Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek 3 év alatt a nulláról meg lehet tanulni angolul úgy, hogy felsőfokú nyelvvizsgát szerezzek? fórum

Szerintetek 3 év alatt a nulláról meg lehet tanulni angolul úgy, hogy felsőfokú nyelvvizsgát szerezzek? (beszélgetős fórum)

2010. jan. 17. 09:09
14 év német után baromi könnyű angolt tanulni, mert alapvetően ugyanaz, csak nincs ragozás. Érdekelne, hogy állsz most.
2009. szept. 9. 11:24

Ha kimész külföldre is közben gyakorolni, akkor biztos.

Közben szerezz egy jó angol tanárt, én is ezt tettem, kellett a diplomámhoz az angol nyelvvizsga. 3 hó alatt középfokon sikerült elsajátítanom az angolt vele :) persze volt már alapfokú alapom, de a suliban tanult angol elmarasztalható az ő tanítása mellett.

2009. aug. 13. 19:14

Helló....

Az angol nyelvtanulás engem is érdekelne.....

De egyedül nem megy.. :-)

2009. júl. 26. 15:20
Én úgy hallottam szakemberektől, hogy egy nyelvvizsga letételéhez 740 óra vétele szükséges.Biztos vannak egyedi eltérések-de ahogy a vezetés tanulásának is van egy optimális óraszáma, lehet, hogy ebben is van valami.Ahogy idnus írja, más, ha csak az a célod, hogy "papírod" legyen, de más, ha a leendő szakmádhoz lesz szükség tárgyalóképes tudásra, és szaknyelvre.
17. idnus (válaszként erre: 1. - Pocy88)
2008. szept. 5. 11:05

hello!

angolt 3 év alatt meg lehet tanulni, főleg német után. de én azt javaslom, hogy közép szakmaira hajts. mert a szakmai az csak szókincs kérdése.

én az OECONOM angol szakmai közepet csináltam, és eléggé primitív. egy normál középfokú tudással és egy fél füzetnyi szakmai szókinccsel kisujjból kirázható!

16. 01c8755c79 (válaszként erre: 12. - Pocy88)
2008. aug. 1. 11:35
Szerintem keress valami jó motivációt. Anélkül - szerintem - semmit nem lehet tartósan csinálni. ... és akkor tudod élvezni, amit csinálsz. Szerintem az is fontos. Lyányka egyszerűen bele van bolondulva a különféle nyelvekbe... most éppen a bollyvood-os filmek alá csinál magyar feliratot, amelyiknek még nem volt. :o))) Magyar nyelvű film vagy tv műsor már nem is megy nálunk. :o))
15. toncsimimi (válaszként erre: 6. - Pocy88)
2008. aug. 1. 11:22
Az első éven vagyok túl a főiskolán, tehát még két évem van hátra a diplomáig. Most kezdek el az angollal komolyabban foglalkozni. Remélem ez a két év elég lesz a középfokúig! :)
14. genlips (válaszként erre: 10. - Pocy88)
2008. aug. 1. 11:21
Oké, magántanár oké! De egyedül nem jó... magadnak adsz fel házit? :S Magyadnak magyarázod meg a jelentést? Magad motiválod? Nekem nem menne!
13. genlips (válaszként erre: 8. - 01c8755c79)
2008. aug. 1. 11:19
wow.. Taníttasd is ki legalább (!) két nyelvből! :)
12. Pocy88 (válaszként erre: 8. - 01c8755c79)
2008. aug. 1. 11:19

Gratulálok a lányodhoz és a lányodnak.

Ezek szerint akkor nekem is sikerülhet a dolog.

11. Pocy88
2008. aug. 1. 11:18
Jaj még nem vettek fel =) majd 29-én derül ki =) pótfelvételiztem
10. Pocy88 (válaszként erre: 7. - Genlips)
2008. aug. 1. 11:17

Mindenképpen magántanárra gondoltam, csoportban nehezebben tanulok. Sokan mondják,hogy ott húzzuk egymást, de valahogy nekem sosem ment.

Azt nem tanácsolja senki, hogy magamtól álljak neki ugye?

2008. aug. 1. 11:17
Ja és gratulálok, hogy felvettek!! :D
2008. aug. 1. 11:16
Kislányom tavaly nyáron végigcsinálta a LITE nyári intenzív tanfolyamát, előtte az általánosban azért tanult angolt persze... áprilisban megcsinálta a középfokú nyelvvizsgát, azóta is jár hetente egyszer tanárhoz. A múlt héten szólt a tanár, hogy a novemberi felsőfokú vizsgára jelentkezzen be a lyány. Szeptemberben lesz 16 éves. Tehát szerintem megcsinálható, ha a nyelvtanulás az életed... ha azzal kelsz és azzal fekszel.... (lányka még komolyan tanulja mellette a franciát, és ismerkedik néhány keleti nyelvvel is.)
7. genlips (válaszként erre: 3. - Pocy88)
2008. aug. 1. 11:14

A nyelvtant el tudják neked magyarázni csoportban is, addig, míg le nem adják neked az összes nyelvtant, talán ez a legcélszerűbb. Aztán magántanár (szerintem) feltétlen, mert sok idő kell ahhoz, hogy szépen ki tudd fejezni magad, ezt meg kell tanulni.

A nyarakat nagyon használd ki nyelvtanulásra!!

Amúgy tanfolyamra is úgy érdemes járni, ha az heti 5x5-ös, úgy magadon is érzékelni fogod a fejlődést.


Ha már belevágsz a nyelvtanulásba, intenzíven tedd, mert különben sok tanulás elveszik!!

2008. aug. 1. 11:00

Huhh, nagyon jó ezeket a pozitív visszajelzéseket olvasni, köszönöm szépen hogy írtok.

Meg fogom nézni mindkét variációt hétvégén.


Toncsimimi: főiskola mellett simán tudsz haladni a nyelvvel?

2008. aug. 1. 10:54

Hasonló cipőben járok, mint te annyi különbséggel, hogy a középiskolában négy évig már tanultam angolul. Igaz annak már 12 éve...

Tavaly főiskolát kezdtem el és nekem is szükség lesz a középfokú nyelvvizsgára.

Most ajánlotta egy ismerősöm a kreatív nyeltanulást, állítólag hihetetlenül hatásos!!! Megnéztem a honlapjukat és nekem tetszik, valószinüleg kipróbálom.

www.kreativnyelvtan.hu

2008. aug. 1. 10:43
Bőven meg lehet tanulni, sőt, ha az egyetemen halasztasz egy évet és kiutazol külföldre dolgozni, akkor az az egy év alatt olyan folyékonyan meg tutsz tanulni angolul beszélni, mint ahogy az angolok v skótok v írek v a walesiek beszélnek. És ami nagyon nem hátrány, h jó pénzt is kereshetsz kint és mindemellett ingyen nyelvtanfolyamok is vannak Skócia területén, csak rá kell keresni neten, h mi is az a Learning Link. :D Én is ott tanultam meg a nyelvtant, a többit pedig az élet hozta magával. Előtte én is németet tanultam, de az nagyon nehéz volt, az angol extra könnyű. Fél év múlva már egész jól beszéltem, bármit el tudtam intézni. Folyékonyan beszéltem már fél év múlva is, de természetesen akkor még kisebb volt a szókincsem, mint most. Ha külföldön tanulsz meg angolul, akkor angolul fogsz gondolkozni, nem pedig először összerakod a mondatot magyarul, majd fordítod angolra, hanem angolul megy majd minden.
2008. júl. 31. 17:58

Köszönöm a gyors választ. Most jelentkeztem fősulira, érdeklődtem az órarenddel kapcsolatban is és nem vészes. Mellette tudnék tanulni és a nyár hátralévő részében is aktívan tudnék tanulni.

Magántanárhoz járt vagy csoportba?

2. fe6fe7671f (válaszként erre: 1. - Pocy88)
2008. júl. 31. 17:57

Igen.

Barátom (férfi) három év alatt letette, és utána mégegyet, majd szinkrontolmácsként dolgozott.


De ő férfi. Egy nőnek rengeteg egyéb tennivalója van, míg egy férfi ráér tanulni.

2008. júl. 31. 17:45

Sziasztok!

14 év német tanulás után (nincs hozzá nyelvérzékem) szeretnék angolra váltani. Jelentkeztem fősulira, és a diploma feltétele felsőfokú C vagy középfokú C + szakmai nyelvvizsga. Meg lehet tanulni 3 év alatt felsőfokon angolul?

Várom pozitív és negatív hozzászólásotokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook