Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul szeretnék tanulni. Hogyan fogjak hozzá? Keressek nyelvtanárt? Ki, mit ajánl? Minden tanács jól jön. fórum

Angolul szeretnék tanulni. Hogyan fogjak hozzá? Keressek nyelvtanárt? Ki, mit ajánl? Minden tanács jól jön. (tudásbázis kérdés)


16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 16f581fad6)
2016. dec. 29. 21:48
Á l'école, j' étudée francais...
15. 16f581fad6 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2016. dec. 29. 21:00
Ohh, that's great! Do you speak any other foreign languages? :D
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - 16f581fad6)
2016. dec. 29. 20:18
Oh yes, of course... :D
13. 16f581fad6 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2016. dec. 29. 19:38
Indíthatnánk egy tanuljunk angolul fórumot is. :)
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2016. dec. 20. 21:32

Nem sértődöm meg, felsőfokúm van németből. (ráadásul külker is, mert folyékony németséggel elmondtam, hogy németül tudok, külkerül nem, de köteleztek a nyelvvizsgára. Megsajnáltak, megadták a kettest szakmai nyelvből. :D Úgy az írásbelin, mint a szóbelin helyesen alkalmaztam a szabályokat, csak nem tudtam, miért.


Gyerekkoromban ragadt rám, Németországban. Ugye elhiszed, hogy nem akartam mindennek a nyelvtani alapját tudni 7 évesen?


Ma sem akarok, irtózat keserves a nyelvtan, csak éppen most kell. Németből kell mégpedig, mert kissé túlkorosan jöttem rá, hogy nekem végzettség is kell. Hát nyúznak vele rendesen... Angolból elég lesz, ha helyesen alkalmazom. Abból nem akarok fordítani.

11. gabbbicica (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2016. dec. 20. 16:23

Hát ne sértődj meg, de nyelvtan nélkül nem sok esély van a nyelvvizsgán. Sok minden nyelvtantól és szövegkörnyezettől is függ, és azért nem ártana megtanulni. Nem értem, hogy melyik írásbeli nyelvvizsgán van esélyed a rád ragadós módszerrel. De szóban sem valószínű, hogy díjaznák, ha nem használsz normális szerkezeteket egy középfokú nyelvvizsgán.


Én németül és angolul is "nyelvtani" alapon beszélek, és nem idézem fel természetesen az egész nyelvtant, de mondjuk tudom, hogy mi különbözteti meg a jelen, múlt, jövőidőt, vagy hogy egy látszólag "értelmetlenül" kitett for, ab, zu stb. mennyire megváltoztatja pl. egy ide alapjelentését.

2016. dec. 20. 12:51
De akár csoportban, akár egyénileg (és jó érv a csoporttagokkal szembeni becsvágy), szerintem tanár általában kell, ritka kivétel az olyan nyelvzseni, aki másképpen is megtanul egy nyelvet.
2016. dec. 20. 12:49

A csoportos nem is jutott eszembe, mert én nem akarok nyelvtanozni. A fene se magol! Nem is tudom, hogy tanuljam meg a nyelvtant így utólag a németben sem.

A suliban franciául tanultam, a dolgozatok előtt két napra a fejemben maradt a ragozás, utána sutty elszállt. Alkalmazni helyesen tudtam, a német alapján.


Nem is értem, akik egy nyelvet nyelvtani alapon tanulnak meg, azok az egészet felidézik, mielőtt megszólalnak???


Az angol nyelvvizsga kelleni fog. (Csak a vizsga, használni nem akarom, ha nem muszáj.) Viszont ott nem kérdeznek tételesen nyelvtant. Úgyhogy van esélyem a rám ragadós módszerrel.

8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - April001)
2016. dec. 20. 09:10

Én csoportos nyelvtanfolyamra mennék az elején, de utána is, mert egyrészt 4-5 ember kezelhető mennyiség, és az óradíj sok nyelviskolában kijön 4-500 Ft-ra így.


Illetve engem motivált, hogy megírjam a házim és készüljek, h ne égjek le a csoporttársak előtt, h már megint csak nekem nincs kész a házifeladat :D

2016. dec. 19. 20:07

szerintem iratkozz be valamilyen csoportos nyelvtanfolyamra, az elején sokkal szórakoztatóbb csoportban tanulni egy nyelvet.

utána, vagy esetleg ezzel párhuzamosan később érdemes magántanárhoz is járni, aki célzottan tud segíteni egy-egy területen, ahol jobban szeretnél fejlődni.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Ca6273a8a5)
2016. dec. 19. 17:42

Épen ezért nem kell az első adandóhoz menni. Én találtam egy olcsót, és jól haladunk.


A netes anyagok jók, de nem egy irányt követnek, csak úgy találomra lehet tanulni.

2016. dec. 19. 17:33
én, ha elkezdeném, magántanárhoz mennék, ha ki tudnám fizetni. ugyanis már mindenhol profin beszélik ezt a nyelvet.
2016. dec. 18. 01:46
Angolból kezdő, de németül elég jól tudok. Ragad rám az angol is, csak beszédből lenne jó több gyakorlás.
2016. dec. 18. 00:35
Attól függ. Valamilyen nyelven már beszélsz? Angolból kezdő vagy?
2016. dec. 17. 20:14
Én nem nagyon szeretnék, de muszáj, találtam olcsó tanárt.
2016. dec. 17. 18:43
Angolul szeretnék tanulni. Hogyan fogjak hozzá? Keressek nyelvtanárt? Ki, mit ajánl? Minden tanács jól jön.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook