Álmok (beszélgetős fórum)


2020. jún. 10. 14:10

Sziasztok:) Pár napja rémálmok gyötörnek. Ma éjszaka pedig az egyik ilyen rossz álomban fuldokoltam és arra riadtam fel,hogy a való életben sem kapok levegőt. Mi lehet ez?

Köszönöm :)

2010. máj. 15. 10:09
Azt olvastam, hogy amikor olyan lebegős-ringatózósat álmodunk, akkor a magzatvízban való ringatózásunk emléke jön elő álom formájában. Régebben azt hittem ilyenkor, hogy kiléptem a testemből. Csodálkoztam amikor ezt olvastam, mert egy vallásos jellegű pszichológiai köny írta.
2009. aug. 7. 15:43

Szia!


Örülök, hogy tudtam segíteni!

Ő magától kezdte, érdekelte az álmok jelentése is!

Nagyon sok pszichológiai könyvet olvas, és emberekkel foglalkozik!

De szerintem biztos vannak álomanalízises könyvek!

Mert az álomkönyv, az más, annak is leírja a jelentéseket, de teljesen más!

Szóval álomanalízis jó erre!


Ő azt szokta javasolni, hogy olvass lefekvés előtt, ha tudsz! Olyat ami érdekel, és az álmodba az jelenik meg, és nem ami nyomaszt! Persze nem a végletekig lehet ezt húzni!


Remélem sikerül megoldanod!

23. haribo (válaszként erre: 22. - 9cdee6bb70)
2009. aug. 7. 15:18

Szia!


Köszönöm, nagyon sokat segítettél.


Igen, rendegeteg gondom van, szeretnék felül emelkedni, de még nem sikerült.A szétszórtság is igaz, meg van amit fel is adtam.

Menekülnék is sokminden elől, csak valahogy ezeket így nem gondoltam végig.


Most már csak a megoldást kéne megtalálni, hogy tudjak majd aludni.


Egyébként izgalmas lehet ez az álomfejtés. Hol lehet erről bővebben akár tanulni, vagy az ismerősöd honnan tett szert erre a tudásra?


Mégegyszer köszi

22. 9cdee6bb70 (válaszként erre: 15. - Haribo)
2009. aug. 7. 10:07

Szia!


Utána kérdeztem!

Először a lépcső!

Ha felfelé futsz, akkor az arra utal,hogy szeretnél felülemelkedni a gondjaidon, szabadságot elérni vagy a munkádba vagy pedig az életed más területén.

Ha lefele mész, akkor minden meg akarsz tenni, hogy elvárások nélkül élhesd az életed! Nem akarsz fellépni egy bizonyos szintre, mondjuk a munkádba! És ez a két éned nem tud mit kezdeni egymással! Fel is akarsz lépni, de nem is akarsz túl nagy elvárásokat!


Ha megszakad a lépcső, arra utal, hogy teljesen szétszórt vagy, mondjuk ez a kimerültségtől is lehet! Arra utalhat, hogy mostanában az életed széteshet! És nem tudsz se merre se haladni! Ez lehet különböző okok! Érzelmi, pénzügyi, de nem tudsz előre lépni!


Ha meztelen vagy, akkor az arra utalhat hogy az egyik részedet, vagy egy célodat feladtad, és amiatt lehetséges!

De lehet erotikus tartalma is!

Viszont ha halottak között mész, akkor nem hiszem, hogy erotikus lehet!


A futás meg egyszerűen azt jelenti, hogy el akarsz menekülni valami elől! Vagy csak elbújni egy kis időre, és a halottaknak ehhez lehet köze!

Hogy ha feladnád, amit szeretsz, akkor sok mindenkinek csalódást okoznál!


Remélem tudtam segíteni!

21. haribo (válaszként erre: 20. - 40163fd81d)
2009. aug. 6. 22:14

Szia!

Lehet benne valami, most tényleg nagyon stagnál minden körülöttem, nem tudok előbbre jutni.

A meztelenség? Talán a barátom, akivel már alig találkozunk és nem tudom neki megmondani, hogy legyen vége?

Majd leírom az álmokat, hátha megfejtek valamit én is. Mindenesetre mostanában a legrosszabb, hogy mindig meghal valaki.

Az vajon mit jelenthet?

20. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Haribo)
2009. aug. 6. 21:48

Nem vagyok álomfejtő,de minden éjjel álmodom.

Az álmokat ne konkrétumoknak,vagy jövendöléseknek fogd fel,hanem figyelj a szimbólumokra.

Lépcső,szerintem túljutás,fejlődés.

Ha nem tudsz felmenni rajta,akkor valami gátol az életedben,hogy tovább juss.

Mesztelenség számomra az őszinteségtől,a szényenletes cselekedeteim elől való menekülést jelenti,vagy azt ,hogy az életben nem merem levetkőzni az álarcokat.

...blablabala......

Nekem az jönne le mindezekből,hogy történt a múltadban valami általad szégyenletes dolog ,amit megbántál,de nem tudsz tovább lépni rajta,nem tudsz őszíntén beszélni róla,de nyomaszt téged.


De én nem értek az álom fejtéshez,ha nagyon mellé lőttem ,nézd el nekem:)

19. Leticya (válaszként erre: 15. - Haribo)
2009. aug. 6. 21:40
Szia, nincs vmi amitol felsz vagy nem akarod hogy megtortenjen v vmi ami rossz ami regen tortent es tudat alatt ott van es csak ejjel tud a felszinre torni? Az almok mindig kotodnek vmihez, de neked kell megfejteni. Ird le az almaidat.
18. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Haribo)
2009. aug. 6. 21:30

Van:)

Ne ellenkezz,ne félj.

Add át magad az álmoknak,zuhanj bele,engedd el magad.

17. 9cdee6bb70 (válaszként erre: 15. - Haribo)
2009. aug. 6. 21:28

Ő nem hivatásos álomfejtő.

De megkérdezem tőle, hogy mit jelenthet!

Amint tudok valamit akkor írok!

Remélem valamit kiokoskodik!

16. 236fe2f68e (válaszként erre: 15. - Haribo)
2009. aug. 6. 19:33

Ez a lépcsős álom nekem is tipikus visszatérő álom volt.

Futottam... az én lépcsőházamban..felfele..mégis lefele mentem...majd mégse az én lépcsőházam voltam..nem kaptamaz ajtom... huh :(

15. haribo (válaszként erre: 14. - 9cdee6bb70)
2009. aug. 6. 19:24

Szia!

És ezt az ismerőst hol lehet megtalálni.

Én legtöbbször lépcsővel álmodok, de nem tudok fl vagy lejutni, mert mindig megszakad, vagy van valami szűk átjáró.

De mostanában már durvább, futok, sokszor ruha nélkül, valaki mindig meghal. Nagyon kimerít. Van amikor éjjel félve ébredek fel és felkelek, felkapcsolom a lámpákat.

Tegnap az egész napom borzalmas lett emiatt, semmit nem tudtam csinálni, délután végre aludtam kicsit és magamhoz tértem.

de éjjel megint minden folytatódott.

2009. aug. 6. 18:23

Nekem is sokszor vannak rossz álmaim, elég véresek, megpróbáltam nem enni evés előtt, és bejött!

De vannak bioaltatók is! Én nem próbáltam, de lehet ki kéne próbálnod!

az egyik ismerősöm álmokat fejt és én rendszeresen azt álmodtam, hogy nem tudom bezárni az ajtót! Valaki kerget, becsukom az ajtót, rázárom, és mégis kinyílik! És akárhogy nyomom nem megy és bejön aki üldöz!

Erre azt mondta, hogy van egy olyan problémám, amit minden áron el akarok rejteni a külvilág elől!

És igaza volt!

Anyumnak bevallottam, hogy a lányokat szeretem, elfogadta, és megszűnt! Most már be tudom zárni álmomba! Kezdetbe fel se tűnt, csak amikor kérdezte, hogy álmodok-e még!


Szóval attól függ mit álmodsz ahhoz kötődik valami probléma!

13. 236fe2f68e (válaszként erre: 7. - Haribo)
2009. aug. 6. 11:05

Ahh... hát szerintem ideje akkor uj házidokit keresned... ez nem igazán törödik veled...csak te tudod, h vane valami bajod vagy nincs..

A pszichologiai problámák általában nem látszanak kivülről...

2009. aug. 6. 10:52
Én a halott apukámról szoktam álmodni általában nagyon rosszat. Volt egy időszak amikor folyamatosan rémálmok gyötörtek vele kapcsolatban és minden éjjel pontban fél 5-kor felriadtam és iszonyatos félelem érzetem volt. Ami érdekes még, hogy általában amikor róla álmodok nem sokkal utána mindig történik valami rossz dolog az életemben. Talán így próbál nekem jelezni a túlvilágról?
2009. aug. 6. 10:50

Nos ezt sajnos én is át tudom érezni!

Én állandóan álmodom!Nekem már nagyon rég nem volt olyan hogy ne álmodjak!Van amikor annyira szörnyű dolgot álmodok hogy sírok,és ilyenkor a férjem próbál meg nyugtatni,de nagyon nehezen tudok megnyugodni,és félek vissza aludni,nehogy ugyan azt álmodjam!:(

Persze vannak szép álmaim is,de néha már ebből is elég!

Olyan jó lenne úgy aludni hogy nem álmodom!

10. kkiissangyal (válaszként erre: 1. - Haribo)
2009. aug. 6. 10:46

Szerintem valami rossz dologra gondolsz elalvás előtt. Általában azzal álmodunk amivel napközben foglalkozunk.

Szerintem 20:00-ig egyél, igyál és utána már ne.

Banánt és tejet ajánlom. Elalvás előtt pedig valami jó dologra gondolj....és ne olyanra amin stresszelsz... szerintem próbáld ki... egy próbát megér. :)

sok sikert. :) :)

9. F4tt0um4 (válaszként erre: 1. - Haribo)
2009. aug. 6. 10:40
Szia! Szerintem is próbáld meg áthelyezni az ágyad, vagy csak a fejed tedd az ágy másik végébe..én azt hallottam, hogy ez segít, legalábbis nyugodtabb alvást biztosít...én 3-4 havonta cserélem a testhelyzetem, és nekem így jó...próbáld meg...
2009. aug. 6. 10:28
Lehet, h a kineziológus is tudna segiteni,bár az is pénzbe kerül,és sajnos nem is kevésbe.:S
7. haribo (válaszként erre: 6. - 236fe2f68e)
2009. aug. 6. 10:14
Van, de a háziorvos szerint semmi bajom, felesleges elmennem.
6. 236fe2f68e (válaszként erre: 5. - Haribo)
2009. aug. 6. 10:11
Ott nálatok nincs ilyen... ingyen rendelés ? nem tudom, h mondják ott neki...Nálunk Romániában van ilyen ingyenes rendelés is...ha a háziorvos ad ilyen küldőpapirt akkor lehet menni ingyen is...
5. haribo (válaszként erre: 3. - 236fe2f68e)
2009. aug. 6. 10:08

Kb. fél éve sokszor felébredek, de álmodni csak egy hónapja.

Talán le kellen írnom, miket álmodok, és valóban orvoshoz menni, de örülök, ha elfelejtem őket.

A háziorvos semmiből nem csinál problémát, bármi gondom van csak annyi a reakció, hogy jól nézek ki, és amin átmentem, nem csoda.

Van 3 gyerekem,egydül neelem.Pár éve meghalt a férjem, aztán Apu, Anyu beteg lett.De ezeken már jó rég túl vagyok. Miért most kezdek borzalmasakat álmodni?

Magánúton sajna nem tudom a pszichológust

megfizetni.

2009. aug. 6. 10:03
Én is voltam így,amíg átnem lett máshova téve az ágyam. Be lett mérve a szoba. És nemjó helyen volt az ágyam.Azóta nyugodtabban alszom,és nincsenek rémálmaim.
2009. aug. 6. 09:52

Valószinű valami pszichológia eredete van ezeknek az álmoknak...

Gondoltál arra, hogy pszichológushoz fordulj?

Mióta tartanak ezek azálmok?

2009. aug. 6. 09:52
Ismerős helyzet. Volt egy időszak nemrég, amikor minden éjjel rengeteget álmodtam. Erre szerintem nincs gyógyszer/módszer. Úgy vettem észre, minél többet jár az agyam, minél több problémám van, annál többet álmodom. És ha fáradtabb vagyok, akkor nem álmodom.(Ha jól tudom, az agy nyugalmi időszakában nincs álom, csak amikor már valamelyest kipihente magát.)
2009. aug. 6. 09:42

Minden nap rettentő fáradtan ébredek, mert úgy érzem egész éjjel álmodom.

Vannak jobb de legfőképp rossz álmaim, sokszor fel is ébredek, mert olyan félelmetes az álom.

Hogyan lehet ezektől megszabadulni.

Már mindent kipróbáltam. Ettem, nem ettem, ittam, nem ittam lefekvés előtt. Semmi gyógyszert nem szedek, de az álmok miatt van úgy hogy éjszaka 2-5-ig nem alszom.

Van tanácsotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook