Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti fórum

Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti

1 2 3
12. nijntje (válaszként erre: 10. - Édesmandula)
2010. nov. 30. 18:58
Így van, ez egy nagy általánosságban értendő cikk, az egyedi eltérésekre nem hívja fel a figyelmet. Az én nagyobbik lányom sem volt szabvány gyerek, de azért jó tudni, mire érdemes figyelni. Ezért adtam közre ezt az írást.
11. nijntje (válaszként erre: 8. - Babuci10)
2010. nov. 30. 18:57
Nekünk is ilyen kengurunk van, fekve is használható.:)
2010. nov. 30. 18:14
aranyos cikk, érthető, de az egyedi eltérésekre jobban felhívhatta volna a figyelmet :)
2010. nov. 30. 17:30

Nagyon jó a cikk,

gratulálok hozzá!

2010. nov. 30. 17:06

Tényleg nagyon jó a cikk. Van benne pár dolog, ami teljesen új a számomra.


Én hozzátennék egy - véleményem szerint igazán hasznos - dolgot:

A cikkben arról írsz, hogy 3 hónapos kor után lehet kenguruban vinni a babókat. Sajnos Magyarországon nagyjából sehol sem lehet kapni olyan kengurut, amit én Lengyelországból hozattam. Akárki, akinek van/lesz babája, meglátja, azonnal tudni szeretné, hol vettem és akar egyet Ő is. Ebben az az extra, hogy több fokozatban állítható, amibe beletartozik a fekvő/szoptató pozíció is, emellett kemény hát- és fejtámlája jól alátámasztja a babagerincét és fejét. Egészen magad felé fordíthatod a babát (pl. ha hideg van, v. szeles az idő, szuper dolog), miközben nem sérül a gerince, de akár tökéletesen fekvő pozícióba is állítható.


A kislányom imádja.


Később, ahogy nő a baba, egészen sokáig jó neki, mert hagyományos, ülő pozícióban is használható.


Egyszerűen nem is értem, miért nem lehet a hagyományos kenguruk mellett ilyet is gyártani, árulni a baba boltokban. Mi társasházban, a 3. emeleten lakunk, lift nincs. Ha csak le akarok ugrani a közértbe, sokkal egyszerűbb ebbe becsomagolni a manót, mint lebumlizni a pincébe, előkaparni a babakocsit, stb,stb.

2010. nov. 30. 17:03

hát nem tudom.. az enyém sem mászott-a fiú-de már számol.. 3éves lesz


nyilván azért vannak kivételek :)

2010. nov. 30. 16:55
az én gyerekeim többre becsülték az üres színes pet-palackot mint akármilyen játékot ebben a korban :) élénk színű volt és ez számított, na meg az üres tésztás zacskók mert csörög, a kiürült hintőporos dobozba tettem aprót, kavicsot imádták! jobban tetszett nekik mint a klasszikus csörgők
2010. nov. 30. 16:39
Egész nap nyekergett.... most adtam neki egy palackot, azóta azzal fogócskázik négykézláb:) Köszi!:DDD
2010. nov. 30. 16:26

Nagyon jó a cikk! Kezdő anyukáknak, kismamáknak nagyon fontos lehet!

Gratulálok!

2010. nov. 30. 16:24
Nagyon jó, tömör de lényeges infókat tartalmazó összefoglaló!
2010. nov. 30. 16:16
jó cikk gratulálok hozzá! de a rendellenes tartásokról nem esik szó benne. nekem a pici fiam enyhe fokban hipoxiás volt de kinőtte gyógytornász segítsége nélkül, jó lenne ha tudnák az anyukák mik ennek a jelel, ne későn jussanak el valahova.
2010. nov. 30. 16:08
Amolyan kérdezz-felelek; gyógytornász által összeállított lista a leggyakoribb kérdések alapján. Ajánlom mindazok figyelmébe, akiknek kétségeik vannak a miérteket és a hogyanokat tekintve. Nekem nagy segítség volt, amikor bizonyos dolgokban hezitáltam, ezért is adom közre ezt a kis listát, mindenki segítésére.

Ugrás a teljes írásra: Ami a mozgásfejlődést rossz irányba viheti
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook