Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amennyiben nettó órabérben számol a munkáltató, utána nettóban kapja meg a munkavállaló a havi fizetést? fórum

Amennyiben nettó órabérben számol a munkáltató, utána nettóban kapja meg a munkavállaló a havi fizetést? (tudásbázis kérdés)


8. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Bogyócska)
2014. aug. 28. 18:00

Elég furcsán mondta a munkáltatód. Lehet, hogy minimálbérrel jelent be (vagy be sem jelent), és ezért azt a tényt emeli ki, hogy te mennyit kapsz a kezedbe.

Kérdezz rá, hogy bejelent-e, és kérj róla igazolást. Most lehet, hogy nem érdekel, de később fontos lesz!

2014. aug. 28. 17:45
Általában ha valamelyik munkáltató nettó bérről beszél, akkor automatikusan "borítékos" (nem bevallott munkavállalásra, számfejtett bérre) gondol. Nem mondom, hogy ez a helyzet, nem tudom, hogy régi vagy új hely, de a gondolkodásmód gyanús. Vagy csak azért mondja így, mert mindenki a lényegre, nettóra kíváncsi (és én gondolok már rosszakat).
2014. aug. 28. 16:16
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. aug. 28. 16:12
A munkaszerződésen a bruttó órabéred van, abból vonja le a munkáltatód a járulékokat, tb, nyugdij,stb. És ami marad az a nettó fizetésed, azt kapod majd meg.
4. Bogyócska (válaszként erre: 3. - Pasionella)
2014. aug. 28. 16:11
Gondoltam, hogy nem nettóban kapná meg, ezzel tisztában vagyok. :)
2014. aug. 28. 16:07
Hogy máshogy kapná meg? Nem is értem a kérdést..
2014. aug. 28. 15:52
Elvileg. Bár a munkaszerződésben benne kell lennie a bruttónak is.
2014. aug. 28. 15:41
Amennyiben nettó órabérben számol a munkáltató, utána nettóban kapja meg a munkavállaló a havi fizetést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook