Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia vizsgálat... szerintetek kamu lehet? fórum

Allergia vizsgálat... szerintetek kamu lehet? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 19. 08:11
Én nem is iszom sok tejet, és tejterméket sem sokat eszem. Nekem azt mondta az orvos, hogy stressz. Egyébként tényleg akkor jött ki először, amikor agyon idegesített a főnököm, majd nekem is kezdett egyre több helyen előjönni. Azóta minden évben télen ugyanott jön elő.
20. mese habbal (válaszként erre: 18. - 64333b026e)
2012. febr. 18. 21:29
sokáig jártam hozzá... részben olyan mint egy pszichológus, de azért nagyon más is... a módszereit nem nagyon lehet így leírni.. bocsi... de nem is azok voltak, amik használtak ezügyben, (más problémáim is voltak), hanem ő mondta, hogy próbáljam ki ezt a diétát fél évig.. szóval ebből a szempontból nem csinált semmit, csak mondta, hogy szerinte ez fog használni, és igaza lett...
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - 64333b026e)
2012. febr. 18. 11:42
Ez engem is érdekel! Mennyi idő után használt a kineziológus?
18. 64333b026e (válaszként erre: 14. - Mese habbal)
2012. febr. 18. 11:11

És mit csinált veled a kineziológus? Mennyibe került?

És hogy hogy már ehetsz rendesen tejet? Bocsi, de nem vagyok jártas ebben a témában :D

17. 64333b026e (válaszként erre: 15. - Homern)
2012. febr. 18. 11:09
Hát ilyen shea vajas bio testápolót próbáltam, az nem csinált semmit. Sajnos pécsi vagyok, úgyhogy nem tudok elugrani a keletihez :D de köszi, ha egyszer arra járok megkeresem őket :)
2012. febr. 18. 10:13

Rajtam is van több helyen ekcéma, ilyenkor télen jön elő. Igazából a szteroidos kenőcstől múlik csak el, de mondta az orvos, hogy ne nagyon használjam, mert elvékonyítja a bőrt, és ronda lesz egy idő után. Ő a babafürdető krémet ajánlotta.

Az egyik folt az államon van, oda rendszeresen jó vastagon este felkenem a fürdető krémet (szárazon, és reggelre teljesen beszívja. Egyelőre így próbálom elkerülni a szteroidot.

15. homern (válaszként erre: 12. - 64333b026e)
2012. febr. 17. 21:55

a tiszta eredeti shea-vajat próbáltad?ismerősnek nagyon szörnyű állapotban volt a bőre,mintha le akarna az egész válni,legszívesebben letépte volna magáról ha tudja :S utána mondták neki,hogy a keleti környékén egy boltban 2 afrikai srác árul valami spéci keveréket,egyedül ők csinálják az országban.ezt kezdte el használni,mára már visszanőtt a haja stb,1-2 pici folton kívül semmi sincs rajta.

a fiamnak is ez az egyik fő tünete amúgy,de szerencsére szépen szinten lehet tartani,eddig 1x kellett szteroidos kenőcs

2012. febr. 17. 21:45

a klinikán nem biztos hoyg ezt mondják... a tapasztalatom az, hoyg az orvosok szart sem értenek az ekcémához sajnos.. én is huszonhat éves koromig szarakodtam ezzel, minden orvost megjártam már mire jött ez a megoldás, és nem orvos volt ez sem, hanem kineziológus... valamiért az orvostudomány nem hajlandó elfogadni ezt a tej-dolgot..

amúgy én is ilyen vagyok, hogy tej és tejtermék mániás... (ez sem véletlen amúgy, hog ypont mi ilyenek vagyunk, és nálunk vannak ezek a tünetek is)... amikor meghallottam, hoyg fél évig ennyire nem szabad semmit, azt hittem belehalok... de nekem tényleg az egész testemen volt, az már nem is érdekelt, hogy mennyire ronda, mert a viszketéstől már meg akartam őrülni... szóval nem volt más választásom, megcsináltam...

de ha belegondolsz, hogy utána megint lehet enni, inni, azért az tök jó! persze valószínűleg ha most is keveset ennék tejterméket, és innék tejet, akkor nem lenne semmi tünetem, de mivel visszaálltam a nagymennyiségre, így egy picit ki szokott jönni! de még a közelében sincs a réginek, és ez már totálisan elviselhető, nem is kenek rá semmi szteroidos vagy gyógyszeres cuccot! :)

13. Clau26
2012. febr. 17. 21:40
22.én megyek vissza a klinikára megkérdezem ök mit szólnak ehhez ha ök is azt mondják mint ti,h lehet nem mutatta ki vérböl akkor leállok minden tejfélével,csak én is mint tylsa nagyon szeretem de ha ez az ára lemondok róla.tylsa nagyon rossz lehet neked remélem nekem megáll a kezemnél de sajna azt mondták nem valószínü.az a 2krém steroidos?tudod én úgy vagyok vele deritsék ki mi okozza mert már rengeteg pénzt kidobtam krémekre.
12. 64333b026e (válaszként erre: 11. - Mese habbal)
2012. febr. 17. 21:14
De ha "csak" 3 ujján van akkor az halványodhat ill. csökkenhetnek a tünetek nem? Picit nekem is halványul ha abbahagyom a tejivást. De akkor azt mondod, hogy fél évet kéne nekem is kibírni, hogy "meggyógyuljak"? Bele sem merek gondolni, hogy mennyi mindent nem ehetnék :D
11. mese habbal (válaszként erre: 10. - 64333b026e)
2012. febr. 17. 21:09

egy héttől nem fog elmúlni sajnos.. egy kisgyereknél még lehet így tesztelni, de ha 30 éve issza a tejet, akko rez nem így működik... nekem az egész testemen volt.. fél éves kőkemény tejmentes (és tejtermékmentes, de anniyra, hoyg mindennek sz összetevőit is olvasgattam a csomagolásán, hogy van-e benne akár vaj) diétát tartottam... kb 5 hónap után látszott az eredmény..

de jó hír, hogy azóta sem jött annyira vissza, pedig mindent eszem iszom azóta!!! csak épphogy picit van...

10. 64333b026e (válaszként erre: 9. - Clau26)
2012. febr. 17. 21:03

Alkcema-t vagy Fucicortot próbáltad? Nekem ezek a váltak be. Háziorvos is felírhatja őket.

Nekem mindkét karomon válltól csuklóig, az egész nyakamon (elöl-hátul), a fülem mögött, a hátamon és a homlokomon is van :D

De kipróbálhatod, hogy mondjuk 1 hétig nem eszel semmilyen tejterméket (sajtot, tejfölt, joghurtot, kefirt se, semmit) és ha elmúlik akkor tényleg a tej a ludas. És mosogass gumikesztyűben, ill. tusfürdőből is inkább valami biot használj, mert az is hozzájárul a rosszabbodáshoz...

9. Clau26 (válaszként erre: 7. - 64333b026e)
2012. febr. 17. 20:41
nincs semmi ilyen tünetem amit irsz.nekem semmi krém nem használ kb30on túl vagyok és egyik se jó.ráadásul terjed.1újammal kezdödött,most 3újamon van és látom h megy a tenyeremre.véresre reped sokszor
2012. febr. 17. 20:37
csak nagyon nehéz elhinnem h tényleg csak a születéskorit mutatja ki.mi értelme akkor?ráadásul tudták h ekcéma miatt megyek ami 2éve van.
2012. febr. 17. 20:35
Én is ekcémás vagyok, már kb nagyon kis korom óta, először betegségek előtt jött ki, de kb 16 éves korom óta folyamatosan van, és tejallergiás vagyok. Pontosabban tejfehérje. Szóval igen, lehet, hogy allergiás vagy a tejre. Hogyha nincs hasmenésed, meg hasi diszkomfort érzésed, puffadás stb. tejivás után akkor szerintem a tejfehérjére és akkor elvileg semmilyen tejterméket ne fogyassz és nem fog előjönni. De én inkább kenem krémekkel, mert nem tudok meglenni tej nélkül :S
6. homern (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. febr. 17. 20:31
A fiam tejallergiás,de nem mutatja ki semmi..(2 éves) a dokik is tudják hogy az,szakorvosi papírunk is van róla,annyira egyértelmű a dolog,de a véreredmény negatív. A gépes-természetgyógyászos rögtön kimutatta,pedig egy szót sem szóltunk róla az orvosnak aki csinálta.Mi csak az unokatesómat kísértük,és megkértük hogy nézze meg a gyereket is ha már ott vagyunk,nincs-e valami...
5. mese habbal (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. febr. 17. 20:26
a magyarázata hülyeség, de az eredmény lehet igaz!!!
4. Anne33 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. febr. 17. 20:26
Biztos van benne valami, ha ezt mondták.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. febr. 17. 20:25

Kamu.

Nekem kihozott tej, tojás, vagy három gabona meg fene tudja még milyen allergiákat.

Amúgy kutya bajom. Semmire nem vagyok allergiás csak a rézre.

2. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. febr. 17. 20:19
Én kicsi esélyt látok rá, de lehet. Veszteni valód nincs. Hagyd el a tejtermékeket, és meglátod.
2012. febr. 17. 20:16
sziasztok!ekcémás a kezem börklinikára járok kivizsgálásra.eddig sajnos minden negatív.voltam vérböl vett ételallergián ami szintén negatív.erre adódott 1olyan lehetöség h elmentem 1olyan allergia vizsgálatra amikor 1géppel vizsgálnak és azt mutatta ki,h a tej érzékeny vagyok és még a tejböl készült termékekre is.megkérdeztem a nöt,h hogyan lehet,h a vérböl vett ételallergia negativ lett.erre azt mondta,h az csak a veleszületett allergiát mutatja ki.szerintetek tényleg így van?bocs a kis betüért.telórol irok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook