Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amerre nézek, Mikulás - összezavarodik a gyerek fórum

Amerre nézek, Mikulás - összezavarodik a gyerek (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 15. 03:48
nincs ilyen problema nalunk,mert nincs mikulas .
2022. dec. 14. 08:32
Köszönöm, mindenkinek a válaszokat. Szóval alvállalkozók :))
10. papája (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 3. 08:58

Igen, hozzátartozott a meséhez az is, hogy aki jól viselkedik, azt megjutalmazza, a rosszakat nem.

Én és a testvérem alapvetően jó gyerekek voltunk, mégis pici volt a karácsonyfánk és az ajándék. Unokatesóknál minden fordítva. Lusta rossz gyerekek és nagy karácsonyfa. Amikor panaszkodtunk a szüleinknek, hogy mi jók voltunk, mégis kicsi az ajándék, akkor mondták el szüleink az igazságot...(60 évvel ez előtt).

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Papája)
2022. dec. 2. 16:27

Valami más lehetett ott a probléma, nem a mikulás mese.


Én szerettem hinni benne, a gyerekeim is. Sosem gondoltam rossz szájízzel arra, hogy egykoron ez valótlan volt, a gyerekeim sem. Szép emlékként él mindenkiben.

2022. dec. 2. 16:10
Ezek helyettesítő Mikulások, mert nem győzi egyedül. A Föld népessége nő, ő meg egyre öregebb, muszáj helyetteseket felvennie.
7. 0b970a67a0 (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2022. dec. 2. 14:02

Ugyan ezt mondtam a gyerekeimnek.;))

S amikor egyszer egyszer meglátták, hogy a szekrényemben ott lapul a csomag, hát én is a Mikulás segitője lettem.:))

Gyönyörű volt amikor a nagyobbik elém állt és azt mondta:anya én már nagy vagyok, lehetek én is segitő? :))

Semmi rossz érzés nem volt benne, egyszerűen kinőtt abból a mesevilágból, s örömmel segített, hogy a testvérének Mikulas csomagot varázsoljunk az ablakba.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 2. 13:34
Egy Mikulás nem tud elmenni minden gyerekhez. Kell a segítség nekik is :)
2022. dec. 2. 13:33
Gyerekként nem láttam, hogy a Mikulásnak gagyi a jelmeze, és majd leesik az álszakálla. Akkor valóságosnak tűnt. Amíg nem kérdezősködik, addig rá lehet hagyni. Ha meg megkérdezi, hogy hogyan lehet ott minden utcasarkon, akkor azt fogom mondani, hogy ők nem az igaziak, csak segítik a Mikulást, mert sok a gyerek. Amúgy is vannak alkalmak, amikor az emberek azzal tisztelegnek valaki előtt, hogy beöltöznek neki.
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
2022. dec. 2. 13:27
Én is örömmel emlékszem vissza. Nem tekintem a szüleim részéről rosszindulatú hazugságnak, inkább játékos huncutságnak. Nem szoktam, és nem is tudok tisztességesen hazudni. Viszont a mai napig simán sumákolok, ha ajándékról vagy meglepetésről van szó. És nem érzem úgy, hogy hazudok mondjuk a férjemnek, amikor dugdosom el a gardrób hátuljába az ajándékát, közben meg váltig állítom, hogy egyáltalán semmit sem vettem :D
3. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - Papája)
2022. dec. 2. 13:16
Ez szomoru hogy te így életed meg, de legtöbbünknek semmi trauma nem volt ebből. Szóval nem törvényszerű. Főleg az nem, hogy ennyi miatt így meginogjon a szüleid felé a bizalom.
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 2. 12:57

Mondd el az igazat.

Gyerekkoromban engem is etettek a Mikulás és Jézuska mesékkel és amikor megtudtam az igazságot, akkor egy világ omlott össze bennem. Azt nem hittem, hogy a szüleim hogy tudtak úgy becsapni és miért.

Egyik télen még hazudtak, másikban meg ezt megmagyarázták. Ettől kezdve már azt sem tudtam mikor mondanak igazat.


Mondd el a gyereknek, hogy mit ünnepelünk és miért és bár nem él már a Mikulás, de az emlékét így őrizzük, hogy mikulásosat, vagy Jézuskásat játszunk.

Én ezt mondtam a gyerekeimnek, ezt mondtuk az unokáknak is, hogy ne érezzék magukat átverve, de az ünnep és ajándékozás öröme is megmaradjon.

2022. dec. 2. 12:37
Mit mondtok a gyerekeknek - akik még hisznek benne - miért van minden utcasarkon Mikulás? És miért néznek ki máshogy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook