Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ételallergia vizsgálatot hogyan végeznek 2 éves gyereknél és Bp-en hol? fórum

Ételallergia vizsgálatot hogyan végeznek 2 éves gyereknél és Bp-en hol? (tudásbázis kérdés)


25. bebekriszti (válaszként erre: 24. - KLMárti)
2009. máj. 13. 14:09

Igen én is hívtam a kórházakat...katasztrófális mennyit kell várni,így protekció után néztem,másképp nem megy ! Szerintem a két eset más és más.Az allergiás kiütés sztem valóban az allergiológiára tartozik,de a hetek óta tartó hasmenés már gasztroenterológiára.Lehet persze mindkettő allergiás eredetű megbetegedés,de ezt nem tudom igazán melyik szakrendelésen derítik ki.

Majd kiderül...

24. KLMárti (válaszként erre: 8. - Bebekriszti)
2009. máj. 12. 21:36

Mi éppen most vagyunk hasonló cipőben. A kisfiam 13 hónapos, és egy hónapja kezdtek rajta allergiás kiütések kijönni. Hiába hagytunk el mindent (gyakorlatilag csak gyümölcsöt és vízzel készült főzeléket kap), még mindig jönnek a kiütések. Ezért minket is elküldtek allergológiára.

Én felhívtam vagy 5-6 kórházat, hogy a legkorábbi időpontot kapjuk meg: A Heim Pálba szeptember-október környékére lenne, a Bethesdába július elejére, az 1. számú gyermekklinikára június közepére, és legkorábban a Budai Gyermekkórházban fogadnak május 28-án. Szerintem ezek nagyjából jelzik, hol érdemes próbálkozni.

2009. máj. 12. 11:26
Ja, ott helyben egyből megnézték a lisztérzékenységet is, sima vérteszttel, olyasmi volt mint a vércukorteszt.
2009. máj. 12. 11:25

Szia!

Ismerős probléma.Nekem alig múlt 1,5 éves dorka, mikor ekcémás lett, egyik napról a másikra. Mi vidékiek vagyunk, 300 km-re a fővárostól. első lépésben elküldött a dokinlnink allergiatesztre. Ne aggódj, sima vérvétel. 3 hét múlva volt eredményünk. Kimutatta, hogy valamire allergiás(valami IgE értéke több mint tízszerese volt a normálnak), csak mégis mindenre negatív lett. Közölték, még kics a gyerek, nincs elég ellenanyag a szervezetébe, majd egy év múlva újra megnézik. (Addig meg a gyerek vakarja ki magát) Ja, és nekünk azt mondta a dokinénink, hogy addig ne is menjünk a gasztrora,amíg nincs normális leletünk.

Kísérletezgetni kellett volna mire lehet allergiás. Hagyd el a tejet egy hétre, majd a tojást, stb. Én meg inkább fogtam a gyereket és felvittem Pestre az Allergiaközpontba Polgár doktornőhöz. Ő több könyvet publikált és a gyerekkori ételallergia a szakterülete.

Igaz, hogy kifizettünk egy kalap pénzt (több, mint 30e Ft), de 1 hét múlva tudtam, hogy a tejre allergiás, sőt, még a hajlamokat is kimutatták (szezámmag, sárgarépa, stb), amire érdemes figyelni, ne egyen egyszerre nagyon sokat belőle.

Én őt csak ajánlani tudom

[link]

Írj, mi van veletek

21. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Bebekriszti)
2009. máj. 10. 07:36

:) tükrözni max. csak akkor fognak, ha felmerül a lisztérzékenység gyúja, cöliákiára gyanakodnak elsősorban (akkor is altalásban csinálják 1 ekkora gyereknek, így nem fog szenvedni). De előtte sztem azért egy étel panelt levesznek.

Viszont tényleg vidd el minél előbb, nehogy nagyobb baj legyen az állandó hasmenés vége!

2009. máj. 9. 15:58

Én a helyetekben a neten keresnék fizetős vizsgálatot!

Hasmenéssel nem lehet viccelni, kiszáradáshoz vezetehet, és a bélbolyhoknak sem jó. Pláne egy 2 évesnél!


Addig is csináld azt, hogy 3-4 napra megvonod tőle pl. a tejtermékeket. Ha csillapodik a hasmenése, akkor ott lesz s bibi.

2009. máj. 9. 15:53
de ha nem tud segíteni az orvosotok, érdemes több helyen megkérdezni, és ahol a legkorábbi az idópont,oda menni...
18. 3a724ecf9f (válaszként erre: 17. - Bebekriszti)
2009. máj. 9. 15:52
hát...mi a kistarcsai kórházban voltunk, (a barátnőmék is) és 3 hónapot kellett akkor...de ez tavaly volt, azóta nem tudom mi a helyzet. a gyerekorvos nem tud segíteni, hogy ne kelljen ennyit várni???azért ez nem mehet így még 3 hónapig...
17. bebekriszti (válaszként erre: 16. - 3a724ecf9f)
2009. máj. 9. 15:46
Köszi.Kb.mennyit kell várni az előjegyzésre ?
16. 3a724ecf9f (válaszként erre: 13. - Bebekriszti)
2009. máj. 9. 15:38
mi voltunk a lányommal, nem tükröznek, csak gyomor problémánál, és akkor sem mindig, csak ha indokolt (pl gyomorfekélynél) de nyugi,annak egész más tünetei vannak!tehát nyugi,ilyen rémségeket nem csinálnak... a legvalószínűbb a vérvizsgálat
15. 3a724ecf9f (válaszként erre: 2. - Bebekriszti)
2009. máj. 9. 15:36

szia!

a barátnőm kisfiánál számtalan vizsgálat után derült ki, hogy gyümölcscukor felszívódási zavara van...neki is állandóan ment a hasa.először mindenki a tejre gyanakodott,aztán...ezzel csak arra akartam célozni, hogy nem mindig a tej az oka, bár az a legkézenfekvőbb...ez egy igen ritka betegség, ezért ők is szenvednek vele, mert kevés gasztros tud érdemben róla valamit...

csak egy ötlet, hátha ezt is érdemes számba venni...

14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Bebekriszti)
2009. máj. 9. 15:35

nem hinném, hogy tükröznek.

Az első gondolatuk nekik is az allergia lesz, így valószínűleg vérvizsgálatra küldenek benneteket.

13. bebekriszti (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2009. máj. 9. 15:34
Én még teljesen tájékozatlan vagyok a témában.Voltunk gyerekorvosnál,ő először az ántszbe küldte a kakit,de az rendben volt.Ő is azt mondta,hogy a köv.lépés a gastroenterológia.De ott mit csinálnak? Nem tükröznek? Tök hülye vagyok az egészhez..Nem akarom a fiamat megkínoztatni,de egy tény,hogy hetek óta hasmenése van !
2009. máj. 9. 15:31
Amúgy, szerintem mindegyik gyerekkórházban megcsinálják a vizsgálatot! De a háziorvos úgyis oda fogja adni a beutalót, ahol biztosan.
2009. máj. 9. 15:29
A legegyszerűbb vérvételből. Gyerekorvostól kérjetek beutalót allergológushoz, vagy gasztroenterológushoz, és tőle kérd a beutalót a vérvételre, ételsorra!
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Bebekriszti)
2009. máj. 9. 15:17
a gyermekorvosotoktól érdeklődjetek
2009. máj. 9. 15:17

gyermekorvos mit mondott?

nem adott beutalót gastroenterológiára?

8. bebekriszti (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2009. máj. 9. 15:17
Nagyon köszönöm és mindezt hol végzik? Melyik gyermekkórházban ??
2009. máj. 9. 15:16
2009. máj. 9. 15:15

[link]

innen másoltam ki

2009. máj. 9. 15:14

2féle teszttel szokták vizsgálni, gondolom, gyermekek eetében is ugyanezek:



Prick teszt:

Alkalmas alapélelmiszerekkel szembeni allergia kimutatására. Így például segítséget nyújt tej, tojás érzékenység, búzaliszt vagy szójaallergia megállapításában. Az előzőeken túl egyebek között olajos magvak, gyümölcsök is vizsgálhatók. Speciális esetben a kórelőzmény adatainak megfelelően célzottan vizsgálhatók az egyes élelmiszerek. A karcolásos bőrtesztről a bőrpróbák fejezetben olvashat.


Vérteszt:

Ételallergia szűrére használt vizsgálati panelek : 20 különböző zöldség, gyümölcs, ezen kívül alapélelmiszerek, mint tej tojás, lisztek, valamint olajos magvak (dió, mandula, mogyoró, földimogyoró) és hal, rák okozta allergia kimutatására alkalmasak.

4. bebekriszti (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. máj. 9. 15:13
Igen,ezeket minden nap eszi.De régebben ezektől semmi baja nem volt..
2009. máj. 9. 15:12

először azt szokták tanácsolni a szülőknek, hogy figyeljék meg, milyen típusú ételeknél jelentkeznek a tünetek.

tejterméknél, kenyérféléknél, stb.

2009. máj. 9. 15:11
Mivel állandó hasmenése van a kisfiamnak és a székletét is kivizsgáltattuk az ÁNTSZ-nél ami negatív lett,így csak az ételallergiára tudok gondolni..
2009. máj. 9. 15:08
Ételallergia vizsgálatot hogyan végeznek 2 éves gyereknél és Bp-en hol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook