Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni fórum

Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2012. jan. 28. 18:35
Melis az a gond hogy akárhányszor bemegyek ebbe a boltba sosincs ott senki a dolgozokon kivül,szerinted odaadhatom egy csajnak is egy lengyel csaj kedves velem mindig.ö van a pénztárba.
308. MelisUK (válaszként erre: 285. - Crawley girl)
2012. jan. 28. 15:53

Persze, hogy jó. De fontos, hogy a managernek add oda. Mondd meg, hogy munka után érdeklődsz, hogy beszélnél a managerrel. Az egészben annyi a lényeg, hogy lásson, mivel valószínűleg ő dönti el, hogy kit vesz föl - hacsak nincs valami fölöttes manager.

Én világ életemben így kerestem és találtam munkát. Hirdetésekre is jelentkeztem a munkaügyi központnál vagy munkaközvetítőknél, soha semmi választ nem kaptam.

2012. jan. 27. 13:51
Igen az .szerencsés vagyok.
306. Jasmine24 (válaszként erre: 305. - Crawley girl)
2012. jan. 27. 11:37
:) Nagyon romantikus!
2012. jan. 27. 11:31
Igazi uriember ,volt velem ez nagyon tetszett,most is az de akkor ugy éreztem magam mint hamupipöke..DDD
2012. jan. 27. 11:30
Anyum itt ment férjhez és mikor kijöttünk látogatoba,akkor eljött steven hozzájuk mivel a mostohaapámmal dolgoztak együtt és elmentünk sétálgatni,megmutatta a várost aztán egymásba habarodtunk pedig csak mutogattunk az elején.
303. Jasmine24 (válaszként erre: 302. - Crawley girl)
2012. jan. 27. 11:16
Ertem! :) Megkerdezhetem, hogyan ismerkedtetek meg a ferjeddel? Ti mar itt voltatok Angliaban vagy otthon talalkoztatok? :)
2012. jan. 27. 10:35
Pontosan és én szeretek iskola után a lányommal foglalkozni,tanulni vele.Természetesen ha suli idö alatt lenne munkám elmennék de este nem megyek mert a lányom az elsö,és ezt a párom is igy gondolja..Mindennek utánna kell járrni akkor nem ér csalodás ,én mindent párom után kapok meg még working tax creditet is kapok pedig egy napot nem dolgoztam itt,de ö Angol és rengeteg adot fizet ezért utánna kapok meg mindent.
301. Jasmine24 (válaszként erre: 299. - B.Marcell)
2012. jan. 27. 10:30
:) Igen igy van! Akkor igy keszulunk a dolgokra!
300. Kyuuketsuki (válaszként erre: 296. - B.Marcell)
2012. jan. 27. 10:02

Szívemből szóltál...olyan hamar felnőnek...

A legszebb időszak ez!

Akinek nincs gyereke az nem érti, majd akkor ha már neki is lesz.

Az alapokat az ember ilyenkor rakja le.Utána kikerülnek a kezünkből és már csak szépítgetni lehet rajtuk!:)De ha nem adtuk meg nekik az alapokat akkor már azt sem!

299. B.Marcell (válaszként erre: 297. - Jasmine24)
2012. jan. 26. 19:39

nincs mit,nagyon szivesen!En amondo vagyok,akkor minek is benefit,ha valaki annyit tud keersni,akkor tok felesleges,az megis tobb ha kiszamolod mint a tamogatasok!!!szoval ne aggodj!!:)

nalunk ha mar ket kereset lesz,nem fog hianyozni a havi plusz 500 par £,erted.a tamogatsokon felul 16 eves korig jar a child benefit,amelynek az osszege ,egy gyerek eseten heti 20£,2 gyerek eseten 33£ hetente,mi egeszben kapjuk,havi 80£ot,minden honap 14.en ,ha jol hiszem. (ra is tusszentettem):).de nem olyan regen hallottuk,ha hetfoi napon szuletik a gyermek,mindig hetfon szamlan a penz:),mikor mentunk a Lakaskerelmunket leadni sajat hazra,akkor mondtak,h ez igy van:)

298. Jasmine24 (válaszként erre: 296. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 18:19
Meg ugyan csak tervben van a babank, de teljesen egyetertek veled. Az ember ne azert szuljon, hogy aztan massal neveltesse fel a gyereket. En abbol szerencses leszek, hogy nekem a munkahelyem nagyon felxibilis. Valoszinu reszmunkaidore siman letudom majd magam fokoztatni es akkor lenyegeben meglesz oldva a problema. Valamint otthonrol is tudok dolgozni, ha ugy adodik a helyzet. A csaladosokat tamogatjak nalunk es ennek nagyon orulok.
297. Jasmine24 (válaszként erre: 295. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 18:16
Koszonom az infokat, akkor "sajnos" ezek alapjan nem fog nekunk jarni minden benefit. Vegulis a munkahelyemrol kell hogy kepjak viszonylag jol egy darabig.
296. B.Marcell (válaszként erre: 294. - Crawley girl)
2012. jan. 26. 18:03
hat igen Crawley!!nagy igazsag amit beszelsz:),de tenyleg am, mi is csak onnantol gyozodtunk meg a dolgokrol,miota megszuletett a Kisfiunk.Addig konnyu mig ketten vagyunk,eljuk a vilagunkat kedvunkre,es egyik munkahelyrol szarnyalunk a masikra,ha eppen az jobban fizet.Nem,nem ahol csalad van ott at ertekelodik az ember szemlelete,es az egesz elete!!!(normalis esetben)lehetnenk mi is karrieristak,lerazhatnank a Picurkankat mamakra erre arra,au pairokra,de konyorgom akkor minek akartuk Ot??!! ahogy kibujik, varjuk keztordelve mikor jar le a 9 honap,es rohanjon vissza az anya dolgozni,ki foglalkozik akkor a csecsemovel,dadak,stb.nem egeszen egy eves gyermek ,foleg 9,10 honaposan meg csak tanulja a menest is szinte,es meg csak nem is beszel osszefuggoen,aaaa ezek nem mi vagyunk,annal nagyobb boldogsag nincs mikor az anyanak,apanak mondja az elso aranyos kis beszolasait a picur.szoval 3 eves koraig legyen csak az anya ANYA,amelyik anya,apa ezzel nem ert egyet,sajat magatol veszi el a legszebb pillanatokat,mit egy csoppseg tud okozni az embernek,inkabb eljen az ember szolidabban de a gyermeke legyen az elso!!!!nem a karrier,sem a penz!!
2012. jan. 26. 17:47

Jasmine24!

azt szeretnem elmondani,arra szamolni kell,ha meghaladja kettotok eves bevete a 30.000 £-ot,nem adnak taxokat,sem haus benefitet.nekunk veletlen elrontottak a papirunkat,veletlen beirtak mindegyonkhoz az egyikonk keresetet,es mire kezdodott volna az uj tax ev,jott a level,hogy ettol az evtol nincs tovabb a tax utalasa.szoltunk,es korigaltak a dolgot,azota ujra kapjuk.Sot abba a pillanatba a haus benefitunk is megszunt,ott is jeleztuk a hiba okat,igy visszamenoleg 700£ot utaltak a szamlankra,es kuldtek egy levelet melyben elnezest kertek tolunk,es elismertek,hogy ok hibaztak.

2012. jan. 26. 17:43
Az utolso mondatom igy szol helyesen,,hogy majd megtudjátok ha szültök elöre nem tudtok semmit..Semmi sem ugy lesz ahogy eltervezitek ...Bárrmi keresztül huzhatja a számitásotokat..
2012. jan. 26. 17:41
Szia Marcell..Én ugy fel tudom huzni magam azon ha olyan oktat ki akinek nincs is gyereke,én is tudnám süttetni a hasam a tengerparton meg egyebek ha nem anya lennék,meg tudnék párommal világot látni és hoppá még full time munkám is lenne erre varrjatok gombot..Hiába 5 éves már a lányom fél 4 kor már itthon van,pár orára pont abba az idöpontba marha nehéz munkát találni,rengeteg anyával beszélek Angollal is és ök is otthon vannak csak az tud gyerek melett dolgozni akinek van nagyszülöéémajd megtudjátok és akkor lejebb veszitek a nagy arcotokat...
292. B.Marcell (válaszként erre: 291. - Jasmine24)
2012. jan. 26. 17:36
nincs ,nagyon szivesen!!! van meg olyan,h tej,gyumolcs voucert lehet igenyelni,egy gyermekre 3.10£.ha terhes az anyuka akkor duplan jar,es elmeletileg 4 eves koraig kaphatja a gyermek,mi sajnos nem kaptuk meg,pedig vedonoi segitseget,es hazidoki segitseget is igenybe vettuk,de elutasitottak a kerelmunket.mondvan,h tobb a bevetelunk mint kene
291. Jasmine24 (válaszként erre: 290. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 17:28
Ertem, koszonom a valaszt!
290. B.Marcell (válaszként erre: 276. - Jasmine24)
2012. jan. 26. 17:26
szia!Mikor megszuletik a babad,kapsz egy egyszeri 500£-os hozzajarulast,utana child tax credit,es child benefit amire jogosultak lehettek
289. Jasmine24 (válaszként erre: 281. - Crawley girl)
2012. jan. 26. 17:05

Szia! Remelem hamarosan sikerul a munka! Szerintem is nyugodtan vidd be a CV-d olyan helyekre ahol szivesen dolgoznal es kerd a managert. Hidd ell sokan igy kapjak meg a munkajunkat. Ferjem is igy volt. Nem szabad felni sajat kezunkbe venni a sorsunkat. Szo szerint! :)


A lentebbi kerdesemre senki nem tud valaszt adni? :)

288. B.Marcell (válaszként erre: 284. - MelisUK)
2012. jan. 26. 16:02
igy igaz,ezt en is tudom!!elengedhetetlen a jo angol !!Azert azt ne tessek mondani,h nem kell otthon csucsulni eveket a gyermekkel,mert ez nem igy van!!Minden anya,apa tudja,hogy mit jelent gyereket nevelni,egy gyerek nem olyan mint a labda,beteszem a sarokba es ott marad,vele foglalkozni kell,es sokszor jobban ki tudja meriteni az embert egy gyerkoc mint ha napi 12 oraban dolgozna. Meg annyi,hogy sok edesanya enm azert ul otthon,hogy melegitse a baberjait,hanem mert,vagy nincs meg annyi angol tapasztalata,ill sokba nagyon sokba kerulne az ovoda,ha beadnak,ezertvannak sokan gyerekes csaladok meglove,mig iskolaba nem tudjak adni gyermekeiket. A vegzettseg itt kint nem szamit,vagyis szinte nem!!!Nekunk is van munkank,vagyis egyikonknek,csak valtani szeretnenk.Nem gondolnam,h nem vagyunk talpraesettek,es mindig mindent magunknak tapostunk ki:)Mi sem a sajat szakmankban dolgozunk,es nem is ez a celunk annyira,jelenlegi munkank is gyari melo,megfogunk mi barmit,azon nem mulik.soha nem valogattunk.De ha mar rendelkezik barmelyonk annyi angollal,h jobbat keerssen akkor miert ne probalhatna szerencset.Mi is tudjuk,hogy van boven munka,vannak cegek,kulonbozo helyek ahol lehet kopogtatni,csak ido kerdese minden:),addig is dolgozunk egyikonk itthon masikunk munkahelyen.ha elerkezik az ido,gyerkoc megy suliba,(nem heti 200£-sba),anyuka is elkezdhet dolgozni,onnantol meg konnyebb lesz a helyzet.Egyebkent ha egyszer egy nobol edesanya lesz,megszuli a gyermeket,nem azon fog agyalni,hogy mikor tudjon minnel hamarabb visszamenni dolgozni,mert nem idegennek kell megtanitania egy csecsemot,egy 1-2 evest dolgokra,hanem a csaladja tagjainak.En annaka hive vagyok,3 eves koraig igen is elvezze a no az anyasagat,utana kirepul a gyerkoc,senki nem potolja ezta par evet,ennyi meg jar egy gyermeknek es az anyanak meg foleg!!!szoval nalunk nem a karrier az elso,hanem onnantol ahogy gyerek van:A CSALAD!es csalad mellett nem lehet egyikbol ki a masikba bele ugralni,meg kell gondolni,h mirol mit valt az ember,csak is full time munka ami szoba johet,ami nap mint nap biztositja a csalad,es a megelhetesunk fenntartasat
287. B.Marcell (válaszként erre: 282. - Crawley girl)
2012. jan. 26. 15:42
rendben!!!
2012. jan. 26. 15:26
Angolom elég jo és otthon is boltokba dolgoztam..
2012. jan. 26. 15:24
Szia Melis..Én nagyon szeretnék egy butikba bekerülni,csak külföldiek dolgoznak ot Angolok nem.Gondolod jo ha csak beviszem és odaadom a cv.met...
284. MelisUK (válaszként erre: 280. - Arrival)
2012. jan. 26. 15:24

Egyet értek, nagyon jól kell tudni angolul és talpraesettnek kell lenni. Az a tapasztalatom, hogy ezen tulajdonságok igen sok külföldön élő magyarból hiányoznak... Meg a dolgozni akarás. Nem kell otthon csücsülni éveket egy gyerekkel.

A végzettség számít is meg nem is. Dolgoztam egy jogász csajszival, nem talál a végzettségének megfelelő munkát, de dolgozik. A párom programozó matematikus, ő sem a szakmájában dolgozik, de egyéni vállalkozóként nagyon jó pénzt keres. :) Én tanár vagyok, én sem a szakmámban vagyok, de szerencsére nekem is jó munkahelyem van. :)

283. MelisUK (válaszként erre: 278. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 15:16

Nálunk is van agency, azokon keresztül szinte lehetetlen munkát találni. Rengeteg helynek ha megnézed a honlapját, azon megtalálod a jelentkezési lapot, amit kitölthetsz vagy elektronikusan, vagy kinyomtatva és elpostázva vagy személyesen eljuttatod.

Éttermekbe, hotelokba, kávézókba, pubokba szimplán bemegy az ember, keresi a főnököt és beszél vele, majd otthagyja az önéletrajzot. Másnak odaadva úgyis csak az lesz belőle, hogy a kukába landol a cv. Egy helyre többször, sőt, folyamatosan jelentkezni kell, hiszen ha épp nem kell ember, akkor egyből a kukába megy a jelentkezési lap vagy cv. Ha kell ember, akkor a legfrissebben beérkezők közül válogatnak.

Ha annyira nem megy az angol, akkor a fent említett helyekre érdemes jelentkezni. A take-away-ekbe is könnyű bejutni. Ha valami kajával kapcsolatos helyre kerülsz, akkor a fizetésed mellett még enni is kapsz, akár haza is vihetsz.

Egyébként ha tudod, hogy közel 500 fontot is lehet kapni havonta mint segély, akkor gondolom ilyesmi összeget kaptok. Arra tudok gondolni, hogy van valami maximum összeg, ami jár és azt már kapjátok, efelett nem jár semmi, ezért nem kapjátok még azokat a voucher-eket is.

2012. jan. 26. 15:04
Marcell nehogy reagálj a beszolásra tudod OKOS ENGED SZAMÁR SZENVED..
2012. jan. 26. 15:04
Jasmine szia..Én már honapok ota keresek part time munkát ..Nappalit..De nem találok,volt hogy Angol anyuka szolt ha tudok ilyent szoljak neki mert ö sem talál..Még takaritást sem,mert annyi a bevándorlo minden telitett..
280. arrival (válaszként erre: 278. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 13:43
Esz , tudas, vegzettseg, talpraesettseg sem art, nem csak a szetencse amit folyamatosan emlegetsz. Es ha mar angol szavakat hasznalsz az iromanyodban , nem artana helyesen leirni. Vagy ird magyarul ha nem tudod.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook