Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladások, bélgyulladás, izületi gyulladás. Keresek hasonló tünetekkel élőket. fórum

Gyulladások, bélgyulladás, izületi gyulladás. Keresek hasonló tünetekkel élőket. (beszélgetős fórum)


21. perzsacica (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2018. dec. 20. 21:59
Szia! Gasztroenterológus és immunológus, akiket javaslok. Sajnos, akinek bármilyen allergiája van az az évek alatt terjed. Vagyis ha légúti volt az lehet később étel allergia, kontakt /krémek, dezodorok, bizsuk, mosószerek, bőrtermékek, gumi/, gyógyszer, egyéb légúti/ por, fű, penész, cirok, toll/. Nekem gyermekkoromban volt asztmám, ami felnőttként vegetáriánus diéta után lett tünetmentes. Később calici vírus infekciót kaptam , azt követően több hónapos colitis és maradandó laktóz érzékenység lett belőle. Kb akkor vettem észre, hogy a kristálycukor,porcukor, méz csukló,kéz és deréktáji kis ízületi gyulladást okoz.5 éve derült ki a szója allergia, ami paralitikus bélgyulladást okozott emiatt akkor 30kg-ot fogytam / sajnos később pár év alatt ez a súly vissza jött/. Féléve immunológus ajánlotta a 200 ételféleségre való ételintolerancia tesztet. Ezt mindenképpen ajánlom megcsináltatni bár nem tb-re megy de sokat tud segíteni.Majd ha már minden tisztázva lett akkor egy jól képzett dietetikussal ajánlott átbeszélni az étkezést.Csak olyan ételt fogyasztok , amiről pontosan tudom, hogy mi van benne.
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - Nyamitörp)
2018. dec. 19. 11:05

Drukkolok,hogy kiderüljön valami!

Én tegnap nagyobbikomat vittem füll-orr -gégészetre , jövőre orrmandula műtét.

Ma vissza mentem a házidokimhoz. Annyira belobbant a gyűrűrujj utolsó perce, hogy megbolondulok. Alig aludtam éjjel annyira lüktetett. Szteroidot kaptam, pénteken meg immunológia. Fáj mindenem, alig bírok fogni a nyakam is kezd beállni.

19. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2018. dec. 18. 17:11

Nekem ma volt meg a keményítő terhelés vizsgálata, pénteken cukor lesz. Ebből a kettőből fogja a doki megállapítani, hogy nincs-e valami enzimhiányom.

Nekem a magam esetében gyanús a glutén is, mert most, hogy ennem kell, mindennap fáj a fejem, de kegyetlenül.

Az a baj, hogy nálad is már régóta fennállnak a tünetek és ha találnak is valami problémát, lehet, hogy az már csak következmény. Nagyon nehéz rájönni, hogy honnan is indulhat a dolog. Én megpróbáltam felidézni magamban, hogy pl. miket nem szerettem gyerekkoromban, mert elvileg a gyerekeknél még ösztönösen működik ez a dolog. Sokszor hiszik a szülők, hogy válogatós a gyerek, közben meg csak érzi, hogy valami nem jó neki, csak nem tudja megfogalmazni. A tejet meg a kenyérféléket nem szerettem már akkor sem. Illetve az ízét szerettem, de nem kívántam. Most is ezekkel van problémám többnyire. Vashiányos is voltam gyerekként, most azzal nincs gondom.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Mireille71)
2018. dec. 18. 15:35

Nekem csak afta, de a genitális furunkulus sajnos nálam se ritka. A belső combjaimról nem is beszélek amik szintén folyton begyulladnak és már tiszta heg.

Családi örökség a túlzott izzadás független a testsúlytól, szerencsére nem hormonális. Ellenben a nyári időszak kész szenvedés számomra.

2018. dec. 18. 15:13

[link]

Nem akarom belétek beszélni, de egy olvasást, esetleg egy vérvételt megér.

16. Mireille71 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2018. dec. 18. 07:55

Elfelejtettem írni, hogy állandó fogágyi cisztákkal és genitális furunkulusokkal is küszködtem.

Ami Szintén az első gyerek születése után kezdődött, de nem tudtak vele mit kezdeni.

Akkoriban borzasztó migrénnel is szenvedtem.

15. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Nyamitörp)
2018. dec. 18. 07:14
Ez a legnagyobbbajom, hogy képtelen vagyok én is összefüggés találni. Csak azt tudom elmondani, hogy igazából első terhesség alatt kezdődött minden húzamosabb tünetem és bajom.
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Mireille71)
2018. dec. 18. 07:12
Igen a hasmenés szerű széklet nálam is játszik. 😕
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - 300c83c7b2)
2018. dec. 18. 07:11
2010ben elvileg kizárta a belgyógyász. De augusztusban voltam béltükrőzésen ott látnia kellett volna a dokinak.
12. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2018. dec. 18. 05:34

Chron betegség nem jött szóba?

Hisztamin intolerancia irányába is érdemes lenne vizsgálódni, sok bajt tud okozni.

11. Mireille71 (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2018. dec. 17. 20:06

Állandó hasmenés és izületi fájdalom. De a fizikai teljesítő képességem is a béka feneke alatt volt.

Egyszercsak hirtelen magas láz 2 hétig...így kerültem a lázambulanciára, majd az immunológiára

Elsőre Necrotizálo vasculopatia és SLE volt a diagnózis. Majd Chron és egyéb autoimmun kórképek

10. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2018. dec. 17. 18:09

Képalkotó vizsgálatokon én is voltam (uh, ct, mr) és ott nekem sem találtak semmi rendellenséget. Augusztusban találtak a vesémen valamit uh-n, de aztán a további vizsgálatokon már nem látszott. Nekem kb. 30 éves koromig olyan volt a gyomrom, hogy a vasszöget is megemésztettem volna gond nélkül. Értetlenül néztem, mikor valaki mondta, hogy puffad vagy ég a gyomra. Szerintem nálam gyógyszerek okozták a problémát (pajzsmirigy túlműködésem van és itp, ezekre kellett szednem).

Poratka allergiám nekem is van, meg toll, de ez is kb. 2 éve jött elő, viszont nekem az antihisztamin csekély mértékben ugyan, de enyhíti a tüneteim. Én úgy vettem észre, de ez nem 100%, hogy nálam az allergia is okozza a gyomorfájást, gyulladt bél érzést. Amikor takarítok minden óvintézkedés ellenére is bedugul és viszket az orrom, szemem is viszket, csalánkiütéseim lesznek és ilyenkor a gyomrom is elkezd szurkálni. Az a baj, hogy orvosnak se tudom értelmesen elmondani, hogy mi a bajom, mert mondhatni állandó jellegűek a tüneteim. Nem tudom étkezéshez vagy bármilyen élethelyzethez kötni. Marad a rengeteg kivizsgálás, hátha valamelyik meghozza a megoldást.

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Mireille71)
2018. dec. 17. 18:05
Meggkérdezhetem mik voltak a tüneteid és pontosan milyen autoimmun gondot állapítottak meg?
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2018. dec. 17. 17:31

A hisztamin intoleranciába én is belefutottam már, nagyjából illenének is a tünetek, kivéve a puffadás, ha nem eszem kimondottan olyan ételt már pedig kerülök mindent ami egy normál egészséges embert is felpuffaszt.

Gyermekkoromban pedig asztmás voltam, ráadásul kimondottan fűtés szezonban jött, sok mindenre allergiás vagyok (por, poratka, virágpor, legtöbb kozmetikai termék, mosóporban sem mindegy mi,bizsufém) migrénes, magas vérnyomásos, szülés előtt pedig rendkívül erős darabos és fájdalmas volt a menzeszem.

11 éves koromig teljesen egészséges voltam, és giliszta vékony. Akkor lettem másodszor bárányhimlős és onnan elkezdtem hízni 1 éven belül több mint 20 kg. Mindenhova cipeltek szüleim, mindenhol azt mondták biztos zabálok nem sportolok zug nasi evő vagyok..biztos cukros vagyok ami nem vagyok csak ir-s. A valóságban pedig sosem voltam édesszájú végig sportoltam az egész tinikoromat.

2010ben 1 évig volt bal borda ív alatti fájdalmam akkor voltam ct gyomortükrőzés vérvétel belgyógyászat, uh.. Semmit nem találtak. Csak ismeretlen eredetű gyulladást. Aztán egészen első terhességemig nem volt más gondom.

Augusztusban pedig a gasztrós azt mondta a diverculitis nem akkora és nem olyan súlyos hogy folyton begyulladjak, ráadásul én nem is eszem egyoldalúan se nem rost szegényen .

7. Mireille71 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2018. dec. 17. 16:52

Szia!

Hasonló tünetekkel élek én is.

4 éve diagnosztizáltak nálam több autoimmun betegséget is.

Talán nálad is jó irány lehet az immunológia

6. Nyamitörp (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2018. dec. 17. 16:35

Szia!

Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni. Nekem is vannak gyomor- és bélpanaszaim, de nem ennyire durvák.

Én most kezdtem orvoshoz járni. Először terheléses vizsgálatokat kell csináltatnom. Cukor, keményítő, laktulóz, fruktóz.

Én is úgymond diétáztam, de igazából nem szándékosan, csak nem nagyon bírok semmit megenni. Nekem inkább ízületi panaszaim vannak meg állandó migrén. Főtt barna rizst, kevés főtt zöldséget meg heti 3-4X húst eszek. Így nagyjából ok a helyzet, a puffadás állandó.

Nálam enzimhiányra, kontaminált bélszindrómára és gluténérzékenységre gyanakszanak első körben.

Majd ha kiderül valamelyik, utána kell mennem gyomor- és béltükrözésre illetve az eredményektől függően ételintolerancia vizsgálatra. Minden attól függ, hogy ha találnak valamit és elkezdik kezelni, javul-e az állapotom.

Amire még gondoltam nálad is, az a hisztaminintolerancia.

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2018. dec. 17. 16:23

Aftával kapcsolatban: minden értekem jó. Kivéve a gyulladás érték a crp.

Mentes diétát már próbáltam akkor is ugyan úgy kaptam bélgyulladást.

Tejfehérje gyanú volt de elnöttem, ezért a tejes dolgokat nem erőltetem. Amúgy mind2 lányomnak szintén tejfehérgyanú áll fen. A nagy elnötte a kicsi még csak 10 hós 2 évesen lesz csak terhelése.

A pco ir miatt pedig amúgy is hanyagolnom kell a fehérlisztes dolgokat.

4. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2018. dec. 17. 16:23
Ebben igazad van. Remélem, meg is találják a baját...
3. Nyamitörp (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2018. dec. 17. 15:58
Most megy gasztroenterológushoz. Most is inkább ne kezdjen diétába, mert pl. a lisztérzékenységet nem tudják kimutatni, ha nem eszik glutén tartalmú élelmiszert.
2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2018. dec. 17. 15:52

Tej intolerancia, lisztérzékenység is ilyen tünetekkel járhat. Érdemes lenne pl. egy "mentes" étrendet kipróbálni. Nincs vesztenivalód.


Nem szívódhatnak fel rendesen a tápanyagok.

Afta - cink, vas,folsav, B12 hiány.

Bélgyulladáson segíthet a gyömbértea pl. De a diéta a lényeg.

2018. dec. 17. 15:33

Sziasztok!


Szeretném az elején leszögezni, hogy megyek orvoshoz. Nem netes orvost keresek, ellenben szívesen venném ha valaki tudna ötletet adni, ill. tapasztalatát leírni ha hasonló tünetegyüttessel kell élnie.

24 éves voltam mikor kiderült a pco és az ir. Rá 2 évre spontán 2014ben sikerült teherbe esnem de a teszt után pár napra - ekkor kezdődött először- bélgyulladást kaptam. A terhesség alatt összesen 3x volt bélgyulladásom végül toxémia, majd az elkövetkező 2 évben hol nőgyógyászati hol bélgyulladásokba ki be járkáltam. 2017-ben ismét sikerült teherbe esnem, itt szintén 3x volt bélgyulladásom kezdődő toxémia. 10 hónapja szültem. Mindkétszer császároztak. A második császárom 2 órás volt mert mindenem összenőtt, olyan rossz állapotban volt mindenem, hogy az orvosom nem is érti hogyan sikerült teherbe esnem, a vastagbelem egy szakasza csak a csodának köszönhetően nem halt el mert megcsavarodva tapadt rossz helyre. Császár után 1.5 nappal leállt az emésztésem bélgyulladást kaptam. Augusztusban voltam bél tükrözésen ott diverculitist állapítottak meg. Októberben köldöksérv műtétem volt. Novemberben olyan durva bélgyulladást kaptam, hogy 5 napig véres hasmenésem volt. Akkor normixot és salazopirint írtak fel. Múlthéten voltam teljes laboron mert nem múlt el teljesen a bélgyulladás, a crp értékem 27 volt, ismét kaptam normixot és salazopirin továbbra is. Erre most az ízületeim is elkezdtek fájni. Begyulladt az ujjam, fáj a bokám a csuklóim érzem az izmaim mint mikor kevés a magnézium, minden hónapban aftával küzdök. Január végére kaptam gasztróra időpontot az házi dokim ma pedig az immunológussal egyeztet.

Örülnék ha találnék valakit aki hasonlón ment keresztül. Vagy lenne valakinek ötlete hova lenne érdemes még elmennem kivizsgálásra. Jelentősen romlik az élet minőségem az életkedvem a mindennapos fájdalmak miatt, miközben próbálok az étkezésre oda figyelni. 2 kisgyerek édesanyja vagyok és csak 32 éves.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook