Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis 1 fórum

Amniocentézis 1 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amniocentézis 1

29. zsezse88 (válaszként erre: 28. - Kisfazakas)
2012. nov. 30. 22:20

Értem. :-(

Sajnos az eberek ilyenek...

A továbbiakra is sok kitartást neked!

28. kisfazakas (válaszként erre: 27. - Zsezse88)
2012. nov. 30. 20:35

Talán te tapintottál a lényegre legjobban.

Felelősségteljes szülőnek benneteket tartanak, (az én szempontomból nehéz megérteni miért)?

De mégis azt gondolom, ha valaki nem tudna úgy állni a dologhoz ahogy mondjuk én, olyan erővel elhatározással, könyökléssel, türelemmel, akkor jobb ha bele sem fog. Mert ez nem kis feladat, és félre ne érts, nem vele van sok gond, hanem a környezettel. Az össz szenvedést rossz közérzetet az emberek okozzák. Ő gyógyít. Sokszor amikor hamisságot látok, akár úgy is hogy a szemembe néznek, olyankor nagy boldogság az én tiszta lelkű kislányomnak a szemébe nézni.


Figyeld meg a te cikkedre a h.sz kat, mindenki mondja jól döntöttél. ilyen olyan erős vagy. Nézd meg én mit kapok :-)

Téged tisztelet vesz körül, engem meg sokszor .... áá hagyjuk.

27. zsezse88 (válaszként erre: 24. - Kisfazakas)
2012. nov. 30. 11:00

Sajnos vannak ilyen szomorú esetek, de mint minden beavatkozás ez is kockázattal jár! Meg persze azt is tudjuk, hogy az orvosok sem tévedhetetlenek! Sajnálom ami az ismerősöddel történt!

Az pedig nagyon szép ahogyan a kislányodról beszélsz!

Lehet, hogy ha nem halt volna meg a kisfiam akkor én is másképp vélekednék dolgokról, de most ez az álláspontom! Gondolom, hogy annak akinek van down-szindrómás gyermeke nehezen olvassa az ilyen sorokat, de tényleg nem bírnám mégegyszer átvészelni amit a kisfiunknál át kellett....

26. zsezse88 (válaszként erre: 25. - Urbanszkyviki)
2012. nov. 30. 10:52

Köszönöm!

Pontosan azért írtam a cikket, mert amikor én álltam a beavatkozás előtt akkor statisztikai adatokon kívül nem nagyon találtam róla mást...

2012. nov. 30. 10:13

Rövid, tömör, velős cikk sikeredett. :) El sem hinné az ember lánya/fia, hogy mekkora segítség egy ilyen cikk a hasonló cipőben járól édesanyáknak!!

Gratulálok a cikkhez is, és az egészséges kislányotokhoz is! :)

2012. nov. 29. 09:30

Egész közeli ismerősöm iker terhességgel járt úgy hogy a 12 dik heti uh-n az egyik babának vastag volt a nyaki redő, nagyon időben elmentek amniora, ami nem egyszerű iker esetében. Az úgymond beteg babától vettek mintát, és azt mutatta ki hogy down.

Szelektív abortusszal Valamilyen injekcióval megállították a szívét, és tulajdonképpen nem nőtt tovább.Úgy döntöttek, hogy a másik babától is vesznek, amikor a folyadék már kint volt, látták hogy sötét szine van, már akkor mondták hogy gond van.

Kész lett az eredmény a baba beteg, a magzatvízbe olyan dolgok voltak amit itt pontosan nem tudok elmondani.

Akkor már meg kellett szülje... úgy bántak vele mint a kutyával, bent vajúdott egyedül, alig néztek rá, csak ha hívta őket, aztán egyszer csak nagy nehezen megszületett ott rugdalt és nem igyekeztek befejezni a dolgot, hadd szenvedjen szegény anya.

Akkor már ugye kijött mindkét baba.

Elvitték őket a szokásos vizsgálatra, és kiderült, hogy a méhben már korábban meghalt baba nem volt beteg, valamit elcseréltek ki tudja?

A másik baba amniójánál, sajnos véletlen átszúrtak a már halott baba burkán a magzatvíz ezért volt sötét zavaros.

Amúgy mndkét baba egészséges volt, és akkor már a nemét is tudták.

Rémisztő.

Nekem van egy down kislányom, az isten őt életre teremtette(bár a hittel hadilábon állok) .

Amit ő harcolt azért hogy életben maradjon, fölépüljön, és mostanra egy igen szemtelen fruska váljon belőle... ehhez kevés ép embernek lenne ereje.

Tisztelem becsülöm a kitartásáért, a harciasságáért, és természetesen mindent megteszünk azért hogy az ő képességeihez szabva, nem kevesebb, hanem épp ezért több lehetősége legyen. Tanulásban fejlődésben.

Nem tudom hogyan vélekednék ha az én babám is meghalt volna, de most örülök, hogy velünk van.

Ez a hsz csak és kizárólag az én tapasztalatom

2012. nov. 28. 23:28

Bemásolok egy kis részletet, így érthetőbb, hogy miért vizsgáltattuk ki magunkat!


Transzlokációs forma, mely az esetek 3-4%-át teszi ki. A szerkezeti rendellenesség lényege, hogy az egyik 21-es kromoszómáról letörik egy darab (deléció), majd az áttapad egy másik kromoszómára (transzlokáció). Mivel a testi sejtek kromoszómaállománya ebben az esetben teljes, ez az elváltozás nem okoz zavart a szülőnél. Ez a szülő ún. kiegyensúlyozott transzlokációt hordoz, gyermekének azonban átadhatja a Down-kór transzlokációs formáját. Az utód kockázata ezekben az esetekben az átrendeződés típusától és a transzlokáció apai vagy anyai eredetétől függ. A transzlokáció előfordulhat mint újonnan kialakuló mutáció, de származhat kiegyensúlyozott kromoszóma-rendellenességet hordozó szülőtől is.

22. zsezse88 (válaszként erre: 19. - 117b1693d0)
2012. nov. 28. 23:12

A kisfiunk halála után kivizsgáltattuk magunkat, hogy nem vagyunk-e hordozók. A genetikai vizsgálat szerint mindketten egészségesek vagyunk! Szóval azért van köze az egészségünknek ahhoz, hogy a baba down-szindrómás-e...


A többiben viszont igazad van! Sajnos vannak ilyen esetek és van amikor tényleg értelmetlen a miérteket keresni!

21. zsezse88 (válaszként erre: 20. - Kikata)
2012. nov. 28. 23:04
Sajnálom ami veled történt! Mi azért választottuk a beavatkozást még a vetélési kockázattal együtt is, mert az első gyermekünknél nem mutatta ki a kombinált teszt,hogy nem egészéges!
20. kikata
2012. nov. 28. 20:56
Szia! Örülök, hogy minden rendben volt és jó tapasztalatod volt az amniocentézis-sel kapcsolatban. Én sajnos pont fordítva jártam. A kislányommal elvégeztettem, akkor még nem volt vérteszt, legalább is én nem tudtam róla. A beavatkozás után nem sokkal elhalt a kisbabám. Bár nem volt egyértelmű, hogy a beavatkozástól, de nem zárták ki az orvosok. A baba egészséges volt. A kisfiammal 3 évvel később nem mentem el az amniocentézisre csak a kombinált tesztre és szerencsére az ottani eredmény is jó volt, és a babámmal is minden rendben lett. Ahol én csináltattam az amniocentézist, ott a beavatkozás után egyből haza küldtek, és csak annyit mondtak hogy egy napig pihenjek....
19. 117b1693d0 (válaszként erre: 13. - B.Marcell)
2012. nov. 28. 13:05

Mi az, hogy egészségesek a szülők?


A down-kór genetikai eredetű, aminek a kialakulási esélyét nem az határozza meg, hogy egészségesek-e a szülők.


Azt meg csak valószínűsíteni lehet, hogy egy baba egészségesen vagy milyen elváltozásokkal születik. Sajnos nem lehet senki 100%-ban biztos, amíg meg nem születik a baba.


Ami a képdiagnosztikán látszik nagyban függ a gép minőségétől, a baba "viselkedésétől" és persze a gyakorlattól is, hogy ki, milyen biztonsággal tudja interpretálni a látottakat.


Ez nem olyan egyszerű, mint az, hogy átmentél-e a piros lámpán.


Sajnos vannak ilyen esetek, de szerencsére megerősítette őket és nem meggyengítette a kapcsolatukat, cserébe egy csodaszép családjuk lett (persze nem felejtik el a kisfiút, akinek nagyon rövid élet adatott, de nagyon fontos szerepe volt ebben a családban).


Van, amikor értelmetlen a miérteket keresni. Szerintem ez is egy ilyen, szerencsére a cikkíró családja sem a múltban él, még ha nem is felejti el soha a történteket (hogy is tudná).


Sok boldogságot nekik és egészséges gyerekeket!

18. B.Marcell (válaszként erre: 15. - Zsezse88)
2012. nov. 27. 06:27
Aha,ertem! Koszi a valaszod!Akkor viszont tenyleg ez az igazsag.....
2012. nov. 26. 21:57

Gratulálok a kicsi lányotokhoz!:)

Erőt egészséget Nektek! :)

2012. nov. 26. 19:19
Köszönöm mindenkinek!
15. zsezse88 (válaszként erre: 13. - B.Marcell)
2012. nov. 26. 19:18
Köszi! Az az igazság, hogy akkor nagyon sok orvos mulasztott, mert jártunk Fehérvéron, Kaposváron, több orvos látott és 4D-n is voltunk. Sajnos véletlenek vannak!
2012. nov. 26. 17:29

Szia!

Tiszta szívből gratulálok,megmondom őszíntén egyre idegesebb lettem a történet végére,féltem,hogy nem jól végződik,erre tesséj,egy "mesébe" illő történet!

Sok boldogságot és jó egészséget a kislányotoknak és nektek is!

2012. nov. 26. 16:28
Minden tiszteletem es elmiseresem Zsezse88 a Tied,na persze a ferjed elott is le a kalappal!!!! Oszinte leszek! En nem mertem volna bevallalni az amniot,ez fix!!egy dolog ami nem hagy nyugodni!Mi az,h veletlen,mikor a szulok egeszsegesek?Sajnos en a veletlenekbe nem hiszek!Nem lehet,h valaki mulasztott es nem vette eszre a szindromat,csak ezzel,h azt mondta a Doktor:veletlen, vedte a tobbi orvosokat is?annyira zavar engem ez "veletlen"egy orvos szajabol.......
12. 117b1693d0 (válaszként erre: 5. - Tica06)
2012. nov. 26. 13:47
Gondolom, megszakítHATják akart az inkább lenni ...
11. v.kler
2012. nov. 26. 11:51

Én is elmentem volna biztos, ha a Ti helyetekben lettem volna! Nagyon örülök, hogy minden rendben volt, és most is az van a kisöcsivel! :-)))

Puszi Nektek! :-))

10. hnol86
2012. nov. 26. 11:47

Kívánom a legjobbakat!Én elvetettem 22 hetesen m

mert Down-os lett volna az enyém is. Mi nem soká kezdjük. Jó volt ilyet olvasni. Köszönöm

2012. nov. 26. 11:00
Köszönöm a válaszaitokat!
8. zsezse88 (válaszként erre: 3. - Dumboci)
2012. nov. 26. 10:44

Köszi!

Nem tartottuk volna meg, ha kiderül, hogy beteg, mert nem tudtuk volna mégegyszer végigcsinálni, amit a kisfiunkkal!

2012. nov. 26. 10:43

Sajnálom, hogy elvesztettétek a kisfiatokat, hogy át kellett élnetek az elveszitésével járó fájdalmakat!

... és egyben gratulálok a kislányotokhoz, nagyon-nagyon jó egészséget és sok-sok boldogságot kivánok Nektek!!!

6. zsezse88 (válaszként erre: 2. - Kukucz)
2012. nov. 26. 10:42
Köszönöm!
5. tica06 (válaszként erre: 3. - Dumboci)
2012. nov. 26. 10:01

Igaz nem én vagyok a fórum indító, de tudok válaszolni.

Igen a terhesség 24 hetéig egészségügyi okokból megszakítják a terhességet, vagy megindítják a szülést..

Nekem mind két lányomnál csináltak amniocentésist, mert valami nem stimmelt.. A nagyobbiknál 23 hetes terhes voltam mire az eredmény megjött, és az eredmény ismerete nélkül elkellet döntenem mit szeretnék...

2012. nov. 26. 09:33
:*
2012. nov. 26. 09:33

Örülök, hogy minden rendben volt és megnyugodtatok!


Nekem azért lenne egy kérdésem: ha esetleg kiderül, hogy lehet, hogy megint beteg lesz, akkor elvetetitek?

2012. nov. 26. 09:25
Szívből gratulálok a kislányotokhoz!Jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek!!
2012. nov. 26. 09:08
Az első gyermekünk down-szindrómával született, így miután kivizsgáltattuk magunkat a férjemmel, úgy döntöttünk, hogy a következő terhességemnél amniocentézist csináltatunk. A kisfiunk halála után 1 évvel abbahagytam a fogamzásgátló szedését, majd tartottunk pár gyógyszermentes hónapot és elkezdtünk próbálkozni. Elsőre sikerült teherbe esnem.

Ugrás a teljes írásra: Amniocentézis 1

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook