neki nem csak ennyivel, hanem több százzal magasabb.

10. fzsuzsa76 (válaszként erre: 1. - Törpilla 89)
2012. szept. 5. 15:51
A vérképből nem szabad 1 értéket kiragadni, mert sok értelme nincs.Ha a májfunkció többi értéke normál határon belül van, akkor ez az 1 eltérés nem jelent semmit.Apukámnak volt 600 - as is a GGT-je 10-15 évvel ezelőtt:-( Na jó, ő persze tudta miért van.Most már ő is határértéken belül mozog:-)
9. Törpilla 89 (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2012. szept. 5. 15:21
:)
2012. szept. 5. 14:59
AZt gondolom, hogy ez egyáltalán nem eltérés.
7. Törpilla 89 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 5. 14:48
köszönöm a válaszodat!!! :)
2012. szept. 5. 14:42

Nekem epekövem volt, amikor 85-ös volt az érték.

Lehet esetleg valami gyógyszer mellékhatása is.

Ne ijedjetek meg, nekem magasabb maradt a határértéknél sajnos, de minden orvos azt mondta, nincs jelentősége, ha minden más jó.

5. Törpilla 89 (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. szept. 5. 14:40

nem semmit sem éppen ez az,hogy egy korty alkoholt sem iszik... se semmi gyógyszert...

köszönöm a válaszodat!! :)

4. kinni (válaszként erre: 1. - Törpilla 89)
2012. szept. 5. 14:39

A máj működésével függ össze, máj méregtelenítő kúrával könnyen lentebb vihető.

Bármi gyógyszer, vegyi anyag, alkohol, tartósító egyéb egészségtelen dolog okozhatja.

2012. szept. 5. 14:38
szed gyógyszert?ivott alkoholt előzőz nap? ez egy májenzim,picit lett csak magas,bármi okozhatta,nem lesz baj miatta szerintem.de majd a doki megmondja :))
2012. szept. 5. 14:35
mert átlagos érték 7-32 és neki 40 lett... Előre is köszönöm a válaszokat!!!
2012. szept. 5. 14:34
Segítsetek Nekem, Anyukám ma kapta meg a vérképét és picivel több a GGTszintje annyi mindent lehet olvasni itt ... Szerintetek mi lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook