Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állkapocs izületi gyulladás? fórum

Állkapocs izületi gyulladás? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 14. 19:07
Egy ismerősömet megrúgták egy focilabdával és olyan szerencsétlenül érkezett a labda, hogy kiugrott az állkapcsa. Szájon belüli rögzítőt írtak neki (jó drágán vette) ami hasonlít a fogszabályzóra. Négy-öt hónapos gyógyulást jósoltak. Valami porc mozdult el. Nem irigyellek, neki fáj is, enni meg nem nagyon tud....
14. Linda_24 (válaszként erre: 12. - Kertember)
2014. jan. 14. 17:34
Hát az biztos,nekem évek óta kattog az állkapcsom,és "sokszor ment el oldalra" az alsó fele,de eddig nem nagyon érdekelt.Most viszont tényleg én is felkeresek egy hozzáértő orvost.Bár lehet,el tudnám viselni még ezt is,ha a tüsszentés nem kínozna meg ennyire :/
13. Kertember (válaszként erre: 8. - Csféva)
2014. jan. 14. 17:27
Látatlanba is merem állítani, hogy nincs ott semmiféle kopás. Ha kopás lenne, akkor miért múlik el nyárra, és tér vissza télen. Nem más ez mint belső gyulladás.
12. Kertember (válaszként erre: 9. - Linda_24)
2014. jan. 14. 17:25
Azért van kevés hozzáértő orvos, mert nem tudják, hogy mivel állnak szembe. Nem régi keletű dolog ez, de egyre inkább terjedőben van, lesz. Akinek van, az csak akkor tulajdonít neki nagyobb jelentőséget, ha más nagyon fáj. Ezért ritkán fordulnak az emberek ezzel dokihoz. Én is a fülgyulladás miatt mentem el az orvoshoz. Az állkapocs problémát nem is említettem neki.
11. Kertember (válaszként erre: 7. - Linda_24)
2014. jan. 14. 17:23
Nekem antibiotikumot kellet szedni, de elsősorban a fülgyulladásra. Időleges el is múlt tőle, de pár hét alatt újra előjött. Végül is én együtt éltem vele. Beletörődtem, hogy ennek így kell lenni. Bennem fel sem merült, hogy ízületi kopás lehet a háttérben. Azért sem, mivel mint írtam nekem vándorolt. Hol itt, hol ott. Én sokkal inkább ízületi gyulladásra gyanakodtam, melyet a hideg csapadékos idő váltott ki. Alvásban nem ez zavart a legjobban, hanem más helyen kialakult hasonló gyulladás. Azt, hogy mennyire tartós csak rajtad múlik. Valamelyik étel okozza, amit eszel. De ez nem allergiát, hanem belső ízületi gyulladást okoz. Nekem attól múlt el, hogy kilőttem az étrendemből azt a kaját.
2014. jan. 14. 17:01
szájsebészhez!
9. Linda_24 (válaszként erre: 8. - Csféva)
2014. jan. 14. 16:52
Látom,nem csak nekem vannak hasonló gondjaim :/ De durva,hogy milyen kevés hozzáértő orvos van.Legalábbis így a neten olvasgatva... Szájsebészhez kell ezzel fordulni? Bár nekem már jobban inkább az arcom és a fülem környékén fáj,oldalt.
2014. jan. 14. 16:46

Nekem mindkét oldalon nagyon kattog és néha begyullad. A fogorvosom mondta, h ez bizony porckopás és sínnel lehet megoldani. A bal oldalon pár hete kivették a bölcsességfogam és azóta az nem kattog és nem fáj. A jobboldal két napja kezdett el fájni. Néha annyira, h a számat sem tudom kitátani.

Nekem azt javasolta a doki, h rendbe kell tenni az összes fogat és utána sínnel lehet ezt kezelni.

7. Linda_24 (válaszként erre: 6. - Kertember)
2014. jan. 14. 16:46
Na,akkor nem keveset szenvedtél vele :( Gyógyszert szedek én is,de csak vény nélkülit,borogatni még nem próbáltam,mert nem tudom,hideggel,vagy meleggel tegyem :) Te hogy bírtad? Borzasztóan kellemetlen... Alvásnál is egy borzalom :( Remélem nem lesz nagyon tartós
2014. jan. 14. 16:42
Nekem volt hasonló. Hol egyik, hol másik oldalon. Sokszor azt hittem, hogy a fültő mirigy gyulladt be, de igazából ez egy vándor gyulladás volt. Állkapocsról fültő mirigyre, onnan a belső fülre, majd át a másik oldalra. Így ment ez szinte egész télen, tavasszal, ahogy jött a jó idő szépen enyhült, majd nyárra elmúlt. Ősszel pedig kezdődött újra. Doki gyógyszerben látta a megoldást, de ez csak átmeneti segítség volt. Ma már szerencsére nincs ilyen gondom.
5. Linda_24 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. jan. 14. 16:41
Hát már most is borzasztóan szenvedek,bár napközben egész elviselhető,de mikor tüsszentek.Tényleg olyan,mintha : na most aztán leszakad a fél fejem :(
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2014. jan. 14. 16:38
igen, ez annak tűnik, a fogorvos valószínűleg harapásemelőt ad majd, nagyon könnyen kopik az a pici ízület, vigyázniu kell rá, mert még nagyobb panaszokat is tud okozni, ha nincs megoldva
3. Linda_24 (válaszként erre: 2. - 66429b468f)
2014. jan. 14. 16:32
Diagnosztizálás igazából azért nem történt,csak utánaolvasva ez tűnik a legvalószínűbbnek. A kérdőjel ott van,azt meg érzem,hogy az állkapcsommal van a gond. :)
2014. jan. 14. 16:26
álkapocs? ezt te diagnosztizáltad magadnak?
2014. jan. 14. 16:23
Egy hete kezdődöt,hogy nyitáskor fáj,kattog az állkapcsom :/ Először jobban alul fájt,már a fülem tövénél a legrosszabb és felette.Már rettegek tüsszenteni,mert olyankor olyan érzésem van,hogy szétszakad a fejem és utána percekig borzalmasan fáj. Állkaocs izületi gyulladás lehet? Volt már valakinek hasonló? Mivel lehet ezt kezelni? Dokihoz csak egy hét múlva jutok el kb.,de gyógyszert azért szedek.(fájdalomcsillapító-gyulladűáscsökkentő)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook